HET SALON VAN BRUSSEL AMERIKAANSE GM-MODELLEN BUITEN V.S. NS )EN •gb.v. and 11 11 he fouw eddoen ENS nstalling Rijnlease ri 1992-pagina 6 DE AUTOMAAT-Donderdag 16 januari 1992-pagina 7 DETILBURGSE KOERIER 50,— ex. in 75 L 113 ishi, jk 75 13/420143 1.00 uur VR6 rstel 1 opties If is aan oral c 3636 ,00 uur. 10-1990 3-1990 ng 3-1990 7-1988 1-1989 6-1983 6-1973 1-1989 10-1989 2-1990 11-1987 3-1990 11-1989 1-1988 1989 1990 1989 1990 1989 1989 1986 1987 1986 1984 1989 1989 1985 1986 1984 1985 1985 1988 ieurs Jetta is .De jaar een j.10-1991 10-1991 Net als general „Is de jlvo 740, s Fiat Croma srengen, iropa, irkten 3 om in types voor laten zien. slaat het Apple ran de oc ise maal een aardig 100 in uit en GT Hiermee Ju en trekt stilstand TELEFOON 04255-3944 FAX 04255-4020 HILVARENBEEK ito GT en 1 lus-onders gt dat in de Applause Break Een typisch Belgisch produkt is de Daihatsu Applause Break. Op basis van de ook bij ons populaire Applause maakt carrosseriebedrijf EBS een aardige stationcar. De tweejaarlijkse autotentoonstelling die in het tentoonstellings-complex naast het Atomium wordt gehouden (dit jaar van 16 tot en met 26 januari) levert in de regel weinig primeurs op. Het Salon is vooral een verkoopbeurs die de autoverkopen in het betreffende jaar bij onze zuiderburen aanzienlijk weet op te peppen. Soms wordt zelfs 25% van de jaarverkoop in tien dagen behaald. Dit jaar leverde het Salon toch enige nieuwtjes op die de moeite waard zijn even langs te lopen. Mitsubishi, het merk bestaat namelijk 75 jaar, is de Colt een leuke nieuwkomer. TR). De veranderingen blijven vooral beperkt tot de frontspoiler, die wielen en de achterbumper. Natuurlijk heeft het interieur en de techniek enige verfijningen ondergaan, maar echt belangrijk en ingrijpend is het allemaal niet. De 12 cylinder boxermotor werd door verschillende wijzigingen opgepept tot een vermogen van 428 pk. De liefhebber en investeerder zal echter in dit model een nieuw verzamelobject zien. rijzen 1 korting -25% korting korting jm prijzen naf 75,— alanceren De standaard achterklep wordt verwijderd, waarna de achterkant opnieuw wordt vormgegeven. Het geheel ziet er heel behoorlijk uit, alleen is de achterruit wat slordig gemonteerd. Voor wie aan zijn standaard Applause wat ruimte betreft niet genoeg heeft, is de break een aardig oplossir Omdat de auto i Belgisci blijven geldig, direct b Ferrari 512 TR Voor de echte autofreaks zal het Salon van Brussel 1992 de geschiedenis ingaan als de plaats waar voor Europa de nieuwe Ferrari 512 TR werd geintroduceerd. In een prachtige gele keur stond dit nieuwe model op de sobere stand te pronken. Achter deze voor een deel historische naam zit niets meer, maar ook niets minder dan een licht gefacelifte Ferrari Testa Rossa (hiervoor staan de letters tegen meerpr Het instrumei bekend. De V geleverd met bestuurder ei er nog gekpze viertal uitras' Hierbij staat basisuitgave stuurbekrach vierspaaks st 185/60R14 bar interieurfiltei twee van binr buitenspiegels, in twee ongelijke delen neerklapbare achterbank en een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel. De GL is de luxe-variant met onder meer een uitgebreid verstelbare bestuurdersstoel, getint glas, VW Vento Volkswagen liet voor het eerst de Vento zien, de opvolger van de Jetta die volledig gebouwd is op het onderstel van de nieuwe generatie Golf. De auto zal in maart ook bij onze Nederlandse dealers verschijnen in een CL-, GL- en GT- uitvoering met naar keus twee 1.8 liter motoren, de sterkere 2.0 liter en de snelle VR6. Ook kan de klant kiezen uit twee diesels met katalysator, waarvan één voorzien is van een turbocompressor. De prijzen van de Vento zullen net boven het niveau van de vergelijkbare Golf-typen liggen. Tot en met de voordeuren lijkt de auto als twee druppels water op de Golf, terwijl juist de achtersteven sterk aan de Passat doét denken. Een groot pluspunt is de grandioze kofferruimte met 550 liter inhoud. de 2 liter ook als automaat kan worden besteld. De Prelude is duidelijk bedoeld als 2+2 zodat op de keurig voorgevormde achterzittingen eigenlijk alleen maar plaats is voor twee kinderen. De prijzen zullen starten bij f.52.890,= voor de 2 liter en rond de f.61.000,= voor de 2.3. Leveringen starten eind februari. Een tweede Honda noviteit betreft de Accord Coupé, een tweedeurs model van de bekende sedan die uitsluitend in de Verenigde Staten wordt geproduceerd. Vooralsnog worden de reacties op de Belgische markt gepeild, voordat de auto eventueel bij ons leverbaar zal worden. De auto heeft een 133 pk 2 liter motor. lig opl ossing. officieel via de ;che dealers wordt geleverd n alle fabrieksgaranties j. Uiteraard kunnen ook bij EBS bestaande Daihatsu's Applause worden omgebouwd. krachtbron levert een vermogen van 88,2 kW en ee koppel van 254 Nm. Buiten de motor zijn er natuurlijk geen wijzigingen aan de auto aangebracht. De turbodiesel zal volgens uitspraken van de Nederlandse importeur vanaf zo'n f.55.000,= te koop zijn en dat is een redelijk scherpe prijs. vergrendeling, traploos instelbare interval op de ruitewissers en de Thermotronic comfortverwarming. De GT is er voor een sportief publiek wat gecharmeerd is van wielkast- en spatbordverbreding, dakantenne, sportstoelen, een boordcomputer en elektrisch Het Salon in Brussel is van 16 tot en met 26 januari geopend voor het publiek, dagelijks van 10.00 tot 19.00 uur. Op woensdag 22 en vrijdag 24 januari kan men ook 's avonds terecht tot 21.00 uur. Het Salon worden gehouden in het tentoonstellingscomplex van de Belgische hoofdstad, dat zowel vanaf de weg Antwerpen-Boon-Brussel als de snelweg Antwerpen-Mechelen-Brussel als "EXPO" wordt aangegeven. De entree bedraagt 250 Francs voor volwassenen en 125 Francs voor kinderen beneden de 12 jaar. vinden we in de nieuwe zogenaamde Side-Imf extra verstevigingen i portieren. In het jubile Honda Prelude Honda vond de tijd rijp Brussel twee nieuwe tyj het eerst in Europa te lu Met de nieuwe Prelude merk een nieuwe richting in. Het wat verouderde karakter van de afgelopen generaties is niet meer in de frisse sportcoupé terug te vinden. De auto moet duidelijk concurreren met auto's als de Toyota Celica 2.0 GTi, Opel Calibra en Nissan 200 SX. Er komt een keuzemogelijkheid wat betreft motoren uit een 2 liter van 133 pk en een 2.3 liter van 160 paardekrachten. Beide auto's worden voorzien van een handgeschakelde vijfbak, terwijl Mitsubishi Colt Eind februari zullen de Nederlandse Mitsubishi-dealers kunnen beschikken over de nieuwe Colt die in oktober op de Tokyo Motorshow werd geintroduceerd. Ondanks het feit dat de buitenafmetingen nauwelijks zijn veranderd oogt de nieuwe Colt door zijn ronde vormen veel compacter. De klant zal kunnen kiezen uit drie motoren: 1.3 liter 12-klepper vai pk, een 1.6 liter 16-klepper van pk en als topper een 1.8 liter DOHC 16V van maar liefst 140 paardekrachten. Mitsubishi heeft als alle aanbieders in deze klasse bijzonder veel aandacht besteed aan het milieu en de veiligheid. Zo Volga 3105 Het merk wat voor de grootste verrassing zorgde in Brussel was Volga. Dit Russische merk was in West Europa eigenlijk alleen maar in België verkrijgbaar, daar deze auto als diesel redelijk betaalbaar en succesvol bleek als taxi. De nieuwe Volga 3( prototype werd met dit oude rol een behoorlijk vierdeurs seda 3,4 liter V8 en vierwielaandi binnenruimte is de aankleding is. In het interim bekende elementen zoals voorstoelen van een Volv airconditioning van de F en niet nader thuis te br maar toch bekende bedieningsknopjes. De auto heeft verder ABS, airconditioning en elektrisch verstelbare stoelen. Alhoewel er over een Belgische prijs werd gesproken is het even afwachten de deze beslist fraaie auto met de nietszeggende naam 3105 ook werkelijk in produktie zal gaan. Als dat het geval is, is export naar Nederland niet ondenkbaar. De verkopen van Amerikaanse General Motors modellen buiten de Verenigde Staten zijn vorig j< met 30 procent toegenomen tot e totaal van 130.000 voertuigen. General Motors en haar dealers buiten de States kenden een enorme verkoopstijging. In het Midden Oosten stegen de verkopen vorig jaar van 27.200 naar 53.500. Dit resultaat was voor een niet onbelangrijk deel te danken aan de gevolgen van de Golf-oorlog. Al direkt na de wapenstilstand begon GM met de verscheping van automobielen naar het Golf gebied. In Europa verkocht GM International Export Sales 17.500 voertuigen, een stijging met 2100 auto's (4%). De Pontiac Trans Sport, Chevrolet Corsica en Beretta zijn de bestsellers in Europa, terwijl de interesse voor de Cadillac Seville 1992 groot is. Ook het aantal GM- dealers is toegenomen van 175 naar 191. Voor dit jaar wordt een Colt de rpact-Bars, i in de leum-jaar van kunnen vier uit de kluiten gewassen personen rustig in de Vento plaatsnemen. De langeren onder ons zullen echter achterin het dak tegenkomen. Dit komt omdat de daklijn ten opzichte van de Golf minder ver doorloopt. Technisch komt de Vento zeer sterk met de Golf overeen. Het motorenprogramma wijkt eigenlijk maar op één punt af en dat is het ontbreken van de 1.4 bij de Vento. Aan de basis staat de 1.8 van 75 pk standaard gekoppeld aan een vijfversnellingsbak en met stuurbekrachtiging. Daarnaast is er ook een 90 pk 1.8 motor die zorgt voor een top van 180 km/u en een acceleratie van 0 tot IC" 12,5 seconden. De inmiddels 1 de Golf GTi bekende 2 liter 115 pk vinden we in de GL e varianten van de Vento. 7" komt de auto tot 198 km/i in 10,4 seconden vanuit s naar 100 km/u. Het paradepaard op motorengebied is bij Volkswagen de 174 pk sterke VR6 met 2.8 liter inhoud. Het was zeer voorspelbaar dat er ook een Vento VR6 zou worden geintroduceerd. Met het sprintje in 7,8 seconden en een top van 225 km/u is de Vento VR6 een uiterst compacte sportlimousine. Natuurlijk zal vooral de zakelijke rijder geïnteresseerd zijn in de dieselmotoren. Volkswagen biedt de keus uit de 1.9 liter met een vermogen van 64 pk of de turbodiesel van 75 pk. Beide modellen worden standaard met een katalysator uitgerust. Uitvoeringen Geheel synchroon aan de Golf Voyager turbodiesel Zeer lang verwacht en nu eindelijk werkelijkheid is de Chrysler Voyager met turbodieselmotor. De auto die op het Salon te zien was, kwam nog uit de voorserie, maar vanaf de zomer is deze variant van de populaire Voyager eindelijk te koop. Chrysler koos voor de bekende VM dieselmotor van 2.5 liter zoals we die ook tegenkomen in onder andere de Alfa 164. De krijgt verder lichtmetalen velgen met 195/50R15 banden. Tot slot is er dan de VR6 met onder meer met leer bekleed stuurwiel, vier elektrisch bediende portierruiten, BBS lichtmetalen velgen met 205/50R15 banden en gasdruk schokbrekers achter. In achter 20 millimeter lager. Over de prijzen is op dit moment nog niets bekend. Uiteraard zullen deze boven die van de vergelijkbare Golf-modellen liggen. Er mag dan ook verwacht worden dat de Vento-reeks zal starten rond de f.31.500,=. worden de 2 liter Vent op een zogenaamd Ph gezet, wat ervoor zorgt storende invloeden var aandrijving op de stuurbekrachtiging achterwege blijven. De VR6 heeft bovendien af-fabriek ABS en EDS. Beide voorzieningen zijn op de 2 liter GT verdere groei verwacht, niet alleen in voormalig West Eur^p maar ook in de ontsloten markt, in het voormalige Oostblok. In Japan werden de verkopen een aantal malen verdubbeld, van 1500 voertuigen in 1990 naar 10.000 vorig jaar. Overigens vond in het land van de Rijzende Zon de Chevrolet Camaro de meeste aftrek. In Taiwan vonden 8900 eenheden een eigenaar, een terugval veroorzaakt door de toegenomen vraag naar lokaal- geproduceerde automobielen. In Latijns- Amerika verkocht General Motors 14.450 auto's, 3250 meer dan in 1990. 3 bij de eerste en tweede rtie van de Volkswagen Golf, .j de zojuist aangetreden derde versie in een vierde sedan voorzien. De naam Je echter komen te vervallen. nieuwe sedan op basis van de Golf III zal vanaf maart in ons land onder de naam Vento worden geintroduceerd. Deze naam komt uit het Romaanse taalgebied en staat voor 'wind' en 'dynamiek'. De Vento vult het gat tussen de Golf en Passat en heeft dan ook van beide broeders eigenschappen en kenmerken overgenomen. Dat de Vento gebouwd is op dezelfde basis als de Golf is heel duidelijk te zien als we de auto van voren tot aan de achterportieren bekijken. Volkswagen komt niet meer met een tweedeurs sedan, zoals bij de Jetta wel het geval was. Het spreekt voorzich dat ook alle veiligheidsmaatregelen die we in de Golf tegenkomen, in de Vento zijn overgenomen. Een belangrijk verschil met de Golf het front. Waar de Golf zich kenmerkt door een smalle grille en sterk afgeronde koplampen, treffen we bij de Vento meer rechthoekige lichtunits en een grotere grille. Sportlimousine De achtersteven van de nieuweling doet zeer sterk aan de Passat denken. Het zijn vooral de achterlichten en de diep uitgesneden kofferklep die hier het beeld bepalen. De Vento is met een lengte van 4,38 meter een compacte vertegenwoordiger uit zijn klasse, maar scoort met een bagage-inhoud van 550 liter zeer royaal. En met de binnenmaten van de Golf in het achterhoofd. rar, daar slijk bete als taxi. 3105, die als i getoond, rekent af ikerige imago. Het is modern gelijnde ian voorzien van een i permanente Irijving. De gigantisch, terwijl behoorlijk luxueus ieur vinden we meer buite ijs te bestellen, itarium is volledig snto kan worden een airbag voor bijrijder. Verder kan n worden voor een ingsvarianten. Ie CL voor de met tiging, een aurwiel, toerenteller, den en een Verder biedt de CL

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 27