en/ 'toe Nieuwe cursussen FOTO JANS Kwaliteit en advies voorop bij Van Ree Tegelcentrum WATERBEDDEN LEO NAAIJKENS Besterdplein 2, Tilburg Tel. 425705 «De Stroom» Banenmarkt/ Informatiedag Adia Keser uitzendburo Han Peekei nieuwe Groot-Lurker WIM l'fSSERS verswaren&reform GIRO 800800 DEN HAAG ING De keuze van de foto-video vakman Export DE SLACHT OFFERS VAN DE GOLFOORLOG TERS Voorkoming ouderdomskladiten door een betere bloedsomloop DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 11 april 1991 - pagina 15 11991 - pagina 14 WEL BETER I! RUIME KEUZE 499,- rijke a in ’t weekend, in en rond Til- Omroep Brabant kunt u l 702446. >s, geboren in het Westbrabantse het enjge wat er ujt sprjngt bij het tegelcentrum. Kwaliteit en deskundig advies zijn eveneens laardbuiten als zoon van een landar- belangrijke elementen die de klant zullen aanspreken. Of het nu gaat om de particulier of om vertelt m dit programma over zijn bedrijf. Geteld bij de prettige lokatie nabij het Wagnerplein en de over hele linie scherpe dere loopbaan; van boerenknecht tot prijsstelling is een bezoek aan Van Ree Tegelcentrum dan ook alleszins de moeite waard. beter geheugen. 4 £K CURSUSSEN 1 uur foto-service ar weken Besterdring 161 Wagnerplein 46 Groenstraat'151-Tilburg-013-431770 iels ek rotoren 1MB lisk white monitor >s5.0 FUJI DL-900 NIEUW: zoomcompacl met •Vim Re- Til- 3-440841 •WEG VERLOREN GEVONDEN 1357a 10680 ge Parkeren voor de deur voor een amateurprijsje Zeer veel mogelijkheden body voor 1059,- erpak- i, dan i weer iment kend jemaakt ule Efte- Domme- Volautomatische COMPACT CAMERA incl. tas van 149,- NU SLECHTS In deze groep de bio-ene’""* pie met a vergroten. handmatige scherpstelhng Inclusief 35-70 zoomobj. 699,- Het matied men lijks tekor jaat om kwaliteit en een op maat gesneden advies, lij Combi op het juiste adres. Loop gerust eens jn ontmoet de vakman... "llafsl' La- Als het ge bent u bij binnen en 1 zantus Janny Post ieder chakra en iatie en eenvou- ïtering aan te p zelfinzicht in alle vor- 19.30-22.30 Hasselt- 18.00 en entrom «De waarin alle cursus tekstverwerking als u de t in het afleggen van de typewed- deditie met aktua- chten en verzoek- kennismaking initiatisch werk Initiatisch werk heeft als doel in kontakt te komen met je diepere zelf. In deze cursus wordt daartoe gebruik gemaakt van kleien, tekenen, schilderen en schrijven. Er zijn 8 bijeenkomsten op vrijdagmorgen van 9.00- 12.00 uur in Hilvarenbeek, Doelenstraat 62. Belangstellenden worden uitgenodigd voor een informatiebijeenkomst op vrijdagmor gen 19 april van 9.30-11.00 uur. Inlichtin gen: Adrie van Zuylen, tel. 04255-2283. >tw 1895,- opfrisdagen zelfverdediging Bestemd voor vrouwen die al eens een cur sus zelfverdediging gedaan hebben. De da gen zijn 20 april, 25 mei en 8 juni. Bel voor meer informatie en opgeven: 013-439412. Basis-cursus massage Op dinsdagavond 16 april start t" zondheidscentrum «De Stroom» een we cursus Helpende Handen. Deze basis cursus massage is een mogelijkheid om op praktische wijze kennis te maken met mas sage. Een aantal basis-technieken worden geleerd. Ook wordt er aandacht besteed aan en bij gezondheidscer li^Programmaboekje Beter geheugen Er is ook Kyolic met pure lecithi- ne. Van lecithine is bekend, dat het een ideaal voedingssupple ment is voor de zenuwen. Kyolic met lecithine bestrijdt ouder domskladden op twee fronten, tiaar- Het verl,etert de bloedsomloop in het hoofd en geeft ideale voeding ic prh voor de hersenen. Het gevolg: een van lichaamswerk-gestalt groep i worden oefeningen gedaan uit riergetica, meditatie en gestaltthera- als doel je lichaamsbewustzijn te ^-„n. Ook kun je leren beter met je energie om te gaan. De cursus wordt gehou den op 10 woensdagavonden van 20.00- 22.30 uur in Hilvarenbeek, Doelenstraat 62 en start op 17 april. Inlichtingen en opgave: Adrie van Zuylen, tel. 04255-2283. open lessen feldenkrais In de periode t/m 26 april worden bij vol doende deelname wekelijks op verschillende dagen en tijden open lessen ’’Awareness Through Movement” georganiseerd in het gebouw van De Muze, Jan v. Beverwijck- straat 95 in Tilburg. U kunt via één of meer dere lessen kennismaken met de methode die dr. Moshe Feldenkrais ontwikkelde. Die methode gaat uit van de onlosmakelijke re latie tussen ons spier- en zenuwstelsel. Zij toont hoe je kunt leren van je eigen lichaam. In ATM ervaart men een serie bewegingen naar aanleiding van de verbale instructies van de docent. Deze aanwijzigingen varië ren en ontwikkelen zich rondom een bewe- gingsthema. Nieuwe, verschillende moge lijkheden worden duidelijk gemaakt, nieuwe keuzes staan open, nieuwe manieren van be wegen. De methode is bedoeld voor een ieder die zijn of haar mogelijkheden verder wil ontwikkelen d.m.v. beweging. Gestreefd wordt naar een groepsgrootte van 5 per sonen. Voor informatie en/of aanmelding kunt u bellen met Anne Reijnen, tel. 013- ’Met Vlag en Wimpel' te water ’Met Vlag en Wimpel’, het nederlandstalige muziekprogramma van Radio Tilburg be leeft op zondag 21 april zijn honderdste uit zending. Het jubileumprogramma wordt die dag tussen 14.00 en 17.00 uur rechtstreeks uitgezonden vanaf partyboot De Albatros in de Piushaven. Presentator Ad Smits ont vangt daar een aantal Nederlandse arties ten, onder wie Ad en Karin en Dubbelglas. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de Vriendenclub van Radio Tilburg, An ton van Rijenplein 31 in Tilburg. Reserve ren kan op telefoonnummer 013 - 36 24 86. Het programma ’Met Vlag en Wimpel’ is uitgegroeid tot een goed beluisterd pro gramma, met een lengte van twee uur. Na genoeg alle regionale talenten kwamen in het programma aan bod, maar ook onbe kend talent kreeg en krijgt de kans zijn pro- dukt in ’Vlag en Wimpel’ aan het Midden- brabantse publiek te laten horen. Als we ouder worden, neemt de kans op problemen met de bloedsomloop toe. De uiterst dunne bloedvaten, de zogenaamde haarvaten, kunnen last krijgen van dichtslibbing. Kleine storingen leiden dan tot vervelende kwa len, zoals oorsuizingen, lichte duizelingen, koude voeten, tintelende han den, vermoeidheid of een verkeerde bloeddruk. Gratis Kyolic proberen Overtuig uzelf. U kunt nu voor 3 gulden een probeer- verpakking kopen. Naast de geurloosheid zult u mer ken dat u zich vitaler voelt, beter bestand bent tegen griep en verkoudheid. Als u overtuigd bent en u be sluit een normale ver king Kyolic te kopen, krijgt u deze 3 gulden teruggestort op uw bank of girorekening. Kyolic is te koop bij Wim Vissers Vers- waren en form, Groenstraat 151, burg. Hier ligt tevens een uitge breide folder voor u klaar. energie consulten en als moeheid, afgeslotenheid, moei- voelen, vaagheid, verward- i, negativiteit zijn te herlei- agen van/in je levensener- i kun je uitzoeken hoe en e stopt en hoe je dat kunt veranderen. Energie consulten: als je wilt le ren over jezelf, jouw energie en de verschil lende werkzame energieën, met als doel: be wustwording, doorstroming, contact met je innerlijk en groei. Inl./afspr.: C. Schoenen boom, 04255-4012. Ook zal op deze dag een praktijkdocente aanwezig zijn om informatie te geven over tekstverwerkingscursussen én een demon stratie te verzorgen van Type Quick. Dit is speciaal voor degenen die een (bij-)scho- lingscursus willen volgen met als doel een baan te vinden in de administratieve sector. U maakt overigens kans op het winnen van initiatief tot de banenmarkt/infor- die duurt van 10-16 uur, is geno- 'ït Adia Keser uitzendburo dage- ut geconfronteerd met een enorm n tijdelijk personeel. Leser is van mening dat in deze si tuatie alleen een verandering kan optreden _2s werkzoekenden beter worden geïnfor meerd over de mogelijkheden van werken via een uitzendburo. Vandaar dat de be- oGiikbare banen op deze dag uitvoerig wor den geëtaleerd. Leden van dit Van Dun van <L o Ton van de Ven, de geestelijke het Volk van Laaf; Maurice Hermans; lem Bol; Paul Beek, directeur van ling; Fred Butter en de heren Van 1 len en Van Haaren. Op tweede Paasdag is het convent bijeenge weest om een nieuw lid in het convent op te nemen. Deze keer viel de eer te beurt aan Opendag bij Schoevers Met ingang van het komend schooljaar zul len alle Schoevers dagopleidingen worden uitgebreid met een stage in het bedrijfsle ven. Om belangstellenden voor de ver nieuwde opleidingen goed te kunnen infor meren, organiseert de Schoevers-vestiging in Tilburg op 13 april een open dag. Met het invoeren van stages, die vier gaan duren, streeft Schoevers naar een hechtere band tussen de opleidingen en de praktijk in het bedrijfsleven. Voor de voltijd-leerlingen van Schoevers bieden de stages de gelegenheid om ervaring op te doen in de beroepssector waarvoor zij een opleiding volgen. Schoevers verwacht dat die ervaring de kwaliteit van het opgeleide personeel zal verhogen, en dat zowel de leerlingen als de werkgevers gebaat zullen zijn bij een effi ciënte aansluiting van de opleiding bij de praktijk. Momenteel verzorgt Schoevers tien verschil lende dagopleidingen. Belangstellenden zijn op 13 april van harte om op het adres van de Schoeversvesti- Tuinstraat 1 te Tilburg, van 10.00- luur. nu compleet met lithiumbatterij schilderen op zijde Binnenkort start atelier Zijdelings weer een basiscursus zijde beschilderen voor begin ners. De opzet van deze korte cursus van 6 lessen is simpel: door middel van proeven en opdrachten leert u de basistechnieken. Daarnaast gaat u zelf kleuren mengen en krijgt u informatie over zijde, verf en fixa- tiemethodes. Wie het eerst eens wil proberen, kan mee doen met een kennismakingsworkshop. De ze ééndagscursus wordt gehouden op zater dag 20 april in het Jan van Besouwhuis te Goirle. U gaat dan zelf aan de slag met zijde en verf en schildert uw eigen sjaal. Voor meer informatie kunt u terecht bij Karina van Vught, tel. 013-355032. Alle activiteiten vinden pk trom aan de Enschotsestraat Tibetaanse Lama Woensdag 17 april geeft de Tibetaanse Lama Geshe Konchog Lhundup een lezing in centrum «De Stroom», Enschotsestraat bij ge- 250 te Tilburg. :n nieu- Onderwerp t HET NEDERLANDSE RODE KRUIS, UNICEF NEDERLAND, STICHTING VLUCHTELING, ARTSEN ZONDER GRENZEN Deze aktie wordt gevoerd in samenwerking met. Memisa. Mensen in Nood. Novib/Gast aanTafel, de Stichting Oecumenische Hulp, Tear Fund en Terre des Hommes tekenen en schilderen Binnenkort gaan aan de Heikestraat in Til burg enkele teken- en schildercursussen van start. De cursussen worden gegeven ’s och tends van 9.15-11.15 uur o.l.v. een beeldend kunstenares. Per groep worden maximaal 16 personen geplaatst. Inl.: tel. 013-354856. t convent zijn: burgemeester Han Peekei, onder andere bekend van het de gemeente Loon op Zand; populaire televisieprogramma Wordt Ver- a. - .a».. van vojgd Han peekei gewichtig persoon Wil- binnen de Nederlandse omroepwereld en groot bewonderaar van het Volk van Laaf was aangenaam verrast met deze speciale onderscheiding. Op de foto is te zien hoe Han Peekei offi cieel tot ’’lurker” geslagen wordt. -r van de lezing is «Liefde en mededogen», een belangrijk onderdeel bin nen de boeddhistische filosofie. De lezing is voor iedereen toegankelijk, aanvang 19.30 uur. Informatie: 013-421720. In het programma ’’Muziek beneden de Moerdijk” van Omroep Brabant ontvangt Gerard van Maasakkers zaterdag 13 april van 12.00-13.00 uur de Eindhovense caba retgroep ’’Container B”. Ook is er aandacht voor de Koordagen, die de Bond van Oude- renkoren in het bisdom Den Bosch van 15 tot en met 18 april houdt in het Cultureel Centrum ”De Schalm” in Veldhoven. Verder in dit programma aandacht vooi de muzikale activiteiten in Brabant en na tuurlijk veel muziek. Zondag 14 april is prof. dr. C.J. Rijnvos, rector magnificus van de Erasmus Umversi- teit in Rotterdam, Gast van de Maand bij Omroep Rijnvos, geboren in Standdaardbuiten als beider, 1. bijzondere loopba. rector magnificus. en te kleuren. Terwijl de allerjongsten zich amuseren kunnen de ouders rustig een keus maken of voorgelicht worden over de vele mogelijkheden bij het tegelcentrum. Vloerverwarming arden de verkoop van het produkt houdt het in 5 spe- beginsel niet op. Van Ree Tegelcentrum is renen ook gespecialiseerd in het leggen en aan brengen van tegels en de volledige aanleg van vloerverwarming. Dit laatste wordt op informatieve wijze gedemonstreerd in de ruim‘opgezette zaak aan het Lijnsheike. De f"ïy vloerverwarming wordt daarbij getoond in 'A al zijn facetten. Vermeldenswaardig in dit V verband, is dat Van Ree Tegelcentrum aan- trekkelijke aanbiedingen heeft en volledig 1 garantie geeft op de installatie. Van knoflook is bekend, dat re gelmatig gebruik de bloeddruk verlaagt, bloedstolling reguleert, het cholesterolgehalte verlaagt, de weerstand verhoogt en lichaams cellen beschermt. Knoflook is dan ook een geweldig natuurpro- dukt, dat in staat is de bloedsom loop, tot in de uiterst dunne haar vaten toe, te verbeteren, beetje knoflook in het eten r ter niet voldoende om opti van de heilzame werking knoflook te profiteren. Vitaler ouder worden Kyolic biedt u de mogelijkheid, een hoge concentratie knoflook binnen te krijgen, terwijl u, noch uw omgeving, last heeft van de penetrante geur van knoflook. Want Kyolic is sterk geconcen treerd, heeft wetenschappelijk be wezen het cholesterolgehalte te verlagen en de bloedvaten radi caal schoon te maken. Zodat bin nen korte tijd de eerste signalen van een minder wordende bloeds omloop verdwijnen. In een onderzoek in het zieken huis in Hiroshima bleek, dat bo vendien ook hoofd- en rugpijnen aanzienlijk verminderen. En wat misschien wel het allerbe langrijkste is: gebruikers van Kyolic worden vitaler. De consument kan bij Van Ree terecht voor tegels in vele merken, soorten, maten en I’ kleuren. Het assortiment is voor een belang rijk deel terug te vinden in de winkel. Maar ook de omvangrijke magazijnruimte bevat nog het nodige materiaal. Kinderen van winkelende ouders wor bij Van Ree niet vergeten. Voor hen is tr ciaal een muur vrijgemaakt om te tekene De volgende artikelen en dieren zijn in de week van maandag 1 april tot en met zondag 7 april 1991 als gevonden aangemeld bij de gemeentepolitie Til burg, afdeling Surveillance Ondersteu ning, Noordhoekring 186 in Tilburg. Inlichtingen tel. 428146. DIEREN: geen. WAARDEPAPIEREN: geen. GELD: niet. PORTEMONNEES e.d.: twee porte monnees en twee portefeuilles. SLEUTELS; drie sleutelbossen en twee huissleutels. (AUTO- en/of lDENTITEITS)papie- ren: een rijbewijs, een legitimatiebe wijs en een bejaardenpas. DIVERSEN: een zonnebril, een da- mesbril, pillen, snacks, een koffer, een zak, twee boodschappentassen en een andere tas. innerlijke groei Doel van deze cursus is om een bewust in zicht in onszelf te krijgen en daardoor op een positieve en liefdevolle manier in het le ven te staan. Om dit te bereiken is het aller eerst belangrijk om onze eigen basis te (herontdekken en daardoor een beter kon takt met onszelf te bewerkstelligen. Er wordt op verschillende manieren gewerkt: lichaamsoefeningen en visualisaties, kleine meditaties, massages, dans- en klankoefe- ningen. De cursus heeft acht bijeenkomsten op maandag- of dinsdagmiddagen. Eerste bijeenkomst: dinsdag 16 april van 13.45- 15.45 uur of maandag 22 april van 13.45- 15.45 uur. Kosten: ƒ80,- voor de gehele cur sus. Opgave en informatie: Mariëtte Pillen, tel. 013- 426026. Wo. 4-5, Chakracursus o.l.v. aankondigingen We leren het karakter van i„ naar ons toezenden. Vermeld a.u.b. daarbij ,,an huP^®rle“ng' ,Tljd', wanneer u uw aankondiging geplaatst wfl Twaalf weken, zien! De redactie behoudthet fecht om ko- P1™34’ Tel 674851 Bellen tussen pij in te korten of te herschrijven. J*00™’ oJï Jjmny Post. Eigenwaarde is de waarde die je jezelf toe kent. Helaas duurt het meestal nogal wat le venservaring en doorzettingsvermogen om die waarde voor jezelf duidelijk te maken. Het gevoel dat een ander ons uit onze waar de haalt, of wij zelf een ander onderwaarde ren, is voor niemand onbekend. De lijdens wegen die achter ons liggen, hebben daar ook alles mee te maken. De ontkenning van je naasten kunnen accepteren voor wie je Op zaterdag 13 april a.s. organiseert Adia Keser uitzendburo op de vestiging te Tilburg, een gratis et bent. En de weg van je hart leren volgen, Heuvelpoort 321-322, een banenmarkt en informatiedag. Deze dag is gericht op mannen en snelste bent i hoe onbegrijpelijk die soms ook kan zijn vrouwen die op zoek zijn naar een baan. Adia Keser geeft tijdens deze dag niet alleen infor- strijd. voor je omgeving. Tijd: 20.00-22.15 uur. matie over haar eigen tijdelijke vacatures, maar heeft ook het bedrijfsleven opgeroepen alle Tijdens de banenmarkt krijgen belang- Kosten 10. beschikbare banen aan te bieden met uitzicht op een vast dienstverband. Aan deze oproep is 'Stellenden niet alleen een compleet beeld reeds op grote schaal gevolg gegeven. van vele vacatures, ze kunnen over elk van deze vacatures' ook direct alle informatie krijgen. Deze informatie heeft betrekking op de inhoud van de functie, de eisen die gesteld worden, de beloning, etc. Zo nodig helpt Adia Keser maken van een afspraak met de fende werkgever. Ook voor vakantiewerk bent u uiteraard van harte welkom om u op deze dag gratis te laten inschrijven. De komende weken starten er enkele nieuwe cursussen bij gezer. Stroom», Enschotsestraat 250 te Tilburg. Er is een uitgebreid programn activiteiten staan beschreven, aan te vragen via het kantoor. 013-421720. irdesbetref- Intuïtieve ontwikkeling «De Stroom» organiseert op donderdag middag een nieuwe basiscursus intuïtieve ontwikkeling. Het is de meest succesvolle cursus die in het centrum wordt gegeven. Het is een reis naar binnen en een opwin dend avontuur naar buiten. De cursus start Ï8 april van 14.00-16.00 Het nealmg-team van uur. Er zijn tien bijeenkomsten met de do- voorjaarsreinigingskt centes Frederike Nijman en Marijke Rijnen. Voor opgave of meer informatie: 013- 421720. Het Volk van Laaf, het luimige volkje dat zich het vorig jaar vestigde in de Efteling kent speciaal genootschap, dat eens per jaar bijeenkomt om zich tegoed te doen aan de "Las Lurk”, het speciale bier van het Volk van Laaf en daarna alle wetenswaardigheden van de ven door te nemen. Dit genootschap heet het ’’Convent der Groot Lurkers” 105,2 FM ETHER - 92,4 FM KABEL RADIO TILBURG Programmaoverzicht vrijdag 12 april tot en met donderdag 18 april Vrijdag 12 april: 12.00 - 13.00: Middageditie met agen- daberichten, cursusinformatie en ver zoekplaten. 17.00 - 18.00: Programma voor de Turkse gemeenschap 18.00 - 19.00: Avondeditie met aktua- liteiten, agendaberichten, dë filmro- briek en verzoekplaten. 19.00 - 20.00: Countrytrack, country westemmuziek. Zaterdag 13 april: 9.00 - 10.00: Wegwezen in ’t weekend, tips voor weekendtrips in en rond Til burg. 10.00 - 11.00: Kindercocktail, kinder- 11.00 - 12.00: Non stop muziek 12.00 - 13.00: Radio Tilburg muziek- museurn, platen met stamboom en uit een ver verleden. 13.00 - 14.00: Tilburgse Top Twaalf, overzicht van het hit, tip en topwezen op platengebied. 14.00 - 16.00: Tilburg Magazine, licht informatief programma over allerlei Tilburgse zaken. 16.00 - 18.00: Draaien maar, verzoek platenprogramma. Groeten, felicita ties en verzoekplaten doorgegeven op de telefoonnummers 43 60 16, 43 60 17 en 43 60 18. 18.00 - 19.00: Tilburg Sportief, uitsla gen van de zaterdagsport en voorbe schouwingen op de wedstrijden van zondag van Tilburgse clubs. Zondag 14 april: 11.00 - 12.00: Ars Musica, licht klas sieke muziek. 12.00 - 14.00: Drie in een, muziekpro gramma zonder veel woorden. 14.00 - 15.00: Toi, toi, toi, cultureel magazine. 15.00 - 17.00: Met Vlag en Wimpel, nederlandstalig muziek- programma. 17.00 - 19.00: Tilburg Sportief, lokale sport met uitslagen, interviews, wed strijdverslagen en nabeschouwingen. 19.00 - 20.00: Kachu, Antilliaans pro gramma. Maandag 15 april: 12.00 - 13.00: Middageditie met agen daberichten, de senioren- rubriek en verzoekplaten. 18.00 - 19.00: Avondc liteiten, agendaberich platen. 19.00 - 20.00: Prime time jazz. Dinsdag 16 april: 12.00 - 13.00: Middageditie met agen daberichten, de dieren- rubriek en ver zoekplaten. 18.00 - 19.00: Avondeditie met aktua- liteiten, agendaberichten en verzoek platen. 19.00 - 20.00: Theo van Bijnens blue beat and reggaeshow. 20.00 - 22.00: Ars Musica, klassiek Woensdag 17 april: 12.00 - 13.00: Middageditie met agen daberichten, de vacaturebank van het Arbeidsbureau en verzoekplaten. 17.00 - 18.00: Tilburg aan de Ganges, Derde Wereldprogramma in samen werking met het Centrum voor Ont- wikkelings Samenwerking in Tilburg. 18.00 - 19.00: Avondeditie met aktua- liteiten, agendaberichten en verzoek platen. 19.00 - 20.00: Shabono, Surinaams programma. Donderdag 18 april: 12.00 - 13.00: Middageditie met agen daberichten, de boekenrubriek ’Boek delen’ en verzoekplaten. 18.00 - 19.00: Avondeditie met aktua- liteiten, agendaberichten en verzoek platen. 19.00 - 20.00: Popkast, met aandacht voor regionale popmuziek. jeugdbestuurder sport Het Bureau Ondersteuning Tilburgse Sport matiedag, (BOTS) organiseert samen met de stichting men omdat informatie-avona Sportservice Noord-Brabant op de woens- hJks wordt dag/avondcollege «.“i Het Tilburgs Dag/Avondcollege houdt op gen van sportverenigingen komt meer kij- tuat dinsdag 16 april om 19.00 uur een informa- ken dan belangenbehartiging, namelijk ook tiebijeenkomst op Noordhoekring 99 (Odul- het regelen van feesten, toernooien, selecties r phus). Tijdens deze avond zal er uitleg wor- en vergaderingen voor oudere jeugdigen, wa een uitzenc den gegeven over de nieuwe versnelde cur- mini’s, recreanten en selectiegroepen. schikbare baner sussen die met ingang van het nieuwe 'n de cursus van twee avonden van 2% uur schooljaar zullen starten, zoals eenjarige komen zeker aan de orde: de verhouding MAVO, HAVO en VWO. lussen het algemene veremgingsbeleid en Het Tilburgs Dag/Avondcollege is een het jeugdbeleid en de plaats van het jeugd- school waar cursisten vanaf 16 jaar een bestuur binnen de gehele organisatie. Daar- MAVO- of HAVO-opleiding kunnen volgen naast er een keuze-menu van zes andere en vanaf 19 jaar VWO 5 en 6. De school onderwerpen. leidt op voor diploma’s MAVO, HAVO en Inschrijven voor deze cursus kan tot 1 mei VWO. Ook is het mogelijk via zg. certifica- a s- bij het BOTS, Goirleseweg 44, 5026 PC ten te studeren: u volgt dan geen volledig Tilburg. Informatie: BOTS, tel. 013-437283. pakket maar één of meer vakken. De lessen worden zowel overdag als ’s avonds gege ven. Geïnteresseerden kunnen zich dinsdag 16 april uitvoerig laten voorlichten over alle studiemogelijkheden aan het TAC: het nor male tempo en de versnelde cursussen. Via telefoonnummer 013-421301 of 422674 kan een studiegids worden aangevraagd. Nieuwe presentator ’Kindercocktail’ Trouwe luisteraars van ’Kindercocktail’ we ten het misschien al, maar het programma heeft een nieuwe presentator. De opricht ster van het programma en presentatrice vanaf het eerste uur, Vera Groot Bleumink, heeft vorige week afscheid genomen. Dat gebeurde tijdens de feestelijke honderdste uitzending van het programma. Haar plaats wordt vanaf deze week overge nomen door Robin Janssens, die al ruim een jaar aan ’Kindercocktail’ meewerkt. ’Kindercocktail’ biedt de Tilburgse basis scholen nog steeds de gelegenheid een deel van de uitzending te vullen met een eigen programma. Scholen die belangstelling heb ben kunnen contact opnemen met Robin Janssens, tel 013 - 41 08 12 of een briefje sturen naar Radio Tilburg, t.a.v. Kinder cocktail, Postbus 555, 5000 MB Tilburg. grondings- en ontspanningsoefeningen. De cursus bestaat uit 10 lessen en wordt gege ven door Mariola van Haagen en Mieke Marchand. Informatie en opgave: 013-421720. Reinigingskuur -«De Stroom» heeft een vootjaarsreinigingskuur samengesteld, die een goede stimulans kan betekenen om gereinigd de zomer in te gaan. De kuur bestaat uit een basis-dieet met adviezen, de mogelijkheid tot een voedings- Yoga voor iedereen Er is in «De Stroom» op vrijdagmiddag van het team. een nieuwe yoga-groep van 15.15 tot 16.15 Informatie en opgave: 013-421720. uur. In deze groep zijn nog enkele plaatsen Alle activiteiten vinden plaats in het cen- vrij. Eerste les is een vrijblijvende proefles, trom aan de Enschotsestraat 250. Docente is Cecile Hendriks. Informatie en opgave: 013-421720. oment ide da Belang welkor a;

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 15