Gemeentepagina w Web Sociale Dienst gaat jaarlijkse enquête houden Ij» "H II R( Aandacht voor problemen en wensen van cliënten Tilburgs MILIEUJOURNAAL Bouwvergunningen Com m issievergaderi ngen Chemocar rijdt volgende week tussen Loven en Piushaven Hinderwet Ai Jei s Werkbezoek wethouder van Eijkeren Vredesparochie aan gebied Gasthuisring/ Gemeentelijk informatiecentrum DE TILBUf Donderdag 24 januari 1991 - pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Concerncommunicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 m aar een legomlaan, op (B-91-0035) De sociale dienst streeft naar een optimale dienstverlening. (Foto Multi Vision Partners) Aanvraag de n be- Vergunningen EEN O legen, krijgt. ine, I» II Tilburg Emancipatie- Commissie Kast. Bouvignestraat 6, het veranderen en vergroten van OPENINGSTIJDEN STADHUISBAUES De nieir Turks :i Marokk; Hoevelakenstraat 5. het bouwen van een berging bij de Hoevelakenstraat 15 (B-91-0033) Kijkduinlaan 7. het bouwen van 12 woningen met garage aan de Kijkduinlaan (B-90-1944) aan de Kast. Bouvigne- (B-91-0068) Burger van ple gunningen te plannen liggei tot8februc Milieudienj formatiecei rapport nten» van dersteu- ;l. heeft kennen an de be- irengen. auder, op bewonersorga- ag 31 januari bezoek brengen Gasthuisring Vre- laars komen dan op afspraak langs om uw container te legen, die u ver volgens weer terug krijgt. Hillegomlaan 3. het veranderen en vergroten van de woning aan de Hillegomlaan, op kavelno. 2 de woning straat 8 laast kan tot 25 februari ■t voorlo- Joorzitter sr wordt Actuele tentoonstellingen Stadsbeheerplan Terrein Kromhoutkazerne RhAj "De ben: lend In d Bureau F ken heet hoe krijg "Er komt zeggen: Stick Stratenr Alle pos diverse Hilvarenbeekseweg 4. het bouwen van een paarden stal/loods aan de Hilvarenbeekse weg 35 (B-90-1772); TURKS Met ing; Aids-inf dagdeler informal De Turk 06-numr 2 Burgemt nen zich missit andere o’ raad. De doorgaans Als u ee brief me baarmoe genezing belangrij oproepk; vergoed vragen h Ontwerp vergunning Enschotsestraat 28 (h-87-ooo8) Burgemeester en wethouders zijn van plan een, nieuwe de gehele Inrich ting omvattende vergunning als bedoeld in art. 6a van de Hinderwet te verlenen voor een slachtplaats aan Slachtplaats Tilburg B.V. Hiertoe Is een ontwerpvergunnlng opgesteld. emeester en wethouders zijn jlan de gevraagde bouwver- lingen te verlenen. De bouw- ïggen van 25 januari 1991 uarl 1991 ter inzage bij de ast en het Gemeentelijk In formatiecentrum. 1991 om 10.00 uur bij de Mi- _.i gemaakt. Bovendien is het gemeente en de aanvra- Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunnlng - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Rielseweg (ong.) (H-91-0009) Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en In wer king hebben van een melkgeltenhouderlj van A.C.M. Vermeulen. Koningshoeven 69 (H-91-0003) Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden van een machlnehandel met een spuitinrlchting voor textlelmachlnes door Jan Verschuren B.V. Reinevaartstraat 57 (H-91-0004) Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en In wer king hebben van een kaardenmontagebedrijf door J.P.A. Spijkers. Op ande verkrijgl Veel men gehandic aan iemai daardoor meer op I die in zij heden on trappen, blok en e< zéker voc gaanpass aanmerki voor nog iemand d goed ter I Niet dat ir meteen o voor tienc passingei aanpassii al wondei Officieel I zelfstand nen blijve spraak m ningaanp sprake m mische b band is d om te zee chamelijk nier in hu gen. Erzi persé nie Psychose bijvoorbe voor het zake wat cap is. O< voor het i vergoedii rugklacht been zijn renden, r lorende stuk- iereen ter inzage Informatiecen- 132). Denkt u i voor jeu< vóór 1 fe de Welzl en Recre LATIIbu Wilt u inf andere s den,nee heer Var Voorzitter: mevr. Knops Secretaris: mevr. Lamers, tel. 429301 Op vrijdag 25 januari a.s. om 09.15 uur In het stadhuis (kamer 113) Op de agenda o.a.: - Kennismaking nieuwe leden emancipatiecommissie - Rapportage - w.o. verslag werk groep VHV - Samenstelling nieuwe werkgroe pen Denkt u eraan dat u de chemosafe niet aan de weg zet Om gevaarlij ke situaties te voorkomen, zullen de medewerkers van de Milieudienst onbeheerde safes meenemen. Oude Langstraat 8. het bouwen van een berging/ overkapping bl] de woning aan de Oude Langstraat 32-a (B-90-1492). Het bouwplan is reeds eerder van 5 oktober 1990 tot 19 oktober 1990 ter visie gelegd Openingstijden: maandag en zater- 3om- dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins- >nder dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. Dus neem de safe pas mee naar buiten als u het geluidssignaal van de chemocar hoort en geef hem (met geopende deksel) aan de inza melaars. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Lokale databank gratis Milieuprogramma 1991-1994 De Milieudienst vindt u op de 4de etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en u kunt er elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecen- i trum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en 1 dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Volgende week rijdt de chemocar, die het chemisch afval bij u aan huls ophaalt, In Loven, Hoogvenr Armhoef en Jeruzalem. Op bij gaand kaartje kunt u aflezen op welke dag van de week de chemo car bl] u In de buurt Is. De chemo car komt op woensdag 30 januari ook In het gebied tussen Konings hoeven en kanaal. Dat laatste staat niet op het kaartje aangegeven. Deze ronde van de chemocar be gint op maandag 28 Januari. Gedurende deze periode kunt u schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningsverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130,5038 TC Tilburg. :kerIk rij alcoholvrij □register 5,-) istbus 51 -folders (ook in =rse talen) Postbus 51 informatie op 70 cassettebandjes voor slechtzienden Sportgids voor gehandicapten Stadsbeheerplan Nieuwe wet persoonsregistraties Vragenboek Sociale Dienstalles over bijstand Afvalwijzer afvaljournaal Zwemmen tijdens de zwangerschap Meerjarig Economisch Beleidskader 1991-1994 Zicht op het gemeentebestuur Reeshof-folder aan een enquête. De vragen liggen vooral op het gebied van de dienst verlening Wat vindt u van de be reikbaarheid. Vindt u dat de sociale dienst snel genoeg werkt Vindt u dat uw klachten of opmerkingen se rieus genomen worden Vindt u dat u voldoende informatie en voor lichting krijgt En ga zo maar door. Het spreekt voor zich dat de gege vens uit de enquête voor geen en kel ander doel gebruikt zullen wor den. Wanneer mensen het verzoek krijgen om aan de enquête mee te werken, kunnen ze er dus van op aan dat hun privacy volledig ge waarborgd blijft. Meningen peilen Daarna begint het echte werk pas. Want naar aanleiding van de gege- vens die uit de enquête tevoor- ïkeurige schijn komen, wordt waar mogelijk 1st het een oplossing gezocht voor gesig naleerde klachten, wensen en pro- Ringbaan Zuid 9. het veranderen van een opvang centrum In een showroom/kantoor met wooneenheden aan de Ring baan Zuid 251 (B-90-1867). Grevelingen 2. het bouwen van kelders en een zwembad bij de woning aan de Grevelingen, op kavelno. KG 20-22 (B-91-0050) De agenda en bijbehc ken liggen voor ieder in het Gemeentelijk Ir trum (Stadhuisplein 1 De chemocar is inmiddels minimaal een keer in alle wijken van de stad geweest. Tijdens deze eerste ronde haalden de medewerkers van de Milieudienst ruim 11.000 kilo che misch afval op. Dat is natuurlijk een aardig begin, maar we streven naar het inzamelen van 1 kilo chemisch afval per inwoner per jaar, dus kijkt u nog even goed wat er allemaal in de chemosafe mag I Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kunt u terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor Besoijenstraat 1het veranderen en vergroten van de woning aan de Besoijenstraat 36 (B-91-0046) Informatiecentrum Stadhuisplein 132, 358575 Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di.t/mvr. 9.00-17.00 uur De vergunningen liggen van 25 januari 1991 tot en met 24 februari 1991 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 25 februari 1991 beroep worden ingesteld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Postbus 20019,2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunnlng. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarna 1991 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een pige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Vc van de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er ook geen beroep ingesteld, is de vergunning geldig vanaf 25 februari 1991 Mechtildisstraat 2 (H-90-006I) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend, voor het oprichten en In werking hebben van een smederlj/constructle- werkplaats door v.o.f. De Vuurvlam Nieuwlandstraat 1 (H-90-0024) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en In werking hebben van een café-restaurant aan F. Govers. Siriusstraat 25 (H-90-0050) Burgemeester en wethouders hebben In verband met de uitbreiding en wijziging een nieuwe de gehele Inrichting omvattende vergunning als be doeld In art. 6a van de Hinderwet verleend voor de fabricage van en de groothandel In meubelen aan Hutten Selection Norm B.V. Lovense Kanaaldijk 7 (h-9o-oo48) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en In werking brengen van een coquillegieterlj aan Me lis Coqulllegieterl) B.V. Bij de presentatie van het v «Buurt- en wijksignalement de Stichting Bewonersonde ning Tilburg op 1 oktober jl. wethouder van Eijkeren te k< gegeven werkbezoeken aan treffende wijken te willen bre In dit verband zal de wethou uitnodiging van de t~ nisatie op donderdag aanstaande een bezot aan het gebied Gacth; desparochie. Om 20.00 uur begint In de basis school de Vljfhoeven, Hendrik van Tulderstraat 7, een openbare ver gadering van verschillende verte genwoordigers uit de wijk met de wethouder. Ook belangstellenden zijn van harte welkom. Aan de orde komen o.a. onderwer pen als verbetering van de woon omgeving en knelpunten op het ge bied van verkeer. Als uw woning voorzien is van een flatcontainer, kunt u de Milieudienst bellen om uw chemosafe te laten ophalen (tel. 429100). De inzame- blemen. Want dat is en blijft het doel van de enquêtehet peilen van meningen, zodat de publleks- vrlendelijkheld en de dienstverle ning van de sociale dienst op een hoger peil kunnen worden ge bracht. Nu is één enquête ook maar een momentopname. Vandaar dat be sloten is om de enquête jaarlijks te rug te laten komen. Op die manier kan heel goed nagegaan worden of knelpunten van het jaar daarvoor opgelost zijn. Dat laatste zal zeker niet voor 100% het geval zijn. Al was het alleen maar, omdat de sociale dienst ge bonden is aan allerlei (landelijke) regels en wetten. Maar het mag dui delijk zijn dat de sociale dienst haar publieksvriendelijkheid serieus neemt. En nogmaals de enquête kan daarvoor een heel goed instru ment zijn. De ontwerpvergunnlng ligt van 25 januari 1991 tot en met 7 februari 1991 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunnlng Schriftelijke bezwaren kunnen tot 8 februari 1991 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunnlng en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be stuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. ■“meester en Wethouders kun- <.ich laten adviseren door cr ies uit de gemeenteraad, on^> over voorstellen aan die s commissies vergaderen één keer per maand. Toegegeven, er is een tijd geweest dat gemeentelijke instanties zich niet zo druk maakten over de dienstverlening. De mensen kwa men toch wel, zo was de gedachte. De laatste jaren Is dat echter dras tisch aan het veranderen en ook binnen gemeentelijke burelen staat klantvriendelijkheid tegenwoordig hoog In het vaandel. Dat geldt ook voor de sociale dienst, die uitdruk kelijk op zoek Is naar middelen om haar dienstverlening te verbeteren. Een jaarlijkse enquête gaat daarbij een belangrijke rol spelen. De enquête, die waarschijnlijk dit voorjaar voor de eerste keer gehou den zal worden, is eigenlijk het ge volg van contacten tussen de so ciale dienst en de Katholieke Uni- versiteit Brabant. Daarmee werden zogezegd twee vliegen in één klap geslagen, want de sociale dienst wilde graag een aantal vragen be antwoord zien en studenten van de KUB zijn geholpen met zinvolle af studeeropdrachten. Zo was de so ciale dienst al lang op zoek naar een methode om op een betrouw bare manier de mening van cliënten te kunnen meten Signalen Pogingen om die meningen te me ten, zijn overigens al eerder ge daan. Zo vroeg het Overleg van Baanlozen nog In april van het vo rig jaar via de Tilburgse Koerier naar reacties van mensen die erva ring hadden met de sociale dienst. Uit die menlngspeiling kwamen weliswaar een aantal leerzame sig nalen, maar van een wetenschap pelijk verantwoorde enquête was geen sprake. Daarover waren zo wel het Overleg van Baanlozen als sociale dienst het eens. Bovendien leverde de oproep in de Koerier slechts een 100-tal reacties op. Te weinig om echt betrouwbaar te kunnen noemen. Die betrouwbaarheid mag wel ver wacht worden van de enquête die studente Janneke van Bart heeft opgesteld in het kader van haar stu die aan de Faculteit der Sociale Wetenschappen van de KUB. Zij heeft een methode ontwikkeld, waarbij periodiek 1000willekeu cliënten van de sociale diens.1 verzoek krijgen om deel te nemen De aanvragen liggen van 25 januari 1991 tot en met 24 februari 1991 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 25 februari 1991 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. (Tijdens een openbare zitting op 13 februari 1991 lieudienst kunnen mondeling bezwaren worden c' dan mogelijk van gedachten te wisselen met de ge ger.) Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wet houders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunnlng. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. MA

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 6