LEO HORN CiM I Leo Pot nieuwe T-shirt directeur schouwburg Organisatoren Meimarkt boos op gemeente Meimarkt zondag voor twaalfde keer 1Ü Nu ook in Tilburg 5 halen, 4 betalen I Gemeentepolitie bindt strijd aan met milieu-overtreders Nieuwe afdeling CBM-vakgroep Installatietechniek Speciale krant Derde Wereld Festival ZOMER-KOLLEKTIE In jaarverslag 1990 c c s I Van Lieshout Zilveren Camera 1990 in Hemelpoort Bel 04255-1762 na zes uur Zonnet den in weelde Schoenen Kleding Sport Voor sfeer in huis en hof Beleggen Sparen in België LEUKE BIJVERDIENSTE ENKELE JONGELUI die voor ons één keer per week de krant willen bezorgen Omgeving De Blaak Zorgvliet. 2 J JAARGANG 3 ffiDe Postelse Hoéve MJP hotel restaurant congrescentrum ALLES METER 6 mei 1991 - pagina 24 - pag. 3 Leo Pot Zie ook onze advertentie op pag. 20 Zie bijlage nr. zonnestudio C o Een deeltje van de Meimarkt vorig jaar. Zie openingsadvertentie pag: 20 21 Wij brengen de kranten bij u thuis n Tilburg, Schouwburgpromenade 15 LEO HORN JUBILEERT. U PROFITEERT! I.@ WEEKENDRECLAME: MÉÉR METERS MODE DE FAMILIEREÜNIE EEN DOORSLAAND SUKSES? LEES VERDER IN DIT NUMMER: VAN DORST OCCASION-SHOW /e: De Tilt ir.: T. de E 1 maal zonnen 7,80. 10 maal zonnen 74,-. rote zaal bren- goed ïnsteUing Autobedr Statior werker ie dn •or partivunv- r kooplui wil- sr enorm veel Vrijdag en zaterdag AARDBEIENTOMPOEZEN Sief transportwi^len tittxjrg mies.vefneweq 14 td 013 321316 J t. TUINCENTRUM Kapt. Hatterasstr. 1, 5015 BB Tilburg, tel. 013-421605 Industrieterrein Loven tredir lancc hun r o dere Wetten, het toezicht o daarvoor een 1 cum in Nederl Hoefstraat 151 Oerlesestraat 21 irljfVAN DORST insstraat 25 - RIJEN Uw warme bakker Ruim 100 jaar broodaangevend I Z-fe büOWBDOL tilburg. jules vernewe Stadhuisplein 165, Tilburg (kop Katterug). Tel. 013-363383 Openingstijden ma 13-20.00 uur di-wo-do-vr 10-20.00 uur za 10-16.00 uur gcwaaft ^ondag midden in de wede" Morgen, op 24 mei, opent het College Beroepsonderwijs Midden-Brabant vloeit voor een belangrijk deel voort uit een goede samenwerking tussen het CBM en installatiebedrijven uit de regio Tilburg. Met de realisatie van de complete vakgroep Installatietechniek is een bedrag van circa één miljoen gulden gemoeid. De vernieuwde afdeling van het CBM wordt morgen officieel geopend door burgemeester mr. G.Ph. Brokx van Tilburg. Meer informatie over dit nieuwe initiatief vindt u op pagina 5,12, en 13. ilitie wil meer dan oen op milieu- over- »enten uit de surveil- m binnenkort, naast i de afdeling Bijzon- i aandeel leveren in ieu. Zij krijgen iding. Een uni- (en dat op de Katterug!) In onze zonnestudio krijg Je de aandacht, luxe en kleur die slechts aan weinigen op deze aarde is gegund. Probeer het eens. mer Zilveren Camera 1990 te zien zijn. Onder de 200 foto’s bevindt zich de winnende foto: «De Roemeense kus», waarvoor fotograaf Wubbo de Jong bekroond werd met de Zilveren Came ra. Cursussen Uit-agenda B W-besluiten Films Parochienieuws Sport U heeft er inmiddels ongetwijfeld alweer over gehoord of gelezen het Derde Wereld Festival 1991. Waarom... Lees pagina 2 Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir.: T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer Verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek De Tilburgse Koerier zoekt Vanaf 15 jaar - Interesse Afgelopen week kwam het jaarverslag 1990 van de Tilburgse gemeentepolitie uit. ’Iet jaarverslag is speciaal voor de bevolking geworden tot een leesbaar en over- xkhtelijk boekje. In het jaarverslag komen verschillende facetten van het politie werk tot uitdrukking. Het cijfermateriaal is tot een minimum beperkt. Het jaarver slag van de Tilburgse gemeentepolitie is in een grote oplage verkrijgbaar. Belang stellenden kunnen het boekwerkje lezen bij verschillende maatschappelijke, socia le en culturele steunpunten in de stad. Daarnaast is het verslag verkrijgbaar op het politiebureau en in het gemeentelijk informatiecentrum. 7 MRincc» 1 Pneumatiek veg 14 - tel. 013-321316 gratis plaatsen voor kinder wel of de gemeente he en zonder waardeert wat we doen.” ir-^ticuUe° Zomertractatie Maas noemt de Meime*’ een ongesubsidieerde 1 sen zijn Oude Markt, Kapelhof, Heuvelstraat, Heuvel, Juliana van Stol- bergstraat, Piusplein, Paicisring, Katterug en Stadhuisplein, De markt duurt van 10.00 tot 17.00 uur, maar net als bij de Amsterdamse vrij markt op Koninginnedag zijn er ook in Tilburg al vroeger kramen be mand en kopers van heinde en verre op pad. Het is niet alleen de handel die de Meimarkt tot een gezellig evenement maakt. Op podia op de Oude Markt en hel Piusplein zijn optredens te verwachten van De Slampampers met Franse chansons en van de groep De Mist met jazz en dansmuziek. Daarnaast zijn er twee looporkesten en kunnen kinderen terecht bij een schminkhoek. Van vrijdag 24 tot en met vrijdag 31 mei 1991 zal in winkelcentrum Heu- velpoort een schitterende en unieke fo totentoonstelling worden gehouden. Gedurende voomoemde dagen zal een selectie van 200 foto’s onder de noe- Dan zou u toch eens met De Postelse Hoeve moeten praten. Waar de mogelijkheden welhaast oneindig zijn en de service ouderwets goed En waar grote en kleine gezelschappen zich thuisvoelen. Een gastheer met oog voor detail. De Postelse Hoeve BV ür Deelenlaan 10 5042 AD Tilburg - Telefoon 013-636335' Onder het motto «Eén wereld Eén toekomst» staat van 1 tot en met 9 juni Midden-Brabant weer in het teken van dit inmiddels landelijk bekende festival. Ruim een week met een breed scala aan activiteiten en als rode draad cul tuur uit alle delen van de wereld. Het Derde Wereld Festival be staat net als voorgaande jaren uit een uitgebreide actieweek en een afsluitende zondag in het Tilburg se Leypark. tig. Er 2000,- De organisatie van de Meimarkt is in handen van (oud-)bestuursleden van de stichting Kruikenmarkt. Bedoeling is dat de Meimarkt volgend jaar los van die stichting komt te staan. ’’Maar voordat we energie stoppen in de markt van volgend jaar, willen we eerst duidelijkheid van de gemeente. Want je probeert iets leuks neer te zetten, maar zo daalt het enthousiasme”, al dus Maas. Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/368805 Fax. 013/359985 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur t de andere Tilburgse podia wil de nieuwe schouwburgdirecteur goed overleg, zoals hij in Alkmaar heeft met het margetheater Provadja. Zo is er al kontakt geweest met Zaal Zestien, waar try-outs plaatsvinden die later in de schouwburg te zien zijn. Overleg Het jt met jazzpodium Paradox heeft ervoor zichte gezorgd dat de Contraband van Wil lem van Maanen in de schouwburg te horen is. ’’Goed overleg voorkomt dat lig je in eikaars vaarwater gaat zitten”, al- it. dus Pot. De schitterende zomer-dessins van de totale viscose en crêpe de chine kollektie normaal Het steekt Ed Maas, een van de orga nisatoren, dat de precariorechten ver dubbeld zijn: ”We winstbejag en willen de w laag mogelijk houden voor ren, die een maal per jaar len zijn. Bovendien zijn er Directeur Leo Pot van de Alkmaarse schouwburg De Vest wordt de nieuwe direc teur van Schouwburg Tilburg. Het bestuur van de schouwburg heeft gisteren met de benoeming ingestemd. Pot (44) was ook tussen 1972 en 1983 in Tilburg werk zaam, eerst als directie-assistent van de schouwburg, later als directeur van het Kultureel Sentrum. Dit voorjaar deed Pot naast zijn werk in Alkmaar voor de Til burgse schouwburg de programmering voor het eind van het,lopende en het ko mende theaterseizoen. Informatie over alle activiteiten in het kader van het Derde We reld Festival vindt u in een spe ciale Festivalkrant. Die krant is samen met deze editie van de Til burgse Koerier huis-aan-huis ver spreid in Tilburg, Goirle, Hilva renbeek, Moergestel, Berkel-En schot en Udenhout. Is de Festi valkrant bij u niet bezorgd Neem dan even contact op met het Centrum voor Ontwikkelings samenwerking Midden-Brabant (013- 351523). Daar kunt u overi gens ook terecht voor alle infor matie over het Derde Wereld Fes tival. Doorrijden Een ander opvallend punt in het jaar- Buiten de kermis ken ik er niet één die van de gemeente is niet bepaald scheu- verslag is de melding, dat de criminali- zoveel succes heeft. De markt trekt tig. En voor reiniging moeten we teitscijfers in TilHurg’licht dalen. Daar tienduizenden bezoekers. Daarvoor 2000,- betalen.” staat wel tegenover dat een groot aan zijn acht mensen maandenlang met de De organisatie van de Meimarkt is in tal automobilisten, maar liefst één op voorbereiding bezig en op de dag zelf handen van (oud-)bestuursleden van de zeven, doorrijdt na een aanrijding, zijn zo’n dertig mensen in touw. Ik be- de stichting Kruikenmarkt. Bedoeling De parkeerpolitie heeft afgelopen jaar grijp niet dat gedaan wordt alsof de is dat de Meimarkt volgend jaar los in met name de Tilburgse binnenstad leren. Het lijkt Meimarkt niet bestaat.” van die stichting komt te staan. ’’Maar maar liefst 23.000 parkeerbonnen uit- helemaal niet Andere ’echte’ Zomertractaties kun- voordat we energie stoppen in de gedeeld. nen wel op financiële of andere steun markt van volgend jaar, willen we eerst De politie geeft in het jaarverslag ver- van de gemeente rekenen. ”De mede- duidelijkheid van de gemeente. Want der aan dat het de dienstverlening aan werking voor de Meimarkt is zeer ma- je probeert iets leuks neer te zetten, het publiek wil verbeteren. De afstand narkt ’’eigenlijk gertjes, behalve dan van Publieke Wer- maar zo daalt het enthousiasme”, al- tussen politie en burger dient kleiner Zomertractatie. kern’, zegt Maas.’’Economische Zaken dus Maas. te worden. De politie zal meer naar de burger toe gaan. De organisatie zal daarop worden afgestemd. Zo wordt de stad ingedeeld in drie districten met ieder een eigen politiebureau. Verder staan dertien nieuwe medewerkers in het Tilburgse korps sinds november 1990 klaar om de problemen van slachtoffers van allerlei strafbare feiten op te vangen. Voor de twaalfde keer is het Tilburgse centrum zondag het toneel van de Mei markt. Kinderen kunnen daar gratis hun spulletjes aan de man proberen te bren gen; de ruim 500 volwassenen moeten 45,- neertellen aan kraamhuur. De organi satoren van de Meimarkt hebben moeite met dat bedrag, vooral doordat 20,- daarvan als (verhoogde) precariorechten naar de gemeente gaat. beurt toe, die becijferd wordt op 5 4 8 miljoen. Bovendien treedt Pot aan at de gemeente opnieuw fors te bezuinigen, waar- Met dezelfde regelmaat moet daar ook schot zal jon„ cabarettalent te zien zijn; voor lerover op de een flink deei Op doordeweekse dagen, °ed intern en om studenter lieder wil Pot elke p podiumkunsten in de grote ’’Volgend jaar is er een aanbod van musicals, in tegei tot afgelopen jaar”, aldus Pot. ’’Koeweit moet bevrijd wor den”, kregen we vanaf augus tus vorig jaar keer op keer te horen. Terecht, want het land je was bezet door het leger van de meedogenloze dictator Sad dam Hoessein. Die bevrijding kwam ook: de Woestijnstorm vaagde met tienduizenden bombarde- mentsvluchten een groot deel van het Iraakse leger, wegen, bruggen en gebouwen plat. Dat kostte miljarden guldens. Geld dat voor een deel opge bracht werd door de geallieer den. Koeweit zelf tast ook in de buidel, maar schijnt niet erg vlot van betalen te zijn. En Irak wordt door de Verenigde Naties verplicht een flink deel van zijn olie-inkomsten te ge bruiken voor het vergoeden van Oorlogsschade. De gerechtigheid is hersteld, zo lijkt hét. Maar dat valt te gen. Deze week was het eerste pro ces tegen inwoners van Koe weit die met de Iraakse bezet ter gecollaboreerd zouden heb ben. Voor tamelijk lichte ver grijpen werd een aantal ver dachten veroordeeld tot zware straffen. Een man die een T- shirt met de kop van Saddam erop had gedragen, kreeg vijf tien jaar celstraf. In beroep gaan is niet mogelijk, omdat in Koeweit de staat van beleg nog van kracht is. Het ene meedogenloze systeem is ver vangen door het andere. Je gaat je afvragen of al dat geld niet beter besteed had kunnen worden aan het ophef fen van andere onrechtvaar digheid. In Ethiopië heerst al vele jaren hongersnood door droogte en burgeroorlog. Mil joenen mensen zijn eraan dood gegaan of dreigen te sterven. Hetzelfde kan gebeu ren in Bangla Desh na de wa tersnoodramp. Daar op grote schaal op een menselijke ma nier ingrijpen had al lang ge kund, maar die delen van de wereld lijken blinde vlekken op de landkaart van de mach tigen. ’’Mededogen” is dan een woord dat met kleine let tertjes in een bijna onvindbaar hoekje van het woordenboek lijkt te staan. Gelukkig brengen hulpacties aardig wat geld op. Maar het is niet genoeg. Misschien wordt het tijd T- shirts met eeh rare kop erop te gaan ver kopen en de opbrengst daar van te bestemmen voor bestrij ding van de honger. De Tilburgse politi voorheen gaan letter tradingen. Alle agen lancedienst moeten hun collega’s van JWetten, hun op het miliet n korte opleic rland. Het schouwburgbestuur had hem t daarvoor gevraagd na het plotselinge 8 miljoen. Bov vertrek van Pots voorganger Nico van in een tijd dat o Gelderen. Die ging weg, omdat het be- gedwongen is fors te 1 stuur ontevreden was over de wijze bij cultuur ook niet waarop hij informatie gaf over de slechtere financiële toestand van de schouwburg. Ook boterde het niet meer tussen de directeur en het schouwburgpersoneel. Nestgeur De opvolger van Van Gelderen, Leo Pot, is door de schouwburg gevraagd te solliciteren. Ondanks dat hij het in Alkmaar naar zijn zin zegt te hebben, koos Pot na enkele gesprekken toch voor Tilburg: ”Ik heb hier altijd met plezier gewerkt en de afgelopen maan den de nestgeur weer herkend. Boven dien krijg je, als je aan de programme ring werkt, zin om het ook waar te ma ken. Het is goed voor mezelf mijn tan den in een nieuwe kluif te zetten.” Een stevige kluif, want de schouwburg dat er is dringend aan een grondige opknap- jeugdth Rondom Hart van Brabant Onderzoek kabelabonneespag. 3 Gemeentenieuwspag. 6/7 Kuituur/Amusementpag.9/14 Seniorenwijzer Pag-11 pag. 19 pag.23 de kermis ken ik er niet ucces heeft. De mark :nden bezoekers. Ds mensen maandenlang r -de dt )UW. xx. MV- It alsof de bezuinig bij cultuur ook niet buiten blijven. Pot houdt zich hiero vlakte: ”Ik ga me eerst goed intei extern oriënteren. Maar het is in geval leuker dan in een gespreid bedjem te komen. Hier kan echt gewerkt wor- gn. ’^jge^d ja den. Dat trekt me juist. aanbod van musicals Selectiever Voor de programmering zegt Pot ”wat Met selectiever te werk te zijn gegaan. In nieus aantallen zijn er minder voorstellingen vastgelegd, maar ik heb wel gezocht naar een zo hoog mogelijke kwaliteit. Dus geen twee weken André van Duin. Daardoor houd je ruimte over om suc cesvolle voorstellingen bij te boeken.” Andere belangrijke verschillen met de programmering van de schouwburg van de laatste jaren zijn volgens Pot dat er elke twee weken hoogwaardig itheater in de Studiozaal komt el op doordeweekse dagen, en te trekken. Daarnaast paar weken vernieuwende

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 1