0 AUDI CABRIOLET BENTLEY CONTINENTAL R VOOB DE HAPPY-FEW Nieuwe showroom Obam op oude grondvesten Mi tJS&S eep nu werkelijkheid :e! I Ford en Yamaha 480* 410* e IN-NZ 56 11991 - pagina 4 DE AUTOMAAT - Donderdag 21 maart 1991 - pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER hb '.3N' DtS auto’s: 24.730,- 2.250,- Foto’s: Geert van Loon 26.910,— 2.500,- <osten Traditie xbeh ouden. GE ÏEN BVa op verschillende Net als bij de (1.4, '86, f 8.750,-1 Oisterwijk e adres voor labelachtige prestaties en een su bliem weggedrag. Natuurlijk is de auto gebaseerd op de Turbo R, al leen al door het toevoegsel wat beide types dragen, wordt de fa milieband aangegeven. Het unieke van de Continental R is dat het het eerste volledig eigen Bentley model is sinds 1952. Dit betekent dat er van deze auto geen Rolls-tegenhanger op de markt komt. Het is een auto die je gezien moet hebben. De ontwer pers hebben op een perfecte ma nier moderne styling en traditio nele waarden weten te verenigen. 1986 1987 1984 1983 1986 1987 1986 1982 to, dan n: de tal van costen. ijectie- aat, nputer, ramen armdl), ideling, re be tel baar velgen, sier itie en orroes- skende Chrysler IHRYSLER I i iARANTIE n deze te vin- succes. >LER Het belangrijkste nieuws van Audi in Genève betrof het productie-exemplaar van de Cabriolet op basis van de coupé. Meerdere tentoonstellingen werd deze auto als prototype getoond, maar deze zomer zullen ze werkelijk op de weg komen. Bovendien is het programma van de Audi 100 nu uitgebreid met de 2 liter 4 cylinder van 115 pk en de 2.4 liter diesel van 82 paardekrachten. lire' Sgarantle >2-82984 Evenwicht Het uiterlijk is zeer herkenbaar Bentley. De verlichting bestaat voor uit vier ronde koplampen, terwijl de richtingaanwijzers in lange, smalle units vlak boven de meegespoten bumper zijn opgenomen. Rolls-Royce en Bentley zijn van oudsher merken die slechts door de zeer rijken der aarde gereden kunnen worden. Voor het 'instapmodel' moet al enkele tonnen op tafel komen. De koper krijgt dan wel een auto waar hij in principe tien tot twintig jaar later nog rustig meer voor de dag kan komen. Bentley introduceerde in Genève een auto die is ontworpen voor de echte Bent- ley-freak die dan wel over een erg dikke portemonnee moet beschikken. eurs 24.295,- 435,— 1.6 SL 26.475,— 435,- gels, in hoogte verstelbare stoelen en Jacquard-Satijn bekleding. Tegen meerprijs is ook leer te be stellen. De nieuwe Audi Cabriolet is 4,36 meter lang en weegt 1350 kg. De auto kost in Duitsland DM 51.950,= met vijfbak en DM 54.350,= als automaat. Precies een jaar nadat de Audi Cabriolet in de Zwitserse stad werd getoond, stond op dezelfde plaats het definitieve model wat nog dit voorjaar in productie gaat. Het is een vierzits volcabriolet met de uitstraling van een roadster. Op 5 januari 1916 werd door dhr. A. Mutsaerts de eerste steen ge legd van een wollenstoffenfabriek aan de Spoorlaan. Jaren later werd het pand in gebruik geno men als vrachtwagenwerkplaats -^werkplaats van de x vxxx-dealer. Aan de cant werd een tankstation een situatie die tot voor sranderd bleef. Op 1 7erd om 16.00 uur de van Ford-gara- x. De opening met het tien- als jurg. rar decennia het ere benzinestation en carrosseriew Tilburgse Ford-c straatkanti geplaatst, c kort onvera maart jl. we nieuwe showroom vi ge Obam geopend, valt overigens samen n jarig jubileum van Obc Ford-dealer in Tilbi Op de plek waa tochtige, donkei Voorin ligt de 6,75 liter V8 met een Vooral de vor vermogen dat nog steeds wordt achterkant is heel apart. Hi opgegeven als "ruim voldoende". len klassieke lijnen de bove Naast de bestaande kleuren is de Continental R ook leverbaar in Racing Green en Ming Blue. Het interieur is volledig nieuw van ontwerp. De stoelen zijn aan het sportieve karakter van de auto gaan zien. Hij kiest aangepast, terwijl de bedienings- kleur, maar ook de hendel van de automatische vier- bak van de stuurkolom naar de vloer is verplaatst. De automaat kent een Sport en Standard pro gramma. Het interieur is samen- gesteld uit de meest hoogwaard!- qemac ge materialen: leer, wortelnote- rijkste hout en chroom. De middenconso- Dr}js js le loopt vanaf het dashboard tot tussen de achterstoelen. Bentley hoopt dat hiermee specu latie met de auto wordt voorko men. In het eerste volle produktie- jaar zullen 280 eenheden worden laakt, 70 voor de vier belang- markten voor Bentley. De prijs is in Engeland vastgesteld op ongeveer 160.000 pond, wat neer komt op zo'n zes ton. Echter met onze belasting op auto's moet toch eerder op een bedrag in de buurt van een miljoen worden rekening gehouden. De nieuwe Bentley Continental R is bedoeld voor de happy-few, maar kan ook alleen door de happy-few worden be taald en dan is alles weer in evenwicht. Ford heeft met Yamaha een sa menwerkingscontract afgesloten, waarbij Yamaha een nieuwe mo torenreeks voor Ford gaat ontwik kelen. Deze zou het huidige 1.1-1.3 liter motorengamma, geprodu ceerd in de Spaanse fabriek in Valencia, moeten gaan vervan gen. Het nieuwe motorenprogram ma van Ford, dat de code-naam Sigma draagt, omvat 1.0, 1.3 en 1.4 liter krachtbronnen die in de beginfase van het project aller eerst in Valencia zullen worden vervaardigd. Verwacht wordt dat de produktie begin 1995 van start gaat met een capaciteit van 500.000 motoren per jaar. Overigens komt Ford na de zomer met 16-kleps motoren van eigen fabrikaat voor de nieuwe Escort en Orion. Met de Continental R zet Bentley een traditie voort. Een traditie van fraai gelijnde vierzits coupés met 1 de vormgeving van de s heel apart. Hier spe- lij1_ boventoon. Het noemen van de standaard specificaties is haast ondoenlijk. Alles is op de auto aanwezig. Bovendien heeft iedere koper in spraak over hoe zijn auto eruit zal gaan zien. Hij kiest niet alleen de uitrusting. Chroom Uiteraard zijn de ronde vormen van de coupé behouden geble- i ven. De cabriokap is van een fraaie constructie. De softtop wordt helemaal opgeborgen on der een kunststof afdekkap. Hetzelfde systeem vinden we ook bij de BMW 3-serie. Nieuw is ech- j ter dat de kap met één hand kan worden ont- en vergrendeld. De kap bestaat uit drie lagen voor een goede isolatie en een binnen kap die het stalen mechanisme aan het oog onttrekt. De vier zijrui- I ten worden elektrisch bediend. Aardige details zijn de chroom- randen rond de voorruit en over de bovenkant van de portieren. Om de onthoofde carrosserie de nodige stevigheid te geven wer- I den vooral de delen rond de deu ren en de bodem o] plaatsen versterkt. was gevestigd, werd in korte tijd een moderne en lichte showroom gecreeerd. De opwaardering van dit 75 jaar oude pand en het vorig jaar geopende, nieuwe benzine station betekenen weer een beter aanzicht van de in enkele jaren sterk gemoderniseerde Spoor laan. Bovendien komt het gehele gebouw waarin Obam is geves tigd nu met de nieuwe showroom beter tot zijn recht. De hogere ver diepingen behielden hun functie als poetscentrale en stalling van nieuwe auto's. Bovendien zijn er nu direct achter de showroom en kele overdekte parkeerplaatsen gemaakt. Tussen de vele planten en onder de sfeervolle verlichting Audi 100 wordt de Audi cabriolet standaard met Procon-ten gele verd, een systeem dat bij een aan rijding de stuurkolom intrekt en de gordels spant. Achter de grille, die werd overge nomen van de S2, ligt een 2.3 liter vijfcylinder met een vermogen van 133 pk. Deze injectiemotor zorgt voor een top van 198 km/u. Standaard is een handgeschakel- de vijfbak, terwijl de cabrio ook te koop is met een viertraps auto maat met een keuze voor Econo my en Sport. Sportief Standaard heeft de ontwikkelings- afdeling gekozen voor de sportie ve afstemming van de voorwielop- hanging, zodat de cabrio 20 mm lager staat dan het sedanmodel. De vier rubbers zijn van het for maat 195/65 R 15. De Audi Cabriolet is uiteraard voorzien van een aantal zaken die bij alle modellen van dit merk standaard zijn: verzinkte carrosse rie met 10 jaar garantie tegen doorroesten en een ski-zak. Verder meegespoten bumpers, getint glas, centrale vergrende ling, elektrisch verstelbare spie- staan zo'n 17 nieuwe Fords opge steld en met een afzonderlijke kantoorruimte is het volledig het domein van de afdeling verkoop. De bestaande showroom wordt nu ingenomen door de rijke sortering Al-occasions van Obam. Het zijn stuk voor stuk kwalitatief hoog waardige gebruikte auto's die voorheen achterin het pand ston den en zodoende volledig onte recht aan het oog werden onttrok ken. Zowel de koper van een nieu we Ford of gebruikte auto worden voortaan bij Obam in een gepaste ambiance ontvangen. Iedereen is van harte welkom om bij Ford-dealer Obam aan de Spoorlaan 175 een kijkje te nemen. Met de presentatie van de Merce des S-klasse nog vers in het ge heugen, woonden we op 5 maart de onthulling van de nieuwe Bent ley Continental R bij. Een bijeen komst met stemming, Engelsen brengen zoiets veel gemoedelijker dan de Duitsers. We praten in dit geval over een auto die in prijs de duurste S- klasse-variant overtreft.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 27