Hondo's nieuwe If 1 r o o o RG Alfa 33 S 16v Quadrifoglio Permanent 4 JZE ■AND en Zn. ^4 'X3“6“° Cabno 91 m het Autotron B.V. Galant Limited Edition BOVAG auto’s WEST Camperopbouw voor Isuzu Campo lart 1991 - pagina 12 DE AUTOMAAT - Donderdag 21 maart 1991 - pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER LEGEND o. 1e eigenaar 1e eigenaar de- >fd- ,97 meter v -430005 7 Audi 37 35 36 37 I >int 3e- d stuurbekrachtiging, Wagon is uitgerust met iGFUCT en een afdekscherm voor GOIRLE «sbo automateriaal) 38 38 35 38 35 38 38 38 I Bedrijfs- I wagens gaat de srmijn leveren. 1e eigenaar 1e eigenaar In Amerika en Japan introduceerde Honda enkele maanden geleden al haar nieuwe topmodel, wat net als het voorgaande naar de naam Legend luistert. In Genève werden zowel de sedan als het coupémodel getoond, wat al aangeeft dat beide auto's binnenkort tegelijk leverbaar worden. De Legend is duurder, maar vooral ook geavanceerder dan zijn voorganger. dit om het s wielen rordt o 4] Veiligheid heeft hoog in het vaan del gestaan bij de ontwikkeling van de nieuwe Legend. Zo ontwik kelde Honda een eigen airbag, die standaard in de Coupé en te gen meerprijs in de sedan wordt geleverd. De Coupé heeft boven dien automatische gordelspan- ners die de bestuurder en voor passagier in geval van een aan rijding in de stoel gedrukt houden. 4 bediening, centrale vergrende ling, stuurbekrachtiging, hoofd steunen voor en achter, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel en een armsteun tussen de voorstoe len. Deze Galant is te koop voor f.34.495,=. Dat betekent dat het optiepakket met een waarde van uitgerust met ondermeer f.7.000,= de consument slechts f.3.300,= kost. Hoe aantrekkelijk de Galant Limited Edition ook is, ie spiegels en raam- de oplage blijft beperkt. De Legend heeft een V6 motor nu met een inhoud van 3,2 liter en een vermogen van 204 pk. Iedere zuiger beschikt over 4 kleppen ter wijl ook een tweetraps multi-poin PGM-FI injectiesysteem wordt toe gepast. Bovendien heeft iedere cylinder zijn eigen bobine, het zo genaamde Direct Ignition System. Ondanks het grotere vermogen ligt het brandstofverbruik volgens de fabrikant nu zo'n 10% lager. Het maximale koppel van 293 Nm wat bij 4400 tr/min volledig aan wezig is, geeft al aan dat de motor van de Legend over een enorme souplesse beschikt. n gemakkelijke g. Showroom id vanaf 10 uur jto’s met -garantie APK VVN, inspectie .000 km beurt ii SC0 va* nog beter op de weg worden over gebracht. Met geregelde kataly sator levert deze krachtbron 132 pk en is zodoende goed voor een top van 198 km/u en een accele ratie van 0 tot 100 in 8,9 seconden. De uitrusting van de auto is vrij wel gelijk aan die van de voor- wielaangedreven Quadrifoglio: meegespoten grille en bumpers, spoilers, skirts, lichtmetalen vel gen en 185/60 HR 14 banden. De velgen zijn overigens van een nieuw ontwerp, sterk gelijkend op die van de 164 Quadrifoglio. In het interieur vinden we Recaro- stoelen en een Nardi-sportstuur. Je vraagt je af of er op de ach terklep van de Alfa 33 wel plaats is om de vermelding "33 S 16v Quadrifoglio Permanent 4" kwijt te kunnen. Het gaat hier om een versie van de succesvolle Alfa 33 met permanente vierwielaandrij- ving. Onder normale omstandig heden functioneert de auto als een voorwielaandrijver, slechts 5% van de aandrijfkrachten gaat naar de achterwielen. Wordt de grip op een of meer wielen slech ter, dan worden via een viscose- koppeling de achterwielen bijge schakeld. Net zoals we dat bij de Opel Vectra 4x4 zien, wordt de aandrijving naar de achterwielen bij remmen ontkoppeld, dit blokkeren van alle vier de i te voorkomen. Uiteraard wc standaard ABS geleverd. Dankzij de permanente vierwiel- aandrijving kunnen de krachten van de 1.7 liter boxer motor met injectie en 4 kleppen per cylinder Voorbeelden zijn de Nederlandse Max, de Jaguar XJ-s, Lotus Elan, tiepc Morgan en Saab 900 Turbo 16, al- kom; lemaal in onthoofde uitvoering. Daarnaast is er een overzicht van alle jaargangen Alfa Romeo Spi der, een auto die dit jaar 25 lentes jong is. Drie bezoekers maken zelfs kans een week lang in een nieuwe Alfa Spider te gaan rijden. deelbaar neerklapbare achter bank en centrale deurvergrende ling. De Azur voegt hier nog aan toe een schuif/kanteldak, luxe ve lours bekleding, toerenteller, re gelbare dashboardverlichting, hoofdsteunen achter en een mid- denarmsteun. De Azur is aan de buitenkant herkenbaar aan de blauwe striping, terwijl de buiten spiegels in de kleur zijn meege spoten en verstralers in de grille zijn gemonteerd. De Azur is com pleet met zilverblauwe wieldek- sels en een sierbies in de zijbe- schermstrips. Honda Nederland Legend op korte teiI Het 'basismodel' is de Sedan met vijfbak voor 1.103.000, Dezelfde auto met lederen bekleding, air bag en verwarmde voorstoelen kost f.112.000,=. Voor een auto maat geldt een meerprijs van f.5.000,=. Tot slot is er dan met Coupé met standaard airbag, leer en stoelverwarming voor f.H9.000,=. Motoropstelling Standaard wordt de Legend aan geboden met een geheel nieuw ontworpen handgeschakelde vijf bak. Bovendien is tegen meerprijs een elektronisch gestuurde vier- trapsautomaat te leveren. De mo tor is in lengterichting met het zwaartepunt achter de vooras ge plaatst met de transmissie daar direct achter. Honda heeft hier mee willen bereikt dat de specifie ke voordelen van achter- en voor- wielaandrijving worden gecombi neerd. Zoals we gewend waren, wordt ook bij deze Legend voor- wielaandrijving toegepast. Mitsubishi-importeur Hart Nibbrig Greeve heeft besloten de zo suc cesvolle Galant Limited Edition weer tijdelijk terug te brengen. Deze ruime zakenauto heeft een 1.8 liter injectiemotor. Er wordt bij de Limited Edition uitgegaan van de GL-uitgave met een vierdeurs carrosserie. De auto is bijzonder compleet uitgerust met ondermeer metaallok waarin ook de bumpers worden meegespoten, mistlam pen, elektrische Vanaf morgen tot en met zondag 24 maart wordt in het Autotron in Rosmalen het evenement Cabrio '91 gehouden. Als voorproefje de komende zomer zij.. _1 Ie in ons land leverbare cabriolets en open terreinauto's te zien. Hiervoor hoeft alleen een rebus te worden opgelost. Het Autotron zelf heeft op de vide jorproefje op een voorproefje uit de eigen col- rijn vrijwel al- lectie uitgestald, allemaal Ameri- kaanse auto's uit de periode 1902 tot 1980. Uiteraard is vanaf 30 maart weer dagelijks de hele col lectie te zien en is ook het attrac- i! park en het Huis van de Toe komst weer geopend. Cabrio '91 is vrijdag 22 maart ge opend van 14 tot 21 uur, zaterdag 23 en zondag 24 maart van 10 tot 17 uur. De entreeprijs bedraagt f. 10,= terwijl kinderen tussen 4 en 12 jaar voor f.7,50 naar binnen mogen. Ook stuurbekrachtiging, getint glas, deelbaar neerklapbare ach terbank en een wisser op de ach terruit behoren tot de standaard specificaties. Zeer binnenkort ko men we op dit topmodel uit de 33-reeks terug, na een korte maar hevige kennismaking op de weg. Ford brengt een actiemodel van de Sierra op de markt, onder de naam Azur. Als basis dient de Sierra CL die al voorzien is van een in hoogte verstelbare bestuur dersstoel, verstelbaar stuur, een Azur, tijdelijke Sierra-uitgave In Amerika rijden veel pick-ups. Het zijn auto's die voor veel doel einden geschikt zijn: vervoeren van gereedschap, cross-motoren, surfplanken, verhuisdozen en ook als Camper. Polar brengt nu voor de Isuzu Campo een speciale Camper-opbouw die makkelijk op de pick-up kan worden gemon teerd. Dit heeft als groot voordeel dat de auto zowel als pick-up en als Camper kan worden gebruikt. Natuurlijk kan de klant kiezen uit het royale leveringsprogramma van de Isuzu Campo met benzine- en dieselmotoren en twee- of vier- wielaandrijving. De Polar Cam per-opbouw is 3,74 meter lang, 1,99 meter breed en 1,97 meter hoog. De totale unit wet heelt een woonoppervlak van vierkante meter en is geschikt voor vier slaapplaatsen. Stan daard is het interieur uitgerust met een 57 liter koelkast, 2 pits gasstel, keuken, centrale verwarming, een imperiaal die via een trapje be reikbaar is, een verswatertank en afvalwatertank. Verder zijn er le gio mogelijkheid om de Campo een geheel eigen gezicht te geven met lichtmetalen wielen, instelba re luchtvering en een bull-bar. Een aardige optie is ook de slede- radio in de auto, die makkelijk in een identieke slede in het woon- compartiment kan worden ge schoven. 1e eigenaar 1e eigenaar De Sierra Azur is er in vele ver schillende uitvoeringen. Zowel de 1.6 (K6) motor als de 2 titer injectie en 1.8 turbodiesel zijn te bestellen als Azur met een 4- of 5-deurs car rosserie of als wagon. De 2 titer en turbodiesel hebben bovendien standaard i--•-**-*- terwijl de V dakrails en een afdekscherm voor de bagageruimte. De basis Sierra Azur is de 4-deurs 1.6 voor f.31.600,=. Dezelfde auto met 2 li ter injectie kost f.36.370, en als turbodiesel f.37.990, De meer prijs voor de vijfdeurs bedraagt f.940, en voor de wagon f.4.080,=. 1e eigenaar 1e eigenaar 1e eigenaar 1e eigenaar Een ander voordeel van deze nieuwe motoropstelling is dat kan- telbewegingen van de motor ten gevolge van accelereren en af remmen worden uitgesloten. Het onderstel is helemaal nieuw, waarbij voor wat betreft wielop hanging uiteraard werd terugge grepen op het Double Wishbone principe. De kruiskoppetingen in de aandrijfassen kunnen onder een veel grotere hoek werken, wat weer een grotere wieluitslag toe staat. Met een lengte van 4,95 me ter en wielbasis van 2,91 meter is een draaicirkel van 10,6 meter zo doende erg kort. De sedan is in z'n geheel tien cen timeter langer, 6 breder en 2 ho ger, terwijl de wielbasis met 15 centimeter toenam. De Coupé is 13 centimeter langer en 6 breder en heeft een wielbasis die 12,5 centimeter is gegroeid. Maar liefst 87% van al het gebruikte plaat staal is verzinkt om corrosie tegen te gaan. Topklasse Honda komt met de nieuwe Legend in de absolute topklasse van de automarkt. Daarom mogen we in het interieur alle denkbare luxe verwachten. Vanwege de grotere carrosserie biedt de Legend merkbaar meer been- ruimte achterin. De voorstoelen zijn elektrisch in alle richtingen verstelbaar, terwijl het exemplaar voor de bestuurder een geheugen voor twee standen heeft. Stan daard is het klimaatbeheersings systeem met onder meer acht uit- stroomopeningen voor verwar ming van de achterpassagiers. Het Audio-systeem heeft vier speakers en is voorbedraad voor een CD-wisselaar.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 35