RENAULT CLIO BACCARA EN 16-KLEPPER Groter 'lijf' voor Celica 3 Nieuwe uitgaves en opties Volvo 400-reeks Amerikaanse APV ook op grijs kenteken interesse van s u B RS J M J j uur 2 T R J U A fck"“*** DE AUTOMAAT - Donderdag 21 februari 1991 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER .aser, II Chique 8stui de 1 00,- Tevreden ïN’90 hü I I n .3 HB oo’- o 3 O ■O N 0) 3 Q. O CD I O O (Q 00,- CD CD 2. G> 188 >88 189 186 189 189 186 186 >86 013-355575 00,- i m wit, car- I ruari 1991 - pagina 8 viertraps automaat. 1 kan de klant kiezen i kleuren: zwart, twee twee keer groen metal Alle auto’s met bovag-garantie, bewijs, APK WN, milieu-inspectie en 10.000-km-beurt. ling van deze Cargo Van op basis van de Chevrolet Lumina is even futuristisch als van de versie met ruiten en stoelen achterin. De Car go Van heeft standaard een auto matische drieversnellingsbak en nivo-regeling en dat voor een prijs exclusief BTW van f.36.455,=. dag werd door slechts 600 bezocht, een erg laag liet gaf echter een groot persmensen veel kregen op iedere at betreft de Op 7 februari werd de Rai offi cieel geopend. Vooral in het be- AAVA LVVV?e jdC kaar te krijt ieder geve op de edit Afgelopen zondagavond 17 februari sloot de Amster damse Rai haar deuren voor wat betreft de Auto Rai '91. Standbouwers en importeurs hebben deze week hun uiterste best gedaan de Rai-hallen weer af te leveren, zoals ze ruim tien dagen ervoor werden aangetroffen: leeg! De organisatie kan terugkijken op een redelijk succesvolle tentoonstelling, met echter lagere bezoe kersaantallen. Carnaval P. ROKS en Zn. Kloosterstr. 42, GOIRLE (zljstr. Tllburgnweg bl| Betbo automateriaal) General Motors introduceert een grijs kenteken-uitvoering op basis van de Pontiac Trans Sport en de Chevrolet Lumina. De auto heeft voorin een 3,1 liter V6 injectiemo- tor met aandrijving op de voor wielen. De carrosserie is volledig uit kunststof gemaakt. De uitstra- --3t g< ’lijf. goed al goed, de Rai is weer bij. Pas in 1993 is er weer een =>r is overigens veel zijn stemmen die be- a Rai beter in mei ge in juni 1990 werd de Clio van Renault gelanceerd. In datzelfde jaar zijn er in Frankrijk maar liefst 105.167 eenheden van verkocht, terwijl er in heel Europa zo'n 150.000 exemplaren over de toonbank gingen. Het pro gramma is compleet met benzinemotoren, diesels, drie ën vijfdeurs en besteluitvoeringen. Nieuw zijn echter de Clio Baccara en de 16V, twee modellen die de luxueuze en sportieve top van het programma vormen. Beide auto’s zullen dit voorjaar ook op de Nederlandse markt worden gepresenteerd. kleuren rood, zilvergrijs en don kerblauw metallic. In Frankrijk uit vijf chique 3 grijstonen en tallic. .itara iger, Lan- Scorpio gin bleef het publiek weg. Zelfs het per definitie drukke begin- weekend, was uitermate slap. In het Zuiden vierde men echter car naval, veel mensen waren naar de wintersport, terwijl ook het slechte weer en de Golf-oorlog hun invloed hadden. Het resultaat was wel dat de mensen die daad werkelijk naar de Rai kwamen veel meer in de gelegenheid wa ren echt rond te kijken. Het per centage mensen wat werkelijk op zoek was naar een auto was dan ook veel hoger dan normaal. Het laatste weekend maakte echter weer wat goed. Zaterdag 16 en zondag 17 februari was het druk ker dan gemiddeld. serie, Honda Accord Aerodeck, Mitsubishi Sigma, Suzuki Vitara 5-deurs, Chrysler Voyager, Lan cia Dedra Turbo, Ford 24V en de Skoda Favorit Estate waren allemaal aanwezig. Eén primeur liet wel erg lang op zich wachten. De Lada Samara sedan kon niet op tijd vanuit Rusland ar riveren. De nieuweling werd pas het laatste weekend aan de Lada- stand toegevoegd. Een incident betrof het naar bene den komen van de Renault Lagu na op de persdag. De auto stond blijkbaar niet goed verankerd op zijn draaischijf Eind goed al g voorbi, Rai. Daarover discussie. Er zij weren dat de ispiegels en air- 5 met deze com- nog niet klaar die van buiten te getint ra- itmetalen vel- npen in de voorbum- illic lak waarin ook de IGL, LPG. 19Ó8 wart........ 1988 s, LPG1988 CL, 5-dr*. 1988 cent 1987 der1987 car 1986 1986 1986 ■l-PG 1985-1986 .3 sedan 1984 IS1984 2.0 GSL... 1984 S1985 1983 1982 1981 1981 De Clio Baccara zet deze traditie voort. Leer is weer te vinden op het meubilair, de deurpanelen en het stuurwiel. Nieuw is echter dat hier en daar wat houtaccenten zijn toegevoegd. De uitrusting is verder compleet met centrale ver grendeling met infrarood afstand bediening, radio-cassettespeler met afstandbediening aan het stuur, elektrische voorportierrui ten, in ongelijke delen neerklap- bare achterbank, stuurbekrachti ging, elektrisch verstelbare en verwarmde buitens conditioning. Zelfs plete lijst zijn we met de Baccara, herkennen is door de men, speciale licht gen, mistlamp per en metalig bumpers en spiegels worden uit gevoerd. De Renault Clio Baccara zal waarschijnlijk in twee uitvoerin gen te koop zijn. Er valt een keuze te maken uit een 1.8 liter injectie- motor van 95 pk gekoppeld aan een handgeschakelde vijfbak of de 1.4 liter Energy met de nieuwe houden kan worden. De Amster dam Auto Rai moet de belangrijk ste autotentoonstelling worden van Noord-Europa. Het belang is nu te klein, waardoor veel merken him noviteiten opsparen voor Genève of Turijn. Maar organisa tie en importeurs hebben weer bij na twee jaar de tijd om dit voor el- .jgen. We kunnen in >val tevreden terug kijken itie 1991. In 1987 werd voor het eerst de naam "Baccara" bij Renault ge bruikt voor een bijzonder comple te 5. Het ging om een versie met een uitermate luxueuze uitrusting met lederen bekleding, stuurbe krachtiging en lichtmetalen vel gen. Door de jaren heen zijn er ook Baccara-uitgaven van de 25 en 21 verschenen. Nieuwe auto's waren er voldoen de te zien. Een aantal merken hadden Europese en Nederlandse noviteiten. Helaas geen wereld primeurs, alhoewel Hyundai de indruk wekte dat de Lantra nog niet eerder was getoond. Dezelfde auto was begin januari echter al in Detroit te zien geweest. Maar de Fiat Croma, Audi 100, BMW 3- Voor een goede gebruikte auto naar Autobedrijf PLAN WEST BMW 316 1987 Ford Sierra 1.6 L 5-d1984 Peugeot 205 Accent1986 Peugeot 505 GLD1986 Honda Civic 1.5 GL 1985 Fiat Regata 70 1986 Fiat Panda 1985 Mitsubishi Colt diesel 1984 VW Golt diesel1985 Toyota Starlet1985 Opel Rekord 2.0 S1983 Talbot Horizon1982 Ford Fiesta1986 De persde" mensen be: j aantal. Het voordeel dat de meer aandacht 1 -‘and. Ook voor wat betreft de „cet-owner dag hetzelfde beeld. De Rai had zelf directeuren van grote bedrijven en leasemaat schappijen uitgenodigd. Voor heen werden kaarten door de af- I zonderlijke importeurs rondge- lurd. Zodoende was het ook op i tweede dag van de Rai (6 fe bruari) behoorlijk rustig. Een paar duizend werkelijk geinteresseer- den kregen alle mogelijkheden i om de voor hun interessante s auto's uitgebreid te bekijken en 11 onder het genot van een drankje met hapje te laten voorlichten. Voordat het publiek over de Rai kon uitzwermen, kon de tentoon stelling al een succes genoemd worden. Snelheidsduiveltje Aan de Clio 16V de taak het suc ces van de 5 GTturbo voort te zet ten. Renault heeft de turbocom pressor helemaal over boord ge zet en levert in haar nieuwe snel heidsduiveltje een 1.8 liter 16- kleppenmotor van 140 pk. De Clio 16V springt er wat uiterlijk betreft helemaal uit. Zowel voor- als ach- terspatborden zijn veel boller, de voorbumper oogt met standaard mistlampen veel aggressiever, ter wijl de bult op de motorkap iedere twijfel wegneemt. De bumpers zijn in de carrosseriekleur gespoten, terwijl ook het kleine spoilertje bo ven de achterruit is meegeverfd. De Clio 16V is voorzien van een nieuw ontwerp lichtmetalen wie len met 15 spaakjes. Hierom heen zitten 185/55R 15V banden. In het interieur valt naast de sport stoelen en het nieuwe stuur vooral ook het gewijzigde dashboard op. De overkapping is verder doorge trokken en biedt plaats aan een oliedruk-, oliepeil- en olietempe- ratuurmeter. De Clio 16V heeft èen extra grote brandstoftank van 50 liter. Tegen meerprijs kan ABS worden geleverd net als stuurbe krachtiging, alarm, autoradio met afstandbediening en een schuif- dak. Daarnaast kent Renault bij de Clio 16V twee optiepakketten: Pack 1 herbergt elektrisch bedien de voorportierruiten en centrale vergrendeling met afstandbedie ning. Het GT pakket bestaat uit twee van binnenuit verstelbare en elektrisch verwarmde buitenspie gels in combinatie met de lichtme talen velgen. De exacte specifica ties van de Nederlandse uitvoe ring zijn nog niet bekend. De Clio 16V kan worden besteld in de kleuren wit, rood, blauw, grijs en zwart. Over definitieve prijzen is nog niets bekend. De Nederlandse Volvo-dealers hebben sinds kort twee aantrekke lijke en sportieve actie-modellen op basis van de 440 in hun show room. De 440 Sunray is gebaseerd op het basismodel met de 79 pk motor gekoppeld aan de handge- schakelde-vijfbak. De auto krijgt als extra's een zwarte achterspoi ler, 13-spaaks wieldeksels, brede flankbescherming en zwarte trim ming. Leverbaar in de kleuren rood en donkergrijs, wordt de rosserie van de 440 Sunray opge fleurd met striping en badges. De auto is te koop voor f.29.750, De 440 Highway kent de GL met 87 pk krachtbron als basis. Ook hier standaard een handgescha kelde vijfbak. De Highway heeft multi-colour veloursbekleding, hoofdsteunen achterin, meegespo ten bumpers, spiegels en achter spoiler en een zwart paneel tussen de achterlichten. De Highway is te bestellen voor f.35.750,= in de Met uitzondering van het absolute basismodel zijn alle varianten uit de 400- reeks (440, 460 en 480) voortaan tegen meerprijs uit te rusten met een airbag in combina tie met gordelspanners. Deze laat ste voorziening zorgt er bij een aanrijding voor dat de voorpassa- giers in hun stoel getrokken wor den. Dit beperkt de kans op hoofd en borstletsel aanzienlijk. In com binatie met de gordelspanners kan in de 400-reeks airbag voor de bestuurder worden geleverd. Het zich in een fractie van een se conde opblazende kussen van 60 liter zit in het stuurwiel opgebor gen. Beide systemen worden elec- tronisch bewaakt. Bij een defect wordt dit door een controlelampje gemeld. De meeprijs voor airbag inclusief de gordelspapners be draagt f.4.250,= De Toyota Celica in meest recente verschijning, was tot nog toe le verbaar in drie uitvoeringen, de 1.6, de 2.0 en de 4WD. Hierbij viel de laatste vooral op door zijn bre dere uiterlijk. Importeur Louwman Parqui gaat nu echter deze 'Wi de Body' ook leveren op de 2.0 GTi. De auto is herkenbaar aan de Turbo- spoiler achterop, de uit gebouwde spatschermen en de 6,5J brede aluminium velgen met 215/50 VR-15 banden. Voorin zit de krachtige 2 liter 16-kleppen motor met èen vermogen van 156 pk. De Celica Wide Body is zo doende een betaalbare replica van de auto waarmee recent door Carlos Sainz het Wereldkam pioenschap Rally's en de Rally van Monte Carlo werden gewon nen. De Toyota Celica 2.0 GTi Wide Body kost f.62.930,Er is echter al een Celica 1.6 STi vanaf f.44.450, terwijl de supersnelle Turbo 4WD voor f.94.000,= in de prijslijst staat. 1 M M

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 29