SEAT TOLEDO 1.8 GL Duwtje in de rug s Ml MAZDA 626 i 1 s JRG 'i I ^«1 7UICQOST bv 'S i AUTOTEST AUTO NOOR NRS Moezel Toerrally/ Ardennen Classic Ontbijten bij Auto Oisterwijk Autoparc zet Mercedes te kijk Triton It's Sunny Time l I I I Sssssssst SEAT TOLEDO Nissan Sunny vanaf 2311 95j" Incl. BTW EN 1 X 1/1988 ■Jfa! 4 r linn DE AUTOMAAT - Donderdag 19 september 1991 - pagina 3 ir 1991 - pagina 2 DE TILBURGSE KOERIER bagageruimte. De GL voegt daar III Technische gegevens: Officieel SEAT-dealer voor Tilburg en omstreken Hoevenseweg 92d, Tilburg, 013-321405 binatie met BIb/VT dealer voor de jaren '90 aar de arhoud. aslissen. ber worden orden inden rantie 1989 1990 .1991 .1988 1990 1989 1987 krachtbron meer s. De auto haalt een LEHARSTRAAT 19 - TILBURG - TEL. 013-553678 maar ion- Eg NISSAN] ^^DENISSEN BVi Maak een proefrit in de nieuwe daar word je sssstil van Bur TilL >opavond Urg. Jansenstraat 52-56 ilburg - 013-683911 Alhoewel Spanje in de automobielhisto- rie slechts een bescheiden rol heeft ge speeld. is het belang van dit land, wat betreft autoproduktie, erg groot. Merken als Renault, Peugeot, Citroën, Nissan en Ford hebben er grote assemblagefa brieken. Er is slechts één eigen Spaans merk, Seat, wat onder leiding van het Volkswagen-concern een flinke duw in de rug heeft gekregen. We reden met het nieuwe Seat-wapen in de strijd, de Toledo 1.8 GL. ^E^^Automobielbedrijf Tilburg ok kiezen 3bij Obam. etot max. i het eerst een keer uit- kanten. In het geheel kunne tevreden zijn over het uiter’ de Toledo. Hij maar heeft dt zicht en derlands ■■s Met de Toledo betreedt Seat een nieuw marktsegment. Dat is echter totaal geen handicap, daar moe derbedrijf Volkswagen hierin al zeer succesvol opereert. De auto is zondermeer aantrekkelijk wat be treft binnenruimte, uiterlijk en rij- eigenschappen. De 1.8 motor zorgt voor prima prestaties bij een gun stig verbruik. De Toledo van Seat wordt zondermeer een verkoop succes. is de forse inhoud van het dash boardkastje, wat bovendien met de sleutel kan worden afgesloten. De Seat Toledo heeft goede voor stoelen die geen overdreven zijde lingse steun bieden, maar vooral op lange ritten uitstekend voldoen. De GL kent alleen de basisinstel lingen voor rugleuning en zitting. Hoofd- en beenruimte zijn in vol doende mate aanwezig, terwijl ook de achterpassagiers goed uit de weg kunnen. De GL heeft de zelfde uitrustingsdetails als de ba sis CL zoals een zoemer voor ver geten verlichting, regelbare dash- boardverlichting, kaartenvakken I.Lging die op de 1.8 in de voorportieren, een neerklap- J* geboden. Bij inpar- bare achterbank en een beklede lelpt deze installatie prettig bagageruimte. De GL voegt daar I lyklasse krijgen klassiekers en oldtimers extra rijtijd toegewezen. De gecombineerde Moezel Toer rally/Ardennen Classis start op vrijdagmorgen 18 oktober in de buurt van Breda en voert via oude steden als Mechelen en Leuven via kleine asfaltweggetjes naar de Belgische Ardennen en Givet in Noord- Frankrijk. Deelnemers verblijven en dineren in een luxe 3-sterren hotel aan de rivier tus sen Dinant en Namen. Het in schrijfgeld inclusief hotels, diners, picknicks etc. bedraagt f.395, per persoon. Voor inlichtingen en een uitgebreid programmaboekje: NRS, Korenbloemweg 9, 2403 GA Alphen a/d Rijn, telefoon 01720- 22310, b.g.g. 03404-18747. De Mazda 626 hatchback en se dan zijn in een beperkte oplage als "Triton" verkrijgbaar. Als ba sis dient hier de GLX-versie met stuurbekrachtiging en 1.8 liter 12- kleppen motor. De koper kan kie zen uit de kleuren Vintage Red, Brave Blue Mica en Prestige Sil ver. Uiteraard biedt deze auto luxe details zoals meegespoten bumpers, toerenteller, elektrisch verstelbare buitenspiegels, cen trale vergrendeling en elektrisch bediende portierruiten. De Triton- uitgave voegt daar nog het een en ander aan toe zoals 14 inch licht metalen velgen met 185/65 R14 banden, een spoiler achterop, een Triton-logo en metaalkleur zonder meerprijs. Het totale pakket ex tra's vertegenwoordigd een waarde van ruim f.2.500,= m kost de klant slechts negenhc.. derd gulden. Zodoende kost de Mazda 626 Triton als sedan f.36.895,= en als hatchback f.37.895,-. Toledo is deze k dan voldoende, top van ruim 180 km/u en weet in 12 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u te sprinten. Uiteraard is de 2 liter motor die in combina tie met de GLX-uitgave kan wor den geleverd nog wat sneller, maar de 1.8 voldoet zondermeer uitstekend. De motor is niet rumoe rig en zorgt bij wat meer schake len voor flitsende tussenaccelera- ties. Net als tijdens de proefritten met de Golf III mogen we gerust stellen dat de 90 pk 1.8 liter waar schijnlijk de beste keuze is. Heerlijk is ook de standaard stuurbekrachtiging die GL wordt aangek1_.I keren helpt deze installatie prettig mee, om bij hogere snelheden slechts op de achtergrond te blij ven. september serveert Auto Oister wijk namelijk tussen half tien 's ochtens en vier uur 's middags een ontbijt wat automatisch over loopt in een brunch. Alle klanten van Auto Oisterwijk en andere geïnteresseerde automobilisten zijn van harte welkom. Er kan rus tig worden proefgereden, terwijl de andere gezinsleden zich te goed doen aan al het lekkers wat door Good Morning ontbijtservice uit Berkel-Enschot is voorbereid. Natuurlijk biedt Auto Oisterwijk zoals altijd een selectie gebruikte auto's van verschillende merken en types en uiteraard staan deze wagens ook tijdens de Open-Huis- show in het middelpunt van de be langstelling. De showroom van Auto Oisterwijk is op werkdagen geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Prijzen Naast de prettige rij-eigenschap- pen die de 1.8 motor aan de auto geeft, blijkt deze 4 cylinder ook behoorlijk zuinig met de ongelode brandstof om te springen. Gezien zijn prestaties is een gemiddelde van 1 liter op 12,5 km bijzonder gunstig te noemen. De prijsopbouw van de nieuwe Seat Toledo is^eer concurrerend. De door ons gereden 1.8 GL is Van 18 tot en met 28 september houden alle Honda-dealers in Ne derland een Open-Huis-show. Uiteraard zijn hierbij alle Honda- modellen in de showroom te be wonderen, zoals de Civic in al zijn modelvarianten, de in Europa ge produceerde vijfdeurs Concerto en de zakelijk gelijnde Accord en Accord Wagon. Bij Auto Oister wijk, Honda-dealer voor Tilburg en omstreken staat ook een aantal auto's gereed om proef te rijden. Op dit moment kan worden inge stapt in de Accord, Civic en Con certo. Dat Honda steeds meer een inter nationaal bedrijf wordt, met een groot succes in de Verenigde Sta ten bewijst een aardigheidje wat rechtstreeks uit Amerika is geïm porteerd. Op zaterdag 21 en 28 Merk en type: Seat Toledo 1.8 GL Aantal cylinders: 4 in lijn Cylinderinhoud: 1781 cc Boring x slag: 81 x 86,4 mm Vermogen: 90 pk bij 5250 tr/min Koppel: 140 Nm bij 3000 tr/min Prestaties: topsnelheid 182 km/u acceleratie 0-100 in 12,0 sec. Afmetingen: lengte 4,32 meter, breedte 1,66 meter Gewicht: 1015 kg Verbruik: bij 90 km/u 6,1 liter/100 km bij 120 km/u 7,5 titer/100 km stadsverkeer 10,6 liter/100 km Prijs: f.32.495,= Console De wielophanging is van een be kende constructie met onafhanke lijk geveerde voorwielen en ach ter een semi-onafhankelijke con structie met vanaf de 1.8 een sta- bilisatorstang. Over het geheel genomen is de Toledo een comfor tabele auto met een relatief stugge afvering, maar in vergelij king met zijn Duitse familieleden wat zachtere stoelen. Bij het instappen, vraag je je met een af "waar heb ik dit meer ge zien". De degelijke uitstraling, de vormgeving en een aantal bedie- ningselementen komen recht streeks van VW. Eigenlijk zorgt al leen het grote Seat-embleem op het stuur ervoor dat je je niet ver gist. Het instrumentenpaneel be staat uit een brandstof- en tempe ratuurmeter, snelheidsmeter en kleine toerenteller. Hieronder zit een digitaal klokje, terwijl links een forse rij controlelampjes zijn geplaatst. In de console zit onder de uitstroomopeningen de ruimte voor een radio en de bedienings- elementen voor de verwarming en ventilatie. Bij de GL wordt de con sole niet verder doorgetrokken. Opmerkelijk in een moderne auto wielaandrijving, wat duidelijk te merken is als er met iets teveel gas wordt weggereden. Boven de wielen hangt dwars een 1.8 liter motor, bekend uit onder andere de Golf. Met een centraal injectie- systeem én uiteraard een gere gelde driewegkatalysator is deze krachtbron goed voor een vermo gen van 90 pk wat bij 5250 tr/min beschikbaar is. Het maximum koppel van 140 Nm staat al bij 3000 tr/min volledig ter beschik king. Dat het hier om een VW-mo- tor gaat, is al direct te merken aan het geluid. Voor de net iets meer dan duizend kilogram wegende Waarom het wiel nog vinden? Dat moet de gedachte ge weest zijn bij de ontwikkeling van de Seat Toledo. Als volle dochter van het VW-concem kan Seat be schikken over de know-how en verschillende onderdelen van de Duitse moeder. Alhoewel de To ledo een volledig eigen uitstraling heeft, vinden we op allerhande plaatsen bekende delen en con structies. Wielbasis De carrosserie van de Toledo is uiterst verrassend. Met een lengte van 4,32 meter is het een uitge sproken vertegenwoordiger van de hogere middenklasse. De To ledo heeft een sedan-uiterlijk, maar is dat niet. Aan de achter kant blijkt namelijk een grote vijfde deur aanwezig, die tot op de bumper open gaat. Een groot deel van de forse lichtunits schar niert mee omhoog, zodat de breedte van de opening fors is. De enorme afmetingen van de baga geruimte zorgen ervoor dat iedere zakelijke gebruiker, maar ook een gezin met kinderen en forse va' kantiebagage zonder problemen in de Toledo kunnen plaatsnemen. Heel slim is bovendien de ver grendeling van de vijfde deur, die niet alleen aan de onderkant, maar ook aan beide zijkanten in het slot valt. Gezien zijn lengte heeft de Toledo een relatief korte wielbasis, wat te danken is aan het feit dat hier een deel van het onderstel van de Golf is overgenomen. De dubbele, platte koplampen en de smalle grille zorgen voor een stoer ogend front. De GL heeft zwarte kunststof bumpers, twee meegespoten bui tenspiegels, oranje clignoteurgla- zen en naafkappen. Wie eenmaal de GLX met lichtmetalen wielen en meegespoten bumpers gezien heeft, zal de GL wat kaal vinden. Geen enkele Toledo beschikt ove rigens over een beschermstrip op de flanken. Naast de nodige be scherming zou deze voorziening een welkome onderbreking bie den op de behoorlijk vlakke zij- Tijdens de jaarlijkse Mercedes- Benz presentatie van Autoparc af gelopen zaterdag op het land goed de Rosep in Oisterwijk, ston den niet alleen alle modellen van 'Das Haus' te kijk, maar waren ze ook daadwerkelijk te rijden. Veel belangstelling bestond er uiter aard voor de onlangs geïntrodu ceerde S- klasse, een auto die de komende jaren de top van het pro gramma zal vormen. Daarnaast blijft ook de SL-cabriolet tot de verbeelding spreken. Bezoekers die officieel door Auto parc waren uitgenodigd maakten met een bij de invitatie gevoegde creditcard kans op artikelen uit de Mercedes kado-shop. onder meer getint glas, meege spoten buitenspiegels, stuurbe krachtiging, verlichting in het dashboardkastje en mistlampen in de voorbumper aan toe. Het laatste weekend van de herfstvakantie (18 t/m 20 oktober) wordt door de Nationale Recrea tie Stichting zoals gebruikelijk de Moezel Toerrally en de Ardennen Classic georganiseerd. De hele bonte caravaan van auto's van verschillende types en ouderdom zullen met hun berijders weer pre sent zijn. Het accent ligt op het rij den van smalle, bochtige en spor tieve asfaltweggetjes in het hart van de heuvelachtige en beboste Ardennen rond Dinant en Bouil lon. Er kan worden gekozen uit puur recreatief rijden of voor een nostalgische kampioenschapsral- ly. Snelheid is hierbij echter van ondergeschikt belang. Het evene ment is een kleine uitvoering van voor f.32.495,= zeker niet te duur. De serie start echter al met de 1.6 CL voor f.28.495,= en een 1.8 CL voor f .30.495,=Wie meer luxe wenst zoals centrale vergredeling, elektrische portierruiten, hoofd steunen achter, velours bekleding, meegespoten bumpers en een in hoogte verstelbare bestuurders stoel, kan bij de Toledo-reeks te recht voor een GLX, die als 1.8 f.36.495,= moet opbrengen. De 2 titer is er uitsluitend als GLX en biedt bovendien standaard ABS voor f.39.495,Dan zijn er verder nog twee sportieve GT-modellen die als 2.0 en 1.8 16-klepper res pectievelijk f.43.495,= en f.53.495,= moeten kosten. Door deze forse aanschafbedragen prijzen de GT- versies zich echter uit de markt. De prijs voor de 1.9 liter turbodiesel is nog niet be kend. de bekende Alpen Toerrally en de Monte Carlo Classic. Dit betekent dat bekende onderdelen als de serviceteams, catering, security team voor de autobewaking 's nachts, het bergingsvoertuig en de reserve MG B cabriolet weer aanwezig zijn. De Toerklasse rijdt puur recreatief in een eigen tempo zonder tijd schema. De routebeschrijving maakt verdwalen haast onmoge lijk. De route voor de Sportklasse is vrijwel gelijk, maar verloopt op basis van eenvoudig kaartlezen, wat er een nostalgisch competitie- element aan toevoegt. Ook de Rallyklasse rijdt op basis van kaartlezen, maar krijgt te maken met een tijdschema. Bij de Ral- inen we srlijk van lij is niet te opvallend, luidelijk een eigen ge- i dat is precies wat de Ne- ise koper in segment van zijn auto verlangt. Degelijkheid Wie overigens in het verleden nog twijfelde over de kwaliteit van Seat, kan over de Toledo nauwe lijks meer iets negatiefs opmerken. Bij het dichtslaan van een deur merk je bijvoorbeeld al de Duitse degelijkheid. De Toledo heelt uiteraard voor- 1 V

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 21