7Z7Z II II II MERCEDES 300 CABRIOLET Opel 1.4iGL Meer ruimte in Audi 100 Avant j Brave huisvader evenement Bijlage van: DeTilburgseKoerier Geluk gehad IS. DMACHT IRG. .KOM ND. Grandioos BMW ©a^utoöfflaat Oplage94.400 ex. Donderdag 8 augustus 1991 Rij-impressie lenschapshuis, kan- i of in de HORECA orgen-, middag- en/ iding is niet vereist. istus is het o.a.: - Lees verder in dit nummer Rover 200/400 als turbodiesel pag. 3 Half miljoen Renault Clio's pag. 5 Jaargang 3 Nummer 30 moment droi pas tot me o. doelden. EBEDRIJF ABEDRIJF WBEDRIJF Autotest: Saab 900 Turbo 16 Cabrio pag. 3 jstus1991 - pagina 12, lijk. De nieuwe Mercedes cabrio let zal waarschijnlijk pas in de loop van 1992 leverbaar worden. Er is voorlopig in een jaarproduk- tie van slechts 5500 eenheden voorzien. gere gewicht wijken de prestaties van de cabriolet in geringe mate af van die van de coupé. Zo haalt de auto de 100 km/u vanuit stil stand in 8,7 seconden en is een topsnelheid van 230 km/u moge- Sliedrecht - Nog voor de officiële persintroductie in We nen, kregen we de gelegenheid even kort kennis te ma ken met de nieuwe Opel Astra, de langverwachte op volger van de hier zo populaire Opel Kadett. Een bij zonder evenement, daar het er naar uit ziet dat de Astra de komende jaren onze verkoopranglijsten zal gaan aanvoeren. Verrassend is de Astra in geen geval, maar hij doet wat vormgeving betreft in ieder geval niet meer denken aan de vele generaties Kadett. We reden met de basisuitvoering, de 1,4i GL. Al bij de introductie van de nieu we generatie Audi 100, werd de komst van een Avant-versie op basis van dit model aangekon- digd. Op de IAA is deze auto voor het eerst te zien. Het modellenaan bod wordt zeer uitgebreid. Als ba sismodel komt er een 2 liter 4 cy linder van 101 pk. Daarnaast zijn natuurlijk ook de 2.3 liter vijfpitter en 2.8 liter V6 present. Deze moto- reg leveren respectievelijk een vermogen van 133 en 174 pk. De 4,05 meter lange Astra ziet er verzorgd uit. Hij is wat langer, iets breder en hoger dan de Kadett, maar behield dezelfde wielbasis. De bekende dode hoeken aan de achterstijlen van de Kadett zijn verleden tijd. Het glasoppervlak van de Astra is enorm. Opel heeft ervoor gekozen de Astra-reeks te beginnen met een redelijk com plete GL. Zodoende hebben we meteen met een aangenaam aan geklede auto te maken. Stemmig Aan de buitenkant zien we twee van binnenuit verstelbare buiten spiegels, keurige wieldoppen, be- schermstrips op de flanken en een wis/wasinstallatie op de derde of vijfde deur. Het slot van de ach terklep zit vreemdgenoeg naast het nummerbord. De klep gaat tot aan de bumper open en geeft toe gang tot een bagageruimte van 360 fiter. De achterbank is in twee ongelijk delen neerklapbaar en breidt het bagagepotentieel uit tot 1200 liter. Direct na het instappen heb je het gevoel dat je in een grote auto zit. "Meneer, is die auto van u?", werd mij afgelopen zondag door twee oudere dames op de fiets gevraagd. Op dat moment stond ik onderaan een helling foto's te maken van de Ford Escort en Opel Cabriolet. Toen ik deze vraag bevestigend beant woordde, kwamen de dames tot de conclusie dat ik veel geluk had gehad. Op dat ^rong er eigenlijk door, wat ze be- De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur ge radio mee. Deze range anti- diefstal-installaties start bij een bedrag van ongeveer f.450, en dat is zeer betaalbaar. Geluidsjiiveau In het vooronder van onze Astra lag de overbekende 1.4 liter injec- tiemotor van 60 pk. Deze basismo tor is geen sprinter, maar zorgt toch voor goede prestaties zoals een top van 160 km/u en een ac celeratie van 0 tot 100 in 16 secon den. De motor is behoorlijk soepel, terwijl er opvallend weinig ge schakeld hoeft te worden om vlot met het verkeer mee te komen. Een prettige eigenschap van deze vierpitter is het lage geluidsni- veau, wat uiteraard ook door de nodige isolatie-maatregelen is verkregen. De besturing van de 935 kg we gende Astra 5-deurs laat weinig Maar ook de sportieve stationcar- rijder komt aan zijn trekken met de Audi 100 Avant S4, voorzien van 2.2 liter vijfcylinder turbomo tor met 20 kleppen en een vermo gen van 230 pk. Daarnaast bestaat het program ma uit de 2.4 liter ongeblazen die sel van 82 pk en de direkt inge spoten turbodiesel van 115 pk. De ze laatste motor is eventueel met een oxydatiekatalysator uit te rus ten. De Opel stond namelijk ge woon op de weg, terwijl ik de Ford door het gras naar be neden had gereden, zodat beide auto 's boven elkaar op de foto gezet konden worden. Vanaf de weg gezien leek het echter alsof de Escort met hoge snelheid het asfalt had verlaten en onderaan het ta- luud tot stilstand was geko men. Ik had volgens het tweetal zoveel geluk gehad, dat de auto nog net voor een sloot stil was komen te staan. Op 24 en 25 augustus is het centrum van Zutphen het middelpunt van een uitge breide reeks activiteiten ter viering van het 75-jarig be staan van BMW. Op zater dag worden verschillende tochten verreden door de Achterhoek en het Veluws landschap door oude en nieuwe BMW auto's en mo torfietsen. Om 16.00 uur start een optocht van alle deelne mende voertuigen via een route van 40 kilometer naar Lochem. Op zondag 25 augustus gonst het van het leven in Zutphen zelf. Uiteraard presenteert de Nederlandse importeur het huidige leveringsprogram ma. Daarnaast is er een ex positie "BMW in miniatuur", zijn de inzendingen voor de BMW kindertekenwedstrijd te bewonderen en vertellen enkele succesvolle BMW-rij- ders over hun rallye- en ra ceauto's. Natuurlijk zijn alle clubs van klassieke BMW motorfietsen en auto's met in formatiestands aanwezig en is een ruime vertegenwoordi ging van de BMW-historie die dag in Zutphen aanwe zig. Het publiek wordt verder vermaakt door talrijke oude ambachten, rookwedstrijden, draaiorgels, dixielandorkes- ten en een beiaardconcert vanaf de Wijnhuistoren. Er zijn verschillende slalom- wedstrijden voor de deelne mers, terwijl het publiek op een afgesloten terrein zelf kan rijden met een solomotor of zijspancombinatie. Eigenaren van BMW produk- ten kunnen zich nog voor het evenement opgeven, terwijl het ook nog mogelijk is aan de kindertekenwedstrijd deel te nemen. Voor informatie en inschrijfformulieren kunt u contact opnemen met BMW Nederland, telefoon 070- 3956108/109. De Astra komt breder en langer over. Belangrijk bij dit gevoel zijn ook de reeds genoemde grotere ruiten. Bij de Kadett had je een re latief lage zit. Stoelen en deurpa nelen zijn met een stemmige, ster ke stof overtrokken. De zitting van de voorstoelen is aan de korte kant. Het dashboard doet vanwege zijn ronde vormen direkt aan de Vec- tra denken. Het instrumentarium is zelfs volledig overgenomen. Ook hier is de Astra niet spannend, maar zeer modem. Heel aardig is dat Opel in de Astra een uuge- breide reeks radio/cassettespe- lers levert die in het dashboard worden geïntegreerd. De uitlezing van zendemummer en frequentie is af-fabriek op een vaste plaats in de console ondergebracht. Dief stal blijft natuurlijk altijd mogelijk, maar de dief neemt een onvolledi- Op een belangrijke Duitse auto tentoonstelling als de IAA mag bij Mercedes natuurlijk geen primeur ontbreken. Niet de opvolger van de SEC of de nieuwe 190 maken er hun opwachting, maar een beeldschone cabriolet op basis van de 300 CE. De auto wordt voorlopig alleen aangeboden met de 3 liter 6 cylinder 24-kleppen- motor van 220 pk. Het wordt ech ter niet uitgesloten dat later ook minder gemotoriseerde versies op het programma komen. De met de hand neer te klappen stoffen kap is voorzien van een achterruit van veiligheidsglas, waardoor ver warming kan worden toegepast. Tegen meerprijs is ook een elec- trohydraulische kapbediening te leveren. De 300 CE-24 Cabriolet is een echte vierzitter, die zijn passa giers maximale veiligheidsvoor zieningen biedt. Vanwege het ont breken van het dak en het door carrosserieverstevigingen iets ho- Na een korte uitleg kon ik hen overtuigen dat ik eigen handig en volledig met opzet de auto naar beneden had gereden en dat er van even tueel roekeloos rijgedrag geen sprake was geweest. Na de mededeling dat het er vanuit mijn standpunt veel aardiger uitzag, kwamen ze ter controle even kijken en konden mijn bewering inder daad bevestigen. Dat meer mensen aan een ongeluk dachten, bleek wel toen in korte tijd drie tot vier auto's stopten, nieuwsgierig naderbij kwamen en vervol gens wegens het volledig ontbreken van paniek weer verder reden. Toen de belangstelling was weggeebd en de foto's waren gemaakt, heb ik heel voor zichtig de Escort weer achter uit door het hoge gras en on kruid naar boven gereden. En de rust keerde weder... Tony Vos te wensen over. Het compacte rad Egt prettig in de hand en ook bij manouvreersnelheden zijn weinig spierballen vereist. De eerste indruk van de nieuwe Opel Astra is een goede. Bewust kozen we voor het basismodel, omdat deze het grootste deel van de verkopen zal gaan uitmaken. De Astra 1.4i GL is vanaf 10 okto ber te koop in ons land voor f.26.950,Voor de door ons gere den vijfdeurs wordt duizend gul den extra in rekening gebracht. januari 1992. Rijkserkend wijs en 'hngen r TM a

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 13