Kruiken en Kruikinnen I CR /4Z TOTAAL WONEN Bezorger Sjaakie I Minder uitbundig Programma 1991 Maskerade (Voor sfeer in huis en hof TUINCENTRUM V erkeersmaatregelen D’n Opstoet Oplage: 94.025 ex. aan invan aler gb.v. ALS U EVEN AAN DE ’LEUT’ WILT ONTSNAPPEN... Beleggen Sparen in België DANSEN in ES,beek @De Postelse Hoéve -Rozen/toT L ■I iri 1991 - pagina 10 De s@ Koerier J_ ig onderweg, kleps (Foto: Geert van Loon) Prins Rein d’n Irste (r.) en zijn adjudant Jaap Jan van Eijden Rein d’n Irste, 3678 OVER kurkcentrum uto- en pag. 6/7 pag. 8 pag. 9 pag-9 ....pag. 11 13-420143 1.00 uur Dlan van de :e zekerheid, n aan de oorwaarden: pag. 11 pag. 13 pag. 15^, VAN DORST OCCASION-SHOW Waarom... Lees pagina 4. RDHOEK traat 19-21 Pneumat tilburg. jules vernewe 1988 1990 1988 1988 1986 1989 1988 1988 1986 1989 DANSCENTRUM 2000 Zie pagina 9 l RIJN BV SEN BV senstraat 52-56 Tilburg Zie ook onze advertentie op pagina 12 Autobedrijf VAN DORST Stationsstraat 25 - RIJEN U vindt de Tr.ndhoppw Collection In Tilburg bij AZ Totaal Wonen Koningsplein Telefoon 013-433080 volop parkaergalogenhoid afhaaladres Expeditiehof/Paleisring -auto’s apt. 1990, multi-point 1989 1987 1988 1989 1988 1988 1979 Sfeervol tafelen, óók tijdens de carnavalsdagen. Naast de gebruikelijke kaart presenteren wij dan tevens een drietal speciale camavalsmenu's. Reserveren is gewenst. Een gastheer met oog voor detail. Mk hotel restaurant congrescentrum Dr. Deelenlaan 10 - 5042 AD Tilburg - Telefoon 013-636335* je kunt leuk (bij)verdienen natuurlijk. Wie wil de plaats van Sjaakie als bezorger van De Tilburgse Koerier innemen? Iedereen vanaf 15 jaar komt in aanmerking. Heb je interesse? Bel dan nummer 04255-1762 (dagelijks na 18 uur). --zaterdagmiddag is de noordelijke v.e Heuvelring en de Stationsstraat (eer, behalve voor het openbaar vervoer en jumatiek weg 14 tel 013-321316 j lezers van dit blad zijn gewend op de donderdag voor camaval een vrolijk vormgegeven U Kruiken Koerier in de bits te krijgen. Dit jaar doen we het minder uitbundig, omdat dat ons gepaster lijkt in verband met de oorlog in de Golf. Natuurlijk treft u in deze Koerier wel de informatie aan die carnavalsvierders kunnen gebruiken en tips voor hen die deze dagen wat anders willen doen. Net als Prins Rein d’n Irste elders op deze pagina wensen we de carnavalsvierders veel plezier toe, in de hoop dat ze rekening houden met degenen die dit jaar minder zin hebben in leut en dwèèlen. Volgend jaar kunnen we er hopelijk weer zonder bedenkingen tegenaan tijdens het zottenfeest. In verband met carnaval is het kantoor van de Tilburgse Koerier op het NS- plein 14 aanstaande maandag gesloten. Dinsdag is het weer open van 9.00 uur tot 22.00 uur. De aanloopperiode voor het komende carnaval is erg kort geweest en bovendien houden vele mondiale problemen de mensen op dit moment bezig. Hierdoor zal de overgang van het ’gewone’ dagelijkse leven naar het carnavalsfeest zeker wat nadrukkelijker worden gevoeld. Toch spreek ik de hoop uit dat wij in Kruikenstad een uitgelaten en uitbundig carnaval beleven. Dat geeft ons de mogelijkheid om enkele dagen onze zinnen te verzetten, zonder overigens onnozel voorbij te gaan aan alles wat om ons heen gebeurt. Ook dit jaar staat de Kruiken en Kruikinnen weer heel wat te wachten dankzij de gezamenlijke inspanningen van de Camavalsstichting Tilburg en de Tilburgse carnavalsverenigingen. Het is voor mij een uitdaging om voor de derde keer Prins van Kruikenstad te mogen zijn. Wat betreft mijzelf en mijn energieke Raad kan ik u verzekeren dat de scherpte er zeker niet af is. Wanneer ik het met de carnavalsdagen in Tilburg voor het zeggen heb, hoop ik dat alle Tilburgers het feest positief zullen opvatten, met respect voor de carnavalsvierders, maar ook voor hen die het feest nu niet willen vieren. Laten wij door onze positieve uitstraling van dit feest iets moois maken. Kruiken en Kruikinnen, alleen met deze instelling geef ik jullie het brevet om sewèèle te gaon dwèèle. Namens mijn Raad en Gevolg wens ik alle Tilburgers een fijn carnaval toe! u Rein u n irste, Prins van Kruikenstad Tilburg wordt weer tijdelijk Kruikenstad en stort zich massaal in het camavalvertier. Voor even worden de zorgen van alledag aan de kant geschoven en regeren Prins en gevolg over Kruiken en Kruikinnen. De ware zotskappen kijken er al maanden naar uit en zijn klaar om «sewèèle te gaon dwèèle». Ik hoop dat degenen die dit mooie feest vieren niet zullen vergeten de velen die overal in de wereld in minder prettige omstandigheden verkeren. Ik wens alle camavalvierders veel plezier. De burgemeester, G. PH. BROKX Plusstraat 96, Tilburg Tel. 013-363369 Di. t.e.m. vr. 10-6 uur, za. 10-5 uur Donderdag koopavond inteldak. Motor 2.0 L nas, E inj. iteldak. okt. 1990. okt. 1990. Kapt. Hatterasstr. 1,5015 BB Tilburg, tel. 013-421605 Industrieterrein Loven Hieronder treft u een overzicht aan van de grotere deelnemers aan de optocht aanstaande zondag. U kunt dit overzicht uitknippen en meenemen als u naar de optocht gaat kijken. Dan kunt u gemakkelijk nagaan wat u ziet. Veel kijkplezier!!! Zoals bekend gaat de optocht om 13.00 uur van start. De route is als volgt: Prinsenhoeven, St. Josephstraat, Korte Heuvel, Heuvelring, Spoorlaan, Stationsstraat, Nieuwiandstraat, Heuvelstraat, Schoolstraat, Schouwburgring, Bisschop Zwijsenstraat, Primus van Giisstraat, Piusstraat, Piusplein, Heuvelring. De deelnemers: 1Drumfanfare Prins Bernard en de Texasgirls. 3: De Meej-lopers met ’’Sewèèle gaon deze dwèèle in de schonste stad van het laand” 9: Groep Knudde met ”We zen geleerd”. 11De Jong met ’’Waar zouden we zijn zonder de trein”. 15: C.V. De Butsmutsen met ’’Spannend doek”. 19: Jeugdharmonie Orpheus. 21: De Aonhang van Dur Toeval. 25: De Frutschuppers met "Lavelos”. 29: Bouwclub V.O. met ’’Dwèèle meej Jonas zunne walvis”. 33: C.V. De Krentenbolioos. 37: Appels met ’’Alcohol”. 39: C.V. De Fènpruuvers. 47: Het Reesteam. 49: C.V. De Biermeters met ’’Meugde sewèèle gaon dwèèle”. 55: De Lijntrekkers met ’’Tilburg dwèèlt mee de kraon open”. 57: PTT-Harmonie. 61: C.V. De Kerkuilen met ”We gaon gokken dees jaor”. 63: C.V. De Fènpruuvers met ’’Vreemde vogels gaon sewèèle dwèèle”. 67: C.V. De Tunnukus met ’’Meugde sewèèle gaon dwèèle”. 71t’Indutil met ’’Brokx trekt de kar”. 73: Drumfanfare Volt. 77: C.V. De Boemelèrs met ”We maoke muziek voor het publiek”. 79: C.V. De Tunnelplekkers met ’’Dwèèle meej de kraon open”. 81Hooyen met ’’Tip Tap Top zet alles op zun kop”. 85: C.V. De Fènpruuvers met ”’t Is dwèèle meej de kraon open”. 87: De Jantjes. 91: De Sjakoos met ’’Kaaigoed”. 95: De Begaoijers met ”Nie emmere mar dwèèle”. 99: C.V. De Dwaolkschaope met ”Wen hoshaawe”. 103: C.V. De Maastappelraopers met ’’Sewèèle ut galmt van de trommels en trompetten, gaon we dwèèlend de bluumpkes buiten zetten”. 105: C.V. De Naagers. 109: C.V. De Voetzoekers meu”t Is tèèd om te dwèèle rond de kiosk Ill: C.V. De Flepsteppers met ’’Pijpe stele”. 115: C.V. De Bierpompen met ”Wij kèèke ons oge uit”. 119: De Koekedorissen met ’’Hoezo unne gouwe passage”. 121: C.V. De Buntstekers. 123: C.V. De Bierschaope met ’’Meuge we sewèèle meej de biste gaon dwèèle”. 127: C.V. De Görkese Turken met ’’Goade sewèèle meej zèlen”. 131C.V. De Laaileuters. 132: De bestuurswagen en 133 en laatste: De Prinsenwagen. •qS»5, ransportwielen |1 (■Je fjËG&GBÜOOB&l I tilburg mies.verneweg 14 lel 013 321316 iagmiddag 12 februari zijn de nderen van harte welkom op ,v. .xuxuvrfeest met optredens van een lown en Trio Goes. De wat oudere en kunnen in de studiozaal te- om samen met Disco Jolly Joker euke middag te beleven. informatie of bestellen van kaar ten bij Kees van Asten, tel. 426392. LEES VERDER IN DIT NUMMER: Tilburgse revue (5)pag. 3 Tilburgse kennispag. 3 Filmspag. 3 Karnaval in de regiopag. 5 Gemeentenieuws B W-besluiten Kuituur/ Amusement Uit-agenda Cursussen Rondom Hart van Brabant Parochienieuws l Sport. Sommige bezorgers kunnen er geen genoeg van krijgen. Zelfs niet met het carnaval weer voor de deur. Tilburger ’’Sjaakie”, jaren geleden bezorger van De Tilburgse Koerier, was voor één keer op herhaling. Hij toonde eens te meer aan, dat het werk van de bezorger in allerlei opzichten boeiend is. En Maskerade is een 1991 samen met de een fantastisch camavj in een vrolijk versier Tilburg. Vanaf 1991 zullen een reeks van spr de festiviteiten Het Brabants de weer om een nieuwe kenconcert voor 8 februari wordt richt voor de Tilbur dan van een camav met o.m. Jan en Zwaan k ten. Op zaterdagavond 9 nen dan echt de maskers op en k feest beginnen. Bekende orkest de Mühleheide Musikanten, de Turf stekers, de Big Towerband, Rupia en uiteraard Trio Goes hebben reeds hun medewerking toegezegd om deze avond tot een groot succes te maken. Uiteraard zal de Schouwburg in pas sende sfeer versierd zijn en het huisor kest van Flepsteppers «Bloas en Piep- lust» zal acte de présence geven. Op zondag 10 februari bent u na de optocht van harte welkom op het Kouwvoetefist. Maandag 11 februari kunnen nog een maal alle remmen los worden gegooid op de feestavond. Op dinsdagmidda kleine kinderen v, het kinderfe clown e kinderer recht on een leul Meer ir Donderdag 7 februari Kruikenconcert. Aanvang 20.11 uur in Schouwburg Tilburg. Vrijdag 8 februari Diverse carnavalsverenigingen beginnen ’s avonds in de residenties met hun aktiviteiten. In de horecagelegenheden in het centrum en elders in de stad is het volop carnaval. Zaterdag 9 februari 14.11 uur: Aankomst van Prins Rein d’n Irste op het Station. 15.00 uur: Ontvangst van Prins Rein I door burgemeester Brokx op het Paleis- Raadhuis. 15.45 uur: Plaatsing van de Kruikenzeiker op de sokkel op het Heuvelplein. 16.30 uur: Receptie van de Prins en zijn gevolg in de Studiozaal van de schouwburg. Zondag 10 februari 13.00 uur: Vertrek van de grote optocht. De route is als volgt: Prinsenhoeven, St. Josephstraat, Korte Heuvel, Heuvelring, Spoorlaan, Stationsstraat, Nieuwlandstraat, Heuvelstraat, Schoolstraat, Schouwburgring, Bisschop Zwijsenstraat, Primus van Giisstraat, Piusstraat, Piusplein, Heuvelring. 16.50 uur: prijsuitreiking op de Heuvel. Maandag 11 februari 15.15 uur: Het Kruikenpaor wordt op de Heuvel ’in den onecht’ verbonden. 15.37 uur: Receptie van het Kruikenpaor. 23.40 uur: Ontbinding Kruikenpaor door Rein d’n Irste in De Korenbeurs. Dinsdag 12 februari 13.30 uur: Start jeugdoptocht in de Korenbloemstraat. Route: Korenbloemstraat, Korvelplein, Korvelseweg, Zomerstraat, Schouwburgring, Heuvelstraat, Heuvel. 14.45 uur: Prijsuitreiking op de Heuvel door Prins Rein d’n Irste. 24.00 uur: Sluiting van het carnaval 1990, bekendmaking van het motto voor carnaval 1992. Tijdens de intocht van de prins op z rijbaan van de Spoorlaan tussen de afgesloten voor rijdend verkc (brom-)fietsen. Zondag 10 februari: Optocht De politie adviseert iedereen die zondag naar de optocht gaat kijken de auto thuis te laten, omdat er anders in en rond het centrum een verkeerschaos ontstaat. Bovendien zijn die dag weinig parkeerplaatsen in het centrum bereikbaar. Op de route van de optocht zelf mag vanaf 9.00 uur ’s ochtends niet geparkeerd worden. Vanaf 12.00 uur mag het verkeer ook niet meer rijden op de route; de route kruisen is vanaf 12.45 uur niet meer mogelijk, of misschien zelfs eerder als het druk is. Om de stoet op te kunnen stellen, zijn vanaf 10.30 uur noord- en westzijde van de Piushaven, de noordkant van de Havendijk, en de Sint Josephstraat tussen Ringbaan Oost en Prinsenhoeven afgesloten voor alle verkeer. Auto’s kunnen tussen 12.00 en ongeveer 15.30 uur geen gebruik maken van de Spoorlaan tussen de Heuvelring en de Stationsstraat: vanaf de Heuvelring mogen bussen en fietsen dat wel. Omleidingen zijn met verkeersborden aangegeven. Maandag 11 februari: Kruikenbruiloft Wegens de verwachte drukte tijdens de Kruikenbruiloft op de Heuvel zal de Heuvelring tussen Spoorlaan en Piusplein van 13.30 tot ongeveer 17.30 uur voor rijdend verkeer gesloten zijn. Het parkeerterrein op het Pieter Vreedeplein is dan alleen vanaf de Spoorlaan via de Willem II-straat te bereiken. Dinsdag 12 februari: Kinderoptocht De kinderoptocht wordt weer in de Korenbloemstraat opgesteld. Van 11.00 tot 13.30 is die straat tussen de Th. van Kempenstraat en het Korvelplein dan ook afgesloten voor al het rijdend verkeer. Op de Korvelseweg mag tussen 13.00 en circa 14.00 uur niet gereden worden. Verkeer vanaf de Laarstraat wordt via de Oerlesestraat omgeleid. mooi motto om in ie Flepsteppers weer rnaval te gaan vieren versierde Schouwburg donderdag 7 februari reeks van sprankelen- i plaatsvinden. Orkest is reeds druk in u op donderdag 7 februari uitvoering van het Krui- r te schotelen. Vrijdag It de grote zaal inge- urgse senioren, die ivalesk programma kunnen genie- 9 februari kun- laskers op en kan het sten als Donderdag 7 februari 1991 35e jaargang nr. 1695 ï.z z.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 1