MITSUBISHI COLT EL 12V MAZDA 121 1» sn >odyear La. 69,- LS. 75,- La. 89,- AUDI 80 Trend en Comfort Edition gen N Sterke basis AUTOTEST als primeur bij Oppermans It's Sunny Time O - 7,50 uari 1991 - pagina 2 DE AUTOMAAT - Donderdag 24 januari 1991 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER Rijkelijk Iburg 12-klepper Upgrading Multi-hmctioneel extra in rekening gebracht. onze showroom De gemiddelde nieuwe auto kost in ons land dertigdui zend gulden. Dat betekent dat het grootste gevecht op de automarkt zich rond deze prijsklasse af speelt. Toch worden de grootste aantallen nog steeds in het segment daaronder verkocht. Immers de Opel Kadett en Volks wagen Golf voeren al jaren de verkoop top 10 aan. Vrij wel geen enkele grote autofabrikant kan het zich ver oorloven niet met minimaal één model in dit zoge- Sunny ’90 modellen voor 90 van de prijs 1985 1988 1987 1988 IêInissan^B GARAGE DENISSEN BVa stelbare s kaartenvc stuur. Jansenstraat 52-56 rg - 013-683911 RENAULT 1986 MTAGE M is voorI eurten Mitsubishi begint zijn programma in Japan met een kleine stadsauto. Over het geheel genomen is de Mitsubishi Colt EL een bijzonder aantrekkelijke auto. Hij zou daar om temidden van zijn concurren ten meer erkenning verdienen. Het extra-pakket bestaat uit een zwart kentekenveld ach ter, brede banden, speciale bekleding, sportstoelen, in hoogte verstelbare bestuur dersstoel, leer op stuur en schakelknop en een volledige radiovoorbereiding met an tenne en 6 speakers. Voor het totale pakket wordt 1.1.195,= Technische gegevens: Merk en type: Mitsubishi Colt EL Aantal cylinders: 4 in lijn Cylinderinhoud: 1299 cc Boring x slag: 71 x 82 mm Vermogen: 75 pk bij 6000 tr/min Koppel: 102 Nm bij 4000 tr/min Prestaties: topsnelheid 158 km/u acceleratie 0-100 in 13,9 sec. Afmetingen: lengte 3,95 meter, breedte 1,67 meter Gewicht: 930 kg Verbruik: bij 90 km/u 5,5 liter/100 km bij 120 km/u 7,6 liter/100 stad 8,2 liter/100 km Prijs: 1.23.245,= De Mitsubishi Colt is al vanal het basismodel een sterke troef. De auto heeft een aantal verborgen kwaliteiten. De nieuwe 12 klep- penmotor voldoet uitstekend en le vert goede prestaties. De uitrus ting is redelijk compleet en de auto komt zodoende niet kaal over. Ook wat betreft wegligging, prijs en verbruik moet de Colt van Mitsubishi de volledige goedkeu ring krijgen. naamde Ml-segment aanwezig te zijn. Mitsubishi heeft de Colt, een auto die we reden in de basisuitgave met nieuwe 12-kleppen motor. pers in de kleur van de car rosserie gespoten. Ook bij de Comfort Edition gewijzigde bekleding, hoogteverstelling, open hoofdsteunen, geïnte greerde hoofdsteunen achter, opklapbare middenarmsteun achter en dezelfde voorberei de radio-inbouw. Dit pakket kost f.2.850,=. recht. In vergelijking met de con currentie mogen we de Colt EL zelfs zeer scherp geprijsd noemen. De auto wordt aangeboden voor f.23.245,Voor tweeduizend gul den meer staat een GL voor de deur die als extra biedt een twee de buitenspiegel, getint glas, in terval, stootlijsten, in hoogte ver stoei, digitaal klokje, vakken en een verstelbaar Over het meubilair kunnen we al leen maar tevreden zijn. Het grootste deel van de stoelen en achterbank is met een sterke stof bekleed. De randen worden ech ter in kunstleer uitgevoerd. Het is zeer positief dat ook de EL al een in twee delen neerklapbare ach terbank heeft. De kofferruimte van 315 liter is zodoende trapsgewijs uit te breiden tot maar liefst 1450 liter. De Colt kan zodoende als een echt lastdier worden gebruikt. Overigens is de Colt EL als twee- zitter op grijs kenteken leverbaar. Voorin zit eigenlijk het grootste nieuws van deze auto. De beken de 1.3 liter 8 klepper is vervanger door een vergelijkbare motor met 3 kleppen per cylinder. Dit heeft voor wat betreft vermogen en kop pel niet direct grote gevolgen ge had, maar de auto is belangrijk soepeler geworden. Bij 6000 tr/ min wordt het maximale vermo gen van 75 pk geleverd. Het maxi mum koppel van 102 Nm is al bij 4000 omwentelingen beschikbaar. De Colt 1.3 wordt nog geleverd met een electronisch geregelde carburateur. Uiteraard voldoet hij met zijn geregelde driewegkataly sator wel volledig aan de US'83- norm. Direct al bij het starten maakt de krachtbron een typisch Mitsubishi geluid. Het is een soort van hoge toon die constant hoor baar blijft, maar absoluut niet on sympathiek klinkt. De auto is ove rigens over het hele toerenbereik niet uitgesproken rumoerig. Prestaties levert de Colt EL vol doende. Als top weet hij bijna 160 km/u te bereiken terwijl het be kende sprintje in 13,9 seconden wordt volbracht. In het moderne verkeer kim je met de Colt goed uit de voeten. Zalig is overigens de makkelijk schakelende vijfbak. Eén klein minpuntje hebben we De op 18 november jl. geplande Super Mekaniekerscross, georga niseerd door de Motor Cross Club Baarle-Nassau-Hertog werd he laas door de slechte weersom standigheden af gelast. Aanstaan de zondag 27 januari krijgt het evenement een tweede kans. Er wordt aan de verschillende wed strijden deelgenomen door 450 liefhebbers en 40 topcoureurs. De wedstrijden (10 categoriën) worden verreden tussen 10.00 en 17.00 uur. De Superklasse, waarin onder andere Kurt Nicol, Mamie Bervoets, Jo Martens, Johan Boo nen en Erwin Hendrickx aan de start komen, begint om 12.30 uur. Het overizehtelijke crosscircuit biedt veel spektakel voor het pu bliek met zijn vele springschan- sen. Op het terrein is een feesttent aanwezig met disco. De entree prijs bedraagt 10 gulden. De Audi 80 Comfort Edition kan met dezelfde motoren worden geleverd, mgar ook met de 1.9 diesel en 1.6 turbo diesel. Dit model heeft de gril le, chroomafwerking en re- üectorplaat van de Audi 90. Bovendien worden de bum- Het Japanse merk Mazda komt steeds meer met opvallende auto's op de markt. Duidelijke voorbeel den hiervan zijn de 323 "F" en de leuke MX-5 Roadster. Dat deze lijn wordt voortgezet blijkt wel uit de introductie op de Rai van de klei ne 121. De auto is in tegenstelling tot zijn voorganger een vierdeurs sedan geworden. Ondanks zijn uiterst compacte buitenafmetin gen biedt de nieuwe 121 plaats voor 4. De auto zit vol met kleine details die hem echt apart maken. Zeer veel zorg is aan de beveili ging besteed, zoals de extra ver sterkte portiersloten en de af te grendelen neeklapbare achter bank. De vrolijke, bolle 121 is er alsLXenGLX. De ze laatste com plete uitvoering kan ook als Ca- brio Top besteld worden, met een canvas dak wat zowel van voor naar achter als van achter naar voor electrisch kan worden ge opend. De Mazda-dealer voor Tilburg en omstreken, Oppermans heeft van af morgen, vrijdag 25 januari de nieuwe slimme 121 in de show room. Een Rai-primeur dus, die al ruim voor de opening van de ten toonstelling in Tilburg te bewon deren is. Auto Oppermans is ge vestigd aan de Mascagnistraat 531 in Tilburg. De neus is typisch Mitsubishi met langwerpige, smalle koplampen en tot in puntjes omhoog lopende richtingaanwijzers. Achter zien we redelijk forse lichtunits die een be hoorlijk ruimte vrijlaten voor de tot aan de bumper te openen ach terklep. Het achteruitrijlicht en de mistlamp zijn onder in de bumper aangebracht. Die bumpers wor den al vanaf de basis EL in de carrosseriekleur gespoten, terwijl de bovenrand zwart is. De auto heeft verder nette wieldoppen en een achterruitwisser met sproeier. Eigenlijk ontbreekt alleen een tweede buitenspiegel en de stoot- strip op de flanken. De EL maakt zodoende een alles behalve kale indruk. Voor het interieur geldt eigenlijk hetzelfde verhaal. Het dashboard is fantasievol vormgegeven. Een aantal schakelaars zijn in de overkapping van het instrumenta- gelijnde auto. Door de ver doorge trokken daklijn lijkt hij een beetje op een stationcar. De stijlen rond de ruiten zijn glanzen zwart, waardoor de indruk wordt gewekt dat de glaspartij helemaal rond loopt. Audi importeur Pon brengt vanaf februari een tweetal actiemodellen op basis van de 80. Allereerst is er de Trend Edition. De auto kan worden geleverd met een 1.6 liter van 70 pk, een 1.8 van 90 pk en een 2 liter motor van 115 pk. Ook de 2 liter Quattro is als Trend Edition te koop. Voor Europa heeft dit grootste concern echter besloten te starten met de grotere Colt. In huidige vorm is het een originele en vlot echter wel kunnen vinden. Als de motor op toeren wordt gebracht en vervolgens gas wordt losgela ten, houdt hij even in. Typisch een eigenschap die bij een injectiesys- teem achterwege zou blijven. De vier wielen van de Colt zijn on afhankelijk met schroefveren op gehangen. Zowel voor als achter is in een stabilisator voorzien. Dit zorgt in een praktijk voor een uitermate voorspelbaar en prettig rij-gedrag. Uiteraard is een basis model geen topsporter, al zal de Colt er absoluut geen bezwaar te gen hebben eens flink een bocht in gegooid te worden. De niet al te brede 155 SR 13 banden vormen hierbij zeker geen belemmering. Ondanks een fors gewicht van 930 kg levert de besturing geen pro blemen op. Met het comfort is het goed gesteld. De stoelen zitten goed, terwijl er geen klachten zijn over gebrek aan ruimte. De auto is prettig geveerd en multi-functio- neel inzetbaar. Het verbruik van de gemoderni seerde 12-kleppenmotor viel alles mee. De auto presteert goed en laat zodoende een stevige rij-stijl toe. Gemiddeld bleven we aan de goede kant van de 1 op 13. Uiter aard moet in de Colt vanwege de katalysator loodvrije benzine wor den getankt. Met een tankinhoud van 50 liter kom je met de Colt zo'n 650 kilometer ver. Mitsubishi heeft met zijn politiek van upgrading de laatste jaren het imago van een dure auto ge kregen. Als we de prijs van onze Colt zien is dat volslagen onte- rium ondergebracht. Het mistach- terlicht, achterwisser, alarmlicht en de achterruitverwarming wor den hiermee in werking gezet. Het klokkendeel zelf is heel eenvoudig van opzet. De snelheidsmeter, temperatuur- en brandstofmeter zijn echter zo netjes over het ge heel verdeeld, dat je niet het idee hebt dat er iets ontbreekt. De Colt is rijkelijk voorzien van afzonder lijk te openen en richten uitstroom- openingen. De verwarming en ventilatie worden met drie draaik- noppen en één schuif op de con sole bediend. Opvallend is dat al heel snel na wegrijden met een koude motor de verwarming een aangename temperatuur voort brengt. Verder vinden we in de console de plaats voor een radio, de asbak en twee afsluitbare vak jes voor wat kleine spullen. Het dashboardkastje is heel behoor lijk van inhoud. Het enige wat op dit punt ontbreekt zijn de portier- bakken. De portieren zijn met een grijze kunststof bekleed. R Z rz' 1 -

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 21