1.8 G T OPEL A S T R A Verfrissende aanblik Sunny side of life bij Denissen Gijsbers zet 4x4 op de voorgrond Iers t! Hyundai Sonata bij Auto Kennis Si. Auto Oppermans combineert wijnen en auto's 1ST Blen DE AUTOMAAT - Donderdag 10 oktober 1991 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER ar 1991 - pagina 2 ai de d allen in li- schermers. E de achterliet Eén van de vele varianten van de Sunny, de Nissan Sunny Coupé. 48.000 km 1)1990, 28.000 km I 52-54 33911 ILBURG 6341 I sedan, april n al LX et., dec n groen met. 1983 1984 1984 1985 1985 1986 1988 1988 1990 SS» 1986 keunngs- bedri|f APK Lid B0VAG AUTO aga, de Manta voor de fa len Gezeten achter het driespakig stuurwiel lijkt de Astra op een kleine Vectra. Het klokkendeel van het dashboard komt namelijk met de grotere broer overeen. De GT heeft uiteraard een toerentel- ler, snelheidsmeter, brandstof- en temperatuurmeter. ige Denissen BV I JW wn Garage Denissen aan de Burg. Jansenstraat 52-56 in Tilburg licht u graag in over de vele zonnige mogelijkheden van de Nissan Sunny tijdens de Sunny side of life show die wordt gehouden van f ga- donderdag 11 oktober tot en met aek- zondag 13 oktober aanstaande. I V ersnellingsbak Bij een wagengewicht van 1045 kg zorgt deze krachtbron in de Astra voor een topsnelheid van 180 km/u en een acceleratie van 0 tot 100 in 12,5 seconden. De 1.8 komt dus redelijk met het verkeer mee, maar vraagt voor sportieve Het is vreemd om van een volledig nieuwe auto meteen te vertellen dat het het meest verkochte model van Ne- deland zal worden. Toch zullen we er met de Opel Astra dan niet ver naast zitten. Als opvolger van de Ka de tt, die al vele jaren de lijst aan voert, is succes makke lijk te voorspellen. Opel heeft na vijf elkaar opvolgende generaties Kadett voor een andere naam gekozen. De Astra moet de sterke positie van Opel in de midden klasse handhaven en zelfs verder versterken. We reden met de 1.8i GT. Het voornaamste verschil tussen de GT en minder sportief getinte varianten vinden we in de over- brengingsverhoudingen van de versnellingsbak. De overbrengin gen zijn op sportiviteit afgestemd. zeer exclusieve Ferrari 250 Short Wheelbase uit 1961. Als wijn past daar een Chianti bij, die in de showroom te proeven is. Uit wijn- land bij uitstek Frankrijk komt de Bordeaux en een Renault 4 CV 1956 en Peugeot 404 Cabrio van 1965. De Rijnwijn uit Duitsland gaat vergezeld van een Opel Olympia 1954, Mercedes 200 1967 i VW Golf Cabrio uit 1980. Als Mazda-dealer presenteert Opper- De ingrijpend vernieuwde Hyun dai Sonata, het topmodel van dit Koreaanse merk, is inmiddels in de showroom van Auto Kennis aan de Leharstraat gearriveerd. De auto is voor modellenjaar 1992 op verschillende punten gewij zigd. Zo heeft het front de zoge naamde family-look gekregen, met een smalle grille en fraaie, af lopende koplampen. De bumpers worden in de carrosseriekleur meegespoten net als de flankbe- =chermers. Daarnaast werden ook uc u^mexuchtunits volledig gewij zigd. Wat is gebleven, zijn de enorme binnenruimte en het gi gantische bagagevolume. Daar naast werd het motorenpro gramma op verschillende punten aangepast. De basis 1.8 ver dween, zodat het programma start bij de 2 liter, die in deze grote auto al voor goede prestaties zorgt. Aan de top staat de krachtige 3 li ter V6, die op speciale bestelling kan worden voorzien van zeer lu- Technische gegevens: Merk en type: Opel Astra 1.8 GT 5-deurs Aantal cylinders: 4 in lijn Cylinderinhoud: 1796 cc Boring x slag: 84,8 x 79,5 mm Vermogen: 90 pk bij 5400 tr/min Koppel: 145 Nm bij 3000 tr/min Afmetingen: lengte 4,05 meter, breedte 1,69 meter Gewicht: 1045 kg Prestaties: topsnelheid 180 km/u acceleratie 0-100 in 12,5 sec. Verbruik: bij 90 km/u 5,6 liter/100 bij 120 km/u 7,2 liter/100 km stadsverkeer 9,9 liter/100 km Een van de zonnigste aanbiedin gen op de Nederlandse automarkt is wel de Nissan Sunny. Niet al leen de vormgeving en rijkwalitei- ten zijn vlot en sportief, ook de be trouwbaarheid van de Sunny wordt hoog gewaardeerd. Uit een onderzoek van ANWB en Consu mentenbond blijkt de Sunny de betrouwbaarste auto van Neder land. Dit resulteert in een lage ki- lometerprijs. Reden genoeg voor Nissan-dealer Denissen om zater dag 12 en zondag 13 oktober de Sunny extra in het zonnetje te zet ten tijdens de Sunny side of life show. Maar liefst 25 gebruikte Sunny's in diverse uitvoeringen (coup, 3, 4 of 5- deurs, benzine en diesel) zijn voor deze actie geselecteerd. Al dez auto's worden voorzien van minimaal 12 maanden Bovag rantie en speciaal voor dit wee De Opel Rekord werd Omec Ascona wijzigde in Vectra, 1 in Calibra en zo mocht ook i het best verkochte model uit d milie een andere naam worde gekozen. De nieuwe Astra is er in een rijke hoeveelheid uitvoerin gen en motorvarianten. Globaal kennen we de driedeurs en vijf- deurs hatchback en een station wagon. Begin volgend jaar volgt ook nog de sedan. Motorisch ge zien is het programma opge bouwd vanaf de 1.4 liter injectie van 60 pk tot en met de uiterst krachtige 2 liter 16-klepper, terwijl ook de dieselklant niet wordt ver geten. prestaties veel schakelen. Wat wielophanging betreft wijkt de GT niet af van de GL en GLS. Voor vinden we McPherson veer- poten en een stabilisatorstang. Uiteraard zorgen geventileerde schijven voor en trommelremmen achter voor een veilige remweg. Anti-diefstal De vier uitstroomopeningen van de verwarming en ventilatie zijn afzonderlijk instelbaar, terwijl de installatie zelf met drie draaiknop- pen kan worden bediend. Heel bijzonder is de centrale display waarin een digitaal klokje is on dergebracht, maar waar ook de uitlezing van het radiokanaal op wordt afgebeeld. Dat laatste ove rigens alleen als de auto is uitge rust met een Opel antidiefstal-ra- dio. Hierbij zijn uitlezing e: ning op verschillende plac aangebracht, zodat diefstal van de radio alleen geen zin heeft. Opel brengt op dit moment twee verschillende versies vanaf f.435, en dat is bijzonder interes sant. Een uitgebreide variant met RDS en 4x20 Watt kost f.1150,=. Het interieur van de GT is sportief getint. Voorin vinden we stoelen met nadrukkelijke ondersteuning van bovenbenen en lenden. De randen zijn in een effen stof uitge voerd, terwijl het midden vrolijk is gestrept. De deurpanelen zijn voor mei een groot deel met dezelfde stof De bekleed. Uiteraard geven deze ze tels een bijzonder goede steun. Aan bestuurderskant is zelfs een hoogteverstelling aanwezig. Been- en hoofdruimte zijn in meer dan voldoende mate aanwezig. Ook achterin blijkt de Astra een ruime auto. De veiligheidsgordels zijn voor- en achterin in hoogte verstelbaar. ter GSi kost f.42.425,=, de 1.6 GLS 5-deurs f.31.500,de 1.7 D met katalysator als 3- deurs GL f.31.150,= en de stationwagon is er vanaf f.30.350,= De Astra gaat een glansrijke toe komst tegemoet. De auto is geen uitschieter op het gebied van ex travagante vormgeving en tech niek, maar zal veel mensen aan spreken. Het is immers geen schande dat een autofabrikant grote aantallen wil maken. De Astra heeft een totaal afwijkende lijn, vergeleken met de Kadett, al is technisch veel bij het oude ge bleven, wat zeker niet negatief be- jron is goed ig, en biedt -n rïjcomfort. landaard op de 1.8 aan- lurbekrachtiging is de Astra goed handelbaar. Het uiter lijk is verder niet uitgesproken vooruitstrevend, waardoor ook hier de smaak van de gemiddelde autokoper wordt aangehouden. Opel hoopt in 1992 zo'n 50.000 Astra's in ons land te kunnen af zetten. De 1.8 motor springt normaal met zijn ongelode brandstof om. Ge middeld mag gerekend worden op 1 liter op 11,5 tot 12 kilometer. Met een 52 liter tank, geplaatst on der de achterbank, heeft de auto een actieradius van ruim 600 kilo meter. nieuwe Opel Astra bevolkt de showroom vanaf 10 oktober en de introductieprijslijst vermeldt maar liefst 36 verschillende uitvoerin gen. Onze vijfdeurs GT zonder zijn extra's als lichtmetalen velgen, metaallok en schuifdak kost f.33.950,= en dat is aanvaard baar. Het gamma begint bij een 1.4i GL 3-deurs voor f.26.950,= Nog enkele voorbeelden: een 2 xueuze zaken als lederen bekle- De nieuwe Sonata is ook tijdens ding, airconditioning en een het Festival Noord op zondag 13 schuifdak. Midden in het gamma oktober te zien. Directeur Jan Ken is de 2 liter 16-klepper de gelede- nis vertelt u er graag alles over, ren komen versterken. Afhankelijk Uiteraard zijn ook de andere aan- van de motor wordt de nieuwe So- trekkelijke Hyundai-modellen als nata geleverd in een GL- of GLS- de Lantra, Excel en Scoupe aan- uitvoering. wezig. Mazda-dealer Oppermans scho telt ons een week lang een leuke verzameling oude auto's voor. Uit vier wijnproducerende landen worden verschillende auto's bij el kaar gebracht. Hierbij sluit het be drijf op originele wijze bij het Til burg Wijnstad evenement aan. Italië is vertegenwoordigd door een Fiat 124 Spider uit 1972, een prachtige Alfa Guilletta Spider uit en 1958, een Spider van hetzelfde Ma merk uit de jaren zestig en een mans natuurlijk ook een Japanse end 2500 km gratis brandstof. Vanwege het 25-jarig Nissan-dea- lerschap is ook een speciaal op tiepakket samengesteld, wat be staat uit een Blaupunkt radio-cas- sette met 2 x 30 Watt speakers, ju bilee striping, aërodynamische wielcovers en een jubilee-em- bleem. Het pakket vertegenwoor digt een waarde van f.1.250,= maar kost slechts f.250,= Het feestpakket geldt zowel voor nieuwe als gebruikte Sunny's. Nieuw of gebruikt is de Sunny een zonnige keuze. afvaardiging met een Mazda MX- 5 Roadster, de nieuwe MX-3 met unieke V6 motor en een 323 Turbo 4WD, een auto die in menig rally hoog scoort. Bij Japan hoort bo vendien een rijstwijn. De oude auto's zijn bij Oppermans te zien van 10 tot en met 16 okto ber, terwijl het wijnproeven tot de zondag is beperkt. Die dag zal er ook een fotograaf aanwezig zijn die kinderen zal fotograferen bij hun droomauto, zoals bijvoor beeld de Ferrari. De foto's worden later opgestuurd. Voor iedere ko per van een nieuwe Mazda of ge bruikte auto bij Oppermans is er een extra verrassing. Het bedrijf geeft deze auto's een extra dimen sie wat betreft geluid. Wilt u er het fijne van weten, dan is een be zoekje aan de showroom meer dan de moeite waard. Handelbaar De nieuwe Astra is een auto die gemaakt is voor een groot publiek en zal dan ook massa's mensen zeer aanspreken. De 1.8 is redelijk vlot, zeker in combinatie met de close-ratio versnellingsbak van de GT. Rumoerig is de krachtbi niet te noemen. De auto is gc geveerd, niet te stug, en biedt daarom een prima i Door de standaard cxmul-ra- wezige stuu en bedie- Astra goed jatsen -tal vc~ Naast de versnellingsbak onder scheidt de GT zich vooral door zijn uitrusting. Aan de buitenkant zagen we de rode inlegbies, maar ook sportieve wieldoppen, die te gen meerprijs kunnen worden uit gewisseld voor lichtmetalen vel gen. Het vreemde is dat een dergelijk kleine ingreep de auto voelbaar sneller maakt. Door wat meer te schakelen is de GT vlotter wat be treft tussenacc^ieraties in vergelij king met 1.8 versies als GL, GLS en CD. Afwerking Onze GT heeft een vijfdeurs koets. Wat direct opvalt is het extra zij- ruitje wat van binnenuit gezien zorgt voor een goed uitzicht rond om. De auto is redelijk bol van vorm, maar is vanwege zijn snuit- werk onmiskenbaar een Opel. De grille is in de koetskleur meege spoten net als de buitenspiegels. De bumpers zijn donkergrijs en worden samen met de stootstrips bij de GT opgefleurd door een rode inlegbies. Heel grappig is de knik in het achterspatbord. Tussen de vierkante achterlichtunits blijft een flinke ruimte open, waartus sen de vijfde deur zich bevindt. De tildrempel naar de behoorlijk ruime bagageruimte is niet hoger len georganiseerd op het Eurocir- cuit in Valkenswaard. Hierbij wa ren maar liefst 1400 Suzuki terrein- auto's aanwezig met hun berijders en familie. De auto's van Gijsbers waren die dag aanwezig op het demonstratiecircuit. Geïnteres seerden kregen de mogelijkheid met ervaren terreinrijders een rondje mee te rijden. Binnenkort volgt de. inmiddels traditie gewor den terreinrit die Gijsbers voor zijn klanten organiseerd. Tijdens het laatste terreinautotref- fen werd door de importeur Ni- mag bovendien de Samurai Pep per ten doop gehouden, een spe ciale en aantrekkelijk geprijsde uitvoering van deze kleine, maar uiterst slimme auto. Ook deze Sa murai Pepper is het komende weekend bij Gijsbers te zien. dan de bumper. De drukknop voor de ontgrendeling zit naast het nummerbord. Een detail wat de uitstekende afwerking van de Astra illustreert is de spoiler die keurig in het verlengde ligt van het dak. De GT is verder stan daard voorzien van een wisser/ sproeier achterop, gelaagde voor ruit, getint glas, een brede uitlaat pijp en een afsluitbare tankdop. In de deuren van alle Astra-mo- dellen vinden we de zogenaamde Side-Collision-bars, extra balken ter versteviging, die bij een zijde lingse aanrijding goed waard zijn. De GT-uitvoering wordt geleverd met een drie- en vijfdeurs carros serie en naar keuze drie motoren. Tussen een 1.4 liter en 2 liter zit een bekende 1.8i die al eerder werd aangetroffen in de Kadett en Vectra. Een oude bekende met een goede staat van dienst, die de Astra borg staat voor een ver mogen van 90 pk bij 5400 tr/min. Het maximale koppel van 145 Nm wordt bij 3000 tr/min geprodu ceerd. De komende week (10 t/m 16 okto ber) ligt de nadruk in de show room van Suzuki- dealer Gijsbers aan de Bosche Weg vooral op de verschillende vierwielaangedre- ven modellen van Suzuki en hun accessoires. Verschillende uitvoe ringen van de uiterst populaire Samurai en Vitara zijn er te be wonderen, terwijl het bedrijf ook over demonstratiemodellen be schikt. Heel grappig is de donkere Samurai met lel gekleurde "bi- kini-kap". Hierbij zit de bestuur der droog, terwijl de achterkant helemaal geopend is. Niet alleen een grappig gezicht, maar ook ex tra praktisch in het gebruik. Gijs bers vervalt deze maanden overi gens van het ene 4x4 evenement in het andere. Eind vorige maand werd het Suzuki Terreinauto Tref- D8-FH-18 aoei iJ

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 25