RENAULT SAFRANE MITSUBISHI COLT 1.6 GLi a lonkt naar FSO Knipoog naar de oervorm 1 len. General Motors 25 jaar Auto Noordhoek k- Q VANDERBOOM MITSUBISHI DE NIEUWE MITSUBISHI COLT staat bij ons in de showroom Automobielbedrijf Kluitmans b.z W T ik ml DETILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 19 maart 1992 - pagina 3 11992-pagina 2 im $99,00 Ier 199,00 199,- I V1O€ de c I L121,= tot 70 VERVOLG VAN PAGINA 1 s tienen 'het mirakel- ilt weten of en, kom dan Op 2 Vakmanschap en service als traditie Renaultdealer in het Hart van Brabant Goirkestraat 25,5046 GC Tilburg. Tel. (013) 364011 AUTOTEST RIJ-IMPRESSIE ns langs. 106. MAATJE. Haarendijk 6a, HAAREN tel. 04117-1360 vanaf mei ook in Tilburg. Hoek Jules Verneweg, Gelrebaan AUTOBEDRIJF lieer terwijl de in onze gloed v< MG en voor- cart- gangs- ealer streken s metallic, grijstonen xakt dit igegeven ■mate saaie m forse top van 190 in de ieprijs 1,95 later de echt iaard .9% BIJ 48 MN0I INKOMST. leer ook relgen t zijn meest t een inhoud tronisch Nederland zou de auto graag voor een vanafprijs van f.49.995,= introduceren, maar daarvoor zullen ze nog hard moeten knokken bij de fabriek. ,MG, ekloop, Stug De huidige Colt is verkrijgbaar met drie motoren, te beginnen bij een 12- kleppen 1.3 liter en als topper een 1.8 liter DOHC 16- klepper. De 1.6 uit onze auto zit er tussenin. Het is de opvolger van de valt op dit moment nog niet veel te zeggen. Verwacht wordt een verhoging van 5% ten opzichte van de 25, ook waar het de leasetarieven betreft. Renault Dit jaar viert Mitsubishi haar vijfenzeventig jarig bestaan. Dit jubileum valt samen met de introductie van het nieuwe volume model van deze Japanse gigant de Colt. Alhoewel het merk in eigen land het programma start met de Minica- stadsauto is de Colt voor Europa het instapmodel. De vierde generatie wijkt weer volledig van zijn voorgangers af, al lijkt het design een moderne vertaling van de "oer-Colt" uit de jaren zeventig. w 1- getuigd van de Safrane van een uitzonderlijke klasse met airconditioning, elektrische "^rstelling van stoelen en interbank, het zogenaamde 1 iktieve veersysteem, een ide voorruit, de 4 X 20 verstelling van oiu™ achterbank, het zoge dynaktieve veersysh elektrisch verwarmd koplampsproeiers en Watt Radio Renault. Overigens zal Renault iets 1 Baccara introduceren met ech hout op de portieren en standc lederen bekleding. Renault verwacht in het eerste volle jaar, 1993, zo'n 5.000 Safrane's z op de Nederlandse markt te kunnen afzetten. Over de prijzen De in 1975 in de Renault 30 TS geïntroduceerde V6 is in zij moderne vorm ook weer in Safrane te vinden. Met van 3 liter en een elekti gestuurd multipoint injectiesysteem levert deze krachtbron een vermogen van 170 pk bij 5500 tr/min en een koppel van 235 Nm bij 4500 tr/min. De zoevende V6 haalt zo een top van 220 km/u en sprint in 9,6 seconden van 0 tot 100 en dat bij een fors wagengewicht van 1471 kg. We reden de V6 met handgeschakelde vijfbak en elektronisch gestuurde viertraps automaat. Hierbij moest in het geval van de door ons gereden auto's duidelijk de voorkeur worden gegeven aan de handbak. De automaat schakelde niet altijd feilloos, maar uit ervaringen met de 25 V6 met deze bak weten we echter beter. Technische gegevens: Merk en type: Mitsubishi Colt 1.6 GLi Aantal cylinders: 4 in lijn Cylinderinhoud: 1597 cc Boring x slag: 81 x 77,5 mm Vermogen: 113 pk bij 6000 tr/min Koppel: 137 Nm bij 5000 tr/min Afmetingen: lengte 3,96 meter, breedte 1,69 meter Gewicht: 950 kg Prestaties: topsnelheid 190 km/u; acceleratie 0-100 in 9,8 sec. Verbruik: bij 90 km/u 5,6 liter/100 km; bij 120 km/u 7,2 liter/100 km; stadsverkeer 8,9 liter/100 km Prijs: f.29.995,= Wegenbelasting: f.126,» per3mnd. auto. De leuke gele kleur die bij de stoelen zijn aan de zijkai introductie werd getoond, is nog kunstleer bekleed (wede niet aan de leveringslijst toegevoegd. Het dashboard oogt onafhankelijk van de buitenkleur zeer zakelijk. Het instrumentarium bestaat uit een aantal in elkaar grijpende klokken, wat een speelse indruk geeft. Maar verder is het werkelijk allemaal zwart en grijs wat de klok slaat. In de console vinden we een aantal bedieningsknoppen, twee afzonderlijk in te stellen uitstroomopeningen van de verwarming, de bedieningshendels en -schuif voor de verwarming en ventilatie, een digitaal klokje, asbak, aansteker en de ruimte voor radio-inbouw. Het dashboardkastje heeft een forse inhoud, terwijl ook in de portierbakken het een en ander kan worden weggestopt. De Vloeiend De nieuwe Colt ziet er compact uit, maar komt wat afmetingen betreft nagenoeg met zijn voorganger overeen. Toch blijkt de Colt met zijn lengte van 3,96 meter tot de kleinste auto's uit zijn segment te behoren. De vloeiend verlopende vormen van de auto zijn tot in de kleinste details doorgevoerd. Zowel koplampen als achterlichtunits zijn in een soort druppelvorm uitgevoerd. De bumpers zijn netjes in het geheel opgenomen. Bij de 1.6 GLi zijn deze donkergrijs van kleur, maar de grille is in de carrosseriekleur uitgevoerd. In de achterbumper is netjes een mistlamp aangebracht. Over de flanken loopt een smalle beschermstrip. Verder behoren halogeen koplampen, spatlappen voor en achter, twee van binnenuit verstelbare buitenspiegels, een achterruitwisser/- sproeier, een van binnenuit te openen brandstofklepje en getint glas tot de stapdaardspecificaties. In combinatie met de 1.6 motor wordt de GLi verder nog uitgerust met een grappige dakspoiler en 175/7C R13 banden. Door de sterk aflopende achterlichten, is de maart werd door General Motors Europe en de Ministeries van Privatisering en Industrie van Polen samen met FSO een memorandum ondertekend. Hierin wordt de verwachting uitgesproken dat bij FSO een nieuw bedrijf zal worden opgericht voor de assemblage van Opel personenwagens. Het nieuwe bedrijf zal 75 miljoen dollar investeren in gebouwen en uitrusting. Door medewerkers van FSO en General Motors zal een studie-team worden gevormd, dat aanbevelingen zal doen voor een vervangend model van de FSO Prima en het gebruik van de daarbij behorende produktieplaatsen. GME zal FSO technische bijstand verlenen en helpen de huidige produktie te verbeteren. Ook zal worden gewerkt aan een integratie van FSO toeleveranciers en andere Poolse toeleveringsbedrijven en onderdelenleveranciers met de onderdelen-divisies en vooraanstaande leveranciers van General Motors. Het memorandum roept de partijen om de definitieve overeenstemming binnen 60 dagen te bereiken. mtrale opeling ving van via een .rialen sring ten in de laan. Quadra Renault presenteert de Safrane V6 ook als Quadra met permanente vierwielaandrijving. In de versnellingsbak zijn het centr 1 differentieel en de viscokopp— ondergebracht. De aandrijving de achterwielen geschiedt via e uit twee delen en twee material opgebouwde as. Deze uitvoei zal met name op de marktt Alpen-landen goed aansla Naast de genoemde benzinemotoren mogen we in de Safrane ook een 2.1 liter turbodiesel en voor dit type auto nieuwe 2.5 liter turbodiesel verwachten. In de Safrane biedt Renault een aantal noviteiten. Zo kan de auto worden uitgerust met elektronisch geregelde schokdempers en een instelbare wagenhoogte (dynaktieve vering). Bij hogere snelheden komt de auto lager te liggen, wat de luchtgeleiding verbeterd, terwijl er handmatig voor een hoge stand kan worden gekozen als een oneffen terrein moet worden doorkruisd. Binnenkort zal de Safrane ook kunnen worden besteld met een airbag en gordelspanners. De Renault Safrane zal vanaf half oktober worden aangeboden in mten met jed (wederom grijs), stevige bekledingsstof 9 auto een enigszins blauwe gloed vertoonde. De afwerking van het geheel lijkt in orde. Hoofd- en beenruimte voorin zijn in rneer dan voldoende mate aanwezig. De bestuurdersstoel is bovendien makkelijk in hoogte te variëren, terwijl ook de stuurkolom aan ieders wens kan worden aangepast. Ondanks de compacte afmetingen kunnen twee volwassenen het op de achterbank goed volhouden. drie uitrustingsvarianten te beginnen met de RN. Deze auto heeft ondermeer centrale portiervergrendeling, stuurbekra chtiging, dubbele koplampen, elektrisch te bedi voorportierruiten, gescheiden regeling van verwarming en ventilatie en een in twee ongelijke delen neerklapbare achterbank. Bij de RT-uitgave ligt de nadruk op comfort, zodat we in deze auto's standaard ABS, een boordcomputer, computerstem, elektrische ruitbediening achter en op de V6 lichtmetalen wielen en cruise-control vinden. Als RXE Tijdens een feestelijke show van 19 tot en met 31 maart wordt bij Auto Noordhoek aan de Leharstraat het vijfentwintig jarig bestaan gevierd. In 1964 werd al gestart met een autorijschool, maar drie jaar later ging het destijds aan de Noordhpekring gevestigde bedrijf als garage van start. Toen in 1987 het huidige pand aan de Leharstraat werd betrokken, ging het ineens heel snel. Vooral de verbintenis met Seat heeft voor het bedrijf een flinke groei gebracht. Eind vorig jaar werd de nieuwe showroom geopend en werd bovendien de service-afdeling aanzienlijk uitgebreid. De persoonlijke service wordt bij Noordhoek heel belangrijk gevonden. De klant moet immers geen nummer worden. Tijdens de jubileum-show zijn er in de showroom enkele speciale uitvoeringen van verschillende Seat-modellen te vinden. De Marbella 25 is gebaseerd op de Color en krijgt zonder meerprijs matten, een rechter buitenspiegel, wieldoppen en een beschaafde Noordhoek 25-striping. Deze striping vinden we ook op de Ibiza 25 die bovendien wordt uitgerust met een SXi-antenne, een reflecterend achterpaneel, stootstrips en luchthappers. Tot slot wordt ook de Seat Toledo in een speciale uitgave geleverd. Uitgaande van de GL-uitvoering kan de klant tegen een zeer geringe meerprijs een pakket aanschaffen met lichtmetalen velgen, striping, brede banden, stootstrips op de flanken en een reflecterend achterpaneel. Deze reeks accessoires vertegenwoordigen een waarde van f.2.000,» maar kosten tijdens de show slechts f.750,». De Toledo is de jongste telg uit de Seat-familie. Vooral op de zakelijke markt is deze nieuwe auto snel aangeslagen. Ook de gebruikte auto heeft bij Noordhoek alle aandacht. Wie tussen 19 en 31 maart een occasion koopt mag naar eigen keuze voor f.350,- aan accessoires uitzoeken, zoals bijvoorbeeld een radio of zonnedak. derde deur behoorlijk breed uitgevallen. Helaas blijft er na opening boven de bumper nog een forse rand staan, zodat de tilhoogte aan de hoge kant is. Met een inhoud van 240 liter heeft de bagageruimte geen overdreven volume. Zowel zitting als rugleuning van de achterbank zijn in twee delen neerklapbaar, wat de gebruiksmogelijkheden enorm vergroot. De bagageruimte is netjes bekleed, heeft een handige riem voor het vastzetten van dozen of koffers en is voorzien van verlichting. Grijs De door ons gereden auto was uitgevoerd in donkergrij s Samen met het vooral in g uitgevoerde interieur mac van de zo vrolijk vormgegeven nieuwe Colt een uitermate saaie Prijzen De 1.6 motor heeft een normaal brandstofverbruik. Gemiddeld kan makkelijk 1 op 12 worden behaald, wat bij een rustige rijstijl zelfs nog beter kan. De Mitsubishi Colt 1.6 is zondermeer een stille auto wat betreft het motorgeluid. Het leveringsprogramma van de nieuwe Mitsubishi Colt is behoorlijk divers. De standaard 1.6 GLi kost f.29.995,= en loopt daarmee redelijk in de pas met de concurrentie. Stuurbekrachtiging kost duizend gulden meer en dat accessoire is ”3 aan te raden. Voor de automatische transmissie wordt een bescheiden f.2.500,= in 1 rekening gebracht, terwijl de 1.6 GLi met beide extra's uitkomt op f.33.495,». De completere 1.6 GLXi kost f.31.495,= terwijl het gamma begint bij de 1.3 ELi voor f.24.995,=. Aan de top van het programma staat de Colt GTi met 1.8 motor voor f .39.995,= terwijl voor zevenhonderd gulden me< nog eens lichtmetalen vel worden gemonteerd. De nieuwe generatie Mitsubishi Colt heeft een vlotte vormgeving, die echter door een te behoudende kleur volledig te niet wordt gedaan. Ook vanwege het behoorlijk grijs ingerichte interieur is een felle koetskleur welkom. De 1.6 motor is bijzonder pittig en zorgt voor bovengemiddelde prestaties, terwijl het brandstofverbruik binnen de perken blijft. Helaas gooien de zware besturing bij manouvreersnelheden en de stugge vering wat roet in het eten. In de middenklasse bevindt Mitsubishi zich nu in een overgangsperiode. Als sedanmodel op basis van de Colt- techniek blijft de Lancer voorlopig nog onveranderd in het programma. Daarnaast is er ook nog de vijfdeurs hatchback en een stationcar op basis van de tweede generatie. Tussen deze mengelmoes valt de nieuwe Colt met zijn uitgesproken bolle vormgeving bijzonder op. in het vorige model aangeboden 1.5 liter. Met een exacte inhoud van 1597 cc, 4 klepper per cylinder bediend door een enkele nokkenas en ECI-Multi brandstofinspuiting is deze viercylinder goed voor een vermogen van 113 pk 6000 tr/min. Bij 5000 tr/min wordt een koppel van 137 Nm bereikt. De 1.6 is zodoende krachtiger en soepele dan zijn voorganger, iets wat duidelijk in de prestaties te merken is. De auto haalt eer km/u en als ver ii versnellingen wordt doorgetrokken kan het sprintje van 0 tot 100 in 9,8 seconden worden volbracht. De motor stemt zodoende zeer tot tevredenheid, wat ook geldt voor de soepel te bedienen versnellingsbak. De 1.6 motor kan echter ook worden voorzien van een automatische vierbak. De wielen van de Mitsubishi Colt zijn onafhankelijk opgehangen, voor volgens het McPherson principe en achter met gebruikmaking van de zogenaamde multi- link constructie. Echter de afstelling van vering en schokdemping is erg stug. Bij de snellere GTi zou dit gedrag niet misstaan, maar een voor een groter publiek bedoelde GLi mag toch wat comfortabeler over hobbels en bobbels gaan. Standaard wordt de Colt 1.6 GLi voorzien van een niet bekrachtigde tandheugelbesturing. Als de auto eenmaal op gang is voldoet deze installatie prima, maar bij manouvreersnelheden is bekrachtiging gewenst. Deze is overigens tegen meerprijs te bestellen. DS-DP-76 --3»

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 23