BW Bi TE KOOP BOUWGROND VOOR PARTICULIEREN lf TL "“““ra AANBIEDINGEN E i_ i SPO I «ïgj CENTRUM f DE TILBURG Donderdag 21 februari 1991 - pagina 14 DE TILBURGSE KOERIER DE ONDERGETEKENDE, man/vrouw Naam: Voorletters: Adres: Woonplaats: Postcode: (privé) Tel.: (zaak) Datum: Handtekening: Afd. P&G I GILDEG'/AS1 Talen and en spreekt daardoor irderden te helpen deze Hobby en ontspanning Uitnodiging nzaeTf het loti- Doe-het-zelf Diversen n bij storingen te 1 zodat men het d; Een schat aan kennis en ervaring aangeboden door 50-plussers Nummer 8 Februari 1991 ECONOMISCHE GEBONDENHEID IS NIET NOODZAKELIJK jnder notarieel r 9 maart 1991 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I INSCHRIJFFORMULIER CAMPENHOEF te komen voor informatie of om donderdag tussen 10.00 en a INDIEN VAN TOEPASSING: Gehuwd of samenwonend met: Wit me alle kin< I Naam Adres PostcodeWoonplaats Telefoon gemeen- techr van storingen vies. ».v.. van troon in iet Nedc wil beginners in de :pjes. Is op de hoog- Slechts één keuze maken en doorhalen wat niet van toepassing is. Ingevuld formulier zenden aan: DIENST PUBLIEKE WERKEN t.a.v. Postbus 717,5000 AS TILBURG. In de linkerbovenhoek van de enveloppe vermelden: Inschrijving Campenhoef In te vullen door afdeling Projectontwikkeling <en Gronduitgifte: Ingekomen dd Volgnummer Volgnummer na loting: Zij wil dit rsonen. ’t Gilde Spoorlaan 320 5038 CC Tilburg 013-434572 of 433584 Wenst zich in te schrijven vooreen bouwkavel vooreen kleine vrijstaande/halfvrijstaande woning* gelegen in het plandeel Campenhoef. VOORWAARDEN: Bij de verkoop van de grond zullen voorwaarden wor den opgenomen die ondermeer betrekking hebben op: de verplichting dat de woning gebouwd wordt door een aannemer die is ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en Sociaal Fonds Bouwnijverheid; een vervreemdingsverbod van de woning gedurende de eerste vijf jaren na ingebruikneming daarvan. de woning moet worden aangesloten op het net van de plaatselijke stadsverwarming. kunt t 320, lens bo- tuur de- bezoeken natuurgebie- in de omgeving van Til- Voor iedereen die kennis en ervaring van oudere stadsgenoten kan gebruiken. (Ook voor mensen uit omgeving Tilburg). milita De afd. Til sióenbond 1 haar ledei Gasthuisrinj burg. Ook c aangesloten kom. Inl. tel Er is behoefte aan adviezen op velerlei gebied. We zoe ken 50-plussers voor de volgende aanvragen: astrologie, kleding maken, meubelstofTeren, biljarten, hulp bij het gebruik van een computer, schaken, meubelmaken, ad vies bij het illustreren van een blad, enz... T GILDE Spoorlaan 320 5038 CC Tilburg 013-434572 of 433584 Wonen in de Reeshof, wonen in Tilburgs nieuwste stadsdeel. De Reeshof is een woonwijk op de grens van stad en platteland. Zo kunnen de bewoners genieten van een landelijke omge ving én van de voorzieningen die horen bij een i grote stad. Campenhoef is een nieuw woongebied in het plan Reeshof II. Het gebied is zeer gunstig gele gen, dicht bij het Reeshofbos en het toekomstige winkelcentrum Heijhoef. In de onmiddelijke nabij heid liggen drie basisscholen. Bovendien worden in de toekomst in de buurt van deze scholen een bibliotheek en een sporthal annex wijkcentrum gerealiseerd. Op loopafstand zijn ouderwetse dreven en een uitgestrekt wandelbos gelegen zodat u ruimschoots van het ’buitengevoel’ kunt genieten. Campenhoef is prima bereikbaar. De toegangswegen zijn ruim en er liggen verschil lende goede fietsroutes. Bovendien is in het plan een locatie opgenomen voor de realisering van een nieuw NS stationOver de werkelijke totstand koming van deze voorstadshalte is nog geen zekerheid te geven. Binnen het plan Campenhoef heeft de GEMEENTE TILBURG aan de Kijkduinlaan en de Kollumstraat 21 kavels beschikbaar voor de ■bouw van kleine vrijstaande woningen. Aan de Klinkenbergstraat en de Kollumstraat zijn 6 kavels beschikbaar voor de bouw van halfvrijstaande woningen. De oppervlakten per kavel variëren van circa 247 m2 tot 439 m2. De grondprijs bedraagt f 189,- per m2 inclusief BTW (prijspeil 1991). Deze prijs moet nog door de gemeenteraad wor den goedgekeurd. LOTING: De uitgifte van de bouwkavels zal plaatsvinden per I bebouwingscategorie door loting on^- l toezicht. Alle aanmeldingen die vóór I binnenkomen kunnen aan de verloting deelne/nen. 1 Zodra de loting heeft plaatsge- vonden wordt de uitslag aan H alle ingeschrevenen bekend ge- maakt. Eind maart a.s. wordt H begonnen met de feitelijke uit- M gifte. Zij die daarvoor in aan- H merking komen worden tijdig "'9el1°I"9t'Tilburg Electronisch orgel (GL 041) De heer Janssen heeft als hobby het bespelen van electronisch orgel. Hij wil uitleg geven over zo’n instrument en het gebruik ervan. Glastechniek (tiffany), siersmeden, figuurzagen, enz.. (GL 077) Gepensioneerd metaalbewerker wil groepen helpen bij het uitoefe nen van hun hobby, o.a. figuurzagen (hout en kunststof); houtdraai- en, glastechniek (tiffany), siersmeden, koperbewerken. Bijvoorbeeld in buurthuizen en andere centra. Ook voor kinderen en ouderen. Niet bij hem thuis. Knuffelpoppen (GL 066) Mevrouw heeft als hobby het maken van knuffelpoppen. i graag aan anderen leren. Bij haar aan huis. Eén of twee pers Zij geven u graag adviezen, begeleiding en informatie. In een infor mele sfeer (dus geen officiële cursussen) en geheel belangeloos. (Van zelfsprekend betaalt u wél de eventuele onkosten: reis- en materiaal kosten). Iedereen kan van de aanbiedingen in de Gids gebruik maken: jong en oud; particulieren, organisaties en scholen. Het kan zijn dat de aanbieder naar u toekomt, misschien ontvangt hij/zij u liever thuis. Soms is er elders ruimte beschikbaar. Bent u 50-plusser? En spreekt bovenstaande u aan? Dan no digen wij u uit om eens langs u op te geven. Op dinsdag en 12.00 uur is er iemand aanwezig. Wilt u gebruik maken van een aanbod in deze Gilde-Gids, dan 1 u reageren op drie manieren: kom langs bij ’t Gilde, Spoorlaan op dinsdag of donderdag tussen 10.00 en 12.00 uur; bel tijde vengenoemde uren: 013-434572 of 433584; vul de bon in en sti ze naar ’t Gilde, Spoorlaan 320, 5038 CC Tilburg. INFORMATIE/AANMELDEN: Is uw interesse gewekt en wilt u meer informatie of wilt u zich aanmelden, wendt u zich dan tot de afdeling Projectontwikkeling en Gronduitgifte van de Dienst Publieke Werken van de gemeente Tilburg, Vincen- tiusstraat 102 te Tilburg. Het kantoor is geopend op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur. De afdeling is telefonisch bereikbaar via de nummers (013)-428632 (de heer R. Vennings) en (013)-428630 (de heer P. Hems). Het is beker en Polen den teel ook wen. Daarv iedere zaten 14.00 uur. h er op bepa kan inleven Polen en Rc inleveringsd februari en tot 20.00 ui Voor Roemt veren alleen 1 maart. E hyis afgelevt centrum, tel SC Op zaterda Amensty In lijkse schrijf het Koningf uur bent u v I formatietafe liggen voorl maar hoeft mee kunt i schrijven. onm Prof. dr. L. geschiedenis geerte aan I verkent wat Of is er iet taal? Of is aan een pi i Kant en Hei verkenning, plaats zond; goge, Willen Schoenmakersvak (GL 049) De heer Van Zuylen is ruim 40 jaar schoenmaker geweest. Hij kan veel vertellen over zijn vroegere beroep. Restauratie (GL 052) De heer van Berkel heeft ruime ervaring in restauratiewerkzaamhe den. Personen die voor hun liefhebberij zelf antieke voorwerpen wil len restaureren, kan hij van advies dienen. Vooral als het gaat om kraalwerk, fijn borduurwerk (ook ontwerp), hout, goud- en zilver werk. Schoenmakersvak (GL 062) Iemand van 88 jaar heeft zijn leven lang ervaring opgedaan in het leer- en schoenmakersvak. Hij wil jongeren, die echt belangstelling hebben, opleiden om het schoenmakersvak uit te oefenen. Hij wil ook over zijn vak vertellen. Hij beschikt over allerlei ontwerpen en modellen. Naaimachines (GL 065) Iemand met jarenlange ervaring in de verkoop van naaimachines voor industrie en huishoudelijk gebruik wil graag advies en uitleg ge ven bij gebruik van naaimachines. Wandelen in de natuur (GL 070) Onder begeleiding van een kenner van de te den kunt u een ochtend per week wandelen ir burg. Iedere maandagmorgen om 9.30 uur. Theorie auto-opleiding (GL 073) Ex-autorijinstructeur wil mensen die moeite hebben met de theorie van de auto- opleiding uitleg geven. Hebt u taal- of leesproblemen of bent u al wat ouder, door extra aandacht kunt u wellicht de eerste beginselen onder de knie krijgen. Na enige tijd kunt u dan een erken de theorieopleiding gaan volgen. Brailleschrift (GL 009) De heer van Rooy heeft 16 jaar ervaring in het maken van braille- boeken. Hij weet alles over het brailleschrift en wil graag zijn kennis overdragen aan belangstellenden. Het liefst bij de aanvrager thuis. Houtdraaien (GL015) De heer Van Zuylen beoefent al 17 jaar het houtdraaien als hobby. Hij wil bij hem thuis daarover informatie verstrekken. Planten en tuinkruiden (GL 031) Eén van de hobby’s van de heer de Kok is het kweken en verzorgen van kamerplanten, tuinplanten, groenten en kruiden. Personen die vragen hebben op dit gebied, wil hij advies dienen. Hij wil ook vra gen beantwoorden ten aanzien van het gebruik van tuinkruiden, bij voorbeeld voor gebruik door dieetpatiënten. Fotograferen (GL 032) De heer de Kok is al vele jaren amateurfotograaf. Hij is allround dit gebied. Mensen die met deze hobby willen beginnen, kan weg helpen. Belangstellenden die deze hobby reeds beoefenen m nog vragen hebben, wil hij ook adviseren, bijv, bij het vergroten, ontwikkelen, fotograferen met effecten door gebruik van filters, enz.. Alleen overdag. Handwerken (GL 034) Mevrouw Stevens, is 30 jaar moderedactrice geweest op het gebied van handwerken in de ruimste zin van het woord. Zij weet heel veel van breien (ook machinebreien), haken, borduren, enz.. Ze wil haar ervaringen doorgeven: te denken valt er aan hulp bij het tekenen en uitwerken van brei- en haakpatronen; berekenen en omwerken van een patroon in een andere garendikte; dit alles ook vanuit een andere taal in het Nederlands en omgekeerd. Ze wil ook behulpzaam zijn bij breien. Keramiek bewerken (GL 038) Mevrouw de Kok wil u kennis laten maken met een nieuwe vor vrijetijdsbesteding nl. keramiek bewerken. U werkt gietprodukt van klei dat u met penseel en glazuren leert bewerke,.. Het gaat daarna in een speciale oven waar het op 1100 graden Cel sius gebakken wordt. Een geweldige nieuwe hobby; leuk, gemakke lijk en voor iedereen. Engels (GL 014) Een leraar in de VUT is bereid leeftijdgenoten op weg te helpen met Engels. Dit kan in een kleine groep. Op woensdag- en donderdag- jnorgen. Engelse conversatie (GL 040) Mevrouw met 30-jarige ervaring in de Engelse taal wil groepje vor men voor Engelse conversatie. Mensen die enige kennis van deze taal hebben, kunnen zo hun spreekvaardigheid vergroten. Engelse conversatie (GL 045) Iemand heeft 30 jaar in het buitenland gewoond en spreekt daardoor vloeiend Engels. Hij is bereid groepjes gevorderden te helpen deze taal vlotter te leren spreken. Spaans (GL 047) Een leraar in de VUT wil leeftijdgenoten op weg helpen met Spaans. Voor beginners dus. In kleine groepjes. Op woensdag- en donderdag morgen. Italiaans (GL 064) Mevrouw, Italiaanse van geboorte, is bereid aan belangstellenden de beginselen van de Italiaanse taal bij te brengen. Individueel of in een klein groepje. Duits voor beginners (GL 071 Mevrouw, die lang in Duitsland heeft gewoond, v Duitse taal op weg helpen, privé of in kleine groepje te van de grammatica. Indonesisch (GL 072) Mevrouw met kennis van de Indonesische taal wil mensen de begjn- en hen verder op weg helpen, liefst in kleine Metaalbewerken (GL 013) De heer van Herwaarden heeft als onderhoudsmonteur van auto’s en machines veel ervaring opgedaan in het metaalvak. Hij wil mensen op weg helpen met metaalbewerken of lassen. Heeft u zelf appara tuur en weet u er geen weg mee, dan wil hij adviseren bij het gebruik ervan. Individueel of in een groepje. Typen (GL 044) Gediplomeerd staatsleraar omgaan met de typemachine, or bij secretariaatswerkzaamheden een diploma. Klusjes in huis (GL 053) Eenvoudige reparaties in huis en aan huishoudelijke apparatuur. Ik ben bereid om bij storingen te leren hoe de oorzaken op te sporen en te verhelpen, zodat men het daarna zelf kan doen. Individueel of in groepjes. Reparatie en onderhoud aan fietsen (GL 054) De heer Huijgen wil mensen adviseren bij het zelf repareren en on derhouden van fietsen. Ook voor groepjes. Doe-het-zelf (GL 055) Als ervaren metaalbewerker en doe-het-zelver wil ik mensen met al gemeen- technische problemen helpen. Bijvoorbeeld bij het opsporen van storingen aan huishoudelijke apparatuur en auto’s. Alleen ad- Documentatie ’40-’45 (GL 024) De heer Brans, lid van de documentatiegroep ’40-’45, kan aan be- langstellenden veel vertellen over de Tweede Wereldoorlog. Hij be- schikt over dia’s en allerlei documentatiemateriaal. Daarnaast heeft hij een diaserie over de kolenmijnen in Zuid-Limburg en een diaserie over de sloop van de St.- Maartenskerk in de Reit. Voor scholen en I groepen zeer interessant. Postzegels (GL 059) Deskundige wil adviseren en begeleiden bij het liquideren -al dan I niet gedeeltelijk- vanuit erfenissen of anderzins verkregen verzame- lingen postzegels. (V)Aardige én deskundige mannen en vrouwen van 50 jaar of ouder laten u weten welke schat aan kennis en ervaring zij aan anderen wil len doorgeven. In deze Gilde-Gids vindt u een actueel overzicht van wat een aantal mensen aan kennis en ervaring beschikbaar stelt. Enkele aanbiedin gen uit de vorige Gids zult u missen, sommige aanbieders zijn via ’t Gilde al zo druk bezig dat zij tijdelijk geen nieuwe aanvragers kun nen helpen. machineschrijven wil gegadigden leren om daarvan gebruik te kunnen maken u«en, e.d.. Er wordt niet opgeleid voor Mevrouw met kennis van selen hiervan bijbrengen e groepjes bij haar thuis. Duitse conversatie/correspondentie (GL 074) Erkend docent Duits/tolk vertaler wil geïnteresseerden op weg hel pen met conversatie c.q. correspondentie Duits. Op maandagmid dag. lundop Nederlands voor engelstaligen (GL 075) n hij op Gildelid wil individueel hulp bieden aan engelstaligen bij het beter ;n maar leren spreken en schrijven van de Nederlandse taal. Nederlands voor franstaligen (GL 076) Gildelid wil individueel hulp bieden aan franstaligen bij het beter le ren spreken en schrijven van de Nederlandse taal. Bedrijf, organisatie Bedrijfsadviezen (GL 025) Ook voor jonge mensen bestaat in deze tijd de mogelijkheid tot het starten van een bedrijf. Als ex-zakenman ben ik bereid echt gemoti veerde mensen hierbij de weg te wijzen, die niet altijd eenvoudig is, maar wel tot het doel leidt. Bedrijfsadviezen (GL 060) Als directeur lager beroepsonderwijs en gediplomeerd ondernemer i nieuwe vorm van met vervroegd pensioen ben ik bereid en in staat aan (jonge) onder st met een droog nemers van een eventueel op te starten klein of middelgroot metaal- ;n leert bewerken. bewerkingsbedrijf hulp te bieden op bedrijfseconomisch cq. bedrijfs- technisch gebied. Organisatie adviezen (GL 063) Deskundig advies bij het opzetten en/of laten functioneren van orga nisaties op cultureel maatschappelijk gebied. Eventueel bemiddeling. ’t Gilde nodigt 50-plussers uit om hun kennis en ervaring te delen met jong en oud. U hebt vast wel iets te bieden waar anderen wat aan hebben. Ervaring in of kennis van een hob by, ambacht, vaardigheid, sport... Het gaat niet om lesgeven of klussen: het gaat om adviseren, voordoen, vertellen, bege leiden. En dit alles op een informele manier, zodanig dat u en de aanvrager er beide plezier aan beleven. I- I ik heb belangstelling voor Wilt u mij in kontakt brengen met de aanbieder onder I nromdat ik graag M/V

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 14