Gemeentepagina c subsidie gekregen», zegt de heer G. Bedaux «Ik heb onverwacht veel W ‘B- n w N( .^^^Tilburgs^^ MILIEUJOURNAAL l Particuliere woningverbetering voor eigenaar-verhuurders Bestemmingsplannen Bouwvergunningen Hinderwet Gemeentelijke telefoonnummers - Donderdag 21 februari 1991 - pagina 6 DETILBURGSE KOERIER DE TILBUF Samenstelling afdeling Concerncommunicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 lijk ing Diset Uw Bintjes vragen veel van het milieu »lijk b< junnir j Verbetering en onderhoud Bedrijventerrein Ringbaan-Zuid Een av zwemt 3 ver- iten rocent 1 meer iet. En jen. na /erkeer Noord j Oost EIGEN Niet al h< in aanmei Fl. 16700, Fl. 8350, UITKER Per 1 jan verhoogd, minimum] ge- lar in- jen al- >phun tn,, ritten. i een bouwver- imen voor doen m< igen om f >gelijk te I MM lektra-in- alisatieput (B-91-0178) Aan het woord is de irder van twee appar- 3 voor de in de kosten WOON* Huurders recht op I woonkost krijgen d: Bij woonl worden g lingen talige j de Breda- »mstraat (0-91-0623) ’’Schitterend!” De heer Bedaux kreeg op de bouwing van de appartement aan de Nieuwlandstraat 80 pre subsidie Wat liet hij allemaal n woning aan KC1-1 (B-91-0148) 4. Het bouwen van een woning aan de Grevelingen, kavel KC1-2 (B-91-0164) Korenbloemstraat - Bredaseweg 5. Het bouwen van 145 woni op het terrein van de voorm: Kromhoutkazerne nabij seweg en de Korenbloer 429268 429253 367475 429120 429263 428711 Verken 428597 428610 428770 428554 673765 428911 354545 641911 643911 06-11 (H-90-0067) vergunning te kunststofver- Chemocar volgende week in gebied rond zuidzijde Ringbaan West (H-90-0076) uwe, de gehele inrich- junning te verlenen VERDIE Van het j afgetrokk per maan Van inkoi Fl. 246,01 met of zo Fl. 172.2C Fl. 70,65 Voor alle gelden an 428811 428811 429070 428811 429500 06-0226033 553987 420723 428611 429100 429100 551986 428511 329911 Dienst 06-8212337 Tegen het niet onherroepelijk ge worden plandeel kan van 22 fe bruari tot 22 maart 1991 schrifteli beroep worden ingesteld bij de Kroon door: - iedereen die al tegen het ont- werp-bestemmingsplan bij de ge meenteraad en tegen het vastge stelde bestemmingsplan bij Gede puteerde Staten bezwaar heeft ge maakt; - iedereen die tegen de wijzigingen door de gemeenteraad bezwaar heeft gemaakt bij Gedeputeerde Staten. Het beroep: richt aan Hé gin en worden deling Geschil, de Raad van Stat: 2413 AA Den Haa kunnen op grond van I zeggen dat zij bij de gen. De normale pro- om een hinderwetver- Het goedkeuringsbesluit ligt met de daarbij horende stukken van 22 februari tot 22 maart 1991 voor iedereen ter inzage bij de receptie van Publieke Werken, Vincentius- straat 102 (bezoek ersingang): elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur. De ze stukken kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132): maandag en zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. sschrift moet worden ge- lare Majesteit de Konin- n gestuurd naar de af lillen van Bestuur van '“-te, Binnenhof 1, ,aag. Wanneer Zwembac 1. Tijdstip Kosten: bad Driet tielmuseum /isering e Zaken rken Voor het bouwen en verandt van bouwwerken zijn meest: gunningen nodig. Met vre^ over kunt u terecht bij de dienst (telefoon 429501) plannen die vooruitlopen worden van een bc plan of die in gering: van het geldende b< i, worder Aanvragen Eigenaar-verhuurders die na het le zen van dit artikel belangstelling hebben wijzen wij erop dat zij nog tot 15 april 1991 een aanvraag kun nen indienen. Voor telefonische in formatie kunt u bellen met mevrouw B. Westplat (428749). U kunt ook langskomen tussen 9.00 en 12.30 uur bij Publieke Werken in de Vin centi usstraat. Bintjes op te voeren. En daar wringt de schoen, dat voelt u ai, want ook die kunstmest verontrei nigt ons grondwater! Al met al is die Bint dus een flinke vervuiler! Maar niet alleen de Bint, want precies hetzelfde verhaal gaat op voor de Eigenheimer, de Bildt- star en de Marijke. De kern van dit probleem schuilt dus in onze voorkeur voor die «ver- vuil»-piepers. Terwijl er zoveel meer lekkere aardappels zijn. Wat dacht u van de Corine, de Dore, de Fresco, de Gloria, de Herta, de Pre miere, de Prior, de Santé, de Uka- ma en de Van Gogh? Allemaal smakelijke piepers die niet zo slecht zijn voor ons milieu. Maar als u nu echt lekker milieu vriendelijk wilt eten, dan moet u eens aardappelen proberen met het keurmerk SKAL, EKO-merk, Demeter en Biodyn. Zij zijn uw bes te keuze als u het milieu in het oog houdt en ze zijn nog heerlijk ook! Wat dacht u bijvoorbeeld van een lekkere aardappelsalade? Met stukjes augurk en knakworst...? Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvrage cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag o gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Ontwerpvergunningen Piushaven 20 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetv: verlenen voor het oprichten of in werking hebben van een k werkend bedrijf aan Trend Plastics B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Zevenheuvelenweg 15 (H-90-0070) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het uitbreiden/wijzigen van een kantoorhandel en grossier van kantoor- en bedrijfsmeubelen aan Assenburg B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Rijnstraat 2 Burgemeester en wethouders zijn van plan een nieuw ting omvattende (conform artikel 6a) hinderwetvergur voor een constructiebedrijf aan W. van de Camp B.V. Nadat een bestemmingsplan door de gemeenteraad al dan niet gewij zigd is vastgesteld, gaat het naar Gedeputeerde Staten (provinciaal bestuur). Die kunnen het plan ge heel of gedeeltelijk goedkeuren, of goedkeuring onthouden. Gedepu teerde Staten geven daarbij aan of en welke plandelen onherroepelijk worden. Tegen de overige plande len en tegen de onthouding van goedkeuring kan beroep worden ingesteld bij de Kroon (Koningin en ministers). Die doet een onher roepelijke uitspraak. Indien er geen beroep wordt ingesteld, worden de overige plandelen ook onherroepe lijk. De ontwerpvergunning liggen van 1991 ter inzage bij de Milieudienst werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bove 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijg Schriftelijke bezwaren kunnen to, u iedereen die al bezwaar heeft gemaakt t om gegronde redenen niet in staat zijn ge aanvraag in te dienen. In een aparte brief ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelij gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stac 5038 TC Tilbur Iedereen die aanvraac stuur v 22 februari 1991 tot en met 7 maart in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke ‘-—/endien op dinsdag van 18.00 tot leg krijgen over de ontwerpvergunning. kunnen tot 8 maart 1991 worden ingediend door ar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die lenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de a Jenen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden urgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet jurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, iurg). bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de raag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be- van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. leren tal ver regen hier- e Milieu- 11). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgt tijd een schriftelijke reactie op ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om gunning binnengekon Beethovenlaan 1Het vergroten van de woning aan de Beethovenlaan 345 (B-91 -0165) Centaurusweg 2. Het bouwen van een el: kooppunt en een neutralis aan Centaurusweg Grevelingen 3. Het bouwen van een de Grevelingen, kavel k« In het Ne: tot en me' ling «De dendaags daarbij or van het m een repre van beeld die een re Volgende week is de chemocar te vinden In de «burgemeesters- buurt», de «generaalsbuurt» en in St. Anna om het chemisch afval bij u aan huis op te halen. Op bijgaand kaartje kunt u aflezen op welke dag van de week de chemocar bij u in de buurt is. Deze ronde van de che mocar begint op maandag 25 fe bruari. januari 1991behalve voor de in het plan opgenomen wijzigingsbe- voegdheid om de bestemming Wo nen om te zetten in de bestemmin gen Bedrijfsdoeleinden en Openba re Ruimte. Het afgelopen jaar werd van de re geling tussen de veertig en vijfig keer gebruik gemaakt. Dat aantal kan volgens de gemeente omhoog. “Het is voor verhuurders beslist de moeite waard om bij ons eens te komen praten over de mogelijkhe den”, zegt J. Frenken, chef bureau regelingen bij de dienst Publieke Werken. De heer Bedaux kan dat inderdaad iedere verhuurder aanraden. Hij spon, naar zijn zeggen, er in ieder geval garen bij, toen hij eens ging informeren wat de regeling voor hem zou kunnen betekenen. Aller eerst kreeg hij bij Publieke Werken te horen dat de regeling - waarbij de gemeente een gedeelte van de kosten voor verbetering en onder houd voor haar rekening neemt - geldt voor alle particuliere huurwo ningen in de stad die vóór 1968 ge bouwd zijn. Verder, vanzelfspre kend, moet sprake zijn van legale verhuur. Stadhuis Algemene Zaken Gemeentelijk Archief Milieudienst Milieuklachten Klachten vliegv: Waterzuivering I Waterzuivering Stadsreiniging Grofvuil Ongediertebestrijdir Afvalbegraafplaats Welzijnsdienst Sociale Dienst Informatielijn Sociale (niet gratis) Sport en Recreatie (velden, zalen) (zwembaden) Nederlands Textir' Buro Budgetadvii Economische 7~' Publieke Werkc,, Klachtennummer Publieke W: (mankementen op straat) 428597 Informatiepunt stadsbeheer 428610 Buro Huursubsidie Parkeerbureau Centrale Begraafplaats Politie Brandweer Sociale Werkvoorziening GGD Midden-Brabant Alarmnummer doen? De heer Bedaux: "Allereerst hebben we het dak vernieuwd. Dat was nog een kostbare grap want de dakkapellen aan de voorzijde zaten in zink. Aan de achterzijde zijn nieuwe betonpannen op dak ge legd. Verder zijn alle muren geiso- De Milieudienst vindt u op de 4de etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en u kunt er elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecen trum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Een verbetering aan een woning kan van alles zijn, zoals we zo met een van de heer Bedaux zullen ho ren. Gesubsidieerd worden bijvoor beeld het maken van een douche of badkamer; warmte-isolatie en dub bel glas; maar ook het vervangen van een primitief aanrechtje of het vervangen van een kleine en slech te schuur. Ook het begrip onder- houdsvoorzieningen is veelomvat tend: herstel van funderingen bij voorbeeld, maar ook herstel of ver vanging van dragende wanden, ge vels, buitenkozijnen, ramen, deuren en binnenwanden, dakconstructies, vloeren, trappen; teveel om in dit bestek allemaal op te sommen. Hoeveel subsidie op al deze kosten wordt gegeven wordt precies uit de doeken gedaan in een brochure die verkrijgbaar is bij Publieke Wer ken. Het is een verhaal dat hier te ver gaat over ’toegestane kosten’; 'schijven-tarief' etc). Wie denkt in aanmerking te komen wordt aange reden contact op te nemen met Pu blieke werken, waar men u graag van ieder detail op de hoogte stelt. In het kort komt de regeling voor vooroorlogse woningen erop neer dat tussen 40 procent en 80 pro cent van de 'toegestane kosten’ wordt gesubsidieerd. Dit houdt on der andere verband met de ligging, de grootte, de ouderdom en de in vesteringskosten. We eten ze bijna dagelijks: lekkere Hollandse piepers. Op de top-tien van de aardappels staat Bintje num mer 1En daar wringt de schoen: onze Bint is namelijk erg gevoelig voor allerlei ziekten en daarom zijn er bij de teelt van Bintjes veel be strijdingsmiddelen nodig. Deze be strijdingsmiddelen komen terecht ir sloten, rivieren en in het grondwa ter. Daardoor wordt het steeds moeilijker om dit water geschikt te maken voor drinkwater. Bovendien verdelgen de bestrijdingsmiddelen niet alleen slechte dingen; ook or ganismen die eigenlijk goed zijn voor de bodem en voor de planten worden erdoor gedood. "Een schitterende regeling is het. Ik heb veel meer subsidie gekregen dan ik verwacht had”, heer G. Bedaux van het gelijknamige architectenbureau in Goirle. Hij is als eigenaar-verhuun tementen in de Nieuwlandstraat enthousiast over de 'subsidieregeling particuliere woningverbetering eigenaar-verhuurder’. Hij verbouwde en verbeterde de hele boel en kreeg daarvoor een groot deel var in subsidie terug. We doen met z'n allen al een aantal dingen om het milieu zo schoon mogelijk te houden: we kopen geen spuitbussen met schadelijke drijf- gassen meer, we proberen zo wei nig mogelijk plastic te gebruiken en we zorgen ervoor dat we al ons chemisch afval apart houden. Maar dat u ook met aardappels mee kunt werken aan een schoner milieu, dat is voor u misschien iets nieuws. Bovendien is een probleem bij het telen van de Bintjes: de overbe mesting. Omdat wij zo graag Bintjes eten, willen de boeren zo veel mogelijk Bintjes telen. Dus hoe hoger de produktle per opper vlak, des te beter voor de boer. De boer zal zijn akkers met kunstmest bewerken om zo de produktie van opend deksel) aan de inzamelaars. Als uw woning voorzien is van een flatcontainer, kunt u de Milieudienst bellen om uw chemosafe te laten ophalen (tel. 429100). De inzame laars komen dan op afspraak langs om uw container te legen, die u ver volgens weer terugkrijgt. De chemocar is inmiddels minimaal één keer in alle wijken van de stad geweest. Tijdens deze eerste ronde haalden de medewerkers van de Milieudienst ruim 11.000 kilo che misch afval op. Dat is natuurlijk ee aardig begin, maar we streven naar het inzamelen van 1 kilo chemisch afval per inwoner per jaar, dus kijkt u nog even goed wat er allemaal i de chemosafe mag! Gedeputeerde Staten van de pro vincie Noord-Brabant hebben op 18 januari 1991 het bestemmingsplan Bedrijventerrein Ringbaan-Zuid goedgekeurd. Dit plan is op 20 augustus 1990 door de gemeente raad gewijzigd vastgesteld. Het plan heeft betrekking op het gebied omsloten door de Jan van Rijze- wijkstraat, de Fatimastraat, de Hoe- venseweg en de Ringbaan-Zuid. Gedeputeerde Staten hebben be paald dat het besluit tot goedkeu ring van het bestemmingsplan on herroepelijk is met ingang van 18 Denkt u eraan dat u de chemosafe niet aan de weg zet? Om gevaarlij ke situaties te voorkomen, zullen de medewerkers van de Milieudienst onbeheerde safes meenemen. Dus: neem de safe pas mee naar buiten als u het geluidssignaal van de che mocar hoort en geef hem (met ge- Galerie "In mijn geval was aan al die voor waarden voldaan”, vertelt de heer Bedaux. "In 1985 wilde mijn vrouw graag een galerie in textiele kunst beginnen. Een leegstaande winkel aan de Nieuwlandstraat leek haar zeer geschikt. Boven de winkel, op nummer 29 en 31waren twee ver huurde appartementen, een op de verdieping en een op de zolder”. De familie Bedaux kocht het pand en de galerie 'Kathareze' ging van start. Echter het 19e eeuwse pand - en vooral het dak - verkeerde in slechte staat. Bedaux' huurders klaagden steen en been over lekka ges en gingen er dan ook vlot mee akkoord toen het voorstel kwam de boel te verbeteren. De heer Be daux; "Op kantoor hebben wij veel met subsidieregelingen te maken en ik ben eens gaan praten. Het bleek dat ik voor van alles subsidie kon krijgen. Ik kon het haast niet geloven, maar het bleek toch echt waar te zijn”. We laten de heer Bedaux eerst maar even bijkomen van zijn verba zing; dat geeft ons intussen de mo gelijkheid voor wat algemene infor matie: In het kader van de regeling parti culiere woningverbetering eige naar- verhuurder is subsidie moge lijk voor het verbeteren van de in deling of van het woongerief; het opheffen of voorkomen van techni sche gebreken inclusief groot on derhoud; het bouwkundig splitsen van een woning in twee of meer woningen mits dit samengaat met noodzakelijke verbeteringen en on- derhoudsvoorzieningen; het sa menvoegen van een aantal wonin gen tot één of meer woningen. Net als bij andere subsidieregelingen geldt dat de gekozen bouwkundige oplossingen 'sober en doelmatig' moeten zijn. Logisch: het gaat hier om gemeenschapsgeld. Een ande re voorwaarde is dat de totale kos ten minstens 5000 gulden bedra gen. "Het komt erop neer dat, als er in het kader van deze regeling subsidie is verstrekt, het pand er weer minstens vijftien jaar goed te gen moet kunnen”, zegt de heer Frenken. "Er mogen geen rotte plekken blijven zitten. Bovendien moet de woning voor wat betreft de isolatie na de verbetering voldoen aan de eisen. Het is dus zaak het pand door een bouwkundige goed te laten onderzoeken". leerd en is dubbel glas aange bracht. Aan de achterzijde is de pui vernieuwd; slechte plafonds zijn vervangen door stucwerk; het hang- en sluitwerk van de deuren is gerestaureerd. Een hele ingreep en het grootste deel is gesubsidieerd. Schitterend!" De procedure (bouwtechnisch on derzoek; aanvragen en prijsopga ve) nam in het geval van de heer Bedaux drie maanden in beslag. "Toen ik het pand kocht had ik bij de subsidie-regeling nog geen mo ment stil gestaan. Het dak lekte verschrikkelijk, maar tot veel dan lapmiddelen kwam ik nie de huurders maar bellen en klag: Zenuwachtig werd ik ervan. Nu, r de verbouwing, heb ik geen tele foontje meer gehad". Dat de huur ders van de heer Bedaux geen en kele reden tot klagen hebben, heeft nog een andere reden. De huurprijs is namelijk verlaagd. "Dat is inder daad nog belangrijk om te vertel len: voordat er veranderingen aan de woning mogen worden aange bracht, is daarvoor toestemming van de huurder noddig. En als de subsidie is verstrekt, moet de huur prijs van de woning of het apparte ment (dus na aanpassing) in over eenstemming zijn met de huurwet geving. Meestal zal dat betekenen dat de huurprijs omhoog gaat; in mijn geval moest ie omlaag. Mijn huurders zijn er dus in dubbel op zicht op vooruit gegaan. En wat mij betreft: ik ontvang dan weliswaar minder huur, maar ik heb eens uit gerekend wat de verbeteringen mij aan onderhoud schelen! Dan kun je maar beter gebruik maken van de subsidieregeling. Bovendien: mijn pand is weer helemaal in or de”. Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 22 februari 1991 tot 8 maart 1991 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. Gedurende deze periode kunt u schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningsverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. ■s D! BI 4 llpEk 5MUTSLAAF RiHGBAAN 70C MA f

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 6