JWG-Wet deze maand van start X I lilburg Tilburgs MILIEUJOURNAAL Gemeente Chemocar Tilburg-Noord 11 Dl a', NOORD ÖPORT Gemeente vraagt vergunning voor grondwateronttrekking in de Blaak liever nu een uitstrijkje dan straks ‘n koude douche 11 si do II DO l'WO^ Donderdag 2 januari 1992 - pagina 7 12 - pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Commissievergaderingen “Ik ben een ander mens geworden” bij de container worden geplaatst. Drs.J.A.J. Krosse zaterdag 4 januari. I 06-8212337 Inzameling chemisch afval in Tilburg-Noord Bouwvergunningen TILBURG srdag Drie- Maak een afspraak met uw huisarts. Het belang van een uitstrijkje Sporttarieven per 1 januari 1992 Stadsreiniging kerstbomen Mededeling huisvuilinzameling bestemmingsplan of die in geringe mate afwijken van het gelden de bestemmingsplan, worden ter inzage gelegd. Iedereen kan dan bezwaar indienen. Bezwaarmakers krijgen altijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. .00 uur ag van 429479 429509 Baamoederhalskankeronderzoek een kwestie van gezond verstand. 428811 428811 429070 428611 429500 06-0226033 553987 420723 429100 429100 429f00 551986 428511 428411 429268 429253 367475 429120 429263 428711 428597 428610 428770 428554 673765 428911 354545 641911 643911 06-11 5 21 =1 3 rg roten van de Kruinin- /els no. 6 en Op vrijdag 10 januari a.s. om 13.00 uur in het stadhuis (de nieuwe raadszaal) maandag 6 januari t/m vrijdag 10 januari COMMISSIE OSC Onderwijs, Sporten Cultuur Voorzitter: Wethouder J.G.Timmer- mans Secretaris:Dhr.H.Hamers tel: 429764 om een bouwver- ïkomen voor: COMMISSIE FPOIA Financiën, Personeel, Organisatie, Informatie en Arbeidsvoorzie- ningenbeleid Voorzitter: Wethouder Secretaris: Dhr.A.J.M. van de Bersselaar tel: 428946 De tarieven voor I teiten worden nog COMMISSIE SGZ Sociale Zaken en Gezondheidszorg Voorzitter: Wethouder Mevr.Mr.Van Blerck-Woerdman Secretaris: Dhr. H. Hamers tel:429764 e is op te sporen of te door regelmatig een uit- ?n huig- mezing is dan ser een derde i; een derde ir niet te wil- te kunnen. Gemeentelijke telefoonnummers gratis fl. 3,60 fl. 2,00 fl. 17,50 fl. 27,50 fl. 20,00 fl. 8,00 fl. 1,00 Verplicht Eenmaal binnen k-;;1 ide scholing garantie op inkomen en gara erkloze jon- werk en scholing. De garantie ktichting WIJ, --- ijk voorwerk ïrrjcht (onge- jeelnemende door naar een intussen opgegaan lanenpool/JWG. Aa of weerijs 1iet veranderen en vergroten van ce woning aan de Aa of Weerijs 3 (B/91/1823); urgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. - Toekenning subsidie (BiZa) aan de SJJT tbv projecten Onderwijs- hulpverlening en Turkse/Marok- kaanse jongeren Tilburg-Noord. - Voorstel tot goed-keuring van de C-overeenkomst met het min. van WVC inzake (310) opvangplaat sen voor asielzoekers. De inzameling van huisvuil zal in verband met nieuwjaar plaatsvinden op DO.OMIETENLAAN 2. let bouwen van een fietsenber- giig bij de flatwoningen aan de Ddomietenlaan 45-a en 149-b (B91/1734); Zwembadtarieven kind tot 4 jaar enkel bad enkel bad met k.kaart kortingskaart IO-badenkaart IO-badenkaart met k.kaart zonnebank incl. zwemmen zonneweide In Nederland wordt per jaar bij 1200 vrouwen, meestal in de leeftijd van 35 tot 55 jaar, baarmoederhalskanker vast gesteld. is Indien Uw kerstboom, verkleind, niet in de container kan, dan mag deze uitsluitend in de week van krijgt de jongere len en garantie op De garantie op in komen bestaat uit 32 uur( was 19 uur )het minimum jeugdloon en dat is aanzienlijk meer dan RWW voor een jongere. De banen die de jonge ren krijgen aangeboden passen op de weg om aan een ‘gewone’ baan te geraken. In een aantal gevallen zal daarbij gerichte scholing nodig zijn. ‘Het grootste verschil met vroe ger”, vertelt directeur Jansen, “is dat lot nu toe de jongere zelf mocht we- ‘?n of hij meedeed. Dat is nu voor bij. Het is geen vrijwillige keuze meer: de JWG-deelname wordt ver- “in de regio Til- als de banen- i al warm kunnen zo’n uitdaging als Op maandag 13 januari a.s. om 09.00 uur in het stadhuis (de nieuwe raadszaal) Op de agenda o.a.: - Beleidsplan van de Stichting BOTS. - Voorstel Buurtsportwerk in Til burg, het organiseren en stimule ren van sportactiviteiten op wijk-of buurtniveau. - Subsidieverzoeken van (2) aspi rant deelnemers aan de Olympi sche Spelen. - Subsidieverzoek Samenwer kingsverband HO N-Brabant tbv het project “Aanvullende Onder zie- wijsvoorz. allochtone studenten”. 3hrij- - Subsidieverzoek van Huize Pius- I tbv oord/Hooge Veer ivm kosten op leiding Roemeense verpleegkun digen. ders van Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. U kunt voor inzage ook terecht in het Provinciehuis in Den Bosch. Daar- voor moet wel een afspraak worden laak gemaakt (tel: 073-154659). 45 zaak is eer. plaatsen bij de g- “Ik blijf liever bij moeder de vrouw! Ongeveer de %VenTb^ helft van de mensen die nu meedoen aan de banen- meenten enliadden^aa' pool, hadden van tevoren behoorlijk wat bedenkin- me- gen. “Ik ga liever vissen of: “ik laat heel mijn le- ven niet overhoop halen waren de geluiden die burgee komen”de d°rpen naar Tl zoal te beluisteren waren. ‘De geluiden die ik nu te horen krijg, zijn hoofdzakelijk positief zegt J. Jan- SeS sen, directeur van de Stichting Banenpool/JWG (Jeugd Werk Garantieplan). “Die kans had ik eer der moeten krijgen zeggen de mensen nu, of: ‘Ik ben een ander mens geworden men, bleek ongevec graag mee te willen doen; bleek wel te kunnen maar len en de rest bleek niet t Burgemeester en wethouders van de gemeente Tilburg hebben bij Ge deputeerde Staten van Noord-Bra- bant een vergunning aangevraagd voor het tijdelijk onttrekken van grondwater in gebied “De Blf' Noord-west”. De Grondwaterwet bepaalt dat voor grondwateronttrek king een vergunning moet worden aangevraagd. Let op! Kerstbomen om 8.00 uur buiten plaatsen; deze worden apart opgehaald. bijzondere aktivi- I vastgesteld. Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans een keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebben de een korte spreektijd worden aan gevraagd, indien zij iets willen ver tellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet voor de vergadering worden aange vraagd bij de secretaris van de com missie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter in zage in het Gemeentelijk Informa tiecentrum (Stadhuisplein 11. Openingstijden: maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Bij de Banenpool, gevestigd aan de worden wel gewaardeerd. Door col- Schiphollaan 15, krijgen langdurig lega’s; de omgeving. En dat is ook werklozen (langer dan drie jaar) - veel waard. Bovendien is het uit met voor wie al van alles is geprobeerd het briefje inleveren bij de sociale ze aan de slag te helpen- een vaste dienst: geen controles meer, of baan aangeboden. Het gaat om nut- moeilijke vragen of zelfs strafkortin- tig werk bij de overheid of bij instel- gen.Het Jaar is om; tijd om eens aan lingen (geen bedrijven) dat a,‘,da.3 niet zou worden gedaan. Met ande re woorden: het is niet zo dat ie mand anders geen werk zou kunnen vinden, of zelfs zijn baan zou kun nen verliezen, doordat er een ba nenpooler op zijn plek komt. Zo zijn stoelen waarop iemand van de DSW heeft gezeten, volgens direc teur Jansen “voor ons in principe twee jaar besmet. Het zou een slechte zaak zijn als DSW-mei- hun baan zouden verliezen en vervolgens diezelfde baan via or’° stichting door (goedkopere) lange rige werklozen wordt herbezet”. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal Bur vergunningen nodig. Met vragen hierover kunt u terecht bij de Milieudienst (telefoon: 429501). Bouwplannen die vooruitlopen op het definitief worden van een De bouwteHn j. -- zage Milieudienst en het Ge meentelijk Informatiecentrum. 5 banenpoolers geplaatst. De oor- lak is een schrijnend tekort aan ilaatsen bij de gemeenten in de re- jio en bij instellingen. Jansen: “Wij eren de banenpool/JWG op re- inaal niveau uit met negentien ge- De JWG werkt als volgt: senten en hadden daarmee bij de Iedere jongere die werkloos wordt start de landelijke primeur. In alle meldt zich bi j het arbeidsbureau, negentien gemeenten werken me- Daar wordt gedurende een half jaar dewerkers van ons op- lokatie. Wij geprobeerd om de jongere aan re- gaan naar de werklozen toe. ze hoe- gulier werk, dan wel op een regulie- ven niet vanuit de dorpen naar Til- re scholing te krijgen. Is dat na vier burg te komen”. maanden nog niet gelukt, dan vindt alvast een voorgesprek plaats bij de Stichting banenpool/JWG. Blijkt dat er vooruitzichten zijn op een regulie- re baan, maar dat het iets langer rmij- gaat duren dan een half jaar, dan ïtre- wordt de zoekperiode op het ar- beidsbureau met nog eens een half jaar verlengd. In andere gevallen komt de jongere bij de JWG terecht. In de sporthal in de Reeshof wordt met ingang van eind januari 1992 ook Sport Overdag aangeboden. Het betreft hier een cursus ouder- peutergym gedurende 12 weken. Ook dit tarief moet nog worden vast gesteld. De chemocar komt volgende week in Tilburg-noord om het chemisch afval op te halen. Op de bijgaande kaart kunt u precies aflezen op wel ke dag u het chemisch afval in uw buurt af kunt afgeven. U moet de chemosafe nooit aan de weg zetten, maar aan de inzamelaars over handigen. Als U het geluidssignaal van de chemocar hoort, kunt u de chemosafe met geopend deksel aanbieden. ‘Wij gaan naar de werklozen toe” Inderdaad is in Tilburg een spre kend resultaat geboekt vergeleken bij bijvoorbeeld de regio Eindhoven, /eel voorzichtiger taakstel- 140, werden daar slechts COMMISSIE ROS Ruimtelijke ordening, Openbare werken en Stadsbeheer Voorzitter: Wethouder Drs.R.A.J.M. van Eijkeren Dhr.RH.M.' van Bragt, tel:428561 orma- 132). Op vrijdag 10 januari a.s. om zater- 16.00 uur in het stadhuis (de oude raadszaal) jaar) - veel waar obeerd het briefje inleveren t dienst: geen controL moeilijke vragen of zelfs overheid of bij instel- gen.Het Jaar is om; tijd om eens aan Dedrijven) dat anders directeur Jansen te vragen hoe l-*‘ er bij staat. Wat was de doelstelling voor het afgelopen jaar en is die ge haald? Jansen: ‘De taakstelling 1991 was 225 mensen te plaatsen. We zitten nu op ruim 200, dus je worden, kunt stellen dat we, wat dat betreft, pen. 18- zijn geslaagd. Hetzelfde geldt voor pen wij c het doel dat we ons hadden gesteld - - dat tien procent van de mensen die bij ons als banenpooler beginnen ensen moeten uitstromen naar een ‘gewo- jn dat ne’ baan’. an via onze sre) langdu- “1 Op vrijdag 10 januari a.s. om 09.00 uur in het stadhuis (de oude koffiekamer) Deze ziekte voorkomen door regeli. strijkje te laten maker arts. De kans op gent praktisch 100 Alle vrouwen van 35 tot 55 jaar in Midden-Brabant krijgen dan ook een keer per 3 jaar een oproep om zich te laten onderzoeken. Men krijgt een uitnodiging om een af spraak te maken met de huisarts en daar een uitstrijkje te laten maken. Het onderzoek wordt vergoed door het ziekenfonds en door vrijwel alle ziektekostenverzekeraars. Mondelinge toelichting geven Op 11 februari vindt er een openba re zitting plaats waarbij de mogelijk heid bestaat bezwaren mondeling De aanvraag betreft een grondwa- toe te lichten. U kunt dat als be- teronttrekking van 176 m3 per uur. zwaarmaker zelf doen; u kunt echter De onttrekking is nodig voor het ook iemand machtigen dit namens u bouwrijp maken van een gebied dat te doen. Ook zij die geen schriftelij- valt binnen bestemmingsplan De ke bezwaren heben ingediend kun- Blaak Noord-west (kadastraal be- nen mondeling hun mening geven kend als: gemeente Tilburg, sectie tijdens deze bijeenkomst. De zitting E, nummer 460). vindt plaats op 11 februari 1992 om 10.00 uur in kamer 115 van Stads kantoor 1, Stadhuisplein 130, Til burg. Aanvraag ter inzage De aanvraag en de daarbij horende stukken liggen voor iedereen in het Gemeentelijk Informatiecentrum ter Wilt u aan de zitting deelnemen dat inzage, van 6 januari 1992 tot en dient u dat aan te geven in het door met 5 februari 1992. Gedurende u ingediende bezwaarschrift. Dien u deze termijn kunnen schriftelijk be- geen bezwaar in maar wilt u toch zwaren worden ingediend tegen de aan de zitting deelnemen dan moet mogelijke vergunningverlening door u een briefje schrijven aan het colle- de provincie. Schriftelijke bezwaren ge van B en W waarin u uw deelna- moeten worden gericht aan het col- me aankondigt. lege van burgemeester en wethou- Op de agenda o.a.: - Voorbereidingsbesluit voor een deel van het bedrijventerrein Vos- senberg. - Voorbereidingsbesluit fietspad Beis Lijntje tussen waterloop De Blaak en het viaduct onder Rijks weg A58 - Voorbereidingsbesluit t.b.v. kruis gebouw aan de Lambert de Wijs straat. Sport overdag De gemeenteraad heeft op 29 okto- De tarieven voor Sport Over-1 ber 1991 de nieuwe sporttarieven (badminton) in de sporthallen L,.«- vastgesteld. Tevens is het besluit burcht en de Blaak worden ver- genomen om de algemene kortings- hoogd tot fl. 2,75 per uur. Een reduc- regeling op te heffen. De vaste ge- tiekaart gaat fl. 11,00 kosten, bruikers worden schriftelijk op de hoogte gebracht over de nieuwe ta rieven en de gewijzigde verhuur- voorwaarden. De tarievenverorde- ning ligt voor belangstellenden ter inzage in het Gemeentelijk Informa tiecentrum en op de diverse ge meentelijke sportaccommodaties. Voor meer informatie over het on derzoek kunt u zich wenden tot uw huisarts. Met vragen over de oproep kunt u contact opnemen met de GGD, tel. 643274. Op de agenda o.a.: - Subsidieverzoek Provinciale 7 kenhuisraad ivm grensoverschrij dende proj.gezondheidszorg tbv project oncologie. - Verdeling restant stelpost gehan dicapten 1991 WOOGSPANNINGSLEIOING Stadhuis Algemene zaken Gemeentelijk Archief Miieudienst Milieuklachten Klachten vliegverkeer Waterzuivering Noord Waterzuivering Oost Stadsreiniging Grofvuil Ongediertebestrijding Afvalbegraafplaats Welzijnsdienst Sociale Dienst Informatielijn Sociale Dienst (niet gratis) Sport en Recreatie - velden, zalen - zwembaden Nederlands Textielmuseum Buro Budgetadvisering Economische Zaken Publieke Werken Klachtennummer Pubiieke Werken - mankementen op straat - Informatiepunt stadsbeheer Buro Huursubsidie Parkeerbureau Centrale Begraafplaats Politie Brandweer SocialeWerkvoorziening GGD Midden Brabant Alarmnummer Bouw en woningtoezicht - Vergunningen - Toezicht Er zijn verzoeken gunning binnengei Gedurende deze periode kunt u schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht KALMTHOUTLAAN aan de directeur van de Milieu- 3. het vergroten van de garage bij dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC de woning aan de Kalmthoutlaan TILBURG. De Milieudienst vindt u opkavelno. 11 (B/91/1789); op de 4e etage van het nieuwe stadskantoor, (Koningsplein 9,5038 KRUININGENSTRAAT VVG Tilburg)en u kunt er elke werk- 4. het veranderen en vergroten van dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht, twee woningen aan de Kruinin- Het Gemeentelijk Informatiecen- genstraat op de kavels no. 2 en trum is geopend op maandag van no. 5 (B/91/1803); 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 5. het veranderen en vergroten van 12.00 tot 16.00 uur en dinsdag tot twee woningen aan de Kruinin- en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 genstraat op de kavels no. 6 en uur. no. 7 (B/91/1794). “Taakstelling gehaald” 1 - Banenpoolers worden er qua geld bij bijvoo.. niet rijk van -hoewel sommigen er Bij een v« wel degelijk op vooruit gaan - maar ling van 1 Op 1 januari 1992 is de jeugdwerk- garantie-wet officieel ingegaan. De imivii. worklooshoidspro- blemen in de toekomst wil verrr:: den, neemt tijdig adequate maat._ gelen. De gemeente Tilburg zag dit al eerder in. Reeds in 1987 gaf men namelijk uitvoering aan een tijdelijke regeling via de Stichting WIJ (Werk- gelegenheidslnitiatief voor Jonge ren). Het doel: door middel van tijde lijke banen en aanvullende schob de werkervaring van werkloze jon geren vergroten. De Stichting WIJ, die dus heel belangrijk voorwerk voor de JWG heeft verricht (onge veer de helft van de deelnemende jongeren stroomde door naar een vaste baan), is i in de Stichting Bj vragen hoe het de doelstelling “Voor wie?” Directeur Jansen: “Voor 1992 geldt ger --- dat alle werkloze 16- en 17-jarigen, tot - -- ongeacht hoe ze werkloos zijn ge- ten of hij u worden, door ons worden opgeroe- bij. Het 2- tot en met 20-jarigen roe- meer: de JWG-deek.« r_.i wij op voor zover zij werkloos plicht’. Wordt de JWG schoolverlater zijn. Dat wordt de ko- burg net zo’n succes i mende jaren stap voor stap uitge- pool? “We hebben breid. In 1998 zal het zover zijn dat draaien. Het is net alle werklozen tot en met 21 onder de banenpool”, de JWG vallen, plus de werkloze schoolverlaters tot en met 27”. Voor informatie: Van werkverschaffing is volgens Stichting Banenpool/JWG Jansen geen sprake. “Voor mensen Schiphollaan 45, die niet willen werken is hier geen 5042 TP TILBURG plaats. Maar waar wel?” vraagt hij tel. 013 - 639696 zich af. Van de 600 jongeren uit de regio Midden-Brabant die tot dus verre bij de stichting binnenkwa- Op de agenda o.a.: - Wijziging tarieven regeling NV Til- burgsche Waterleiding-maat- schappij. - Wijziging verordening Reinigings heffingen 1987.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 7