0,' «ft GOLF tta® NEEMT';”®.. TITEL VAN CLIO OVER- 99, EN» jej )RT van met goede referenties iber ingbed Bijlage van: De Tilburgse Koerier r weer groots spektakel Hond in de auto Daihatsu in Parijs- Kaapstad iber 1991 - pagina 28 )PEND uto at 013/357851 Donderdag 28 november 1991 Oplage: 94.600 ex. Z/e adv. pagina 4 zo ela- Spoordijk 72/76 tel. 013-422133 ea- Met i i Wintermaanden vragen extra attentie weggebruikers pag. 7 Lees verder in dit nummer o.a.: Autotest: Renault 19 Turbo D pag. 3 Jaargang 3 Nummer 46 VW Golf en zijn concurrenten pag. 9 ^klapbaar atras ïurs i. De luit- - 1^ <686023 410 - 5000 AK Tilburg :lame- is nog dit Maar liefst 59 autojoumalisten hadden het dit jaar voor het zeg gen. Dat is n persoon meer in ver gelijking met de afgelopen jaren. Milan Jozif werd als Tsjechoslo- waaks jurylid toegelaten. Ieder lid had zoals gebruikelijk 25 punten te verdelen, waarbij maximaal 10 per auto. De maximale score kan zodoende 590 punten zijn. Nek-aan-nek Precies 20 juryleden plaatste de Golf op de eerste plaats, terwijl de auto met een puntenaantal van bezet: Honda Civic en Mazda 121. Nummer 9 werd de dure Merce des S-klasse. Voor de resterende vijf kandidaten waren nog weinig punten over. Dit varieerde van 28 punten voor de Toyota Camry tot slechts 1 punt voor de Hyundai Lantra. Ertussenin zaten nog de Nissan Sunny/100 NX, Mazda MX-3, Honda Legend en Mitsu bishi Sigma. Volkswagen mag pas vanaf 1 ja nuari 1992 de titel in recla„« uitingen gebruiken. De Clio tot en met 31 december van jaar de huidige Auto van het Jaar. Met bijzonder veel spanning hebben we dit jaar zitten wachten op de uitkomst van de negenentwintigste "Auto van het Jaar"-verkiezing. Het was vooral zo spannend vanwege een groot aantal potentiële kandi daten. Op grond van toegepaste nieuwe technieken zouden zowel de Volvo 850 als Citroen ZX de eerste twee plaatsen moeten bezetten. Het gros van de juryle den koos echter vooral voor het belang van de winnaar op de totale Europese markt. De derde generatie Volks wagen Golf is daarom niet onterecht de Auto van het Jaar 1992. ststof Kozijnen iek IBRECHTS :heweg 91A KB Berkel-Enschot /oor alle machinaal erwerken srkplaats: kelderstraat 21 burg 013-334312 354717 gebied waren onvoldoende voor de overwinning. Een sympathieke auto die terecht nog behoorlijk wat punten scoor de, is de Seat Toledo. Technisch gesproken niet nieuw, maar voor het merk Seat een totaal nieuwe klasse. De Peugeot 106 kreeg als zesde nog 112 punten. Plaats ze ven tot en met negen liggen dicht op elkaar. Bovendien hadden we hier twee keer met een ex-aequo te maken. Op zeven vinden we de Audi 100 en BMW 3-serie, terwijl de achtste plaats gebroederlijk door de eerste Japanners wordt op de sedan en stationwagon, al heel behoorlijke standaardi rusting wordt uitgebreid met stuurbekrachtiging en elektrisch bedienbare voorportierruiten. Deze twee zaken kosten de klant slechts f.700,want voor £.35.310,= levert de Peugeot-dea- ler een 405 GR 1.6i Reference. 1.9 motor kost dezelfde auto f.38.220,= en als 1.9 GRD f.40.525,=. Deze drie modellen staan als Break respectievelijk voor f.39.225,= (1.6), f.42.135,= (1.9) en f.44.720,= (diesel) in de prijslijst. recht de Citroën ZX met zijn mees turende achteras en verplaats bare achterbank. De innovatieve Volvo 850 kreeg 197 punten, wat goed is voor de vierde plaats. De nieuwe achterascpnstructie, ultra smalle versnellingsbak en de nieuwe vindingen op veiligheids- 276 ook overall als nummer 1 ein digde. In Madrid zal op 14 januari de bijbehorende trofee aan de president-directeur van het Volks- wagen-concem worden overhan digd. Zoals te verwachten werd het dit jaar een close-finish. Veel auto's maakten een goede kans op de titel. Nummer 2 werd de Opel Astra met 231 punten en zodoende een relatief kleine achterstand. Eigenlijk betekenden de eerste vier plaatsen een nek-aan-nek-ra- ce. Nummer drie werd volledig te- De Peugeot 405 werd onlangs ge kozen totZakenauto van het Jaar" vanwege zijn prestaties, comfort, betrouwbaarheid en eco nomie. Om speciaal op de zake lijke autorijder in te spelen brengt Peugeot een tijdelijke versie van deze 405 op de Nederlandse markt. De nieuwe variant luistert naar de naam "Référence" en is gebaseerd op de verschillende GR-modellen, waarbij weer kan worden gekozen voor de 1.6 en 1.9 liter benzinemotoren of de krach- 2._. 1 De405Réfé- rence-uitvoering is verkrijgbaar afsluiting voor het autojaar 1991. De motorfietsen hebben in Essen een speciale plaats. De impor teurs en vakhandel laten hun no viteiten zien, terwijl ook een ruim aanbod aan toebehoren en kle ding aanwezig is. Het motto is Es- naar de naam "Référence" en is sen luidt "Alles om aan te raken gebaseerd op de verschillende en te kopen"Op een aktie-po- GR-modellen, waarbij weer kan dium worden tijdens de show ver- worden gekozen voor de 1.6 en 1.9 schillende motorprogramma's ge- liter benzinemotore presenteerd, terwijl ook weer de tige 1.9 liter diesel, excentrieke, zeldzame creaties van motorenbouw te bewonderen zijn. Een unieke service is de gratis ca- mera-verhuur, waardoor Messe- bezoekers hun indruk op beeld kunnen vastleggen. De liefhebber van klassieke auto's kan zich af gezien van het fraais wat in het showcentrum te zien is, vergapen aan ruim 400 historische voertui gen die door particulieren en vak- firma's worden getoond. In hal 7 wordt speciaal aandacht gegeven 5up C-races uit Frankrijk, aan Mercedes met het Mercedes- uto's uit Italië en vreemd- Gala-Festival. Wie vanuit Venlo naar Essen rijdt, kan bijna niet mis gaan. Het Mes- se-terrein is goed aangegeven en er zijn verschillende parkeerter reinen in de directe omgeving voor handen. J Morgen openen de deuren van het Messe-terrein in de Duitse plaats Essen (ongeveer 60 km voorbij Venlo) weer voor de jaarlijkse Motorshow. Van de 350.000 be zoekers vorig jaar. waren er zo'n 135.000 afkomstig uit België en Nederland. De Motorshow Essen is een auto tentoonstelling anders dan anderen, waarbij vooral het showelement erg belangrijk is. De Motorshow Essen is geopend tot en met 8 december, dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur. De entreeprijs bedraagt voor volwassenen 20 DM en voor jeugd tot 15 jaar 12 DM. Op een oppervlakte van 90.000 vierkante meter presenteren zich meer dan 500 firma's uit 20 lan den. In totaal worden zo'n 1600 zeer uiteenlopende voertuigen in de schijnwerpers gezet. Zoals al tijd bestaat de Motorshow Essen uit vier elementen: wereldmarkt voor veredelde automobielen, fes tival van motoren, intercontinen tale beurs voor oldtimers en het showcentrum met een aantal aan trekkelijke attracties. Het showcentrum staat in het te ken van Jules Veme's "in 10 da gen om de wereld"Het is een droomwereld van 150 eenmalige, onbetaalbare, aktuele, futuristi- Net zoals de ene mens een liefhebber is van autorijden en de ander er juist een he kel aan heeft, geldt dit ook voor honden. Toen ik mijn la brador op een leeftijd van acht weken bij de kennel op haalde gebeurde dat uiter aard met de auto. In de eer ste weken sliep zo'n beest praktisch overal en verliepen de eerste ritten uitstekend. Naarmate de pubertijd in zicht kwam, ging ze zich voor van alles en nog wat interes seren. Het slapen in de auto maakt plaats voor een con stant vol aandacht rechtop zitten. Hierbij wordt de voor bij razende omgeving nauw lettend in de gaten gehouden en geen enkele hond, poes of paard wordt over het hoofd gezien. Bijna twee jaar oud, heeft mijn trouwe viervoeter het slopen echter nog steeds niet afgeleerd. Dit kan variëren tot het plunderen en ver scheuren van de oud- pa- pier-doos inclusief inhoud, het leeg halen van de open haard tot het volledig afstro pen van het aanrecht, waar bij aanwezige glazen, bor den en bakjes daarna alle maal op de grond terug te vinden zijn. En mocht ik zo stom zijn iets eetbaars te la ten staan, dan vind ik dat kort daarop niet meer terug, hooguit een verscheurde ver pakking. Natuurlijk moet ik nog steeds een slag om de arm houden, als ik beweer dat dit soort gedrag in de auto niet voor komt. Maar al duurt het drie uur voordat ik weer terug kom, de kleine ruimte die de auto vormt, wordt gerespec teerd en bewaakt. Ik ben er dan ook van overtuigd dat als ze in plaats van in de huiskamer een ochtend in de auto doorbrengt, dit met min der vernielingen gepaard zal gaan. Ze heeft zeUs geen he kel aan een kofferruimte. Als ze namelijk goed vies uit het bos terugkomt, is dit de enige plaats om haar in te vervoe ren. Ook zal ze rustig bij vreemden in een open staande auto springen. Heer lijk, zo auto-minnende hond zeker met mijn bezigheden... Tony Vos De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie: Tony Vos Tel. 013/6P Postbus 41 Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier U.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties- dinsdag 22.00 uur Ter afwisseling en door om standigheden gedwongen heeft de organisatie van de voormalige Parijs-Dakar- rally het traject verlegd van Parijs naar het Zuidafri- kaanse Kaapstad, dit van wege de onrust in Mali. De totale afstand bedraagt 15.000 kilometer en moet in 3 weken worden afgelegd. Vanuit Nederland zullen twee teams starten met een Daihatsu Feroza. In de eerste auto neemt plaats de 42-ja- rige Nol Eitens, Daihatsu- dealer uit Katwijk. Vorig jaar heeft hij met een Rocky als persauto aan de rally mee gedaan en raakte enthou siast. Aan de nationale Cross Country Raids neemt hij deel met een Daihatsu Rocky Turbo Diesel. Zijn bijrijder Jacques Blakenburg (38 jaar) heeft een bedrijf in autoruit- montage en was vorig jaar chauffeur op de service truck van het Daihatsu Team. Team 2 bestaat uit Peter Hardsteen (31) en Wilbert van Grinsveen (26). Peter heeft al met een Rocky aan Parijs-Dakar deelgenomen, terwijl Wilbert van huis uit elektromonteur is en gespe cialiseerd is geraakt in het bouwen en tunen van terrein- auto's. De deelnemende Feroza's worden opgevoerd tot een vermogen van 120 pk, krijgen een brandstoftank van 200 li ter en verschillende plaat- werkdelen worden vervan gen door Kevlar. De rally Parijs-Kaapstad start op 22 december met een proloog in Rouen (Frankrijk). sche, klassieke auto's, maar daar naast ook de meest succesvolle sportboliden van het afgelopen seizoen. Maar liefst veertien lan den zijn bij deze presentatie be trokken. Zo is er een unieke collec tie Hispano-Suiza's te zien uit Spanje, exclusieve Pebble Beach auto's uit Califomië, Super-sa- loons uit Engeland, sportwagens uit de Group C-races uit Frankrijk, Design-auto'a uil Ilullë soortige Saabs uit Zweden. De meeste Duitse autoimporteu zijn met hun sportieve modeller aanwezig, naast vrijwel alle tu- ning-firma's met naam. Hierdoor is de Motorshow Essen een prima 1 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 29