r «HPWCMl |MELIS-CARAVANSr@ 0 Shadow Cruiser 0 Tijd rijp voor Eriba Groter assortiment bij Kip O Chateau, de Benelux-caravan 0 Knausmet VW Transporter 0 Dethleffs Globetrotter 0 Veel gebruiksmogelijkheden Freewheeler 0 Frans de Witte denkt groot rari;"i i *|m11novembe^'l filSl ld i i Sr a er 1991 - pagina 6 DE AUTOMAAT - Donderdag 21 november 1991 - pagina 7 DETILBURGSE KOERIER BOVAS tot moe van wor serif Bras bele jrden geck 1 de Nissan i en Opel >pbouw van l Atnsterdanjg^, grote openslaande voorramen de kroon. De uitrusting en aankle ding zijn van topniveau. De Predom caravans zijn opge bouwd uit lichtgewicht glasfiBter versterkt polyester en zijn daar door praktisch onderhoudsvrij. De zeer betaalbare Predom's worden standaard geleverd met een rub- bergeveerde Alko-as met schok dempers, dubbele ramen, een dis selkast en een groot hefdak. De t het type 126 voor «30, en kan vanwege je afmetingen vrijwel lere auto worden getrok- Bij de lirma Knaus doet de VW Transporter zijn intrede als kam peerauto. Hiermee positioneert het merk zich in het middelste prijs segment. Het gaat ook hier om een alkoof-model standaard voor zien van een 2 liter benzinemotor of tegen meerprijs de 2.5 liter 5- pitter of de 2.4 liter diesel. De auto is wendbaar, comfortabel en mo dern wat betreft bediening. De camper biedt ruimte aan 4 perso nen en heeft een toelaatbaar ge- CARAVANSHOP Tilburg TENTENMAKERIJ K° 432742 [^REKREATIEMARKT Kip caravans staat op de Rai met maar liefst dertien ver nieuwde modellen, waarbij het totale aanbod op 30 is ge komen. Een belangrijk deel van de caravans heeft een buitenbreedte gekregen van 2,18 meter. Hierdoor onstond een effectieve slaapruimte van 2 meter en kon boven dien de toiletruimte worden vergroot. De lichtgewicht Ecu-serie is aangevuld met de KE 42T, een royale 2+2 slaper met toiletruimte. Spe ciaal voor de specifieke vorm van de Ecu-line werd een voortent en luifel ontworpen. Comfort en veiligheid staan bij Kip voorop. Iedere cara van van dit merk wordt in de fabriek 'ingeremd' op een computer-gestuurde test bank. De standaard gemon teerde brede banden en schokdempers zorgen voor een prima wegligging op alle soorten wegdek. Met een Kema-Keur op de elektrische voorziening loopt Kip ver vooruit op de toekomstige EG-richtlijnen. Kip betekent dus 'Veilig op vakantie'. ook weer op basis van de ge noemde Fiat, waarbij echter het originele cabinemodel niet meer herkenbaar is. Het is een moderne aërodynamische kampeerauto met een luxe aankleding met ge lakt eiken, wortel- esdoorn en messing. Een ruime, fraai aange klede kampeerauto. Tot slot is de Bus B uit het Dethleffs-programma de meest compacte. Verbeterin gen werden dit jaar aangebracht aan de toiletruimte, die veel mo derner is van design. Dethleffs biedt nu op iedere kamper een watertank van 106 liter en een af- valwatertank van 110 liter. Typisch Amerikaans is het merk Shadow Cruiser die een opbouw levert voor verschillende pick-up modellen als een zogenaamde fifth-wheeler, een heuse aanhan ger ook achter een pick-up. In de Verenigde Staten zijn deze woon- mobielen schering en inslag, ter wijl wij in Europa ze nog maar nauwelijks kennen. De camping trailer is er vanaf f.45.285,= en kan vrijwel door iedere pick-up truck worden aangekoppeld. Er zijn drie lengte verkrijgbaar, waarbij de klant nog enigszins met de indeling kan spelen. De in richting is typisch Amerikaans, wicht van 2800 kg. De totale lengte bedraagt 5,86 meter. Standaard zijn aanwezig een 70 liter koel kast, warm- en koudwatervoorzie- ning, gasverwarming met circula tie, in de opbouw geintegreerde ladder en dakdrager, chemisch toilet, douche-inrichting, electrisch waterpomp, 10 liter warmwater boiler en een 80 AH accu voor de woonruimte. De prijzen starten bij f.95.865, voor de 2 liter met kata lysator. Met fabrieken in het Belgische Achel en het Nederlandse Budel >gen de Chateau en Home-car n de Chateau Caravan Group met recht een Benelux-merken ge noemd worden. Op de modellen voor 1992 worden enige wijzigin- gen doorgevoerd. In de Confort- serie van Home-car wordt het grijze interieur omgezet in hout- tinten en wordt alle modellen voortaan standaard met verwar ming uitgerust. Daarnaast wordt bij de Eureka voortaan de toilet ruimte van een douchebak voor zien, terwijl ook bij de Rally-serie het grijze interieur is vervallen. Blijkbaar vraagt de klant toch meer om het vertrouwde hout werk. Bij Chateau ondergingen vrijwel alle modellen veranderingen. Zo heeft de La Car en Chiara Trop- hee-serie een volledig nieuw mo del voorfront met dubbele deksel, wat de bereikbaarheid vergemak kelijkt. Verder is de Cantara 2000- reeks uitgebreid met twee model- len met verschillende interieu- rosptellingen. De Chateau en Ho me-car caravans zijn verkrijg- baan in een prijsklasse van 12.495,= tot 24.995,=. Het merk Freewheeler is één van de aanbieders van pick-up cam pers. De opbouw is geschikt voor de meeste pick-ups met een enke le, anderhalve of dubbele cabine. Er kan hierbij worden gedacht aan bijvoorbeeld de Nissan King Cab, Toyota Hi-lux en Opel Cam po. De standaard oj Freewheeler bestaat uit een al koof met een tweepersoons bed, een dinette die om te bouwen is tot slaapplaats voor twee extra per sonen, een wasruimte met eventu eel een cassettetoilet, een hang kast en een keukenunit. De unit heeft een lengte van ongeveer 4 meter en kent een interne sta- hoogte van 1,88 meter. Uiteraard biedt deze handige kampeerop- bouw alle mogelijkheden op het gebied van dubbele ramen, koel kasten, verwarming, afzuigkap pen, watertanks en stroomvoorzie ning. Bij kampeerauto's zijn de Fiat Du- cato, Peugeot J5 en Citroen C25 erg populair. Deze voorwielaan- gedreven chassis-cabines bieden een uitstekende mogelijkheid voor verschillende opbouwvarianten. Niet verwonderlijk dat veel mer ken zich nu ook toeleggen op de Fiat Talento, de korte variant van de bestaande Ducato. Dethleffs uit het Duitse Isny komt in de Globe- trotter-reeks met de A462 op basis van de Talento. Het gaat hier om een alkoof voertuig, dat wil zeg gen met slaapplaatsen boven de cabine. Nieuw is ook de Globe trotter I in verlengde uitvoering, en een serie start met 1 slechts f.6.650,= zijn geringe door iedere ken. De Franse merken Gruau en Ca- ravelair bieden caravans in de populaire prijsklassen. Bij Gruau zijn de meeste versies herkenbaar aan een groot raam aan de rech ter zijde. Het interieur van de Ca- ravelair caravans is volledig vol gens Nederlandse wensen ont- )rpen. Er is een keuze uit drie ries; Bamba, Bamde de Luxe en Brasilia. Overigens levert Carave- lair ook een campeerauto. Informatie over dealeradressen: 03403-71844. Een zeer luxueus uitdoste Duitse caravan is de Eriba Nova voor zien van alle zaken die maar denkbaar zijn. Er is de keuze uit een forse reeks lengtes en indelin gen, waarbij de grootste uitvoerin gen voorzien zijn van een aparte slaapkamer. Natuurlijk behoort een douche- en toiletruimte ook I de standaard geleverde zaken. De Nova-reeks zit in de prijsklasse van f.21.230,= tot f .33.475,=Daar naast heeft Eriba ook het Touring- programma in verschillende leng tes en uitvoeringen. De Puck is het basismodel voor f.11.895, Deze robuuste caravan-reeks loopt tot f.23.295,- voor de Troll LMA. Van dezelfde fabrikant zijn de Hy- mer kampeerauto's, een merk met een rijke historie op dit gebied. Ook hier zien we voornamelijk de Fiat Ducato als basis, terwijl er ook enkele Mercedes campers van Hymer bestaan. De range is zeer compleet en in prijs varië rend van f.73.395,= tot 1.162.950,=. weelderig met een beetje show. De fifth wheeler biedt veel ruimte en is afhankelijk van de uitvoering geschikt voor vier tot zes perso nen. De lichtgewicht opbouw die vast met de pick-up wordt verbonden is ook te leveren in drie lengtes en verschillende indelingen. Zo heelt de Shadow Cruiser FD een hef dak en is dus automatisch bijzon der compact. Dit type opbouw is leverbaar vanaf f. 15.750, Daar naast is er een alkoof-model met een veel grotere hoogte en een basisprijs van f.20.950,=Inlichtin gen: 01804-27292. Frans de Witte argenturen in Hou ten is importeur van de merken Wilk, Compass, Sprite, Predom en de Franse merken Gruau en Ca- ravelair. Het is duidelijk dat dit bedrijf met een grote stand vol no viteiten op de Rai aanwezig is. Wilk biedt een topklasse caravan met een perfecte en degelijke af werking in de prijsklasse van f.20.800,= tot f.24.800,=. Daar naast brengt het Duitse merk dit jaar voor het eerst een kampeer auto op de markt op basis van de Fiat Talento met een opbouw- lengte van 4,50 tot 5,50 meter. Ook hier weer duidelijk de trent naar een eikenhouten interieur. Het merk Compass is nieuw in Ne derland, maar in Engeland al vele jaren een begrip. Het programma bestaat uit drie series luisterend naar de namen Shadow, Omega en Rallye. De Shadow heeft een typisch Engelse vormgeving en heeft een lichtgrijs interieur. De Omega is luxer van uitrusting en heeft een panorama voorruit, ex clusieve striping en een royale toi letruimte. De Rallye spant met zijn fel ■R t

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 33