WERELDPRIMEUR Peugeot, grijs over de hele linie Nissan Q-bic komt eraan 3 7 on IW zj 4 f zl ).V. 55955 rOND SLIMME ZET je tal •21933 n g Hi 1992-pagina 16 Oplage95.000 ex. Donderdag 30 januari 1992 5RABANT 13-397274 en een (OOP 6-15 FEBRUAR11992 25,- □ten. in Tony Vos men. >en, lieuwe lo. )38 SN o.a.: Bijlage van: De Tilburgse Koerier SI S- i/erend 5’" Lees verder in dit nummer Autotest: Audi 80 V6 versus VW Passat VR6 pag. 3 Seat Terra vijfbak en Ibiza Colors pag. 3 Volkswagen uiterst compleet pag. 7 >/2,- 20,- Jaargang 4 Nummer 5 ig informeren evens wordt u ideropvang in t, uitvoeringen aanbod aan motoren verkrijgbaar. rsonenauto met twee van rre :chte imte Lage Witsiebaan 78 - Tilburg Tel. 013-634355 uur 0 uur A gare jaar me 100.000 uari a.s. Brabant, »h 09.00 >uden bij ing heeft. In Nissan toont op de Bedrijfsauto Rai voor het eerst aan het grote publiek de Q- bic, een heuse bestelauto op basis van de nieuwe 1 doet aan 1 .telde olla serd voor deze nstel igje igeot 205 voert niet steeds het jmpacte auto's Nummer" wordt zodat beschermd itale Op de Rai toont Peugeot bovendien een electrisch aangedreven J5 die op dit Sunny. De laadruimte is breed en hoog, waardoor de auto gaat concurreren met bijvoorbeeld de Escort Van en Opel Combo. De Q- wielbasis van de nieuwe Lite Ace is 13,5 centimeter langer geword, terwijl ook de spoorbreedten zijn toegenomen. De laadvloer he<=L een lengte van 2,44 meter en is RUTOCENTRVM COL LP RIS TILBURG De dubbele cabine zal met name in de bouwwereld verwelkomd worden. Maar ook de Trade, de Spanje geproduceerde vrachtwagen voor een klein rijbewijs kan voortaan met dubbele cabine worden besteld. Tot slot heeft de Patrol GR een aantal detailwijzigingen ondergaan, waardoor met name de uitrusting completer en luxueuzer is geworden. Het Nissan-programma biedt een enorme keuze aan bestelauto's. Eigenlijk zijn alleen de sportieve coupémodellen en de Maxima niet op grijs kenteken leverbaar. Het programma begint al bij de compacte Micra Van vanaf f.18.330,= inclusief BTW. De laadvloer van de 106 heeft een lengte van 130 cm en heeft een breedte tussen de 107 en 129 centimeter. Zo komt men tot een totale laadruimte met 1200 liter inhoud en een laadvermogen tussen de 460 en 485 kg. Naast de 205 en 106 zijn er ook besteluitvoeringen van de 309, 405 Break en 505 Break. De Peugeot J5 bestelauto onstond uit een samenwerking tussen Peugeot/Citroën en Fiat. De J5 is in verschillende gewichtsklassen, en met een ruim a Vrijwel het volledig programma is zodoende op grijs kenteken leverbaar vanaf de XA 1.1 tot en met de 122 pk 1.9 GTi. De prijzen variëren van f. 14.498,= tot f.27.070,= (excl. BTW.). Peugeot zet echter de trend voort met de nieuwe 106, een auto die naast de 205 in het programma is gezet. De 106 is wat compacter dan de 205, maar biedt evenveel binnenruimte. Op de Rai is het Mirakels Maatje te zien als XT en XSi op grijs kenteken, maar uiteraard zijn alle varianten zonder achterbank leverbaar. De prijzen starten bij f,19.090,= inclusief BTW voor de 1.1 XN met 4-bak en lopen door tot f.27.219,= inclusief BTW voor de snelle XSi. Een zeer slimme Ontwikkeling is de electromotor die constant wordt aangedreven door een optimaal draaiende dieselmotor met katalysator. Deze manier van aandrijven wordt getoond in een experimentele Peugeot 405 Break. Een groot voordeel is aktieradius en het ontbreker een grote reeks accu's. De slimme Peugeot voor niets nog s> segment van cor aan. Het "Sterk 1 jaarlijks in vele honderdduizende exemplaren nieuw verkocht. Maar ook op grijs kenteken is de 205 nog steeds een succesnummer. Zowel de particulier als het bedrijfsleven is zeer van dit compacte wagentje gecharmeerd. bic heeft een person* waardige uitrusting binnenuit verstelbar buitenspiegels, een intervalstand op de ruitewissers, één ruitewisser geleverd met de 1.6 liter 16-kleppen benzinemotor en de 1.7 liter diesel. Naast het verhoogde dak, biedt de Q-bic ook een grotere wielbasis. De laadvloer heeft een lengte van 1,67 meter en een hoogte van 1,20 meter. De beide achterdeuren scharnieren tot 180 graden open, voor een makkelijke belading. Belangstellenden kunnen de Nissan Q-bic op de Rai aanschouwen, maar zullen voor definitieve levering nog tot juni moeten wachten. Nissan brengt nog meer noviteiten zoals de King Cab met dubbele cabine. Tot nu toe was deze pick-up met naar keus twee- of vierwielaandrijving alleen te levering met een cabine voor twee personen en twee uitklapbare noodzitjes. e nu of jhebben ri een De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur moment proefdraait in ons land en een J5 die loopt op gezogenaamd CNG (Compressed Natural Gas) oftewel aardgas. Inmiddels lopen er Peugeot op aardgas bij de gasbedrijven van Groningen, Utrecht en uit de Kop van Noord-Holland. Amsterdam Bedrijfsauto Rai 1992, van 6 tot en met 15 februari Het Amsterdamse Rai- cómplex met een totale oppervlakte van 63.000 vierkante meter staat tussen donderdag 6 en zaterdag 15 februari geheel in het teken van de Bedrijfsauto Rai 1992. Alle hallen zijn gevuld met vrachtwagens, bestelauto's, terreinwagens, aanhangers, opleggers, carrosseriën, onderdelen, accessoires en gereedschappen. De Bedrijfsauto Rai is op de eerste plaats een vakbeurs. Nederland is als transportnatie van groot belang in Europa, zodat ook onze bedrijfsautotentoonstellii internationale faam totaal tonen 266 firma's hun produkten. De Rai is dagelijks geopend van 10.00 tot 19.00 uur, behalve in het weekend, dan worden de deuren om 17.00 uur gesloten. De toegangsprijs tot de Rai bedraagt f. 17,50. Voor vooraf aangemeld groepsbezoek geldt een reductietarief van f.15,-. Dit bedrag betalen ook houders van een PAS 65 en kinderen van 4 tot en met 11 jaar. De EVO, de ondemem ingsorganisatie voor logistiek en transport organiseert vier thema- ochtenden. Op 10 en 11 februari gaat het tussen 9.30 en 12.30 uur Over ‘Kostenbesparing door gebruik PC', op 12 februari over Bet rijtijdenbesluit in de praktijk' en een dag later over De lichte bestelauto en het milieu'. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de EVO in Zoetermeer, telefoon 079- 414641. Op de Bedrijfsauto Rai mogen we op de stand van Toyota een wereldprimeur begroeten in de vorm van de nieuwe Toyota Lite Ace. Over 1991 verkocht Toyota in ons land 5600 bedrijfswagens met een GVW tot 3500 kg, wat goed was voor een tweede plaats in dit segment. Met 1200 stuks per jaar is de Lite Ace een belangrijk model, geen wonder dat importeur Louwman Parqui er alles aan gedaan heeft de opvolger van het huidige model als primeur op de Rai te y-vormige laten Zien. verstevigir^ voorbumper, vooroverbouw nam inzittend worden n zijn botsing, leeft De bite Ace is verder beter bestand tegen zijdelingse aanrijdingen vanwege verbeterde portiersloten en de forse verstevigingsbalken in de deuren. Bovendien is het dashboard bekleed met schokabsorberend materiaal en kan het stuur niet het interieur indringen. Het interieur is veel luxueuzer uitgevoerd door beklede portierpanelen, stoffen bekleding, digitaal klokje wisser op de achterruit. Voor de dieseluitvoering is nu tegen meerprijs ook stuurbekrachtiging leverbaar. Door uitgekiende isolatie is het geluidsniveau van de Lite Ace verder teruggebracht. De nieuwe Toyota Lite Ace voldoet aan alle door het merk zelf gestelde eisen, waardoor een rantie verleend wordt van drie iet een maximum van 0 kilometer. 1,46 meter breed. Daarnaast wordt ook een grotere brandstoftank gemonteerd van 60 liter, terwijl de bekende benzine- en dieselmotor zuiniger zijn geworden. De veiligheid is bij bestelauto's van even groot belang als bij de personenauto. De Lite Ace heeft s draagbalken voor en ingen boven de De totale toe, mden veel beter b« >ii tegen een fronts De twee grote Toyota-dealers uit het Australische Melbourne en Sydney hebben met een onschuldige actie de wereldpers gehaald. Beide dealerbedrijven, City Toyota genaamd, hebben gezamenlijk geadverteerd in verschillende bladen gericht op homosexuelen. Dat is nog niet opzienbarend, ook in Nederland zijn sommige merken zo slim zich op deze kapitaalkrachtige doelgroep te richten. Nee, Toyota pakte het in Australië grondiger aan. Er werden door een gespecialiseerd reclame bureau speciaal op de doelgroep gerichte advertenties gemaakt voor de Paseo Coup en de Seca Ultima, de meest luxueuze versie van de Corolla liftback. De makers zijn erin geslaagd twee totaal verschillende sferen rond deze auto's te creeëren. De Paseo is in een parkeergarage gefotografeerd met daarbij twee stoere boys. Beide dealers vragen de lezer "Let me guess which one is yours..." Toen over deze spontane actie van Toyota in de Nederlandse "De GAY Krant" werd geschreven, kraaide daar geen enkele haan naar. Nee, de tweede advertentie zorgde (via een internationaal persbureau verspreid) voor meer opschudding. De Corol’ liftback staat geparkeen een mooi huis. Het bij de auto horende vriendenst pakt de auto in compleet picknickmand om samen r de twee honden er een dac op uit te trekken. Deze advertentie wordt gebracht onder het kopje "The family car" en daar blijken zelfs hier in Nederland hordes fatsoensrakkers over te struikelen. Zelfs de importeur Louwman Parqui wordt met telefoontjes lastig gevallen. Je moet in ieder geval de Australische dealers nageven dat beide advertenties meer publiciteit hebben opgeleverd, dan ze ooit hadden durven denken. Ik vind het een slimme zet. We moeten maar eens af van dat eeuwige huisje-boompje-beestje gedoe, alleen zou een merk pas echt geëmancipeerd zijn als in folders en reclame's gezinnen met kinderen, vriendenstellen en alle andere samenlevingsvormen door elkaar gebruikt worden... erdeel van de iuders die kin- I bieden. uur per week n het huis van De nieuweling biedt ten opzicl van zijn voorganger meer ruim voor de inzittenden en lading, maar ook meer comfort en een completere uitrusting. De Daarna volgt de Sunny 3-deurs en Wagon op grijs kenteken met als uitschieter de supersnelle GTI-R. Het programma gaat dan verder via de Prairie en Primera Wagon naar de Terrano. Voor ieder vervoerprobleem heeft Nissan wel een oplossing. officieel Peugeot dealer voor Tilburg en omstreken a ie van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 17