EFTELING#--T -) Zj omeravonde N\/ V EEN WERELD VOL WONDEREN op zaterdag 10,17, 24 en 3 1 augustus IN FEEERIEK VERLICHT PARK De vier thema's hebben eigen klank en kleur 1 On file - \1/ ijl j 1 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 18 juli 1991 - pagina 18 I Liefhebbers van oude Swingend optreden van de ie □rry 1 ?n d( pers grof o.a. Een onvergetelijke ervaring Dat was vorig jaar de reactie van de vele bezoekers aan de Efteling Zomeravonden. En die onvergetelijke ervaring kunt u ook dit jaar weer beleven. In de maand augustus zal de Efteling weer de traditionele Zomeravond-openstelling kennen. In een feeëriek verlicht park, onder het licht van de sterren en de maan, groeit er een ongekende sfeer. De avond legt een bijzondere deken over de Efteling; een sprookjesachtig decor waarin alle attracties een extra dimensie krijgen. Doorgaans genieten alleen de vaste bewoners van de Efteling daarvan. Behalve op zaterdag 10,17, 24 en 31 augustus. Dan kunt u in het prachtige park genieten van vier feesten, met elke week een wisselend thema dat kleurrijk gestalte krijgt in heerlijke showprogramma’s. Lee in d Tijdens de Antilliaanse Zomeravond, 10 augustus, treedt o.a. Oscar Harris op. Op de eerste Zomeravond, 10 augustus, verzorgt Los Alegres een wervelende Fiesta Tropical. Jaarge Numm SPECIAAL vijfgangen diner in het teken van het thema waarn Trio Mc en r Mol' OMROEP BRABANT brengt het laatste nieuws ia's, )ld japje en ;hittert in python 1 en de Pe Om eve bekome terpasst stapper maal te maag h verwerk De best hetonv hij diret staan. I een ma dat de brak. D over de slingert een one gen noc staan. L mobilise gewisse wieler r René Shuman vertolkt Elvis-repertoire op 24 augustus, de Zomeravond met als thema 50'er jaren Rock Roll. -^1- f stijl jazz dixieland muziek kunnen op 17 augustus o.a. genieten van de Harbour Jazz Band. Alhoev wacht t deren i op dezt getrofle die dez seren, i gewent staat hi ie veeh plaats, ter een beuren male gt en daa ijzers m er te re< rugkert stuurde al rekei tuele oj. brug w< men, or. op de b rem in' F 10-persoons formatie «Jump 'n Jive». Mee te beleven op 24 augustus, de Zomeravond die in het teken staat van de 50'er Je onde situatie vaste re nen die komen, een gre die met brug al er niets ja het v van de kort acl De Autor De Tilbw D.A.T.O. Tilburg, Zand, Uc Oisterwij Hilvaren Redactie Tony Tel. 0 Postb Adverter Adve: De Ti »Ï.S. I Tel. 0 FaxO Slui tings redac dinsd swingt kunt er luisteren naar optredens van Oscar Harris, die ook als presentator fungeert, en bijvoorbeeld Lobo en the Pearls. En van de hoogtepunten van deze zorgeloze avond is Fiesta Tropical Show die om 22.20 uur aanvangt. Deze show heeft de sprankelende uitstraling van een Antilliaanse bruiloft. Meer dan twintig mensen op het podium zullen u vurig-in Antilliaanse Avond De Efteling Zomeravonden hebben alle vier een heel eigen thema. Elke Zomeravond wordt anders van klank en kleur. De serie begint op zaterdag 10 augustus met een Antilliaanse Avond. Op het podium in de Siervijver speelt Uni Sono swingende Caribean music. U it er luisteren nac tredens van Osc ook als pres '-eert, en bij en the Pearls. Hoewel het programma en activiteiten voor de vier Efteling Zomeravonden vast liggen, zijn er altijd wel wat nieuwtjes te melden, Dat laatste nieuws kunt u horen op Omroep Brabant. Een dag voor elke Zomeravond zendt de provinciale omroep de allerlaatste berichten uit. De uitzendingen zijn op de vrijdagen 9,16,23 en 30 augustus tussen 16.00 en 17.00 uur Alle attracties in bedrijf Het park is op de Zomeravonden op 10, 17,24.en 31 augustus geopend van 19.30 tot 24.00 uur. Naast de gewone openingstijden natuurlijk. Alle attracties zijn tijdens de Zomeravonden in bedrijf. Het Volk van Laaf laat u lachen en leren en het sprookjesboek in het Sprookjesbos wordt niet dicht geslagen. De fantomen in het Spookslot komen niet tot hun griezelslaapje en de Halve Maen schittert in de volle maan. De Python duikt de avond in en de Pegasus staat te trappelen van ongeduld... Ogen en oren tekort De thema's van de Zomeravonden lopen daar als een rode draad doorheen. In het park staan op de Zomeravonden vier extra podia opgesteld: in de Siervijver, bij het restaurant het Witte Paard en bij de gezellige terrasjes van de Steenbok en de Likkebaerd. Op de podia worden doorlopend wervelende shows gegeven door een keur van artiesten. Alleen al daarvoor komt u ogen en oren tekort. Op alle Zomeravonden geeft bovendien het Groot Efteling Zomercircus extra voorstellingen en kunt u luisteren en kijken naar geselecteerde topacts uit de Europese circussen. U kunt Pardoes tegen het lijf lopen en zult ontroerd raken door de clowns en de sprookjesprinses en -prins. Traditioneel worden de Zomeravonden afgesloten met een spectaculair vuurwerk. De grote finale wordt afgestoken boven de Siervijver. Dat op zie maakt een bezoek aan de Efteling meer dan de moeite waard. Verwonderlijk is dat niet, als u naar het programma kijkt dat presentatrice Greetje Kauffeld aan u voorstelt. Uiteraard treedt zij zelf met haar trio op op het podium in de Siervijver. Daar nemen ook The Midlang Big Band en Kwartet Why Four plaats achter de microfoons. Op het podium bij restaurant het Witte Paard strooit de Harbour Jazzband met muziek. Om 21.30 uur zelfs met een gastoptreden van Anneke Grönloh. Op het podium bij de Steenbok staat Orkest de Onderlinghe van 1975 met zang van Connie van Bergen. Bij de Likkebaerd tenslotte speelt The Cozy Cotton Band doorlopend. Kortom, een programma om figuurlijk bij stil te staan. (Voor)verkoop van kaarten Kaarten voor de Efteling Zomeravonden zijn verkrijgbaar aan de kassa van het park. De kassa's zijn op de vier avonden vanaf 19.00 uur geopend. De poorten van het park gaan een half uur later open, om 19.30 uur. Entreebewijzen zijn ook al in de voorverkoop te krijgen. U kunt ze kopen aan de kassa van het park en bij de WV-kanforen in Tilburg, Oisterwijk, Waalwijk en Kaatsheuvel. Abonnementshouders kunnen hun kaarten in de voorverkoop ook halen bij de Informatiepost in het park. Zonnige entreeprijzen voor de Zomeravonden Voor de vier Efteling Zomeravonden gelden speciale toegangsprijzen. Prijzen die lager zijn dan de normale entreeprijzen die u voor een bezoek overdag betaalt. Een entreekaart voor één van de Efteling Zomeravonden kost 20,- per -ersoon. Komt u met een groep vanaf twintig personen dan betaalt u 17.50 p.p. Houders van abonnementen kunnen voor 15,- p.p. de onvergefelijke avond beleven. Voor het parkeren van uw auto hoeft u tijdens de Zomeravonden niets te z_\/ Avond van het Levenslied Op de laatste Zomeravond, op 31 augustus, zal menigeen een traantje wegpinken. Van plezier wel te verstaan. Het thema luidt: de Avond van het Levenslied. Onsterfelijke smartlappen en meezingers worden op het podium in de Siervijver gebracht door coryfeeën als Vader Abraham, Koos Alberts en orkest Apart Plus. Bij het Witte Paard spelen Down Town en de Germa afgewisseld door good-ol< Ria Valk. Bij de Steenbok staan onder meer Trio Hydra en het Jordaancabaret op de bühne. Het podium bij de Likkebaerd wordt haast een Amsterdams onderonsje. De hoofdstad heeft een naam hoog te houden als het gaat om het levenslied. Voor dat podium kunt u zien en horen ,'-rmee. Afwisselend spelen Manke Nelis, Carry Tefsen Martin Kesseler en de ikummers. beweging krijgen als voorloper op het echte vuurwerk I Op de andere podia kunt u op deze avond luisteren naar de steelband Sunshine en de orkesten Midi eh Tipico Tamico's. Die spelen continue tot over de klok van elf uur. Oude Jazz en Dixieland De tweede Zomeravond, op zaterdag 17 augustus, staat in het teken van de oude Jazz en Dixieland. Deze Zomeravond zal ongetwijfeld de liefhebbers van de traditionele stijlen jazz aantrekken. Zoals het de Efteling betaamt, zijn op de Zomeravonden overal in het park heerlijke hapjes en verfrissende drankjes te krijgen. Bijzonder is het speciale arrangement in restaurant Cameleon. Speciaal voor de Zomeravonden wordt daar een vijfgangen diner geserveerd. Het diner en het entertainment er omheen staan smakelijk in het teken van het thema. Voor dit arrangement moet u van tevoren reserveren. Het kost 75,- p.p. Die prijs is inclusief entree, diner en uiteraard entertainment. U kunt alleen via de Efteling een plaatsje bespreken. Het nummer daarvoor is K 04167-88157. Rock Roll De Efteling heeft dit jaar als thema The Fifties. Dat wordt gepresenteerd met een flinke dosis nostalgie en romantiek. Zo zijn er beurzen en tentoonstellingen in het park over die woelige jaren vijftig. Ook de nieuwe attractie, de houten achtbaan Pegasus, past daar perfect in, net als het Groot Efteling Zomercircus. Dit jaarthema wordt doorgetrokken op de Zomeravond van 24 augustus. Rock Roll galmt dan door het park. Onvervalste krakers worden op het podium in de Siervijver gezongen door «klassiekers» als Peter Koelewijn, The Blue Diamonds en René Shuman. Petticoats zullen in het rond gaan op de muziek van Jump 'n Jive. Speciaal voor deze avond wordt voor het podium bij het Witte Paard een spiegelgladde dansvloer gelegd. Er kan daar heerlijk worden geswingd op de muziek van Pee Bee and the Nighttrain, een negenmansformatie met een ijzersterke blazerssectie. Op de podia bij de Steenbok en de Likkebaerd spelen respectievelijk The Hell Cats en Crazy Cadillac. I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 18