o V Radio Tilburg staakt uitzendingen Dit weekend Elastiek Muziek on /4Z TOTAAL WONEN 20 jaargang 3 t r1 Toegevoegde waarde Vervoersdienst ouderen en gehandicapten van start POLLACK ZALM Ruis op FM 92.4 5 halen, 4 betalen! ïl j Oplage94.265 ex. V Van Lieshout PUZZEL MEE Voor sfeer in huis en hof Bel 04255-1762 na zes uur Centrum voor Mondiale Bewustwording opent haar deuren Zonnebaden in weelde SEMnwSS LEUKE BIJVERDIENSTE ENKELE JONGELUI i 1991 - pagina 8 Koerier Cursussen Parochienieuws (Foto: Persburo Van Eijndhoven) (Foto: Geert van Loon) Luisteronderzoek raagl wilde Wijze mannen Zie bijlage rngeve zonder en win prijzen van wereldklasse zonnestudio Albert Heijn, Wagnerplein 52, Tilburg. Wij brengen de kranten bij u thuis per dag. WEEKENDRECLAME: SFEERMAKERS DIE VERRASSEND UITPAKKEN Pag. 3 pag.5 Kuituur/Amusement pag. 7/9 Gemeentenieuwspag. 8/9 pag. 17 pag. 17/23 pag. 19 pag. 21 Rondom Hart van Brabant Donderdag 16 mei 1991 35e jaargang nr. 1709 LEES VERDER IN DIT NUMMER: Wethouder Jan Timmermans: Zwarte piet ligt niet bij gemeente Beeld van de laatste uitzending van Radio Tilburg 1 maal zonnen 7,80. 10 maal zonnen 74,-. Sport Uitagenda B W-besluiten Vrijdag en zaterdag AARDBEIENSOEZEN Ook 2e PINKSTERDAG OPEN van DORST TOYOTA- en INRUILSHOW Zie pag. 21 4 RIJN BV SEN BV senstraat 52-56 RDHOEK itraat 19-21 3678 Over het t port van i mermans r argumer’" nog maar hebt, r- roep uit kan hale akkoor van wijze wachten lokale Tilburgse ouderen en gehandicapten kunnen zich sinds gisteren binnen de stad deur tot deur laten vervoeren door de vervoersdienst, die is opgezet IHD. Internationale Hulpdiensten, en de taxi- ondernemers irle en Van der Loo uit Moergestel. Wethouder van Eijkeren nen v vanuit willen, ren aan moet da I ritten voor IJ tot 23.00 i 1 Pnei,ma (fis èbmBdül tilburg. jules vernewe U vindt de Trendhopper Collection in Tilburg bij AZ Totaal Wonen Koningsplein Telefoon 013-433080 volop parkeergelegenheid afhaaladresExpeditiehof/Palelsrlng wrede over Igens Greve ralige bestuur zich ruder en pu- ♦e verwij- tig en be- subsidie- r inschat- )t jam —erinans is het moeilijk op basis van Je antwoorden over eventuele finan ciële bijdragen door de burgers een be slissing te nemen: ”De beoordeling kan hoog liggen, en als tachtig of tien procent van de mensen er geld voor over zou hebben, zou het gemakkelijk zijn. Maar zo liggen de cijfers niet.” goedkoop van i door de stichting Smolders uit Goir heeft de vervoersdienst gisteren officieel in gebruik gesteld. De ïumatiek ^ébbGoüdBbBs veg 14-tel. 013-321316 J Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir.: T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer Verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot. Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/368805 Fax. 013/359985 Sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur oand r niet zelf :n kan buren Wie een pasje wil kopen, kan dat doen bij taxibedrijf Smolders, de wijkteams van de SBT of de Hulpcentrale. Bij aankoop moeten naam, adres en ge boortedatum opgegeven worden. Rol stoelgebruikers moeten verme.uv.. ze een electrische of met de hand duwde rolstoel hebben in verb; de ruimte in de busjes. Wie r naar een van de verkoopadresser gaan, kan ook door familie of l een pasje laten kopen. Ook kan de ta- xi-chauffeur na aanvraag bij Smolders (tel. 348366) bij de eerste rit het pasje, meenemen. Pollack, of Alaska-kabeljauw, is een smakelijke, stevige vis. We hebben 'm zorgvuldig voor u gefileerd, gevuld met een mals stukje zalm en t zuurstofarm verpakt. [Makkelijk, lekvrij, luchtjesvrij.) Dat is goed en lekker eten! Proef maar leid voor de kleine podia”, zegt de wet houder. Tijdens de uitzending ’Slotakkoord’ lieten PvdA-fractievoorzitter Wim Luijendijk en diens WD-collega Ber ry Stok weten 350.000,- te hoog te vinden als gemeentelijke bijdrage. Dat bedrag is gebaseerd op een plan van de SLOT voor een 24-uurs zender met re clame. De politieke discussie zal zich dus toespitsen op de vragen of de ka belabonnees een bijdrage moeten gaan betalen voor lokale omroep (en zo ja: hoeveel) en of de gemeente daarnaast bereid is subsidie te verstrekken. Het gecombineerde vervoer van meer mensen tegelijk, betekent dat de ge bruikers rekening moeten houden met een half uur speling in vertrek- en aan komsttijden. Begeleiders van mensen die dat nodig hebben (bijvoorbeeld blinden) hoeven geen pasje te hebben, maar moeten wel de ritprijs van 2,50 betalen. Stadhuisplein 165, Tilburg (kop Katterug). Tel. 013-363383 Openingstijden ma 13-20.00 uur di-wo-do-vr 10-20.00 uur za 10-16.00 uur midden indewccb" irbereiding was zo’n nest werk- ixwiuviiië-aktie Dok toen lieten en goed pro- cunnen zetten”, De Tilburgse Koerier zoekt die voor ons één keer per week de krant willen bezorgen Omgeving Berkel-Enschot of Zorgvliet. Vanaf 15 jaar - Interesse Met het vier uur durende programma 'Slotakkoord’ heeft Radio Tilburg afgelopen zondag afscheid genomen van zijn luisteraars. Stoppen met uitzenden was nodig, omdat de gemeente niet bereid bleek een nieuwe overlevingssubsidie aan de Stich ting Lokale Omroep Tilburg (SLOT) te verstrekken en al verstrekte leningen te rug wil vragen. De radiostilte hoeft overigens niet blijvend te zijn: eind deze maand verschijnt het rapport van een 'commissie van wijze mannen’ die de ge meente adviseert over de lokale omroep in Tilburg. 1991. Er is hooguit sprake van een mer misverstand en we hopen dan ook dat de de lucht gezuiverd kan worden”, aldus Greve. voormalige Schroeverspand tje van Tilburg een nieuwe bestem- ’elopen maanden flink aan het pand rdak aan een groot aantal organisa- uewustwording. SIC F" transportwielen l.lbu.9 |ules,vemeweq 14 ld 013 321316 Bakje met 2 filets van elk Q QQ ca. 125 gram, per 100 gram ^7 Met GRATIS bakje ravigottesaus. TUINCENTRUM Kapt. Hatterasstr. 1,5015 BB Tilburg, tel. 013-421605 Industrieterrein Loven Adressen Ouderen kunnen pasjes voor de ver voersdienst op vaste tijden kopen bij de SBT- wijkteams. Noord: op maandagen van 9.00 tot 12.00 uur m verzorgingstehuis Hei kant, Schubertstraat 700; Oost: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur in De Baselaer, Hoef- straat 175; Zuid-Oost: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur in De Garsthof, Columbusplein 15; Zuid-West: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur in het SBT- pand, Lange Schijftstraat 107; Mensen die van de vervoersdienst ge bruik maken, betalen 2,50 per rit en een jaarlijks inschrijfgeld van 25,-, waarvoor ze een pasje krijgen. De ver voersdienst gaat met busjes rijden, zo dat tegelijk meerdere mensen vervoerd kunnen worden. Om mensen te kun- vervoeren die rond dezelfde tijd rit dezelfde buurt ergens naar toe is het wel nodig zich van te vo rt te melden. Voor ochtendritten lat voor 9.00 uur, voor middag- or 12.00 uur. Wie ’s avonds w uur op stap wil, moet dat voor 18.00 uur melden op het centrale telefoonnummer 348366. De principiële discussie over lokale omroep in Tilburg die de gemeente raad wil voeren, zal gebaseerd zijn op een onderzoek naar de wensen van de kabelabonnees en op het rapport van de commissie van wijze mannen. De uitslag van het kijk- en luisteronder zoek verschijnt een dezer dagen. Naast vragen over kijk- en luistergedrag (on der meer naar Radio Tilburg) bevatte het onderzoek de vraag of de geënquê teerden geld over hebben voor lokale radio en/of televisie. De beoordeling van Radio Tilburg is naar verluidt goed, maar volgens wethouder Tim- vu bestuur waren al twee ‘“chnische noodvoorzie- vu vil en overlevingsplan- ienken, nadat wethouder Zimmermans bekend had gemaakt '«•n subsidie meer te willen geven na laatste gemeentelijke financiële bij- van eind vorig jaar. Redenen /oor zijn volgens Timmermans -neente niet op zo’n korte ter- eind mei te verschijnen rap- de wijze mannen kan Tim- nog niet veel zeggen. ”Als de mten van hen pro zijn, is het lar de vraag wat je er voor over naast de inkomsten die de om- uit reclame en incidentele zaken -uien. Als we het in de portefeuille cultuur moeten vinden, heb ik duide lijk andere prioriteiten, zoals het be- Wellicht is het u al opgevallen dat het aan de Stationsstraat in het hartje ming heeft gekregen. Er is de afgek verbouwd en het biedt nu onderda ties op het gebied van mondiale bei Uw warme bakker Ruim 100 jaar broodaangevend Hoefstraat 151 Oertesestraat 211a De klap is bij de tachtig vrijwillige me dewerkers van Radio Tilburg hard aangekomen; de emoties liepen zon dag bij menigeen hoog op tijdens en na de uitzending vanuit Zaal 16. Met man en macht was er vanaf vrijdagmorgen -toen een laatste gespek tussen medra- wethouder Jan Timmermans en het SLOT-bestuur niets opleverde- ge werkt om waardig afscheid te nemen. Technici legden met kunst en vlieg werk een verbinding met de al half ’uitgeklede’ studio en redacteuren no digden een veertigtal gasten uit: (oud- )medewerkers, vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties in de stad, mediadeskundigen, plaatselijke journalisten en politici. ”De sfeer tijdens de voorv?~i±r geweldig. Het was net zo’n nest mieren als tijdens de Roemenië ruim een jaar geleden. Ook toen we zien snel een lang gramma in elkaar te ki zegt een medewerker. Subsidie Medewerkers en bestui weken bezig tech ningen te treffen nen te bede Tims geen de la drage daarve dat de geme Eén man liet in ieder geval zeker opti misme doorschemeren. Tijdens ’Slot- rrd’ zei het lid van de commissie rijze mannen dr. Wentink te ver- tvii dat Tilburg in het najaar weer le radio heeft. (en dat op de Katterug!) In on$e zonnestudio krijg je de aandacht, luxe en kleur die slechts aan weinigen op deze aarde is gegund. Probeer het eens. mijn over een subsidie-aanvraag kan beslissen als de lokale omroep wilde en die ook niet genoeg zou hebben aan de gevraagde 50.000,-. ’’Volgens onze berekening zou de omroep tot en met september minstens 83.000,- nodig hebben. Bovendien heb ik geconsta teerd dat er lucht zit tussen wat in de cember in de gemeenteraad is geweest en wat nu realiteit blijkt te zijn”, aldus Timmermans. De wethouder vindt dat ”de zwarte piet niet bij de gemeente gelegd mag worden. Ik heb het SLOT-bestuur in september nog te verstaan gegeven, dat het orde op zaken moest stellen. Dat is de taak van het bestuur van een zelfstandige organisatie. Je kunt je de vraag stellen of het bestuur, toen het nog inkomsten had uit de kabelkrant, daar goed mee is omgegaan. Het be stuur had de financiën moeten regelen, of moeten zeggen: ’We houden ermee op’,” aldus Timmermans. ”Het is te zot, dat in de media gesug gereerd is dat er geld zou zijn uitgege ven aan andere dingen”, zegt Fred Greve, lid van het SLOT-bestuur dat dit voorjaar aftrad uit onvrede het gemeentelijk beleid. Volgens Greve Op 17, 18, 19 en 20 mei wordt op de Vrijthof in Hilvarenbeek voor de zevende beraadt het voormalige bestuur zich keer het festival ’’Elastiek Muziek” gehouden. Het festival wordt georganiseerd op ’’stappen richting wethouder en pu- door de stichting Muziekgroep Tammezuur uit Hilvarenbeek. bliciteit. Wat ons misschien te verwij- Er treden in vier dagen tijd ongeveer 35 muziek- en theatergroepen op. Samen ten is, is dat we te voorzichtig en be- staan zij garant voor een bijzonder veelzijdig muzikaal programma. Een groot scheiden zijn geweest bij de subsidie- deel van het festival speelt zich af in de openlucht. Bij slecht weer wordt uitgewe- aanvraag: we hebben toen een inschat- ken naar verwarmde tenten. Alle activiteiten van Elastiek Muziek zijn gratis toe- ting gemaakt van de kosten tot januari gankelijk voor het publiek. Op de foto de groep Tammezuur. (lees verder blz. 7) Autobedrijf van DORST Stationsstraat 25 Rijen, tel. 01612-28200 Zaterdag 18 mei aanstaande gaan de deuren officieel open met een Open Dag voor de bevolking van Midden-Brabant. In deze editie van de Tilburgse Koerier presenteren alle organisaties zich die een plaats hebben gevonden in het nieuwe centrum. Bovendien kunt u meepuzzelen en prijzen van wereldklasse winnen. Nieuwsgierig ge worden? Op pagina 11 tot en met 14 leest u er meer over. De frequenties van de lokale radio zijn stil: Radio Tilburg zendt niet meer uit. Naast de duidelijkheid die Tilburgse politici terecht willen over de financiële positie van de omroep, wierp een aantal van hen zondag ook de vraag op of dit me dium ’’toegevoegde waarde” heeft. Ofwel: voegt de lokale omroep iets toe aan wat landelijke en regionale omroepen en kranten te bieden hebben. Wie de afgelopen kleine vijf jaar naar het Tilburgse station geluis terd heeft, weet dat dat extra’s er was. Natuurlijk lieten de vrijwillige medewerkers steken en steekjes vallen en konden ze niet overal bij zijn. Maar dat heeft voor een flink deel te maken met geldgebrek. Daardoor misten de vrijwilligers professionele begeleiding en moes ten ze vaak met minimale techni sche middelen uitzendingen verzor gen- Toch was Radio Tilburg meteen in het begin twee uur per dag te be luisteren en later zelfs bijna veertig uur vast per week. In die reguliere programma’s probeerden de mede werkers Tilburgers te laten ver woorden wat hen bezig hield. Daarnaast kregen Surinaamse, Antilliaanse en Turkse Tilburgers hun eigen programma’s en kwamen liefhebbers van verschillende mu zieksoorten aan bod. Zo droeg de radio bijvoorbeeld bij aan de profi lering van Tilburg als stad van jazz, klassieke muziek en van de vele popgroepen. Allemaal zaken, waarvoor andere media weinig oj geen tijd voor inruimen. Om nog maar te zwijgen over blinde en slechtziende luisteraars die voor hun informatie en ontspanning op de radio aangewezen zijn. Ook maakten de vrijwilligers van Radio Tilburg extra urenlange uit zendingen over bijvoorbeeld de beë diging van burgemeester Brokx en de hulpactie van het Rode Kruis voor Roemenië. Bovendien kwa men de Tilburgse wethouders en gewone raadsleden zelf in de pro gramma’s ruimschoots aan het woord Van de begrotingsdebatten in de raad werd steeds de volle drie dagen verslag gedaan en de politici mochten verder wekelijks voor de microfoon met elkaar in discussie gaan. Als de politici dat geen toe gevoegde waarde hadden gevonden, waren ze wel thuis gebleven. West: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 10.00 uur in ’t Kievitslaer, Reinevaarstraat 55. Gehandicapten kunnen voor een pasje uen. iwi- op maandag en woensdag van 9.00 tot relden of 12.30 uur terecht bij de Hulpcentrale, 1 ge- Spoorlaan 320. met Op deze adressen zijn ook folders ver- ,f krijgbaar met de ’spelregels’ van de nieuwe vervoersdienst. ingssi al vei .lijven wijzt

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 1