Op Lepelaers kunt u rekenen. wij zijn tenslotte [worodealer! Mitsubishi van ——alle markten thuis Mercedes van klein tot groot Ford, de allrounder De Amerikanen rukken op Auto Recycling B.V. Mazda houdt bij het oude lepelaers Opel rsü SE Rijnlease IDEEL 1.080; DEEL 1.711; Ook voor gebruikte wagens hebben wij de juiste keuze! Nissan's stoere ij 4x4 1 I I I I ■IJCK ‘SU Onderzoek Openbaar Vervoer iri 1992-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 6 februari 1992 - pagina? □t MMMMMWMMMMMMM 00 _z de i. Maar m, KL lan I ‘do "GT" MENSEN ACHTER OPEL htauto met leden. 3 NISSAN P/m* P/m* P/m* P/m* Vm* a. 1.000,- lanciering .013-553753 doorc „nun, werd 1988 1988 1988 1988 1988 1988 1987 1987 1986 1986 1986 1986 1986 1985 1985 1985 1984 Nissan Patrol 2.8 D Van 6 Cylinder diesel power Operational Leaseprijs: ƒ1.199,42 p/mnd k (geb. op 48 maanden en/of 100.000 km) lurg. J.ni.nitraat 52-56, Tllb.rg, Tel.: 013-883911 oper drijf reis Ringbaan Oost 102a Tilburg Tel. 013 - 43 46 55 Inruilwagencentrum: Ringbaan Oost 271 Tilburg TELEFOON 04255-3944 FAX 042554020 HIIVARENBEEK zien we t 1775 kg. jgens en jkheden (drijf 1987 1984 Vm 1987 1985 1984-1985 1988 1986 1985 1986-1987 a1987 1985 1987 1983 1983 verhoogde dak w< wettelijke minim laadruimte volde achterste zijruiten ge kunnen blijven. Nieuw 2 besteluitvoeringen van Mitsubishi's Space Rum Space Wagon. Beide au het comfort van een p“r' en de ruimte van een Zeer geliefd zij uitvoeringer L300 bestelv speciale modellen en de Charade sedan. at voor speciale modellen. de Canter vra< 1. trekker op de s experimentele zeer futuristische vrach verrassende mogelijkhe jr het rordt aan de imale hoogte van de rdaan, zodat de jehandhaa.fd zijn ook de 1 de ..dnner en auto's bieden personenauto n bestelwagen, ijn de verschillende m van de Mitsubishi Iwagen. De L300 heeft Mazda heeft de laatste twee jaar niet stilgezeten wat betreft nieuwe modellen. In sneltreinvaart werden de 323, 121, MX-5, MX-3, MX-6 en 626 aan het programma toegevoegd. We vroegen ons al eerder af wanneer het even rustig zou worden. Die tijd lijkt nu even aangebroken te zijn. Mazda heeft uiteraard op de Rai haar complete bestelwagenprogramma zonder met een primeur te komen. De Mazda 323 is in driedeurs uitvoering in alle varianten op grijs kenteken leverbaar. Dat betekent de keuze uit 1.3 en 1.6 liter benzinemotoren en de 1.7 liter diesel. Van de vorige generatie 323 kennen we nog steeds de Estate met vijf deuren. Deze Mazda is als bestelwagen te koop met 1.6 liter injectiemotor of 1.7 liter diesel. Alhoewel het grootste deel van de 626- reekds is vervangen, blijft de stationcar voorlopig nog even op het programma. Deze auto is beschikbaar als LX en GLX met 1.8, 2.0 en 2.2 liter 4-pitters. Bij zowel de 323 als 626 kan in een aantal gevallen een automatische transmissie worden verkregen. Bovenaan het bedrijfswagenprogramma de B- en E-serie met laadvermogens van 1 Natuurlijk levert Mazda af-fabriek geslote pick-ups. Maar de chassis-cabine gee' van een voor iedere toepassing specie carrosserie. van Mazda z zo'n 1170 tot __.oten bestelwac seft alle mogelijl .iaal gemaakte De Rai zal binnenkort een haalbaarheidsonderzoek beginnen naar de mogelijkheid te komen tot oprichting van Auto Recycling B.V. Dit bedrijf gaat het beheersinstituut vormen dat verantwoordelijk is voor de milieuvriendelijke verwerking van autowrakken, zoveel mogelijk gericht op hergebruik van materialen en grondstof. Daarbij wordt uitgegaan van nog in te voeren wettelijke regelingen met de volgende uitgangspunten: Aan het einde van de levensduur van een auto kan alleen inleveren bij een erkende instantie een sloopverklaring opleveren, waarmee de laatste eigenaar ontheven kan worden van houderschapsbelasting over die auto, een belasting die in 1993 in de plaats komt van de motorrijtuigenbelasting. zich bewezen onderhoudsvri met veel moge lijkt wat naam broertje, maar dubbele cabin geleden op de beleefde. Fiesta Van. De Ford Courier is leverbaar met twee verschillende motoren. Zowel de 1,3 liter benzinemotor als de 1,8 liter dieselmotor levert 60 pk en kennen beide een topsnelheid van 140 km/u. Naast de Transit en Courier biedt het programma nog meer mogelijkheden. De Escort is in verschillende bestelversies leverbaar als Van en Wagon, de Sierra Wagon en Fiesta driedeurs worden ook door de Ford-dealer in een geblindeerde uitvoering aangeboden. Helemaal aan de top vinden we de Cargo, een echte vrachtwagen voor het zwaardere werk. In opdracht van het ministerie van Verkeer en Waterstaat wordt een landelijk onderzoek gehouden naar het reisgedrag van gebruikers van het stads- en streekvervoer. Het onderzoek heeft als doel gegevens te verzamelen om de opbrengsten uit de kaartverkoop zo goed mogelijk over de openbaar-vervoerbedrijven te verdelen door middel van nieuwe verdeelsleutels. Daarnaast zal het onderzoek inzicht geven in het gebruik dat reizigers van het openbaar vervoer maken. Hiertoe worden per openbaarvervoerbedrijf reizigerskilometers berekend, die vervolgens worden gebruikt om de voor het openbaar vervoer beschikbare gelden te verdelen. Ongeveer 650.000 mensen zullen bij aankoop van een strippenkaart of abonnement een enquêteformulier ontvangen. Voor het invullen en terugsturen van dit formulier ontvangt men een kleine beloning. Een tweede onderdeel van het onderzoek bestaat uit hei enquêteren van passagiers in 42 gemeenten. Tijdens een aantal dienstregelingsritten zal worden geteld hoeveel mensen in- en uitstappen, waarbij een aantal passagiers tijdens de rit mondeling geënqueteerd wordt. Medewerkers van het NIPO zullen de tellingen en enquêtes uitvoeren. De rapportage zal medio september gereed zijn. uitlaatgasrecirculatie en heeft zodoende lagere emissiewaarden en is vriendelijker voor het milieu. Volledig nieuw is een 2,5 liter turbo-diesel motor met een vermogen van 100 pk. Het maximale koppel bedraagt 224 Nm bij 2100 tpm. Alle Transits zijn standaard voorzien van stoelen met hoge rugleuningen en in hoogte verstelbare hoofdsteunen. Ook de zitting is verlengd, waardoor een nog beter zitcomfort is verkregen. De Courier is een bestelwager gebaseerd op de Fiesta. Het laadvolume is maar liefst 2,8 kubieke meter groot, ruim tweemaal zo groot als bij de Ford Amerikaanse auto's werden lange tijd beschouwd als niet serieuze mededingers op de Europese markt. Door belangrijke wijzigingen in de modellenprogramma's begeven vooral Chrysler en General Motors zich in een sterk opgaande lijn. Samen met een complete lijn personenauto's brengt GM ook een aantal aantrekkelijke bestelwagens van Chevrolet en Pontiac. Het best verkochte model van GM in Europa is de Pontiac Trans Sport, een ruime APV met 3,1 liter V6 motor en voorwielaandrijving. Deze auto leent zich uitstekend om te worden geleverd op grijs kenteken. De ruit in de schuifdeur hoeft niet geblindeerd te worden, wat het uitzicht sterk verbeterd. De auto is op grijs kenteken even luxueus uitgerust als alle andere modellen, wat betekent dat Als één van de grootste bestel- en vrachtautoproducenten ter wereld is Mercedes nadrukkelijk op de Bedrijfsauto Rai aanwezig. Het hele gamma is er te bewonderen. Onder aan de ladder staat de compacte MB 100 die eind vorig jaar een ingrijpende modernisering heeft ondergaan. Deze auto is een uitstekende bestelwagen, maar dient ook als basis voor campers en meer gespecialiseerde opbouwen. Op de Rai wordt een uitvoering met dubbele cabine getoond met een derde deur en laadbak. De gesloten bestelauto heeft een laadvermogen van 1160 kg. Met de 200-serie heeft Mercedes jaren van succes gekend, een succes wat zelfs vandaag nog steeds voortduurt. Mercedes toont een zogenaamde aannemersuitvoering van een gesloten bestelbus. De MB 210 Basic heeft een dubbele cabine. Voorin ligt een benzinemotor met geregelde katalysator. Het laadvermogen is 710 kg. Maar ook op het vlak van de middelzware tot zware vrachtauto's biedt Mercedes een keur aan mogelijkheden. Bij de zware jongen is met name de lage aanbouwmogelijkheid belangrijk in verband met groot volume vervoer. Mitsubishi heeft een leuke primeur zijn ook te bestellen met een op de Rai in de vorm van de zogenaamdé High Roof. Door nieuwe Colt op grijs kenteken. verhoogde Binnenkort zal de vierde generatie wettelijker Colt ook bij de dealer staan. De auto is op grijs kenteken in verschillende uitvoeringen en motorisaties verkrijgbaar. De nog behoorlijk nieuwe Pajero terreinwagens zullen ook veel aandacht krijgen. Het programma is zeer divers met benzine- en dieselmotoren, korte en lange wielbases en verschillende uitrustingsniveaus. Alle versies De Ford Transit werd onlangs gemoderniseerd. Aan de buitenkant is dat te zien aan nieuwe grille, de gewijzigde koplampen en richtingaanwijzers en de aan het geheel aangepaste voorbuniper. Het grootste nieuws vinden we echter onder de motorkap. Naast de reeds bekende 2.5 liter dieselmotor zijn er nu twee nieuwe dieselvarianten leverbaar. De bestaande direct ingespoten diesel van 70 pk wordt nu ter zijde gestaan door een eveneens ongeblazen versie van 80 pk. Het koppel nam toe van 143 naar 170 Nm en wordt in beide gevallen bij 2500 tr/min bereikt. De 80 pk variant is voorzien van stuurbekrachtiging, automatische niveauregeling en een automatische versnellingsbak standaard zijn. De Chevrolet Blazer is een stoere Amerikaanse terreinauto, die nog niet zo lang geleden als vijfdeurs werd gepresenteerd. Zonder achterbank biedt deze auto een laadruimte van 2.100 liter. De krachtige 4,3 liter motor levert via de vierversnellings automaat prima prestaties. Standaard zijn ABS en Insta Trac, waardoor al rijdend de vierwielaandrijving kan worden in- en uitgeschakeld. Typisch Amerikaans is de Chevrolet pickup met gigantische 6,2 liter V8 dieselmotor. De grote kabine geeft plaats aan vijf personen. Standaard heeft de pickup stuurbekrachtiging, ABS en automaat, terwijl airco, cruise control en diep getint glas op de optielijst staan. Er komen gecertificeerde autodemontagebedrijven, die onder controle staan van de certificeringsinstantie en aan alle milieuvoorwaarden en kwaliteitseisen voor de bedrijfsvoering voldoen. Er komt een autowrakken verwijderingsbijdrage op nieuwe auto's voor de financiering van de milieuvriendelijke verwijdering van afgedankte, in Nederland geregistreerde auto's. Als uit het onderzoek blijkt dat de nieuwe onderneming levensvatbaar is, zal deze worden opgericht in samenwerking met onder andere Stiba (auto demontagebedrijven), Nederlandse Shredder Vereniging, Bovag en Focwa. Het onderzoek vormt een onderdeel van het zogenaamde Implementatieplan Autowrakken, dat vorige week door de betrokken organisaties 1 aangeboden aan minister Alders van VROM. Op 22 januari ging als onderdeel van dit plan het «Project Goes» van start. Dit is een Pilot-project voor het selectief demonteren van auto's, waarin de Rai, NedCar, Stiba, General Electric Plastics en NFK deelnemen. 400 1990 1990 1990 1989 1989 1989 1989 1989 1989 19RR id het programma d naar boven af met htauto's. Een tand is de Super Fighter, een

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 27