TOYOTA LAND CRUISER I CUSTOMWAGON VX AUTOMAAT SUZUKI VITARA WAGON 8 Mastodont n 25 mei: Saab-show op het landgoed De Rosep iih l.yr - SEP 99 1 A FES! tXAB Capri- meeting Beekse Bergen 1*4.- mei 1991 - pagina 2 DE AUTOMAAT - Donderdag 23 mei 1991 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER jwel )045. Vervolg van pag. 1 in safety dit jaar 10 t wij het Ford- overnamen t de gouden jusiasme voor Ford-dealer □s occasions, ze voor onze DBILES »IVES iTX oering Bouwj. 1989 /riendelijk, akkundig en vertrouwd r Custom sr van een Bouw). 1987 Turbo N S 3.900,- 9.950, - 10.750,- 10.950, - 16.900, - 22.950, - 13.950, - 14.950, - 23.950, - 19.950, - 26.900, - 17.950, - 16.900, - 12.950, - 15.900, - 13.950, - 12.950, - van 3 se- t, z.w. glas Bouwj. 1989 I I Metaallok De Toyota Land Cruiser Custom is brie! geen auto die je zomaar even koopt. De meeste gebruikers zul- Waar een klassieke terreinauto voornamelijk gebouwd was op het rijden in ruig terrein, bieden de modernste vertegenwoordigers in dit segment vooral een goede combinatie van off- en on-road elementen. De haast obligate bladveren zijn in veel gevallen al vervangen door spiralen of een double wishbone ophanging. Maar ook wat betreft aankleding en extra's zijn de 4x4's van vandaag helemaal bij de tijd. We reden met Toyota's paradepaard, de Land Cruiser Customwagon. Ida (diesel) Bouw. 1984 TS Nevada Bouwj. 1989 Royal Viking-modellen centraal staan. De Saab 9000 CDi 2.3-16 biedt als Royal Viking ondermeer ABS, een automatisch geregelde airconditioning, cruise control, lichtmetalen cross- spoke velgen en metaallak. Het dashboard en de portieren zijn met notenhout af gewerkt, terwijl we lederen bekle ding vinden op het meubilair, het stuurwiel en de pookknop. De Ondanks de behoorlijk hoge snel heden die met deze complete ca- ravaan werden gereden, bleef het verbruik meer dan aanvaardbaar op 1 liter diesel op 6,7 kilometer. Als het een benzinemotor zou be treffen is dit een stevige slok. Gezien echter de enorme presta ties, het forse gewicht en de grote cylinderinhoud, is dit meer dan keurig. Technische gegevens: Merk en type: Toyota Land Crui ser Customwagon VX Turbo Auto maat Aantal cylinders: 6 in lijn Cylinderinhoud: 4164 cc Boring x slag: 94 x 100 mm Vermogen: 167 pk bij 3600 tr/min Koppel: 360 Nm bij 1800 tr/min Afmetingen: lengte 4,785 meter, breedte 1,90 meter Gewicht: 2264 kg Prestaties: topsnelheid 165 km/u acceleratie 0-100 in 16,8 sec. Verbruik: bij 90 km/u 9,7 liter/100 km bij 120 km/u 15,4 liter/100 km stad 15,3 liter/100 km Prijs: f.129.360,= den. Verder zijn er knopjes voor de achterruitverwarming, de elek trisch antenne en de ventilator voor de achterpassagiers. Het verwarmings- en ventilatiesys teem is zeer uitgebreid en omvat onder meer een airconditioning. hoorlijk comfortabel. Bij de eerste bochten is het even wennen dat de koets lekker gaat hangen. En yjull dan te bedenken dat het hele ge- VOOI vaarte maar liefst 2264 kg weegt. kom Comfortabel is de auto hierdoor zondermeer. Als de Custom wordt ingezet als trekdier, dan verdwijnt dit overhellen voor een groot deel. Ten opzichte van het voorgaande model heeft de auto veel rondere vormen. De brede, bolle neus toont uitermate indrukwekkend. De spatbordverbreders zijn in de carrosseriekleur meegespoten en geven de auto een nog stoerdere aanblik. De bumpers zijn gemaakt van zwarte kunststof en afgezet met een chromen bies. Andere uiterlijke details zijn de aluminium treeplanken, de meegespoten bui tenspiegels, de donkergrijze stoot- strips op de flanken en de lichtme talen velgen. De VX Automaat heeft 265 R 15 banden, een niet bepaald bescheiden maatje. Via het centrale differentieel worden alle vier de wielen permanent aangedreven. Uiteraard heeft de bestuurder de mogelijkheid te kie zen uit de hoge of lage gearing. Bij extra zware omstandigheden kan ook nog het differentieel wor den geblokkeerd. ten omlijsting. Andere details vin den we ook op de bestaande mo dellen zoals de grappig uitge bouwde spatborden, stalen stijl- wielen en de grote achterdeur. Uiteraard biedt Suzuki een aantal aardige opties om de Vitara ver der te personaliseren: een roof rack, bull-bar, audio-installatie, elektrische lier, extra verlichting en automatische vrijloopnaven. voor de Wagon beperkt gebleven. Deze complete auto staat met vijf- bak voor f.45.995, in de prijslijst. De automatische versnellingsbak vergt een extra uitgave van drie duizend gulden. Een Vitara 3- deurs Metal Top JLX kost f.38.865,= in een vergelijkbare uit voering. De uitbreiding van de Vitara-serie zal in ons land zorgen voor een nog grotere belangstelling voor Suzuki terreinauto's. Vorig jaar werden er bijna 2000 aan de man/vrouw gebracht, wat bijna een kwart betekent van alle ver kochte terreinauto's. Ruim de helft hiervan betreft de Vitara, terwijl ook de Samurai nog steeds volop in de belangstelling staat. De Vitara Wagon staat niet als Van op het leveringsprogramma. Dat laat zich overigens makkelijk door algehele schaarste verkla ren. De eerste 40 exemplaren van dit type auto zijn zojuist in ons land aangekomen. Nederland is hierdoor het eerste land in Euro pa, dat de Wagon kan leveren. Pas in augustus is een tweede be perkte zending uit Japan te ver wachten. De dealers zullen zo doende pas in het najaar de auto kunnen gaan leveren. Demonstra tie- en showroom- auto's zullen dan ook pas na de zomer te be wonderen en te rijden zijn. Uiter aard kan de auto al wel bij de dealer worden besteld. heeft een ongeblazen motor met indirecte inspuiting. Dezelfde krachtbron in de FRP-top was goed voor een verbruik tussen de 1 op 6,5 en 7. De verwachtingen voor wat betreft de VX Turbo Automaat lagen onder dit niveau. De turbo zorgt voor betere presta ties en als die aangesproken wor den ook voor een lager verbruik. Door echter directe inspuiting toe te passen, blijft de dorst op een meer dan aanvaardbaar niveau. Tijdens onze testrit had de Toyota voor het grootste deel gezelschap van een autoambulance met daarop een kleinere vierwieler. Voorin hebben bestuurder en bij rijder al helemaal geen klagen, maar ook op de tweede rij is vol doende been- en meer dan vol doende hoofdruimte aanwezig. Achterin is een zeer bruikbare ba gageruimte met een volledig vlak ke vloer. Zoals te verwachten is de achterbank in twee ongelijke de len neer te klappen. De Wagon heeft een grappig uiterlijk, al biedt de driedeurs een markantere aanblik. De Wagon onderscheidt zich door een nieu we grille gevat in een meegespo- Zware lasten Onder de hoge motorkap ligt een ware krachtcentrale. De 6 cylin ders in een rij hebben een geza menlijke inhoud van 4164 cc. De dieselbrandstof wordt hierbij di rect ingespoten. Voeg daar dan nog eens een turbocompressor aan toe, dan blijkt de krachtbron goed voor een vermogen van 167 pk bij een toerental van 3600. Het hoge maximum koppel van 360 Nm is al bij 1800 tr/min volledig te benutten. Óns testexemplaar was verder voorzien van een viertraps automatische versnellingsbak. De grote motor blijkt een prima partij >r deze transmissie. Zeer vlot «.omt het geheel van zijn plaats en weet prestaties te leveren die me nig medeweggebruiker zal verba zen. Zo haalt de kolos een top v bijna 170 km/u en weet in 16,8 conden vanuit stilstand de 100 km/u op de teller aan te wijzen. De geproduceerde decibels van de motor worden uitstekend weg gefilterd, zodat deze Land Cruiser heel rustig te noemen is. Een auto als de Land Cruiser Custom wordt in ons land voornamelijk gebruikt voor het trekken van zware lasten. Deze krachtpatser mag een ge remde aanhanger tot 4000 kg trek ken en dat is meer dan fors. Wie de portieren van de Custom centraal opent en instapt, ziet met een dat we hier niet met 'zomaar een 4x4' te maken hebben. De VX Automaat is bijzonder compleet uitgerust. Het ontwerp van het dashboard is onmiskenbaar Toyo ta. Op het instrumentarium kan het toerental van de motor, brand- stofhoeveelheid, de laadstroom, de motortemperatuur en de olie druk in de gaten worden gehou- Zaterdag aanstaande, 25 mei or ganiseert de Saab-dealer voor Tilburg en omstreken. Automobiel bedrijf Zuid-Oost, een exclusieve Saab-party op het Landgoed De Rosep aan de Oirschotsebaan 15 in Oisterwijk. Tussen 10.00 en 17.00 uur is iedereen van harte welkom om het hele Saab-pro- gramma te komen bewonderen en te rijden. Hierbij zullen de twee Op zaterdag 25 en zondag 26 mei wordt op het Strandpark van de Beekse Bergen een in ternationale meeting gehou- den van eigenaren van de Ford Capri. Er worden enkele honderden exemplaren van dit coupPépmodel van Ford verwacht. Verder biedt de clubshop een uitgebreid as sortiment aan Capriartikelen. Uiteraard kunnen geïnteres seerden zich hier aanmelden als lid. (Schriftelijk kan dat via: Ford Capri Club Neder land, Postbus 109, 8320 AC UrkJ.Op zaterdag worden de deelnemers tussen 10.00 en 12.00 uur verwacht. Van te vo ren aanmelden is niet nodig, daar inschrijving ter plaatse kan geschieden, 's Middags wordt een zogenaamde Ca- priverkiezing gehouden, ter wijl er 's avonds een diner is voor Capririjders. Uiteraard zijn de oude en jonge exem plaren van dit type auto voor het publiek te bezichtigen. Op zondag start er om 10.30 uur een behendigheidswedstrijd in combinatie met een sprint op het circuit de Koningshoe ve in Tilburg. Ook dit onder deel van het programma is vrij voor het publiek toegan kelijk. Net als Jeep en Land Rover is de Land Cruiser van Toyota een be grip. De elkaar opvolgende gene raties werden steeds weer aan de moderne eisen aangepast, maar verloren geenszins hun degelijk heid en goede eigenschappen in het terrein. Geen wonder dat in bepaalde Arabische en Afrikaan se steden de Land Cruiser net zo goed verspreid is als bij ons de Kadett, Golf en Escort. len er een zakelijke bestemming voor hebben. De 4.2 diesel GX (zonder turbo) kost f.92.790,De 4.2 Turbo Diesel VX staat voor f.111.360,= in de prijslijst. De auto- maat-versie is met f. 129.360, fors duurder, maar biedt een nog com pletere uitvoering. Het spreekt voorzich dat dezelfde auto ook op grijs kenteken te bestellen in. Ze kosten dan respectievelijk f.67.310, (GX), f.79.990,= (VX) en f.92.290,= (Automaat). Deze be dragen zijn inclusief BTW. Af-fa- L.lek is alleen metaallak als optie verkrijgbaar. De Toyota Land Cruiser VX Automaat is een beei auto. Indrukwekkend om te zien, maar vooral indrukwekkend wat betreft zijn prestaties, complete uitvoering en prettige rijgedrag. De auto kan een forse last trekken en heeft een zeer aanvaardbaar brandstofverbruik. Toyota bewijst met deze auto haar lange erva ring op het gebied van terreinwa gens. auto wordt aangeboden voor f.89.950,=. Bovendien wordt de zomerse Saab 900 Cabriolet als Royal Vi king aangeboden. Dit model wordt in een exclusieve kleur 'Scarabee green' gespoten en heeft standaard ABS, een houten dashboard en met leer afgewerkt stuurwiel en versnellingspook. De Saab 900i 2.1 Cabriolet Royal Vi king kost f.92.500, Elektrisch Liefhebbers van een open dak ko men ook aan hun trekken. Het gla zen dak is zowel open te schuiven als te kantelen. De vier portierrui ten worden elektrisch bediend, wat uiteraard ook geldt voor de twee grote buitenspiegels. Binnenin geeft de Custom ruim plaats aan zes tot acht personen. Hoofdruimte is er in overvloed, terwijl de vloer naar achteren ho ger wordt, zodat je met de benen wat opgetrokken zit. Zelfs de ach terste passagiers kunnen de zijrui ten openschuiven voor frisse lucht. Het complete meubilair en de deurpanelen zijn met een luxe ve lours stof bekleed. De lendesteun van de bestuurdersstoel is elek trisch instelbaar. De eerste achter bank is voorzien van een midden- armsteun en kan in delen worden omgeklapt. De achterste bank laat zich tegen de zijkanten wegklap pen. Nog niet genoemde zaken zijn het met leer beklede, verstelbare stuurwiel, zes hoofdsteunen, een H.Q. audio-systeem met 5 spea kers en getint glas. Kortom, de Land Cruiser Custom biedt de complete uitrusting van een top-li- mousine, het comfortabele rij-ge- drag van een Amerikaanse APV en het stoere uiterlijk en trekkracht van een pure terreinganger. Toyota kent van de Custom drie varianten. De basisuitvoering Indrukwekkend De huidige Land Cruiser is er in vele varianten. De korte versie kan worden besteld met schroef- of bladveren èn verschillende mo toren. De zogenaamde FRP- top is langer, maar heeft hetzelfde uiter lijk. Een compleet andere auto is de Land Cruiser Customwagon, die vooral tegen een Range Rover, Patrol LWB en Pajero met lange wielbasis moet concurre ren. Toyota doet er echter in de VX- versie nog het een en ander aan luxe bovenop. De Custom heeft een buizenchas- sis waarop de carrosserie is be vestigd. Voor en achter vinden we een starre as opgehangen aan schroefveren. De afstelling is be te 1500 TC Bouwj. 1975 eign 3.6 Schaarste In verhouding tot de bestaande korte Vitara, is de prijsverhoging 1S-10-U

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 27