Gemeentepagina Meerwerk zoekt passende baan voor langdurig werklozen La Tilburgs, MILIEUJOURNAAL Bit Commissievergaderingen Raads besluiten Bestemmings Wegi plannen Hinderwet Verordeningen goedgekeurd ligts bij v< Broekhoven kan chemocar vol gende week verwachten DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 31 januari 1991 - pagina 6 DE TILBURG? Begeleiding en maatwerk staan centraal Mannc op ^Afeerwe stuk- Meerwerk stopt pas als er een passende baan gevonden Is. (foto: MultiVision Partners) Aanvraag (H-91-0001) 6a van ïkerlj Mi (H-91-0005) (H-91-0006) NfVAL II 2 'Onze k basis va een te ver- ig be- BUREAU Als financi Gemeentel) terecht. Hc mensen me U kunt rus strikt verti VOOR M Geld houdt n vreemd zijn i Toch kan me Soms zijn I veranderen geldlening het met me instantie. L DISCRIM Het Tilbur januari 19* Voor discr 14.00 - 17. Samenstelling afdeling Concerncommunicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 a.s. om is (oude j op 20 maart 1991 om szwaren worden ge iten te wisselen met dt i ingediend. In e is niet bekend t« Hilvarenbeekseweg 35 Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en in wer king hebben van een stalling voor paarden door P.S.J. van Ooyen. -Ingi rond de fruit- en minimaal i de stad chemosafe )m gevaarlij- len, zullen de ■ilieudienst 4 februari iet stadhui: urgemeester en wet- ,rd naar de directeur urg. 10.00 uur bij de Milieu- jemaakt. Bovendien is het je gemeente en de aanvra- jrwerk, Schiphol- ij de Westermarkt). Bij jr eerst een telefonische af maken: 013-636777. Grevelingen 87 Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en in wer king hebben van een persburo door persburo Van Eijndhoven. "Onze bela het hoofd vi vervaardige den gebruil Publieke W van een sta een wegonl net. Onze k basis van al den van de echter veel digen van k bliek verwa Wat valt er En waarom' van alles te duidelijk. Z< maar liefst i dag <n dag i zig houden. De afdeling burg onder Bouwzaken Werken. De kent een bil dienst. De v werken, zijr verdeeld. H tend de mei dienst: drie meetassiste O» Mensen die meer informatie willen, kunnen terecht bij Projektbureau Meer laan 47 (vlakbij voorkeur eerst spraak mLnen. Deze week aan de weg maken met niet gewerl grond te hi periode du bewonersb zaamhedei benden on deduur vai wordt daar werkbare d tijdens het dat de stra; dan geplar voor dezei u dat er we worden. Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, tel. 428561 Op maandag 4 15.00 uur in h< raadszaal). Op de agenda o.a.: - Nota inzake riolering in het bui tengebied van Tilburg - Reactie van de voorzitter op de behandeling in eerste termijn van de nota «Onderweg naar 2000». met het actieplan in de hand wordt bekeken welke mogelijkheden er zijn. Zo kan het voor de n zinvol zijn om zich eerst om of bij te laten scholen, terwijl er voor de ander meteen naar een passende baan gezocht kan worden. En van de in strumenten die Meerwerk daarvoor heeft, zijn de zogenaamde werker varingsplaatsen. Dat zijn tijdelijke betaalde banen van maximaal n jaar, die het iemand mogelijk ma ken om onder begeleiding werker varing op te doen. Met die ervaring wordt de positie bij toekomstige sollicitaties uiteraard een stuk ster ker. En dat is ook precies de bedoe ling. Maatwerk Het zal duidelijk zijn dat Meerwerk maatwerk levert. En dat is meteen de grote kracht van het projekt. Want door dat maatwerk kan voor ieder individu de juiste oplossing gevonden worden. Precies afgestemd op zijn of haar verlangens en wensen, vooroplei ding en capaciteiten. Er hoeft dus nooit nee verkocht te worden. Dat wil overigens niet zeggen dat voor iedereen een reguliere baan weg gelegd is. Waar dat niet mogelijk is, zorgt Meerwerk echter wel voor een goed alternatief, zoals bijvoorbeeld werk via de Banenpools. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. ’’Zijn we In I al keihard a iemand doe een beetje t doen vanda typisch voo meter. U ke met rood-w maar op hel maal nog n< gin”. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Burgemeester en wethouders be reiden een ontwerp-bestemmings- plan voor, dat door de gemeente raad wordt vastgesteld. Voor die vaststelling wordt het ontwerp-plan ter inzage gelegd en kunnen daar tegen schriftelijk bezwaren worden ingediend. In een speciale commis sie kan men tijdig ingediende be zwaren toelichten. De bezwaren worden meegenomen bij de ver dere besluitvorming door de ge meenteraad. Van 8 februari 1991 tot 8 maart 1991 ligt het ontwerp van het be stemmingsplan Bloemisterljstraat voor iedereen ter inzage. Het be stemmingsplan omvat het gebied omsloten door de Bloemisterlj straat aan de oostzijde, de Hout- vesterijstraat en het Sllvrettapad aan de zuidzijde en aan de west- en noordzijde door sportvelden. Het plan heeft betrekking op inmiddels gerealiseerde woningbouw en het woonwagensubcentrum. Van 8 februari 1991 tot 8 maart 1991 kan iedereen schriftelijk be zwaren tegen het plan indienen. De bezwaren moeten worden gericht aan de gemeenteraad (Stadhuis plein 130, 5038 TC Tilburg). Indien men nu een bezwaar indient kan men ook later tegen het vastgestel de bestemmingsplan een bezwaar indienen bij gedeputeerde staten van de provincie Noord-Brabant. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt ter inzage bij de receptie van Pu blieke Werken, Vincentiusstraat 102 (bezoekersingang)elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur. Het plan kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Iedereen he gezien, mae meters nou De chemocar is inmiddels i een keer in alle wijken van geweest. Tijdens deze eerste ronde haalden de medewerkers van de Milieudienst ruim 11.000 kilo che misch afval op. Dat is natuurlijk een aardig begin, maar we streven naar het inzamelen van 1 kilo chemisch afval per inwoner per jaar, dus kijkt u nog even goed wat er allemaal in de chemosafe mag Eilenbergstraat 7 (H-90-0059) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en in werking hebben van een handelsdrukkerij door A. van Beek. De vergunningen liggen van 1 februari 1991 tot en met 1 maart 1991 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 2 maart 1991 beroep worden ingesteld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden Ingediend. Daarnaast kan tot 2 mi een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een1 voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Vc de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er geen beroep ingesteld, is de vergunning geldig vanaf 2 maart 1991 Intensieve individuele begeleiding van langdurig werklozen en herin tredende vrouwen bij het zoeken naar werk. Dat is in het kort de taak omschrijving van het Projektburo Meerwerk. Het projekt is in feite een' vervolg op de zogenaamde hero- riënteringsgesprekken, een lande lijk initiatief dat halverwege 1988 gestart werd. In dat kader werden er door de sociale dienst en het ar beidsbureau gesprekken gevoerd met langdurig werklozen. In die heroriënteringsgesprekken werd bekeken welke kansen iemand op de arbeidsmarkt had en hoe die kansen eventueel vergroot konden worden. De opzet was aardig, maar het gesprek kreeg onvoldoende vervolg. Nadat er een actieplan op gesteld was, werd de werkloze in feite weer aan zijn lot overgelaten. Stimulans Al snel werd dus duidelijk dat de begeleiding eigenlijk verder zou moeten gaan. Met dat gegeven in het achterhoofd gingen de ge meenten in de regio Tilburg en het Arbeidsbureau om de tafel zitten. Met als resultaat het Projektbureau Meewerk. En daarmee kreeg de strijd tegen de langdurige werk loosheid ineens een geweldige sti mulans. Want de begeleiding van Meerwerk stopt pas als voor Iemand een passende plaats op de arbeidsmarkt veroverd Is. Het stre ven is om op die manier zoveel mo gelijk langdurig werklozen In een periode van vier jaar aan een baan te helpen. En nogmaals, de eerste ervaringen wijzen er op dat het pro jekt alle kans van slagen heeft. De werkwijze van Meerwerk is even simpel als doeltreffend. Na het ori nteringsgesprek wordt een actie plan opgesteld. Tot zover niets nieuws dus. Daarna begint het eigenlijke werk echter pas. Want Centaurusweg 111 Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een nieuwe, de gehele Inrichting omvattende vergunning als bedoeld In artikel 6a van de Hinder wet, van een gereedschapmakerlj door Gereedschapmakerij Mutsaers B.V. (Tijdens een openbare zitting dienst kunnen mondeling bez’ dan mogelijk van gedachten t; ger.) Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan bur houders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurc van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilbur Volgende week rijdt de chemocar, die het chemisch afval bij u aan huis ophaalt, in Broekhoven en Fa tima. Op bijgaand kaartje kunt u af lezen op welke dag van de week de chemocar bij u In de buurt Is. Deze ronde van de chemocar be gint op maandag 4 februari. Denkt u eraan dat u de c niet aan de weg zet Or ke situaties te voorkomer medewerkers van de Mili onbeheerde safes meenemen. Dus neem de safe pas mee naar buiten als u het geluidssignaal van de chemocar hoort en geef hem (met geopende deksel) aan de inza melaars. Als uw woning voorzien is van een flatcontainer, kunt u de Milieudienst bellen om uw chemosafe te laten ophalen (tel. 429100). De inzame laars komen dan op afspraak langs om uw container te legen, die u ver volgens weer terug krijgt. Burgemeester en Wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder arjdere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden: maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. 11 .naart 1991 1 voorlopige Zoorzitter van sr wordt ook Het zal in de jaren zeventig ge weest zijn dat de eerste plannen tafel kwamen om de langdurige werkloosheid aan te pakken. Sindsdien zijn er, met wisselend succes, talloze plannen en initiatie ven geweest. En van de meest re cente initiatieven Is het Projektburo Meerwerk, een samenwerkingsver band van het arbeidsbureau en de gemeenten in de regio Tilburg. Echte resultaten zijn nog nauwe lijks aan te geven, want Meerwerk is net een jaar aan de gang. Maar de eerste voortekenen geven dui delijk aan dat er nu al sprake is van n van de meest succesvolle Initia tieven van de laatste jaren. In de gemeenteraadsvergadering van maandag 28 januari zijn onder meer de navolgende besluiten ge nomen. jestemd is met een voorstel inzameling van groente-, tuinafval. - De verordening kinderopvang Is vastgesteld en akkoord is gegaan met de realisering van een gastou- derproject. Daarnaast zijn de ouderbijdragen voor het gebruik van kinderopvangvoorzieningen herzien en zijn aan een aantal kin derdagverblijven subsidies toege kend. - Aangenomen is een voorstel tot subsidiëring van de Stichting Be- jaardenwerk Tilburg 1991 de sub- sidiecontracten 1991 zijn vastge steld. - De voorbereidingsbesluiten voor de Emmastraat e.o. en Spoorlaan/ Tivolistraat zijn verlengd en voor terreinen in het plangebied Vos- senberg zijn voorbereidingsbeslui ten genomen. - Ingestemd is met de «Vaststel lingsovereenkomst tussen de ge meente Tilburg RAET NV en RLAD NV» Besluiten met bijbehorende i ken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum aan het Stadhuisplein. Bij Koninklijk Besluit van 16 januari 1991 zijn goedgekeurd de wijzi gingsverordeningen van de leges- verordening en de parkeer- en par- keergeldverordening. De gewijzig de tarieven treden in werking met ingang van 1 februari 1991 De wijzigingsverordeningen liggen ter inzage bij de informatiebalie van de afdeling belastingen in het stad huis. De aanvragen liggen van 1 februari 1991 tot en met 1 maart 1991 ter inza ge bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 2 maart 1991 worden aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens maken. Op de agenda o.a.: -Vaststelling nota «Rechten en plichten van werkzoekenden», betering informatie, uitwisseling trokken instellingen - Evaluatie van het homo-emanci- patiebeleid - Nota «Subjectsubsidies evalua tie 1990 voorstellen 1991 e.v.» - Enquête van het Overleg van Baanlozen naar het functioneren van de Sociale Dienst. Ontwerpvergunning Quirijnstokstraat 29 (H-90-0064) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een houderlj van/voor mest- en fokvarkens aan W. de Brouwer. Hiertoe Is een ontwerpvergunning opgesteld. De ontwerpvergunning ligt van 1 februari 1991 tot en met 14 februari 1991 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 15 februari 1991 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be stuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. Vergunningen Jules Verneweg 123 (H-90-0058) Burgernpester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend, voor de uitbreiding van de fabricagehal en kantoorruimten bij machinefa briek LAN B.V. Commissie Sociale Zaken en Gezondheidszorg Voorzitterwethouder mr. A.M. van Blerck-Woerdman Secretaris G. Hensing, tel. 429069 Op maandag 4 februari a.s. om 19.00 uur In het stadhuis (nieuwe raadszaal) Dl DO BU woj

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 6