FORSE UITBREIDING FIAT-PROGRAMMA Auto-onderhoud bij PBNA Muzikaal aanbod van Mitsubishi Mitsubishi met Lancer Super Car Show 91 in de aanval Handige Suzuki Carry pick-up en kipper c 'YPE. Primeur van «I DE AUTOMAAT - Donderdag 25 april 1991 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER I11991 - pagina 8 smd wel de poe- jtoren nieu- ^r.der =nel- ’lus (3- of 5- 1 een pittige 3-weg kata- nde of een Zonder nu met een nieuw model op de markt te komen, heeft Fiat haar programma met een forse reeks uitvoe ringen weten uit te breiden. Het betreft hier onder meer de Selecta-uitvoeringen van de Uno, Tipo en Tempra, de dieseluitgaves van de Tempra, de Tempra Station wagon en een 1.9 liter dieselmotor in de Tipo. Vooral de Selecta-uitbreiding zorgt ervoor dat alle Fiat-modellen nu met een automatische versnellingsbak kunnen wor den uitgerust, waarbij de Croma nog met een conven tionele constructie wordt aangeboden. ipassing zien s GLXi. De bei- r maar f.100, raid, terwijl In Piasmolen wordt ter gelegen heid van de show ook het comple te Marlboro-dorp opgebouwd. aanbieding hoden. Want naar de voor ns snel bij ons un voor een arte welkom. F 309 i goed. Het gebeurt niet vqak dat een bandenfabrikant met een echte primeur komt. Op de Autovak '91 introduceerde Continental Rubber de ContiAquaContact. Deze we band heeft een zeer bijzonder uiterlijk. Het is een hoge snel- heidsband uit de serie brede, sportieve banden. Brede banden hebben echter sneller last van aquaplanning, waardoor het con tact met de weg wordt verloren. De Suzuki Super Carry pick-up kost f.13.995,= exclusief BTW. De kipper vraagt een investering van f.18.715,-. n belangrijk constructief ver- hil tussen de Panda Selecta en andere Selecta's van Fiat is de itmsting igen tot JAIIT E F T .EVEN EUR inig en stil, men op ’n 5- jde voorruit, remsysteem Verdere uitbreidingen van het Li mited Edition-programma betref fen de 2.0i en 2.0i automaat voor respectievelijk f.36.745,= en f.39.145,=. Beide 2 Eters worden alleen als hatchback aangebo den. en Matthias Reim. Dit aanbod geldt overigens alleen tijdens de landelijke Mitsubishi-show die duurt tot en met 30 april. Onlangs bracht Mitsubishi de Galant 1.8i sedan weer opnieuw op de markt in de aantrekkelijke Limited Edition-uitvoering. Voor f.35.245,= kan deze auto nu ook als hatchback worden geleverd. an de Panda tot en met de Tem- ra kiest Fiat voor de continu va- abele transmissie, een Neder- tndse vinding. Voordelen van dit fsteem zijn het te verwaarlozen restatieverlies, een gunstig randstofverbruik, eenvoudige ediening en een groot accelera- evermogen in de stad, maar ook "Uw Auto" kost f.28,75 f. 1,95 verzend- en verpak- kingskosten) per maand. Een gratis informatie-folder is ver krijgbaar bijKoninklijke PBNA, Postbus 9053, 6800 GS Arnhem, telefoon 085-575693. de Cadillac van Elvis Presley en de Rolls Royce van Prinses Julia na. Bovendien valt ook de Excali-' bur van Frank Sinatra te bewon deren. In totaal zijn er zo'n 100 speciale auto's te zien die een ge zamenlijke waarde vertegenwoor digen van tientallen miljoenen guldens. Speciale lokkertjes zijn de Lamborghini Diablo en Ferrari F40. Panda Selecta is al enige maan den leverbaar voor f.16.290, De auto heeft dan in tegenstelling tot zijn handgeschakelde broertjes een 1.1 liter motor. De Panda Se lecta wordt geleverd in de CL-uit- voering. Nemen we de grotere motor in aanmerking dan be draagt de meerprijs voor de ECVT nog geen tweeduizend gulden. De Uno werd al enige jaren gele den met CVT voorgesteld. Het be trof toen echter een auto met 1.1 li ter motor. De nieuwe Uno Selecta heeft een 75 pk 1.5 liter injectiemo- tor. De auto haalt een top van 163 km/u en trekt binnen 13 seconden van 0 tot 100. De Uno Selecta kost als driedeurs f.23.800,= terwijl voor de vijfdeurs f.24.700,= op ta fel moet komen. Digitaal Al ruim een jaar geleden werd ook een Selecta-uitvoering van de Tipo aangekondigd. Deze auto met 1.4 liter motor is inmiddels aan het leveringsprogramma toe gevoegd. De Tipo Selecta is al leen verkrijgbaar in de complete DGT-uitvoering met een digitaal dashboard, centrale vergrende ling en elektrische voorportierrui ten. De auto krijgt voor f.30.950, standaard stuurbekrachtiging. De grootste auto die op dit mo ment met een CVT wordt geleverd is de nieuwe Fiat Tempra. Fiat le vert van deze auto alle versies met de 1.6 liter motor als Selecta. De prettig functionerende automati sche versnellir meerprijs van serie start bij de 1.6 i.e. Selecta voor f.31.050,=. Ook de 1.6 S en SX kunnen als Selecta worden ge leverd. Tijdens een korte kennis- De Koninklijke PBNA heeft onlangs een pakket uitgege ven onder de naam "Uw Auto, Onderhoud en Tech niek". Alle werkzaamheden die de automobilist eventueel zelf aan zijn auto kan verrich ten passeren de revue. Dit va rieert van het controleren van het oliepeil tot het verwisselen van lucht- of oliefilter, afstel len van de koplampen, repa raties aan de carrosserie en het zelf reviseren van motor- onderdelen. De uitgave bestaat uit 24 maandelijkse afleveringen van ieder circa zeventig pagi- Daamaast wordt er ruim baan ge geven aan motorfietsen. Zo omvat de Super Car Show een uitge breid overzicht van Harley David son motoren. Maar ook liefheb bers van terreinrijden en tractor pulling komen aan hun trekken. De entree voor volwassenen be draagt f.12,50, voor 65-plussers op vertoon van de pas f.7,50 en voor kinderen t/ m 12 jaar f5,Kinde ren die meedoen met de kleur- plaataktie in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland hebben gratis toegang. na's. De teksten zijn beknopt en duidelijk en voorzien van in totaal meer dan 3500 teke ningen en foto's. Naar techni sche informatie vertelt "Uw Auto" ook over aanschaf, ver koop en laten keuren van een auto. Alle afleveringen kun nen in drie bijgeleverde ring banden worden opgeborgen. Op zaterdag 27 en zondag 28 april aanstaande wordt op het re- creatie-terrein "De Grote Siep" in de plaats Piasmolen voor de der de keer de Super Car Show ge houden. Piasmolen is gelegen aan de rijksweg Nijmegen-Gennep, di rect achter Mook, ongeveer 12 ki lometer van Nijmegen. Liefhebbers van extreme en zeer exclusieve auto's kunnen er hun hart ophalen. Zo zal er een Lam borghini Countach cabriolet te zien zijn, maar ook de langste auto ter wereld met 45 zitplaatsen. Bij de nieuwe band van Continen tal is dit effect vrijwel volledig on dervangen. Het speciale profiel op de beide loopvlakhelften dwingt het water naar een brede middenbaan. Hierdoor wordt wa ter aan drie kanten van de band afgevoerd, in plaats van twee bij een conventionele band. Het con tact met de weg blijft hierdoor on der alle omstandigheden be waard. Vanwege het succes van de klei ne Suzuki Carry bestelwagen en de specifieke vraag naar com pacte bedrijfsautomobielen heeft Suzuki haar leveringsprogramma uitgebreid met een nieuwe Carry pick-up. Deze versie is bovendien als kipper leverbaar. De Suzuki vrachtpatser is zeer wendbaar in kleine straatjes. De pick-up heeft een laadvermogen van 640 kg, terwijl de kipper nog altijd 545 kg mag meenemen. Bovendien mag een aanhanger van 750 kg wor den getrokken. De auto weegt zelf 770 kg als pick-up, wat bijzonder gunstig is vanwege de lage we genbelasting. De auto biedt ook het nodige comfort met zijn onaf hankelijke McPherson voorwiel- ophanging. Achter is met het oog op zware lasten een starre as met bladveren gemonteerd. Voorin doet de lichtmetalen 4 cylinder 1 liter motor driftig zijn werk. Met een maximum vermogen van 45 pk kan een top van 112 km/u wor den behaald. De vijfversnellings- bak wordt met een kort pookje be diend. Verder is de Super Carry voorzien van een bekrachtigd remsysteem met schijven voor, for se bumpers, een gelaagde voor ruit, een uitstekend verwarmings- en ventilatiesysteem, hoofdsteu nen en kaartentassen. De brede portieren geven een royale instap. De importeur van Mitsubishi in Nederland heeft in overleg met de fabriek de prijzen van de Lancer bijgesteld voor een betere concur rentiepositie ten opzichte van de Galant en andere merken. De Lancer is leverbaar als klassieke sedan en sportief gelijnde hatch back. Sinds dit jaar wordt multi- kleppen- techniek in de hele serie doorgevoerd. Hart Nibbrig en Greeve hoopt via haar dealers twintig procent meer Lancers te verkopen dit jaar in vergelijking met 1990. De serie start bij de 1.3 Eenzelfde prijsaanp" we bij de luxueuze G1 de diesels zijn echter tot f.200, in prijs gedac de topper, de 1.8i 16V net als het basismodel duurder is geworden. EL sedan voor f.25.545,Vreemd genoeg is dit basismodel vijftig gulden in prijs gestegen. De prijs aanpassingen naar beneden moeten dan vooral bij de middel ste modellen gezocht worden. De 1.5 GLi sedan is met f.28.595, vijfhonderdvijftig gulden gezakt. Als we de sterspot van Mitsubishi moeten geloven, mist de bestuur der van dit merk auto heel weinig. Alleen een CD-speler zou een welkome aanvulling zijn op de standaarduitvoering. Daarom krijgt iedere koper van een Mitsu bishi tot en met 15 mei gratis een Pioneer radio met CD-speler met een afneembaar frontpaneel. De ze installatie kost normaal f.1.050,= exclusief inbouw. Ieder een die nu een proefrit maakt in een Colt, Lancer, Galant, Space- wagon of £>igma krijgt de exclu sieve Mitsubishi CD 'Selected Per fection' met nummers van de BeeGees, Lois Lane, BZN, Genesis lagneüsche poederkoppeling, ie in de plaats komt van de kop- elomvormer. De Panda heeft als root voordeel dat de versnel- ngsbak totaal geen kruipneigin- en kent. Zo hoeft stilstaand voor .et stoplicht het rempedaal niet ingedrukt te worden. De Uno, Tipo en Tempra Selecta kennen w koppelomvormer, omdat de j derkoppeling bij grotere mot te veel vermogensverlies geeft. Het pientere pookje in de Selecta kent de standen P (Parkeer), N (Neutraal), R (Achteruit), D (Drive) en L (Low). In de L-stand wordt de CVT gedwongen een korte over brenging en een hoger toerental aan te houden. De auto remt zo doelmatiger af op de motor en laat een sportief rijgedrag toe. De makingsrit toonde de combinatie van bak en 1.6 motor zich uiterst gewillig. Zowel in de stad als op de buitenweg functioneert de CVT uitstekend. Vooral als de L-stand wordt gekozen, is de Tempra be hoorlijk vlot. Al bij de introductie van de Tem pra mochten we kennismaken met de 90 pk sterke turbodiesel. Bo- ingsbak vraagt een vendien wordt er in deze auto een n f.3.100, zodat de 1.9 liter ongeblazen diesel gele de 1.6 i.e. Selecta verd met een vermogen van 65 pk. Beide krachtbronnen zijn zojuist aan het leveringsprogramma toe gevoegd. De 1.9 liter diesel is bij de Tempra leverbaar als S voor f.33.750,= en als SX voor f.35.650,=De vlotte turbodiesel is er alleen als SX en kost f.38.950,= Kunststof Dezelfde 1.9 liter dieselmotor wordt voortaan ook aangeboden in de Tipo en komt als zodanig naast de bestaande 1.7 liter die sel. De Tipo 1.9 D is goed voor een top van 160 km/u en een accele ratie van 0 tot 100 in 16,5 secon den. De Tipo 1.9D DGT kost f.33.300,=. De laatste, en zeker niet de minst belangrijke uitbreiding van het Fiat- programma betreft de aan trekkelijk gelijnde Tempra Station Wagon (S.W.). Dit model heeft een geslaagde carrosserievorm, waarbij het dak ter hoogte van de achterpassagiers omhoog loopt. Dit zorgt voor een grotere hoofd ruimte achterin, maar ook voor een hogere laadruimte. De Tem pra S.W. is er op dit moment in vijf uitgaves. De 1.6 motor kan in com- met de basisuitrusting of ais o worden besteld. De 1.6 SX- uitgave wordt pas vanaf de zomer verwacht. Daarnaast zijn er de 2 Eter SX, de 1.9 diesel S en de tur bodiesel SX. Bovendien mogen we de tweede helft van dit jaar enke le Selecta-versies verwachten. De Tempra S.W. is niet alleen hoger en langer, maar biedt uiteraard veel grotere bagagemogehjkhe- den. De kunststof achterklep geeft een forse laadopening, terwijl het onderste deel ook nog kan wor den geopend. Hierdoor kunnen lange voorwerpen worden mee gevoerd, zonder dat de ach terklep open hoeft te bEjven. Dit klepje heeft zeEs een draagver mogen tot 250 kg. Het laadruim heeft in standaardopstelhng een inhoud van 500 Eter en kan tot 1550 Eter worden uitgebreid. De prijzen van de Tempra Staüon Wagon variëren van f.30.450,= tot f.41.450, De meerprijs ten op zichte van de sedan bleef beperkt tot een nette f.2.500,=.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 35