Gemeentepagina E 'J ’’Zonder gemeentesubsidie had ik het nooit gekund”, zegt Marja van den Braak Tilburgs MILIEUJOURNAAL Particuliere woningverbetering voor eigenaar-bewoners Bouwvergunningen Bestemmingsplannen Pufc wak EM Com m issievergaderi ngen Hinderwet Gemeentelijke telefoonnummers I DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 14 februari 1991 - pagina 6 DE TILBU Samenstelling afdeling Concerncommunicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 Voorwaarden AAAAAAAA Ak- BIJST/! Norm bet Normbec Normbet Norm bet II Het vak; Het vak; maand: luseum ing Bij gezin van fl. 1 Het vake eenouder Noord Oost ko- lar- UITKEF Per 1 jar verhoogd minimurr ir laten ar ken rstraat. 1991 ingedit de ontwe bezwaar stijl subsi- t Ik daar aan zelf moeten -uimte werd 'te luxe’ aan- erhoud rk, ver- rcom- onder gemerkt. Ik kan mij voorstellen dat je de regels moet afbakenen, maar hiervan stond ik toch wel even raar te kijken”. IJs beteke schaatsen teveel sne helpen. D< bevat de v situaties t< 12 plaat! selt. Voor mem slecht voo dlngsstoff HO^ X 1- chemosafe Jm gevaarlij- jaties te voorkomen, zullen de werkers van de Milieudienst sheerde safes meenemen. Dus: n de safe pas mee naar buiten iet geluidssignaal van de che- r hoort en geef hem (met ge- ksel) aan de inzamelaars. s uw woning voorzien is van een latcontainer, kunt u de Milieudienst Burgemeester en Wethouders kun nen zich laten adviseren door c™ missies uit de gemeenteraad, oil andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Chemocar volgende week in gebied rond watertoren Pij 23 ja Bij 22 ja Hij 21 ja Bij 20 ja Bij 19 ja Bij 18 ja Bij 20 ja Bij 19 ja Bij 18 ja 429268 429253 367475 429120 429263 428711 Werke t) 4285 ir 4286 428770 428554 673765 428911 354545 641911 643911 06-11 Ontwerpvergunningen Piusplein 6 (H-90-0068) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en In werking hebben van een café aan Miller Time Café C.V. Hiertoe Is een ontwerpvergunnlng opgesteld. Verdiplein 103 (H-90-0008) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een grillroom-piz zeria aan mevr. A.T. Ramadan. Denkt u eraan dat u de ct niet aan de weg zet? Óm ke situaties te voorkomt. medewerkers van de Milieuc onbeheerde safes meener neem de safe pas mee r als u het geluidssignaal mocar hoort en geef1 opend deks Als flatc ‘"'onka- jkeuken, irin een bad en een toilet, de verbouwing - heb ik bo- steeds twee slaapkamers, .t is geen vergelijking met -?erst was. Aan de straatzij- dakkapel geplaatst; aan de acherkant is de gevel opgetrok ken. Tussen de twee slaapkamers heb ik een badkamer met toilet la ten maken”. Bij 23 ja Bij 22 ja Bij 18, IS leeft Inge I. Het be; i gericht aan c, i van de provinci. int (Postbus 901 f lertogenbosch). men nu bezwaar maakt, kan r straks zonodig beroep instellen bij de Kroon (Koningin en Ministers). Jststelling van de bestem- heeft de gemeente raad op grond van de Wet Geluid hinder verklaard te verwachten dat binnen een periode van tien jaar minder dan 2.450 motorvoertuigen per etmaal gebruik zullen maken van een aantal binnen of nabij de plangebieden gelegen wegen. Deze wegen zijn met name genoemd in een bijlage van de raadsbesluiten. Door een te nemen aan dat v stemminc voorbere doel - bouwat maken be tegen te - realiser bouwplat het nieuw Volgende week rijdt de chemocar In het gebied dat wij aandulden als «rond de watertoren» om het che misch afval bij u aan huls op te ha len. Op bijgaand kaartje kunt u af lezen op welke dag van de week de chemocar bij u In de buurt is. Deze ronde van de chemocar begint op maandag 18 februari. ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunnlng en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be stuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. jediend. Daarnaast kan tot 15 i vergunning of tot het treffen jediend. Dit verzoek moet men ding. Wanneer dit verzoek iroep ingesteld, is de vergun- legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor Besterdring 1Het veranderen en vergroten van Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer Economische Zaken en Werkgelegenheid Gecombineerde vergadering waar voor ook de fractievoorzitters zijn uitgenodigd. Voorzitter: wethouder R. van Eijke- ren. Secretaris: P. van Bragt. Op maandag 18 februari om 19.00 uur In de raadszaal op de eerste verdieping van het stadhuis. Op de agenda als enige punt: - Concept-Profielschetsbrief Stede lijk Knooppunt Tilburg. bellen om uw chemosafe te laten ophalen (tel. 429100). De inzame laars komen dan op afspraak langs om uw container te legen, die u ver volgens weer terugkrijgt. De chemocar is inmiddels minimaal één keer in alle wijken van de stad geweest. Tijdens deze eerste ronde haalden de medewerkers van de Milieudienst ruim 11.000 kilo che misch afval op. Dat is natuurlijk een aardig begin, maar we streven naar het inzamelen van 1 kilo chemisch afval per inwoner per jaar, dus kijkt u nog even goed wat er allemaal in de chemosafe mag! Stadhuis Algemene Zaken Gemeentelijk Archief Milieudienst Milieuklachten Klachten vliegverkeer Waterzuivering Waterzuivering Stadsreiniging Grofvuil Ongediertebestrijding Afvalbegraafplaats Welzijnsdienst Sociale Dienst Informatielijn Sociale (niet gratis) Sport en Recreatie (velden, zalen) (zwembaden) Nederlands Textielmi Buro Budgetadviserir Economische Zaken Publieke Werken Klachtennummer Publieke 1 (mankementen op straat; Informatiepunt stadsbeheei Buro Huursubsidie Parkeerbureau Centrale Begraafplaats Politie Brandweer Sociale Werkvoorziening GGD Midden-Brabant Alarmnummer Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. «PRUILHOEK» e.a. De gemeenteraad stelt bestem mingsplannen vast. Dit gebeurt op voorstel (ontwerp) van burgemees ter en wethouders. Tegen de vast stelling door de gemeenteraad kan bezwaar worden gemaakt. De be zwaren worden dan meegenomen bij de verdere besluitvorming. Een vastgesteld bestemmingsplan gaat naar gedeputeerde staten (provin ciaal bestuur). Die kunnen het plan geheel of gedeeltelijk goedkeuren, of goedkeuring onthouden. De gemeenteraad heeft op 28 ja nuari 1991 de bestemmingsplan- llc,cl 1U U1 c nen «Pruilhoek» «Harlngselnd I» maandag en L u fNTd> 17 0° uur en c steld. Het bestemmingsplan «Pruil- dan uan q nn hoek, heeft betrekking op het ge- bied omsloten door de Trouwlaan, b’ruari 1991 t0 Nazarethstraat en de Nieuwstraat. Het bestemmingsplan «Harlngs- eind I» heeft betrekking op het ge- Marja van den Braak, die in de Ak- kerstraat, in de oude stad woont, maakte van de maximale subsidie mogelijkheid gebruik: haar hele huis ging op de schop, zoals de fo to’s duidelijk laten zien. Maar we eerst eens nader met haar nis maken. En met de Akkers En met haar huis natuurlijk. "De Akkerstraat is vlak bij het cen trum en toch lekker rustig. Er wo nen hier leuke mensen. Oud en jong door elkaar. Dit type woning is Via de open trap naar beneden, I men we in de woonkamer van Ms ja. De vieze oude schoorsteen die er eerst in zat, is verdwenen; de muren en de vloer zijn vernieuwd; er is cv aangelegd waarop geen subsidie mogelijk is; en de hele boel is geïsoleerdVia een portaal, waarin een toilet en een washok, komen we in de verbeterde keuken. De oude bijkeuken van weleer is bij de keuken getrokken en baadt in het licht door het glas van een fraai schuin kozijn. ’’Verbouwingskosten zijn geen goedgekeurde kosten” ”De mensen moeten niet denken dat ik op alles dat Ik hier heb laten doen 65 procent subsidie heb ge kregen”, waarschuwt Marja. De werkelijke verbouwingskosten lig gen namelijk een heel stuk hoger dan de zogenaamde ’goedgekeur de kosten’, waarover Je subsidie krijgt. Niet altijd Is dat even goed te begrijpen. Ik wilde het bad en het toilet uit de bijkeuken naar boven hebben en kreeg daarvoor subsi die. De bijkeuken, als extra ruimte vrijgekomen - en door mij expres in de oorspronkelijke authentieke stijl gehouden - werd echter niet diabel geacht. Alles wat Ik da heb opgeknapt heb Ik ze betalen. De extra leefrul door de gemeente als 428811 428811 429070 428811 429500 06-0226033 1 553987 420723 428611 429100 429100 551986 428511 329911 Dienst 06-8212337 Heusdenlaan 5. Het bouwen van een garage en een erfafscheidlng bij de woning aan de Heusdenlaan 3 (B-91-0100) Hindeloopenstraat 6. Het bouwen van een erfafschel- ding bij de woning aan de Hinde loopenstraat 60 (B-91 -0139) Keizersveerlaan 7. Het bouwen van 12 woningen men ook aan de Keizersveerlaan (B-90-2068) Sibeliusstraat 8. Het bouwen van een erfafschel- ding bij de woning aan de Sibelius straat 269 (B-90-1916) "Mijn huisje is helemaal verbouwd; met behulp van subsidie van de ge meente. Ik heb best veel leuke re acties gekregen. Vooral mensen die het huis in de oude staat heb ben gekend, staan versteld van hoe het er nu uitziet. Enkele ideeën zijn zelfs overgenomen door mensen hier een paar deuren verderop...” sfeervol. Ik houd daar meer van dan van nieuwbouw. Vanaf het begin dat ik hier kwam was het de bedoe ling het huis te verbouwen. Fijn dat daarvoor subsidie beschikbaar is. Anders had ik het niet gekund". "Geknutseld en verprutst” Marja woont sinds 1987 in de Ak kerstraat. Haar huisje stamt uit 1904 of 1912. Die jaartallen heeft zij bij oude buren kunnen achterha len. Verder navorsen ging niet: de tekeningen van het pand gingen ooit bij een stadhuisbrand In vlam men op. Toen Marja de woning betrok was er in het verleden door vorige be woners alleen maar wat aan "ge knutseld”, zoals ze het uitdrukt. "Eigenlijk was er meer aan ver prutst dan verbeterd. Gelukkig maar dat ze niet al te ver zijn ge gaan. Boven waren twee slaapka mers en een nauwelijks bruikbare zolder. Beneden was een woor' mer, een keuken en een bijkeu metdaarir Nu - na df ven nog s maar dat i hoe het eer de is een de Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden: maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins- I dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. de woning aan de Besterdring 109 (B-91-0156) Bosscheweg 2. Het vergroten en gedeeltelijk ver anderen van de woning aan de Bosscheweg 189 (B-91 -0144) Burg. Suysstraat 3. Het bouwen van een garage en een berging bij de woning aan de Burg. Suysstraat 59 (B-91-0158) Bijsterveldenlaan 4. Het bouwen van een rioolgemaal aan de Bijsterveldenlaan (B-91-0185) bied omsloten door de Korvelse- weg, de Korveldwarsstraat, de Nieuwstraat, de Trouwlaan en de Hesperenstraat. Het bestemmings plan Friezenlaan-Noord heeft be trekking op het gebied omsloten door de Bredaseweg, de Gllzer- baan en de Friezenlaan. De bestemmingsplannen liggen van 14 februari 1991 tot 14 maart 1991 voor iedereen ter inzage bij de re ceptie van Publieke Werken, Vin- centiusstraat 102 (bezoekersin- gang): elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur. De plannen kan inzien in het Gemeentelijk Informa tiecentrum (Stadhuisplein 132): ndag en zaterdag van 13.00 tot i dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Schrifte lijke bezwaren kunnen van 14 fe- k/i u«i i i i tot 14 maart 1991 wor den ingediend door iedereen die te gen de ontwerp-bestemmingsplan- nen bezwaar heeft ingediend bij de gemeenteraad. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan gedepu teerde staten van de provincie Noord-Brabant (Postbus 90151 5200 MC ’s-Hertogenbosch). Indien men Echtpare Eenoudei Net als aan iedere subsidieregeling Is ook aan die voor woningverbete ring een aantal voorwaarden ver bonden: de woning moet tenminste 25 jaar oud zijn; het bewoonbare vloeropper-vlak mag niet groter zijn dan 125 m2; de totale kosten van de verbeteringen mogen niet boven de 90.000 gulden liggen; ook niet boven het bedrag dat u krijgt wanneer u het woonoppervlak ver menigvuldigt met 500,- en daarbij nog eens 27.500,- optelt; uw wo ning mag de laatste vijf jaar niet met subsidie zijn verbeterd; en uw woning mag de laatste vier jaar niet de mogelijkheid hebben gehad van 'schllverbetering', dat wil zeggen in een straat of gebied liggen waar voor de gemeente al eens geld heeft uitgetrokken om alles In één keer aan te pakken. Vergunningen Klein Tilburg 2 Burgemeester en wethouders hebben een nieuwe, de gehele Inrichting omvattende, vergunning als bedoeld In art. 6a van de hinderwet verleend voor een varkens- en rundveehouderij aan Maatschap Van Paamsdonk. De vergunning ligt van 15 februari 1991 tot en met 14 maart 1991 ter inza ge bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 15 maart 1991 beroep worden inge steld bij de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's Gravenhage, door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden inge maart 1991 een verzoek tot schorsing van de van een voorlopige voorziening worden inged richten aan de Voorzitter van genoemde afdeling niet wordt ingediend en er wordt ook geen ber^, ning geldig vanaf 15 maart 1991 De ontwerpvergunning ligt van 15 februari 1991 tot en met 28 februari 1991 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 1 maart 1991 worden ingediend door ireen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die 'lenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de en. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij- smeester en wethouders zijn lan de gevraagde bouwver ven te verlenen. De bouw- i liggen van 15 februari 11 maart 1991 ter inzage bij t Gemeentelijk Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kunt u terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge- Burger van pis gunning» plannen 1991 tot de Milieudienst en het Informatiecentrum. Gedurende deze periode kunt u schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningsverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. De Milieudienst vindt u op de 4de etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en u kunt er elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecen trum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. De ’Chef Bureau Regelingen’ van de gemeente kan zich de verbazing goed voorstellen. "Toch moeten de mensen goed begrijpen waarvoor de regeling is bedoeld. Niet om voor iemand bijvoorbeeld een luxe badkamer te financieren. Soms zie je plannen voor badkamers... Ik denk dan: nou nou, had maar iets aan je dak gedaan! Kortom, er moe ten scherpe regels zijn. Wij subsi diëren verbeteringen die nodig zijn om bouwtechnische gebreken aan de woning op te heffen. Verbetering van de fundering bijvoorbeeld; of van de vloerconstructie of van het dak. Wij subsidiëren verder verbe teringen die voor meer woongenot zorgen dat past in deze tijd. Het ma ken van een toilet met waterspoe ling bijvoorbeeld; of een douche; of het vervangen van een oude elektri sche installatie. Luxe subsidiëren wij pertinent niet. En uitbreiding hoort daar ook bij”. De sympathieke chef benadert het onderwerp voor de duidelijkheid ook nog een keer van de negatieve kant: U krijgt géén subsidie voor: onder houd aan de buitenkant (oude stad mogelijk uitgezonderd); onder1- binnen (schilder- en stucwerk, v vangen van deuren en plinten); centrale verwarming; uitbreiding van het bewoonbare vloeropper vlak; de kosten voor een architect. Eerst informeren De gemeente adviseert iedereen die denkt voor de regeling In aan merking te komen eerst te komen Informeren bij Publieke Werken en niet alvast met verbouwen te begin nen. Dat voorkomt teleurstellingen. Iedere situatie is anders en daarom is het ook het beste dat u tijdig langs komt, het liefst met tekenin gen; desnoods met polaroidfoto’s. Alleen over goedgekeurde plannen en de daaraan verbonden kosten kunt u subsidie krijgen. De verbou wing tenslotte, kan door een aan nemer gebeuren, maar ook kunt u zelf een en ander doen. In het laatste geval wordt uitslui tend subsidie verstrekt over de ma teriaalkosten. "De meeste mensen steken zelf ook de handen mee uit de mouwen", weet Marja van den Braak. ”En dat is best leuk hoor. Je bouwt tenslotte je eigen huis". De meeste werkzaamheden die nog aan haar huisje moeten gebeuren, zijn buitenwerkzaamheden. "Maar daarvoor is het nu veel te koud”. Marja van den Braak (31) was vorig jaar één van de 110 Tilburgers die een beroep deden op de subsidie regeling ’Particuliere woningverbe tering voor eigenaar-bewoners’. En met resultaat. Haar huis aan de Ak kerstraat 104 ziet er voor het groot ste gedeelte weer als nieuw uit. De verbouwing van haar woning, waar voor ze ruimschoots de tijd nam, is dan nog wel niet helemaal afge rond, "maar dat komt nog wel”, zegt Marja; "het ergste leed is gele den. Het is hier nu goed toeven". De lange naam van de subsidie zegt het al: mensen die een eigen huis hebben en dat huis zelf bewo nen, kunnen van de gemeente geld krijgen om hun pand te verbeteren. Goed verzorgde woningen maken de stad aantrekkelijker, vindt het stadsbestuur, en dat is natuurlijk ook zo. Uiteraard werkt het niet zo dat iemand die zijn huis wil verbou wen zo maar naar de gemeente kan stappen en dan zondermeer alle kosten vergoe krijgt. Eigenaren van woningen in de 'oude stad’ kunnen tot 65 procent subsidie krij gen over de 'toegestane kosten’ (waarover straks meer). Buiten de ringbanen gelden 'normbedragen’, dat wil zeggen: vaste subsidiebe dragen voor bepaalde verbeterin gen, zoals bijvoorbeeld het maken van een douche. MA 7/ivo VR [|_GeN SMUTSIAAM BAAN ZUC n I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 6