i j ^a47' NIET VOOR NIETS DE GROOTSTE BEDDENSPECIAALZAAK ;ij<s> ïte FOTO JANS .ijl Nieuwe dienstregeling van NS VADERDAGTIPS VAN DE F0T0-VIDE0 VAKMAN r I I FEESTAANBIEDING FEEST AANBIEDING GOLDNEST 1OO,- korting 1OO,- kortihg apple A - nei 1991 - pagina 12 Donderdag 30 mei 1991 - pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER 1-498,- 79,- Al vanaf nu slechts Van 299,- Filiaal Wagnerplein Smaak. 1 uur foto-service De Vrijwilligerscentrale zoekt vrijwilligers voor: donderdag koopavond) Midi eindbe- rek 6.41, LUIJBREGTS Te/. O13-3211OO tot Type Super Komfort Speciaal T, 80 x 200 90 x 200 90x210 P2010 80 x 200 90 x 200 J FILMS el:359464 855,- -100.- 940,- -100.- Besterdring 161 Wagnerplein 46 WATER BEDDEN maat gesneden advies, Loop gerust eens Videocamera's Voor elke beurs, zelfs gebruikt. FEEST AANBIEDING [TTER ERIEUR oratie Statieven ■r foto- en videocamera's. Absoluut grootste keuze. Type Super Komfort w. lit systeem integreert. Want naast kollektie "leef'slaapkamers. Stuk Type als boven met gaslift 150,- korting Type Goldnest Electric, het absolute einde in komfortabel'lslapen 350,- korting 680,- -100- 750,- -100- 835,- -100.- Per 2 juni gaat de nieuwe dienstregeling 1991/1992 bij NS van start. Internationaal is er voor deze regio een kleine verbetering aangebracht. De verbeterde treindienst Amster- dam-Keulen is landelijk interessant. Ook de rechtstreekse verbinding Amsterdam-Schip- hol naar Berlijn is nieuw. De "top" van Pirelli Nederland komt naar Tilburg, speciaal om u te informeren... 100,- korting op de topmatrassen P2009 en P2010. Prijsvoorbeeld: P2009 Als het gaat om kwaliteit en een op n a bent u bij Combi op het juiste adres. binnen en ontmoet de vakman... een nieuwe trein naar Parijs bijgekomen. Met uur) is het mogelijk geworden iedere dag vroeg Parijs te vertrekken en nog diezelfde avond dat 3.00 uur). M/ .Mr Ss-." :r een soort deze twee ruimte en een Nikon F-601 Het neusje van de zalm op fotografiegebied. Nieuwste technologie voor perfecte resultaten. Incl. 35-70 obj. tussen r. Wie 1 juni t het ikke- Sta- 8 EC Til- 523. Ortrt korting op een compleet wJ 9 waterbed naar keuze op de bio-orthopedische gezondheidsbodem 350,- korting 799,-| Op vrijdag 7 en 21 juni komt de heer Appelhof, de water- bedspecialist van Apple International, persoonlijk naar Til burg. Hij zal dan de gehele dag als gast- advizeur aanwezig zijn. LA^KOMfort Minolta Riva AF35 Topklasse voor perfecte foto's op een meest eenvoudige bediening I Nu in complete set-aanbieding, incl. tas, film, batt. verzekering. 249,- The Silence of the Lambs (8e week) Antony Hopkins als de intelligente en intri gerende gevangene, die wegens kannibalis me is ingesloten. Jody foster als de FB1- agente, die via hem achter de identiteit van een seriemoordenaar probeert te komen. Wanneer zij fragmenten uit haar verleden aan hem vertelt komt ze langzaam op diens spoor. Maar dan breekt de hel pas echt los. Een psycho-thriller van de bovenste plank. deze trein (Roosendaal vertrek _o in de avond vanuit Roosendaal daar aan te komen (om ongeveer Gezondheids- matrassen Speciaal ontworpen om het Pirelax- systeem te kompleteren. KEUZE UIT 12 MATRASSEN I Allen met luxe stof fering en afwerking en onvergelijkbaar komfort. Verrekijkers Grootse sortering in vele soorten en Al 89,- ■•fi' Coupe de Ville Drie broers rijden met een Cadillac Coupe de Ville ’54 dwars door de VS. Van vader hebben ze de opdracht gekregen een opge lapte Cadillac naar huis te brengen omdat moeder spoedig Sara zal zien. Het trio, dat zoveel van elkaar verschilt dgt het onmoge lijk uit één nest kan komen, is bijna een week op elkaar aangewezen. Dat kan dus nooit goed gaan. Vooral een film met veel prachtige evergreens. Dhr. Balsters algemeen direkteur Op zaterdag 8,15, 22 en 29 juni de gehele dag Dan krijgt u alle orthopedische en wetenschappelijke voorlich ting uit de eerste hand. Te veel mensen zijn niet klachtenvrij. Wor den bv. geplaagd door rugpijn... Doe er wat aan en praat eens met Luijbregts Slaapkomfort. Wetenschappelijk onderzoek heeft bewezen dat veel van deze klachten hun oorsprong vinden in een verkeerd bed. En dat fit ontwaken uw gehele dag positief beïnvloedtU kunt dan "bergen verzetten..." Begin dus voortaan ook de dag volkomen uitgerust. Rust is de basis voor een aktief leven. Bij Luijbregts staat het (orthope disch gezien) meest volmaakte bed voor u klaar I Kijken bij Luijbregts Slaapkomfort is een bewijs van goede smaak en zorg voor persoonlijk welzijn. De nachtrustspecialist heeft alle kennis in huis. Neem dus geen risico als het om uw gezondheid gaat. Luijbregts toont vrijblijvend alle nieuwtjes van '91. Samen met een gratis persoonlijk slaap- advies. Slaap er eens een nacht je over... Misery Een ijzingwekkende film over een schrijver die tijdens een sneeuwstorm van de weg rijdt en zijn benen breekt. Hij wordt ont dekt door zijn grote fan Annie. Langzamer hand komt hij erachter dat ze een psycho paat is, die volkomen bezeten is van de hel din van zijn romans: Misery. Als zij zijn laatste boek aanschaft en ontdekt heeft dat hij Misery heeft laten sterven, slaan bij haar alle stoppen door. Gemaakt naar het boek van Stephen King met oscarwinnares Kathy Bates. Postcards from the edge De regisseur heeft in de verfilming van het gelijknamige boek van Carrie Fisher volop ruimte gegeven aan Meryl Streep en Shirley Maclaine. Zij spelen de sterren van de he mel als moeder en dochter. Meryl is een tijdje vanwege drugverslaving opgenomen geweest in een kliniek en probeert haar Hol- lywoodcarrière weer op te pakken. Zij trekt bij moeder in, die nog steeds teert op de po pulariteit uit het verleden en haar dochter overheerst. Gaandeweg het verhaal slagen beide vrouwen erin waardering voor elkaar op te brengen en hun ruzies bij te leggen. Cinecitta Oh Boy Seunke’s derde sr--’*1— -J een verhaal van 17 over een jongen die alleen op t^u uuiosia- tion werkt en langzaam volwassen wordt. Seunke heeft de film verrijkt met een twee de tankstation. Op het ene pompstation werkt Seunke als tragie-komiese zwijger en op het andere Kees van Kooten als de boze buurman. Omdat de twee stations pal te genover elkaar liggen, ontstaat er --* haat-liefde verhouding tussen mensen. Maar bovenal is er volop voor een beetje slapstick, een lach- traan en er is een overvloed aan visuele grappen. Pirelli presenteert bij Luijbregts Slaapkomfort de GOLDNEST. Een uniek ‘semi-medisch‘ slaapsysteem. Naar wens volledig individueel verstelbaar. Dus óók om ontspannen te relaxen I Resultaat van 20 jaar orthopedisch onderzoek. Nu nóg zachter en doordachten een uitgebalanceerd systeem voor GEZOND SLAPEN en UITGERUST ONTWAKEN I Zoals u weet wordt gezond slapen bepaald door de juiste kombinatie van bedbodem en matras. Denk hier dus niet te licht over: wilt u niet in de loop der tijd gekonfronteerd worden met nek-, schouder- en/of rugklachten. Pirelli komt nu op de markt met een geavanceerd systeem dat recht doet aan uw rug. Zodat u 's morgens energiek ontwaakt en de dag weer opgelucht aan kan. Koop dus geen bed met uw ogen dicht. Wakkere mensen gaan naar Luijbregts Slaapkomfort. de nachtrustspecialist van Brabant. Laten zich grondig adviseren. Bv. door de direktie van Pirelli zelf. Vanwege een speciale aktie te gast bij uw nachtrustspecialist. Plaatsing in alle bedden mogelijk, óók de uwe... U kunt natuurlijk ook naar één van onze vele schitterende slaapkamers kijken, waarin u dan dil het gezondheidsaspekt verliezen we ook het mooie niet uit het oog. Dat bewijst onze enorme I voor stuk juwelen. In alle stijlen. Praktisch en stijlvol. Van eenvoudig tot super-de-luxe Het alternatieve slapen op water Een waterbed is een onuitputtelijke bron voor een bijzondere nachtrust. Luijbregts Slaapkomfort, één van de eerste waterbedspecialisten, biedt U dan ook een ruime keuze. Van alle lichaamsfuncties is slapen de meest eigenwijze. Uw slaap laat zich niet sturen, het enige wat u eraan kunt doen, is de juiste omstandigheden creëren. Gaat u maar eens na hoe en wanneer u echt fijn in slaap valt. Dat is in een vertrouwde omgeving waarin u zich prettig en beschermd voelt. He laas is de moderne slaapkamer on danks alle comfort lang niet altijd in staat deze sfeer op te roepen. Behalve dan wanneer u uw nachtrust toever trouwt aan een waterbed. Het lichaam herkent uit een onbewust verleden de handzachte, dragende tegendruk van het verwarmde water, evenals de wie gende beweging. Het weet zich veilig gekoesterd en het spierstelsel reageert spontaan met de diepst mogelijke ont spanning. En de slaap die erop volgt, is ongekend intensief. Afgezien van de ontspanning zijn er nog een aantal factoren te noemen die samen een heel logische verklaring vormen van dit unieke fenomeen. Doordat een waterbed zich zo gemak kelijk naar de vorm van uw lichaam voegt, draagt elke vierkante centimeter van de kant waarop u ligt mee aan uw gewicht. Deze optimale verdeling van de druk voorkomt afknelling van de bloedvaten. Signalen om u om te draaien - het onaangename "slapen de" gevoel in armen of benen bijvoor beeld - blijven achterwege en u slaapt ongestoord, zonder "woelen". En dan die ideale lighouding: op een waterbed zweeft u als het ware. Zodat uw wer velkolom totaal ontlast wordt en ook uw rug uitrust zoals op geen enkele andere manier te bereiken is. Verder bevordert de iets verhoogde positie van uw benen op natuurlijke wijze de bloedsomloop. Uw hart kan het echt rustig aandoen waardoor ook uw ademhaling merkbaar kalmer gaat. U zult zelf ervaren dat wie slaapt op een waterbed, fitter opstaat na een korter aantal uren nachtrust. Niet zó nu en dan eens, en dan nog min of meer toe vallig, maar altijd. Elke ochtend. O Voort de gr< Al vanaf f Un monde sans pitié Een frisse Franse film die een trefzeker beeld geeft van een generatie jongeren, die niet goed raad weet met het bestaan, die van de hand in de tand leeft en bepaalde verantwoordelijkheden niet wil dragen. Hoofdpersoon is Hippo, die leeft van dag tot dag, wat pokert en wat rondrijdt in een oude Peugeot. Hij heeft geen enkele ambi tie. Zijn leven verandert enigszins als hij een mooie jonge vrouw ontmoet. Hij wil wel weer iets gaan ondernemen, maar dan slaat het noodlot toe. NS brengt voor de tweede maal de complete dienstregeling op floppy uit. De nieuwe Trem-taxi. de bootverbinding Hoek van HollanddJarwich. eeÖb^SnS waarop het NS tarief geldig is en de bootdiensten naar de Waddeneilanden, Zeeuws- Vlaanderen en op het Ijsselmeer. De NS-Reisplanher is er in drie versies: MS-DOS 316, MS-DOS 51/? en Atari ST 3!6. De floppy kan bij de NS loketten worden aangevraagd. Op enkele stations en in de NS-spoorwinkels in Utrecht CS, Amsterdam CS, Den Haag CS en Maastricht CS zijn ze direct verkrijgbaar. Het nieuwe spoorboekje is verkrijgbaar op alle bemande NS-sta- tions en in de boekhandel. Regio In de vroege ochtend worden reizigers van één trein tussen Tilburg, Breda met eindbe stemming Rotterdam met een reistijdverlenging geconfronteerd (Tilburg vertrek 6.41, Breda vertrek 6.58, Rotterdam aankomst 7.44 uur). Eén vroege trein tussen Roosen daal (vertrek 6.39) en ’s-Hertogenbosch (aankomst 7.32 uur) is opgehevén. Er is een nieuwe aansluiting in Rotterdam waardoor het mogelijk is een half uur later in de avond (22.56 uur) vanuit Amsterdam naar Roosendaal te reizen (aankomst 1.01 EHs 18.48 23.00 Alice Deze nieuwste film van Woody Allen gaat over Alice die al 16 jaar gelukkig is ge- speelfilm is gebaseerd op trouwd met Doug. Op een dag krijgt ze he- Dirk Kooyman dat gaat vige rugpijn en gaat naar een Chinese dok- die alleen op een tanksta- ter. volgens hem zit de pijn niet in de rug maar in het hoofd. Ze knapt op en stort zich dan in een buitenechtelijke verhouding met Joe maar komt tegelijkertijd achter de vele verhoudingen van haar man. Prijswinnaars puzzel Centrum voor Mondiale Bewustwording De volgende mensen heb ben prijzen gewonnen door een goede oplossing in te sturen van de puzzel van het Centrum voor Mondia le Bewustwording in de Tilburgse Koerier van 16 mei. 1. Mevr, van Lieshout-van de Ven, Kruisvaarderstraat 101, 5021 BC Tilburg (Fi- lippijns feestmasker). 2. Ellen van Hommelen. Nieuwlandstraat 37, Til burg (reistas uit Pakistan). 3. Angelique Giessen, Kap. Denissenstraat 7, Goirle (houtsnijwerk uit Ivoor kust). 4. Leonie Dusée, Vlette- vaart 19, 5032 BK Tilburg (handdoeken en badlakens uit India). 5. Erik Donders, Lilahof 14, 5044 RG Tilburg (hangmat uit Bangladesh). 6e en 7e prijs: Y. van de Nouweland, J.A. Thijmlaan 27, Goirle; A. van de Made, Fred van Eedenstraat 11, 5025 PW Tilburg (pick nickmanden van Filippijns vlechtwerk). 8e t/m 10e prijs: J. Verha ren, Kasteeldreef 32, 5046 CT Tilburg; Renate van de Klundert, Langenhof 42, 5071 TP Udenhout; Lidy Mulders, Laagstraat 42, 5038 PA Tilburg (theedoe ken uit India). 11e t/m 15e prijs: Mevr. Verhagen, Dudokhof 7, Tilburg; P. Konings-Veraa, Benthuizenstraat 26, 5043 AS Tilburg; Wilma van Oirschot, Geul 25, 5032 AS Tilburg; A. Jansen van Dijk, Hattemplein 13, 5045 AJ Tilburg; Jessica Ha- goort, Grubbenvorststraat 20, 5043 MT Tilburg (’Red het regenwoud’-T-shirt uit Maleisië). 16e t/m 20e prijs: Mevr. Mutsaers, Statenlaan 30, 5042 RX Tilburg; Mevr, van Putten, Pannenschuur- laan 24, Oisterwijk; J. La gendijk, Postelse Hoeflaan 54a, 5042 KK Tilburg; G. van Gerven, Jupiterstraat 60, 5042 AT Tilburg; Alexandra Langers, Bene- luxlaan 6, 5042 WR Til burg (T-shirt uit Bangla desh). 21e t/m 25e prijs: Tom van Eijck, Sullivandreef 59, 5012 AN Tilburg; A. van Oirschot-van Erp, Reeshof- weg 32, 5044 V<; Tilburg; J. Schellekens, Hoevense Kanaaldijk 81, 5018 EB Tilburg; Ella Konings. Benthuizenstraat 26, 5043 AS Tilburg; H. Poliste. Of- fenbachstraat 48, 5011 ES Tilburg (Max Havelaarkof- fie uit Tanzania). De winnaars kunnen hun prijzen op zondag 9 juni in de Novib-tent afhalen tij dens de slotmanifestatie van het Derde Wereldfesti- val. Afhalen kan t 13.30 en 17.30 uur. dan niet kan, kan na 9 kontakt opnemen met Centrum voor Ontwil lingssamenwerking, I tionsstraat 39 5038 F'-' burg; tel. 013-35152.. gbouw: vrou- o voor: bekijken bouwtekeningen ;pv'*n van advies, contacten onderhou- met gemeente, woningbouwv architecten en bewoners etc. il zoekt voor vrijwillige” agus/vi caterir v periode V«| os twee weke- chikbaar zijn, zijn zeer v specialiseert! Jeugd- en Volwassenenwerk zoekt vrijwilligers voor ‘begeleiden soos- avonden voor geestelijk gehandicapten ‘in valkracht chauffeur op dinsdag- en donder dagavond (met busje GJVW) ‘begeleiden kindersoos verstandelijk gehandicapten. 17. Buurthuis Jeruzalem: 2 vrijw. die zelf goed kunnen dansen voor het geven van cursus stijldansen aan kinderen of volwassenen. 18. Provinciaal Overleg Mensen Zonder Baan: vrijw. voor administratief werk (ma ken van uittreksels van stukken uit kranten librord (Goirle): leiding geven aan scouting- en weekbladen, meewerken aan tijdschrift) groepen van verschillende leeftijden. 12. op tijden die je in overleg afspreekt. 19. Je- Jongerenbeweging Attak: vrijwilligers ge- naplanschool de Kleine Akkers (Goirle): zocht voor diverse werkgroepen. 13. Stich- vrijw. die begeleiding willen geven bij de in- ting Voorlichtingsproject Delikwentie en Sa- dividuele leesbeurten en vrijw. voor het be- 6 juni a.s. menleving: administratief werk ‘voorlich- geleiden van keuzecursussen (creatief), bei- redactie- ting geven over bajeservaringen op scholen, de op dinsdagmiddag. lis St An- aan ouderverenigingen e.d. 14. Vrouwen Ad- Heeft u in deze opsor it. 4. Net- vies Commissie voor de Woningbouw: vrou- vinden, kom dan eens 1 wen nodig voor: bekijken bouwtekeningen verse r tspan- en geven van advies, contacten onderhou- staan en di ^eden den met gemeente, woningbouwverenigin- kelijkzijn. rking. 5. Ver- gen, architecten en bewoners etc. 15. Stich- Op werkda :er/-vrouw in ting Kunst Mondiaal zoekt voor de tentoon- tot 17.00 t irijvingen eu m., tische informatie 1. Stichting Promotie en Evenementen ’s- Hertogenbosch zoekt voor het festival ’’Volksvermaak door de tijd heen” dringend vrijwilligers voor het geven van uitleg over oud-hollandse spelletjes aan kraampjes en verkoop van broodjes op zondag 16 juni a.s 2. Stichting Totaal Loven-Besterd: r.Lw leden voor buurtkrant. 3. Buurthuis St. An- aan ouderverenigingen e.d. 14. Vrouwen Ad- Heeft u in deze opsomming niets kunnen na: redactieleden voor buurtkrant. 4. Net- vies Commissie voor de Woningbouw: vrou- vinden, kom dan eens langs. Er zijn nog di- werk voor Blinde en Slechtziende Ouderen: wen nodig voor: bekijken bouwtekeningen verse mogelijkheden die hier niet vermeld vervoer, gastheer/-vrouw tijdens ontspan- en geven van advies, contacten onderhou- staan en die kunnen nu net voor u aantrek- ningsmiddagen, aanleren van vaardigheden den met gemeente, woningbouwverenigin- kelijk zijn. op gebied van textiel/kleibewerking. 5. Ver- gen, architecten en bewoners etc. 15. Stich- Op werkdagen zijn wij geopend van 13.00 pleeghuis St Jozefzorg: gastheerZ-vrouw in ting Kunst Mondiaal zoekt voor de tentoon- tot 17.00 uur. Tijdens deze openingstijden trefcentrum, assisteren bij begeleiden bewo- stelling Double Dutch: vrijwilligers voor ba- kunt u langs komen voor bemiddelingen, in- ners naar therapie en ontspanningsactivitei- He/telefoon, verkoop catalogus/video, sur- schrijvingen en informatievragen. Voor tele- ten, vriendschappelijk huisbezoek. 6. De veillance in het gebouw en catering/terras, fonische informatie (niet voor bemiddeling) Bolster, opzetten en bijhouden documenta- Vrijwilligers die in de periode van 26 mei zijn wij tussen 09.00 en 17.00 uur ook tele- tiecentrum 7. Vredeswerkwinkel: secreta- tot en met 4 augustus twee weken of meer fonisch bereikbaar: 434572. riaatswerk. 8. Kindervakantiewerk: op diver- beschikbaar zijn, zijn zeer welkom. 16. Vrijwilligerscentrale, Spoorlaan 320. se plaatsen in Tilburg vrijwilligers nodig Gespecialiseerd Jeugd- en Volwassenenwerk voor het begeleiden van kinderen in de va- zoekt vrijwilligers voor: ‘begeleiden soos- De komende maanden geeft de Vrijwilli- kantie met spelletjes, uitstapjes etc. 9. Pius- avonden voor geestelijk gehandicapten ‘in- gerscentrale informatie over de diverse mo- oord: helpen bij de paardrijlessen voor valkracht chauffeur op dinsdag- en donder- gelijkheden voor jongeren om hun vakantie geestelijk gehandicapten. 10. Vrouwen Ad- dagavond (met busje GJVW) ‘begeleiden op een actieve manier in te vullen. De Vrij- viescommissie voor de Woningbouw: vrou- kindersoos verstandelijk gehandicapten. 17. willigerscentrale beschikt over folders en wen nodig voor: bekijken van bouwtekenin- Buurthuis Jeruzalem: 2 vrijw. die zelf goed ander informatiemateriaal. Op werkdagen is gen en geven van advies, contacten onder- kunnen dansen voor het geven van cursus er van 13.00 tot 17.00 uur iemand aanwezig houden met gemeente, woningbouwver., ar- stijldansen aan kinderen of volwassenen. die geïnteresseerden wegwijs kan maken, chitecten en bewoners. Deelnemen aan ver- 18. Provinciaal Overleg Mensen Zonder Het gaat hierbij alleen om het geven van in- gaderingen. Bereidheid tot volgen van cur- Baan: vrijw. voor administratief werk (ma- formatie; bemiddelen doet de Vrijwilligers- sussen en studiedagen. 11. Scouting St Wil- ken van uittreksels van stukken uit kranten centrale niet. ic rioningt ijken bouw contacten

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 13