3 VW Golf 29e Auto van het Jaar LEN voor Renault Veiligheidscursus voor jonge Fiat- rijders Yue Loong volgend jaar naar Nederland Skoda-import naar Pon Nieuw Shelby naar Nederland ons Twee "Gouden Stuurwielen" Parijs- Kaapstad 25 dagen «belastingontduiking» bij Nissan Denissen :i_e VUK B.V. Geen lood meer in ijs r 1991 pagina 8 DE AUTOMAAT - Donderdag 5 december 1991 - pagina 9 DETILBURGSE KOERIER en we meest ett uit vant 3 r/min, ter- niet 291 Nm Chr >86 >87 188 25 enthousiaste medewerkers staan startklaar om u van dienst te zijn. >88 )89 >89 )90 loper heb! 6 5 5 5 B getint i, van stoffen s 12 - 16081. wordt i nieu' dan I Dat de naam van Carroll Shelby aan deze auto is gekoppeld is dui delijk te merken bij de techniek en prestaties. De compacte viercylin- der turbomotor levert een vermo gen van 152 pk bij 4700 tr/“!" 1 wijl het grote koppel van 2^* al bij 2100 tr/min beschikbaar is. Deze prima cijfers laten zich ver- Pon neemt i horst Auto i in Voorschc drijf wat al de eerste rek aanging. De 25% meer inruil als Bovag/ANWB koerslijst Naast het belasting- en prijsvoor deel geeft Denissen ook nog eens 25% meer voor uw inruilauto dan de Bovag/ANWB koerslijst bij aankoop van een nieuwe Nissan. Ook voor de kopers van gebruikte auto's is er bij Denissen volop voordeel te halen. Er is een moge lijkheid om een gedeelte van het aankoopbedrag (max. 10.000,-) te betalen in juni 1992 of zo u wilt op extra door u toegevoegde ac cessoires 25% korting te krijgen. Kwaliteit voor scherpe prijs succes van Nissan Denissen Kwaliteit staat zowel bij Nissan (3 jaar volledige garantie) en zijn dealer Denissen hoog in het vaan del geschreven. Alle 25 medewerkers van deze Til- hoewel er een mogelijkheid be staat een Fiat te huren. Normaal kost de cursus van 6 uur f.245,Iemand die een contract voor een nieuwe Fiat ondertekend en op die datum nog geen 26 jaar oud is, krijgt deze cursus gratis. Als de nieuwe Volkswagen Golf vanaf 1 januari a.s. de Auto van het Jaar-titel gaat voeren, mag hij zich scha ren in het gezelschap van 28 voorgangers. In 1963 werd de titel ingesteld en was een initiatief van het Neder landse autoblad Autovisie, op dat moment onder lei ding van Fred v.d. Vlugt. In bijna dertig jaar tijd is deze verkiezing uitgegroeid tot de belangrijkste auto- beoor deling in Europa. We lopen een stukje terug in de histo rie. 9.250,- 9.250, - M 8.250, - m 8.750, - 13.750,- 4 11.750,- B 3 7.450,- B 6 10.250,- B 9.750, - 7.250, - M Alle andere Fiat-rijders en werkers van dealers kur cursus van de WCR vo< volgen. Fiat verwacht dc veer 1.500 jonge automc tussen 6 december di1 december 1992 de veil sus zullen gaan volgei mede- mnen de x>r f.195,= dat onge- lobilisten dit jaar en 31 reiligheidscur- m. in Duitsland, maar ook vanwege zijn grote ondememerskwaliteiten. Renaults vooruitstrevende milieu beleid en het kwaliteitsproject "Qualité Totale" werden onder Levy's actieve leiding ontwikkeld. Het tweede gouden stuurwiel wat Renault in de wacht sleepte ging naar een nieuwe auto. De Espace V6 werd door de internationale jury van vakmensen en prominen ten tot de meest aantrekkelijke lault toege- persoons- jgekend e president- Hij kreeg wege het n Renault de rijders zijn Bruno Saby (42), Er win Weber (32), Hubert Auriol (39), Jean Pierre Fontenay (33) en Kenjiro Shinozuka (42). Naast deze geweldige fabrieksdeel- name neemt ook een Nederlands privéteam met een (nieuwe) Mitsu bishi Pajero V6 deel. Dat is de equipe Kousemaker/Mol, die hun auto hebben laten prepareren door KeesTijsterman. lilerende Nissan-dealer De sluit zijn jubileumjaar af spectaculaire actiedagen .oordeel voor de consu- Het Duitse weekblad "Bild am Sonntag" onderscheidt ieder jaar een aantal auto's met het zoge naamde "Goldenes Lenkrad". Twee van deze stuurwielen wer den dit jaar aan Rena_2‘. kend. De eerste titel is p°’ gebonden en werd toeg aan Raymond Levy, de TV directeur van Renault. I_ de onderscheiding van w commerciële succes van De Yue Loong Feeling, de uit Tai wan afkomstige middenklasse personenauto die op de Rai begin dit jaar debuteerde, zal begin 1992 daadwerkelijk in ons land te koop zijn. Daarmee fungeert Ne derland als Europees brugge- hoofd voor het Taiwanese model. Het importeurschap van Yue Loong voor Nederland is in han den van Eurimpo bv te Ridder kerk, een werkmaatschappij van de Abemij Groep. Directeur A. ist van het merk Skoda j daarbij betrokkenen in de nieuwe constellatie op mogelijke wijze is ge- >rgd. iarte welkom bij Ga- en b.v. aan de Burg, t 52-56 te Tilburg talen in een top van 212 km/u en een acceleratie van 0 tot 100 in 8,8 seconden. De voorwielen worden aangedreven middels een close ratio 5- versnellingsbak. Stan daard krijgt de Daytona Shelby stuurbekrachtiging, elektrisch be diende zijruiten, centrale vergren deling, elektrisch verstelbare be stuurdersstoel, airbag, een rol- hoes boven de bagageruimte en gescheiden neerklapbare achter bank. Tegen meerprijs kan wor den gekozen voor ABS, aircondi tioning en Speedcontrol. Voor mo del 1992 werden vooral het front en de achterlichtunits gewijzigd, terwijl de auto staat op vier ~:?uwe lichtmetalen velgen. De Chrysler Daytona Shelby 2.5i Turbo wordt begin volgend jaar geleverd voor f.61.675,= De jubilt nissen met 25 met veel voor ment. Belastingvoordeel van minimaal 800 Met ingang van 1 januari 1992 gaat de subsidie van auto's met 3- weg geregelde katalysatoren om laag. Dit resulteert in een prijsver hoging van minimaal 800,-. Tel. daarbij de normale prijsverho ging bij op en het prijsverschil kan al gauw oplopen tot zo'n 2.000,-. Daarom bestelde Nissan Denissen alvast een flinke partij nieuwe Nissans bij de fabriek, die nog voor de huidige prijs aan u geleverd kunnen worden. Nu kopen en afleveren in januari 1992 is dus mogelijk, zo verklaart Fans Denissen, waarbij de klant minimaal f 800,- bespaart. burgse Nissan-dealer zijn zich ter dege bewust van het feit dat 'n te vreden klant de beste reclame is voor hun bedrijf. Het vertrouwen dat cliënten de afgelopen 25 jaar in Garage Denissen hebben ge steld, heeft van Nissan Denissen een gezonde sterk groeiende on derneming gemaakt. Daarom wil Denissen met deze 25 jubileedagen zijn klanten extra voordeel brengen. Een jarige tracteert zo stelt hij, nu dat zullen wij de laatste 25 dagen van dit jaar beslist do^n. Scherpe inruiljbrijzen, uitgestelde betaling, 25% korting op accessoi res, Jubilee modellen, kinderkleur- wedstrijd met leuke prijzen en een aardige attentie voor iedere be zoeker. U bent van hc rage Denissei Jansenstraat f (West). Karl is belast met de algemene leiding van de import in Neder land. De heer G.C.L. van Mars bergen zal zich als sales manager bezighouden met de opzet van de totale verkooporganisatie in Ne derland en België. Voorts is de technische voorbereiding in han den gelegd van de heer D. Come- liszen. Volgende week volgt ech ter een uitgebreide rij-impressie van de volledige nieuwkomer op de Nederlandse markt. quenties ten gevolgde van de overname zullen vooral te vinden zijn op organisato risch en financieel vlak. Be halve het importcontract wor den ook bestaande voorra den, dealercontracten en de panden van De Binckhorst Auto Motor Import in Voor schoten overgenomen. De in terne organisatie, onder di rectie van de heer J.L. van Rij, blijft eveneens gehandhaafd. Zowel Pon als de Binckhorst zijn ervan overtuigd dat de toekomst van het merk SI en alle a in de nL= de best i waarboi Meer dan twintig jaar gele den werd aangetoond dat het loodgehalte in ijs en sneeuw op Groenland sinds de oud heid 200 maal zo hoog was geworden. Belangrijkste boosdoener moest gelode benzine zijn. Deze bevindin gen waren mede aanleiding om, eerst in de Verenigde Staten en pas veel later ook in Eyropa op loodvrije benzine over te schakelen. Die aan pak heeft zichzelf nu bewe zen. Op Centraal-Groenland namen Franse onderzoekers 22 jaar lang, van 1967 tot 1989 sneeuwmonsters. Hierin werd de verontreiniging met zware metalen gemeten. Uit de re sultaten van de laatste metin gen blijkt dat het loodgehalte nu 7,5 keer zo'laag is gewor den. (Bron: Rai) Vanaf 1975 werd de titel ver noemd naar het jaar wat nog moest komen. Zodoende bestaat er geen Auto van het Jaar 1975. Heel 1976 mocht de Simca 1307- 1308 de titel met bijbehorende ver sierselen dragen. De in 1976 ver schenen Rover 3500 viel in posi tieve zin op en kreeg de titel voor 1977. Een uitschieter naar boven was de Porsche 928 en was als zo danig de laatste echt dure auto die met de titel naar huis ging. Het is duidelijk dat Europa nog steeds chauvinistisch is. Van de 29 auto's die titel kregen toebedoeld komen er geen van buiten ons we relddeel. Vorig jaar was de Nis san Primera de overwinning zeer nabij, maar werd uiteindelijk toch tweede. Engeland ging uitstekend van start en leverde in 1963 de Rover 2000, een jaar later gevolgd door Austin 1800. Twee voor die tijd opvallende en vooruitstre vende auto's. Het volledig nieuwe concept van de vijfdeurs Renault 16 werd in 1965 met een titel be loond, terwijl de meer conventio nele Fiat 124 het in 1966 tot de eindzege bracht. Apart Zeer apart mogen we de NSU Ro80 noemen die in 1967 volledig terecht Auto van het Jaar werd, maar helaas commercieel weinig succes boekte. De NSU was zijn tijd veel te ver vooruit. Een groot succes werd de titelhouder van 1968, de Peugeot 504 die met zijn elegant gelijnde vierdeurs sedan- koets nog steeds op veel plaatsen in de wereld dagelijks zijn werk doet. De tweede Fiat die de titel kreeg toebewezen, was de 128, een kleine sedan met in die tijd moderne, vierkante vormen. De eerste Citroën die,de eer te beurt viel was de GS met hydropneu- matisch vering in een lager markt segment en een gewaagde vorm geving. In 1974 was de CX en in 1990 de XM goed voor een eerste plaats. De eerste generatie Audi 80 wist de jury eind 1972 te beval len, terwijl een Duits topprodukt in de vorm van de Mercedes 450 in voor 1973 de titel op zijn naam schreef. bijzc Pon Holdings B.V. gaat via een nieuw bedrijf Pon Mobiel B.V. vanaf 1 januari 1992 de import van Skoda voor haar rekening nemen. Dit is een lo gisch gevolg van de over name van de Skoda-fabrie- ken door Volkswagen. Pon's Automobielhandel is namelijk importeur van Volkswagen, Audi en Porsche, terwijl Pon Car het Spaanse merk en VW-dochter Seat voor haar rekening neemt. t in feite De Binck- Motor Import BV boten over, een be- il in de jaren dertig ’•elaties met Skoda eerste conse- In het kader van het tienjarig be staan van Fiat Auto Nederland aan alle kopers van een mwe Fiat die niet ouder zijn «vul 25 jaar een gratis veiligheids- training gegeven op het Verkeers Veiligheids Centrum Rozendom (WCR) in Rijssen. Alle andere ko pers van een nieuwe Fiat kunnen tegen sterk gereduceerd tarief aan deze cursus deelnemen. De training is gebaseerd op de alle daagse verkeerspraktijk en omvat oefeningen op nat en droog weg dek. De cursisten nemen met de eigen auto aan de lessen deel, al- In de nieuwe, 13.000 km lange jnonsterrally Parijs-Kaapstad van de organisatie TSO (Thierry Sa bine Organisation) neemt Mitsu bishi deel met vijf nieuwe Pajero's. In de opvolger van de wereldwijd bekende rally Parijs-Dakar rijdt één Pajero in volledige Rothmans- kleuren, vier andere Pajero's heb ben Rothmans als subsponsor; twee van deze auto's hebben Ni kon als sponsor, de twee anderen Citizen. Het stuur van de auto's is telkenmale in uitstekende handen: nieuwe auto van 1991 gekozen. Het multi-functionele karakter, het ongewoon grote comfort van mo tor, onderstel en interieur en de duurzaamheid van het geheel dankzij de kunststof carrosserie zorgen ervoor dat de Espace uit stijgt boven de andere Multi Pur pose Vehicles (MPV's). Ook het feit dat een groot deel van de auto recycleerbaar is, speelde een be langrijke rol bij de jurering. Publiciteit Met de Simca Horizon werden de jaren zeventig afgesloten, terwijl de Lancia Delta de jaren tachtig opende. In het afgelopen decen nium werden achtereenvolgens de Ford Escort, Renault 9, Audi 100, Fiat Uno, Opel Kadett, Ford Scorpio, Opel Omega, Peugeot 405 en Fiat Tipo Auto van het Jaar. Franse merken eisten de laatste twee jaar de eer op met de Ci troën XM en Renault Clio. Het is voor het eerst dat een Volkswagen de titel krijgt toebedeeld, alhoe wel het VAG-concem al eerder met de Audi 100 scoorde. Je kunt driftig discussiëren over het belang van de titel. Het levert een leuke golf extra publiciteit op voor het betreffende merk en het zal misschien een reeks twijfe laars over de streep helpen. Ge zien de enorme populariteit, de nog beperkte produktiecapaciteit en de historie van de eerste gene raties, zal het verkrijgen van de titel de verkopen van de Golf niet fors beïnvloeden. Het is echter “or VAG een erkenning waar ze jzonder blij mee zullen zijn. Tijdens de IAA in september jl. presenteerde Chrysler een ingrij pend gewijzigde Daytona Shelby, ook bekend als de GS Turbo 2. Op dat moment was het nog onzeker of de auto naar Nederland zou ko men, gezien het geringe succes van zijn voorganger. Chrysler Im port Holland heeft echter toch be sloten deze sportieve loot aan de Chrysler-stam vanaf maart via haar dealers te gaan verkopen. if T 1 A - iB ‘KWJ

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 29