CITROEN ZX 50 SEAT TOLEDO I’5 fJJS Fiat 500 herleeft HE N. !95 ■i IG Oplage94.205 ex. Rij-impressie Rij-impressie Bijlage van: De Tilburgse Koerier Sjeik en chique Duitse degelijkheid met Spaans gezicht Deze week in de Automaat ROKJE. SSETJE. rose, citroen, lila en groen, iaat 104-140. -SHIRT w: Opel Airkat De marketing schrijft hem voor Nieuw Meerjarenplan Verkeers veiligheid 1 ©a^iitol^aaG Donderdag 18 april 1991 een proef Jaargang 3 Nummer 16 i oord aarde jl. jes in het naat. Tien jaar Nissan bedrijfsauto's pag. 7 jat rkt at jlenstraat Bijpassend. Toledo - In de Spaanse geschiedenis speelt de stad To ledo een zeer belangrijke rol. Alhoewel deze volledig in oude luister bewaarde plaats zijn taak als hoofdstad moest afstaan aan Madrid, is Toledo bijvoorbeeld nog steeds het middelpunt voor de Spaanse katholieke kerk. Toledo heeft echter ook een modem gezicht. Gezien de ze mengeling van heden en verleden, was het voor Seat een makkelijke keus om haar nieuwe topmodel naar deze plaats te noemen. En waar kon onze kennisma king op de weg beter beginnen dan in... Saab Royal Vikings pag. 3 0.4 Het Citroën-programma is nu compleet. In de vier be langrijkste segmenten van de automarkt is het van oudsher extravagante Franse merk nu vertegenwoor digd. Tussen de AX en BX staat vanaf september bij de dealer de nieuwe ZX, een auto waarmee PSA een extra concurrent aandraagt tegen de Ford Escort en de nog voor het eind van het jaar te introduceren nieuwe VW Golf en Opel Astra. De nieuwe ZX lijkt meer door de marketing-afdeling te zijn ontwikkeld dan dat de ont werpers de vrije hand hebben gehad. We reden met de Reflex, Aura en Volcane. licht overdag i maar over het niets bekend. De minister was eerst van plan de maatregel 1 novem ber 1990 in te voeren, nadat daarmee in 1989 al in Dor drecht een proef was ge daan. Daarvan moest ze in verband met de te korte voor bereidingstijd afzien en ver volgens stuitte ze op bezwa ren in de Tweede Kamer. De CDA-fractie liet weten dat de voordelen van het overdag licht voeren onvoldoende wa ren aangetoond, dat een der gelijke maatregel alleen zin vol is als hij in de gehele EG wordt doorgevoerd en dat daaraan een uitgebreide proef vooraf zou moeten gaan. De minister besloot de mogelijkheden voor zo'n proef na te gaan en weet zich inmiddels gesteund door een advies van een EG-commis- sie. Sinds Seat half jaren tachtig werd opgenomen in het Duitse VW-con cern, is er aan het modellenpro gramma nauwelijks iets gewij zigd. De Marbella, Ibiza, Malaga en Terra ondergingen alleen in detail enige veranderingen. Wel belangrijk is dat de kwaliteitsnor men van Volkswagen in sneltrein vaart in Spanje werden doorge voerd. Autotest: VW Polo G40 pag. 3 De Opel Airkat is een nieuw filtersysteem dat de lucht zui vert in het interieur van de auto. Zelfs de kleinste pollen deeltjes, die een allergie kunnen veroorzaken, worden buiten de auto gehouden. Een ander voordeel is dat de ramen in de auto een stuk schoner blijven. Deze vinding kost f.47,50 en is bij de Opel- dealer verkrijgbaar voor alle Opel-modellen. Monte Carlo is een waar de rijken der zich graag aan elkaar en de buitenwereld tonen. Geen wonder dat juist veel rijke arabieren er enkele weken per jaar doorbrengen. Je moet dan ook niet gek opkij ken als in de parkeergarage van een bekend hotel een reeks auto 's onder een af dekzeil staat. Wie de durf heeft dit op te tillen, zal veel vuldig een peperduur model vinden met een arabisch kenteken. Voor die ene week in het jaar hebben de sjeiks en prinsen graag hun eigen favoriete auto ter beschik king. Na het korte bezoek gaat de auto weer netjes on der het zeil. Je kunt het ze niet kwalijk nemen, ze hebben immers dikke bankrekenin gen met hun al dan niet zuur verdiende centjes. ipril 1991-pagina 28 Reflectorbalk De eerste nieuwe auto onder de VW-vlag is de Toledo. Het gaat om een 4,32 meter lange sedan die als grote verrassing een vijfde deur blijkt te hebben. Óp de eer ste persfoto, die enige weken te rug door Seat werd vrijgegeven, kwam de Toledo niet bepaald spectaculair over wat betreft vormgeving. We kunnen echter gerust stellen dat de auto er in le vende lijve veel beter uit ziet, zon der met een vernieuwend concept te maken te hebben. Opvallende trekjes van de Toledo zijn de plat te dubbele koplampen, de bolle voorspatborden en de net niet te zwaar uitgevallen achterpartij. Heel kenmerkend zijn de vrijwel volledig in rood uitgevoerde ach- terlichtunits, die via een reflector balk met elkaar zijn verbonden. Lees verder pagina 7 Licht aan overdag en ver plicht dragen van autogor dels zijn onderdelen van het nieuwe Meerjarenplan Ver keersveiligheid dat de minis ter van Verkeer en Water staat in concept bekend heeft gemaakt. Het plan schenkt ook aandacht aan verkeers- onderwijs en maatregelen op het niveau van lagere over heden als het herinrichten van verblijfsgebieden, ophef fen van verkeersongevallen concentraties en bevorderen van het fietsen. Het is de bedoeling een proef te nemen met het rijden met in de Benelux, t tijdstip is nog Het grote publiek in Europa vraagt in de middenklasse om een niet al te spectaculaire auto, waarvan kracks als de Golf en Kadett goede voorbeelden zijn. Wil je als fabrikant grote aantal len verkopen, dan ontkom je er niet aan je ontwerpers in de hand te houden. Zonder de ZX nu en grijze muis te noemen, is de nieu weling voor echte Citroën-liefheb- bers niet wat ze doorgaans van hun merk gewend zijn. Fantasie Bovendien zijn een aantal typi sche kenmerken overboord ge gooid. Zo vinden we geen éénspa- kig stuurwiel, het embleem zit midden op de motorkap en hydro- pneumatische vering kon er ook niet af. Is het dan nog wel een Ci troen zullen sommigen vragen. Gelukkig laat het merk op ver schillende details zien, dat de in het verleden zo vaak getoonde fantasie nog niet helemaal op is. gen. Uiteraard is het effect bij zo'n 50 km/u niet merkbaar, maar lek ker scheurend over bochtige we gen voel je de grote stabiliteit. Wat ook meteen opvalt is het af wezig zijn van bijgeluiden zowel wat betreft onderstel als wat de carrosserie en het dashboard aangaat. Comfortabel Onze eerste kilometers legden we af in de Aura, het op één na duur ste model. De Aura heeft een 1.6 liter injectiemotor van 89 pk waar mee een top van 177 km/u kan worden bereikt en het sprintje van 0 tot 100 in 13,7 seconden kan wor den volbracht. Met de Aura had den we overigens meteen de fijn ste ZX te pakken. De auto heeft een complete uitrusting met on dermeer een digitaal klokje, toe- renteller, dubbele koplampen, ge tint glas, elektrisch bediende rechter buitenspiegel, centrale vergrendeling, elektrisch bedien de voorportierruiten, in twee delen - neerklapbare achterbank en een bestuurdersstoel met instelbare lendensteun. Alle uitvoeringen worden overigens af-fabriek uit gerust met in hoogte verstelbare Lees verder pagina 3 Ik moest hier sterk aan den ken toen ik vorige week in de dagbladen een foto met bij schrift zag staan, waarop mi nister Maij-Weggen uiteen leger-helikopter stapte. Niets aan de hand zou je zeggen. Nee, tot op dat moment niet. Maij was met dit peperdure vervoermiddel naar Drenthe gevlogen voor een zeer kort bezoek. Op het vliegveld zou je dan een taxi verwachten of een limousine van de provin cie. Neen, Maij-Weggen zag zichzelf het liefst in haar eigen dienstauto die hele maal vanuit Den Haag voor een korte rit over was geko men. Je gelooft je oren en ogen niet. Dezelfde Maij- Weggen die het autoverkeer juist wil beperken. Er is ech ter een groot verschil met de sjeiks in Monaco, zij hebben hun auto al op de plaats van bestemming en laten zelfs voor enkele weken nog niet apart een auto overkomen. Maar ook al zouden ze dat doen, niets aan de hand, het zijn immers hun eigen dol lars. Minister Maij-Weggen doet echter chique van onze belastingcenten en daar wringt nou net de schoen... Tony Vos Dit is de eerste foto die Fiat heeft vrijgegeven van de nieuwe Cinquecento, een moderne kleine stadsauto met de naam van zijn beroemde voorvader. De nieuwe Cinquecento heeft een totale lengte van slechts 3,22 meter en zal worden voorzien van twee verschillende motoren met een inhoud van 700 en 900 cc en vermogens van respectievelijk 31 en 41 pk. In geen geval zal de Cinquecento de bestaande Fiat Panda vervangen. De nieuwe kleinste Fiat komt in Italië begin 1992 pas op de markt, terwijl wij nog tot het najaar van 1992 moeten wachten. De twee belangrijkste noviteiten zijn de variabele achterbank en de geprogrammeerd meesturende achteras. De twee middelste mo dellen uit de collectie van vier worden met een nieuwe achter- bankconstructie geleverd. Het ge heel is over een lengte van 18 cen timeter in verschillende standen verschuifbaar, terwijl ook de rugleuning in hellingshoek kan worden versteld. Zo kan de ZX-rij- der makkelijk kiezen tussen een bagageruimte die met zo'n 100 li ter wordt vergroot of meer been- ruimte achter. Door de aflopende daklijn wordt de hoofdruimte ach terin echter krapper naar mate de bank verder naar achteren gaat. Een tweede nieuwtje is de meestu- den rende achteras. Vergelijkbare constructies worden ook al door andere merken aangeboden, maar Citroën heeft met behulp van een speciaal rubber in de op hanging een ondersteunende werking van de twee achterwielen in bochten weten te bewerkstelli- De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-aideling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur CITROËN ZX

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 29