Airkat SCHADE? [I BOVAG compacte rij-opleiding )M Opel Calibra succesvol in rood Corvette Miniatuur-auto van het Jaar 10.000ste Daihatsu Occasion advies Huurauto kan voordelig alternatief zijn IS s Een feestje zonder alcohol, is dal leuk? Dr.Car Gratis herexamen als meevaller IV :k I I I I I Rijnlease TIE* 'S: 'S B A R U Ford en Mazda versterken samenwerking JU 1 RUPT?. 1992-pagina 4 DE AUTOMAAT - Donderdag 2 januari 1992 - pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER 900,- 900,- 900,- 950,- 950,- in e. elke verkochte vijftig auto's een Daihatsu zal zijn. z\feilig\ferkeer Nederland TELEFOON 04255-3944 itabel "intest" Keuze uit 75 verse occasions ^NISSAN K garage DENISSEN BV. jrze- 3U -355575 gelegenheden om gewoon in Bre- s won- >u- [vVNj 35 ja» 63% i verdt Rij Alcohol Vrij Paradijzen De compact-opleiding is niet zo maar uit de lucht komen vallen. Er 3 tot 12 maanden BOVAG-GARANTIE Burg. Jan»en»tra»t 52-56, Tilburg, Tel. 013-683911 Rood (Crimson Red) is nog steeds de meest bestelde kleur, gevolgd door zwart (Black Metallic). Het eerste Calibra jaar werd geken merkt door levertijden, maar in middels houdt de produktie ge lijke tred met de vraag. De Calibra zal binnenkort ook in Australië onder de merknaam fifty-fifty is. Van de Duitse Cali- bra-rijders bezat 68% reeds eer der een GM-produkt. bedrag van geld. En toch de e De Nederlandse Algemene Minia tuur Auto Club (NAMAC) geeft al haar leden jaarlijks de kans de Miniatuurauto van het Jaar telwe zen. In verschillende schalen en klasses (personenauto's, bedrijfs auto's) worden door een centrale jury zeven modellen per categorie genomineerd. Ieder model wat Veertien maanden na de introduc tie zijn er in Nederland al 1750 Opel Calibra's verkocht, waarvan 70% met 2 liter motor en de reste rende 30% met 16 kleppen motor. Bij de BOVAG afdeling autorijscholen zijn maar liefst 1200 rijscholen aangesloten. Samen nemen deze BO- VAG-rijscholen de helft van de Nederlandse praktijkex- amens bij het CBR voor him rekening. Recentelijk intro duceerde de BOVAG een nieuwe vorm van rij-oplei ding. Via een aantrekkelijke formule krijgt de cursist in minder tijd toch sneller het fel begeerde roze papiertje in zijn of haar bezit. Let op: de compact-opleiding is al leen voor kandidaten, die nog niet eerder voor het rij examen zijn opgeweest. De huurauto is een goed alternatief voor die dagen dat we zonder auto zitten of juist voor die dagen dat we niet zonder willen zitten. De BOVAG afdeling autoverhuur heeft zich ingesteld op de groeiende vraag naar huur- autos en beheert momenteel een huur- en leasepark van zo'n 20.000 wagens, verdeeld over 410 BOVAG- autoverhuurbedrijven. Prijs 14.950, - 17.950, - 18.950, - 21.950, - X’ 13.950, - i 11.950, - 17.950, - 21.950, - 15.950, - 15.950,- Als we alles op een rijtje zetten, kunnen we slechts concluderen dat het huren of leasen van een auto enkel voordelen biedt. Wie zijn of haar vervoermiddel bij een BOVAG-bedrijf huurt of least, is helemaal zeker van optimale be trouwbaarheid. Happy hour? Het aardige is dat iedereen zo lang zamerhand wel weet dat je rekening met je vervoer moet houden als je naar een feestje gaat. Je maakt af spraken wie er drinkt, en wie er rijdt. Of je neemt een taxi, of ander open baar vervoer. Dat is gelukkig al heel gewoon. Maar er zijn veel meer gele genheden die niet direct feestjes te noemen zijn, maar waar toch ge dronken wordt. Recepties, het „hap py hour” op de zaak, een gezellige lunch, een etentje met vrienden... Zo zijn er elke week wel momenten waarbij alcohol gedronken wordt, en mensen ongemerkt toch met een slok op in de auto stappen. Die momenten zijn erg gevaarlijk. We zijn wel gewend om op te passen, en niet te rijden met alcohol, maar alco holgebruik is in het dagelijks leven heel gewoon geworden. We drinken eigenlijk minder op feestjes, maar meer bij andere gelegenheden en vaak overdag. En bij die andere zijn we toch geneigd de auto te stappen... Iedereen mag natuurlijk voor zichzelf bepalen hoeveel hij of zij drinkt. Zo lang een ander daar geen last van heeft, is dat gewoon je eigen zaak. Maar op het moment dat iemand, We somden hierboven al enkele voordelen op, maar er zijn er meer. Wie bij de BOVAG-bedrij- ven een auto huurt, kan er van op aan in een jonge wagen te rijden. Omdat de huurauto's altijd door vakkundige handen worden on derhouden, is men er van verz kerd in een auto te rijden, die niet laat staan. Zorgen om deel III, verzekering, wegenbelasting en APK-keuring zijn verleden tijd. Met het BOVAG- huurcontract is het eenvoudigweg instappen, wegrijden en verder zorgeloos sturen. Mocht het ooit gebeuren dat de huurauto die u voor een langere tijd wilt gebrui ken, stil komt te staan, dan wordt onmiddellijk een vervangende auto ter beschikking gesteld. Voorkeur Natuurlijk heeft iedereen zijn voor keuren wat betreft de auto waarin hij of zij graag rijdt. Bij de BO- is zonder speciaal gereedschap VAG-autoverhuurbedrijven kan eenvoudig in te bouwen en heeft iedereen zijn wensen kenbaar een uitneembaar filterpatroon. maken en wordt op zijn/haar Voor informatie, prijs en verkoop- wenken bediend. Dan zijn er ook punten: telefoon 085-421430. nOg de gespecialiseerde huurwa- -- gens. U kunt het zo gek niet be- b b denken of de BOVAG- bedrijven kunnen uitkomst bieden. Het hu ren is niet alleen voor de betrok kene handig en relatief goedkoop. Ook het milieu heeft baat bij autoverhuur. Men rijdt immers al leen wanneer het strikt nodig is. Dus minder kilometers en minder uitstoot. Door zo bewust te rijden, helpt men ook een handje bij het ontlasten van het overvolle we gennet. Holden geïntroduceerd worden. Ook de turbo-vierwielaangedre- ven Calibra en de Astra GSi zul len 'down under' als Holden wor den aangeboden. Ford gaat in de Noord Ameri kaanse fabriek in New Jersey een compacte pick-up truck voor Mazda vervaardigen. De wegen zal op basis van het Amerikaanse Ford Ranger-model ontworpen en gebouwd worden, terwijl de tech niek door Mazda wordt geleverd. Het is de bedoeling dat het pick- up model begin 1993 in produktie wordt genomen. Op dit moment levert Ford reeds een vierwiel aangedreven terreinauto aan Mazda, die in de Verenigde Sta ten door Mazda onder de naam Navajo verkocht wordt en bij de Ford-dealers als Explorer in de showroom staat. Veel waardering voor de Corvet te. Het is een prima model van een aansprekende auto met een scherpe prijs van de rond de f.20,Matchbox, fabrikant van "The Dinky Collection" heeft er blijk van gegeven het verzamelen van miniatuurauto's als een se rieuze hobby te onderkennen en ziet kans dit te combineren met een gezonde commerciële bena dering. Dat kan best leuk zijn. Het is natuurlijk waar dat de meeste mensen lekker loskomen na een alcoholisch drankje, en dat we ook gewend zijn om op feestjes lekker te drinken. Daar is op zich niets op tegen. Maar bedenk wel, dat als je een feestje geeft, je ook voor een deel verantwoordelijk bent voor je vrienden. Frisse en zuivere lucht in het inte rieur van de auto is zeldzaam. Wie veronderstelt dat door het openen van een zijruit, frisse lucht naar binnen stroomt, komt bedro gen uit. Ongefilterde lucht welke in het interieur van een auto komt, bevat veel verontreinigingen. Re search in Duitsland heeft aange toond dat deze lucht het rijgedrag van de bestuurder negatief beïn vloedt. Door het uitfilteren van de verontreinigingen wordt het ge drag van de bestuurder positief beinvloed, hetgeen de verkeers veiligheid uitsluitend ten goede komt. Alle verontreinigingen in de lucht groter dan 0,001 mm worden door de Airkat voor 100 procent tegen gehouden. De Airkat reduceert niet uitsluitend de schadelijke deeltjes die zich in uitlaatgassen bevinden, ook asbest, dieselroet en andere stoffen dringen niet het Telefoon 013 -427965 en faoptonto of,.' D ij ksterh u isstraat 80 Tilburg In Duitsland, Engeland en Italië is een onderzoek verricht onder de kopers van de Calibra. Het aan deel mannen is erg groot met in Engeland 70%, Duitsland 80% en Italië 90%. De gemiddelde leeftijd van de Italiaanse Calibra-rijder is or jaar. De Italianen komen voor ««zó uit een ander merk, terwijl de Veldeling in Engeland ongeveer 1:43 zoveel stemmen, dat ook de eindoverwinning werd behaald. De eervolle vermeldingen in de andere klasses gingen naar de Volvo F12 Vliegveldbrandweer van Conrad (Bedrijfsauto's 1:50), Leyland/Dal 8x4 zwaartransport- trekken van Zon Model (bedrijfs auto bouwkits), de Mercedes S- klasse van Wiking (pe rsonenau- to's 1:87), Opel Blitz '51 van Bre- kina (bedrijfsauto's 1:87), de won derschone Ferrari 348 tb van Bbi rago (grote schalen) en bij de zo genaamde supermodellen viel de Citroën DS 23 van Conquest in de smaak. Twee modellen van de ze ven zijn van Nederlands fabri kaat: Zon Model en Conquest. De geregistreerde aantallen na men met maar liefst 16,7% toe. De omzetstijging volgt op de succes volle introductie van de nieuwe Cuore en de royale Applause. Ook de Charade en de terreinwa gens Rocky en Feroza blijven veel gevraagde auto's. Ongeveer 10 procent van de omzet wordt ge realiseerd door auto's met een grijs kenteken, met name de ter- reinauto's blijven hierdoor bijzon der aantrekkelijk geprijsd. Voor 1992 verwacht Daihatsu Holland wederom dat tenminste één op Gekozen is voor de naam 'com- men is daarbij niet gratis, pact-opleiding', waarmee duide- Het lesprogramma bestaat uit lijk wordt gemaakt dat het hier om dagdelen van vier uur. Er wordt een gecomprimeerde vorm van begonnen metaudio-visueel prak- rij-opleiding gaat. Inmiddels hel ben al veel kandidaten interesse getoond. Uit kringen van de dee nemende rijscholen valt eveneei enthousiasme te beluisteren. De slaagkans heet "maximaal". Erg prettig is de korte lesperiode van hooguit acht en minstens tw< weken. Door de kandidaten intei sief bij de lessen te betrekken, oi der meer via audio-visueel prak tijkonderwijs en hen te laten rijd» in regio's die bij de kandidaat oi bekend zijn, wordt de hoge slaa< kans bereikt. ders moeten rekening houden met minimaal acht dagdelen. Het exa men volgt aansluitend. Zakt men de eerste keer, dan kan men daarna het eerstvolgende her-ex- amen gratis doen. Om deze snelle service te kunnen verlenen heeft de BOVAG slui tende afspraken gemaakt met het Centraal Bureau Rijvaardigheids bewijzen (CBR) en heeft al drie maanden van te voren examen data en aantallen kandidaten vastgesteld. interieur binnen. De Airkat is bo vendien een uitkomst voor mensen met allergiën. De Airkat is onafhankelijk getest door het Luftgutelabor Aachen en het Materialprufungsamt Nordr hein-Westfalen en de bevindingen zijn uitstekend. Ook de Tuv in Bayern heeft haar goedkeuring aan de Airkat gegeven. Het filter is zonder speciaal gereedschap de eigen categorie de meeste stemmen behaald, krijgt een eer volle vermelding, daarnaast is voor het model met de meeste stemmen in totaal de titel Minia tuurauto van het Jaar weggelegd. De Chevrolet Corvette 1956 uit The Dinky Collection vergaarde in de categorie personenauto's schaal die alcohol gedronken heeft, zich in het verkeer begeeft, dan is het niet meer zijn of haar zaak. En het maakt niet uit of je op de fiets stapt, in de auto of op de brommer... alcohol en verkeer gaan nooit samen. Het mag gewoon niet, sterker nog, het is altijd strafbaar. Wist je overigens dat je na een avondje flink drinken de volgende ochtend nog steeds moet oppas sen? Alcohol heeft tijd nodig om af te breken. Vijf kwartier voor een glas alcohol, ongeacht de soort alcohol. Dus re ken maar uit hoelang je moet slapen voor alles wat je genuttigd hebt uit je lijf is... bureau Traffic Test bv, die het Continu Rij-opleidingsonderzoek (CRO) ontwikkelde. Er kwamen interessante getallen tevoorschijn. De helft van de 180.000 rijschool- leerlingen blijkt flinke belangstel ling te tonen voor deze gecompri meerde vorm van rij- opleiding. Ook wordt de nieuwe lesvorm als een klantvriendelijke service er varen. Koren op de molen van BOVAG, die 1991 heeft uitgeroe pen tot "Jaar van de Klant". Dus voortaan geen dure tochtjes meer naar rijbewijsparadijzen in het Caribische gebied. Gewoon in zee gaan met één van de BOVAG auto- en motorrijscholen, waar u in weinig tijd voor een acc< Gratis herexamen Nadat via de zogeheten het instapniveau en dac aantal benodigde lessen zijn be paald, is de cursist klaar met ee: bedrag van 2100 gulden lesgeld op tafel te leggen. Dat lijkt mis schien wel veel, maar een een voudige berekening maakt duid lijk dat dit beslist niet het geval i In dit bedrag is inbegrepen een 1225 gulden examen i mocht men onverhoopt eerste keer zakken, dan het her-examen daarna gratis. Een leuke meevaller. Ter vergeli king: een "normale" opleiding kost circa 2500 gulden en herexc bedrag een volwa ding kunt boeken. de lesauto. Aspirant- rijbewijshou-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 23