Gemeentepagina Sportsubsidies voor goed gebruik ruim voorhanden O Tilburgs MILIEUJOURNAAL Geb Een oproep Bouwvergunningen tege uitstrijkje maken Gemeentelijke telefoonnummers Hinderwet gekregen Laat een Chemo-car doet volgende week Veldhoven aan liever nu een uitstrijkje dan straks ’n koude douche DE TILBUR DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 17 januari 1991 - pagina 6 Samenstelling afdeling Concerncommunicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 te bij de woning aan de Leharstraat 47 (B-90-1781); Ook voor senioren Is bewegen belangrijk. Zwemmen Is plezierig en gezond (foto: Multivision) Bots Maak een afspraak met uw huisarts. aiWGBAAH NOORS >rtraad 06-8212337 06-( )or |V MUBJwTj Sociale Dienst Van Raamsdonk. De bezwaarmakers krij- iiende bezwaren. Een aang en Niet alleen sportclubs komen in aanmerking Leharstraat 4. het bouwen van een hobbyruim- een te r (H-90-0052) gehele Inrlch- rundveehoude- 6 /erkeer Noord Oost Het bes 070-362 HU Baarmoedertialskankeronderzoek. een kwestie van gezond verstand. een gen ten De aanvr inzac dag i uur. ïft ger jendeont »n niet in staat Ontwerpvergunningen Klein Tilburg 2 (H-90-0069) Burgemeester en wethouders zijn van plan, In verband met het uitbrei den/wijzigen van de veehouderij, een nieuwe de gehele Inrichting omvat- sporters de huur van _n opdii uer de aanvr? _.iuari 1991 vi persoonlijke ingediend. In jns niet bekend Subsidie voor accommodatlege- bruik door gehandicapten Voor groepen gehandicapte spor ters: 25% korting op de huur van sportaccomodaties. aan tmen krij- suskos- )1 om 10.00 uur bij de Mi- .1 gemaakt. Bovendien is het gemeente en de aanvra- snbare zitting op 6 februari 1991 jn mondeling bezwaren worden c' n gedachten te wisselen met de gt Vergunningen Bosscheweg/lnsu lindestraat Burgemeester en wethouders hebben eeh hinderwetvergunning verleend, voor het oprichten en in werking brengen van autowasserette door B.S.A.W. Nederland B.V. 428811 428811 429070 428811 429500 -0226033 553987 420723 428611 429100 429100 551986 428511 329911 429268 429253 367475 429120 429263 428711 ichtennummer Publieke Werken 428597 428610 428770 428554 673765 428911 354545 641911 643911 06-11 "Wij r sport: opleic Margarethadreef 5. het bouwen van een erfafschel- ding bij de woning aan de Margare thadreef 1 (B-91-0026); Willem Pijperstraat 6. het bouwen van een erfafschei- ding bij de woning aan de Willem Pijperstraat 17 (B-91-0030). Aanvraag Jules Verneweg 45 Er is een hinderwetvergunning king brengen van een schilders ken B.V. ilng te verlenen aan Maatschap ontwerpvergunning opgesteld. Gilzerbaan 475 Burgemeester en wethouders zijn van plan een nieuwe de gt ting omvattende hinderwetvergunning te verlenen voor de ru rij van J.P.M. Louws. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Voor meer informatie en aanvraag formulieren: Afdeling Sport en Recreatie Wel zijnsdienst Telefoon 013-429265. tende vergunnlr Hiertoe is een c Laten we maar ’ns De vergunning ligt van 18 januari 1991 toten met.17 februari 1991 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 18 februari 1991 beroep worden ingesteld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 18 februari 1991 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld, is de vergunning geldig vanaf 18 februari 1991. Stadhuis Algemene Zaken Gemeentelijk Archief Milieudienst Milieuklachten Klachten vliegvt Waterzuivering Waterzuivering Stadsreiniging Grofvuil Ongedie Afvalbegraafplac Welzijnsdienst Sociale Dienst Informatielijn Sc Over het algemeen zijn het natuur lijk sportclubs die sportsubsidie aanvragen, maar - we schreven het Een aang wettelijke nen drie beuren. C niet zo’n de in vroc fout gaan vervoersr tiever wai geval? La om je bij ten verge aanvragen liggen van 18 januari 1991 tot en met 17 februari 1991 ter ige bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werk- l van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 18 januari 1991 worden ii m aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegever maken. (Tijdens een oper lieudienst kunnen dan mogelijk van ger.) Schriftelijke bezwaren moeten worden geric houders van Tilburg. Deze brief moet worde van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 50c Iedereen die bezwaar heeft gemaakt teg bezwaar indienen tegen de ontwerpver om gegronde redenen niet in staat wan in te dienen. Heleinde (H-90-0081) Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en in wer king brengen van een constructiewerkplaats door Ben van de Camp B.V. iken, kunnen op grond van at wil zeggen dat zij bij de vragen. De normale pro- iag om een hinderwetver- Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 18 januari 1991 tot 1 februari 1991 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. Gedurende deze p schriftelijk bezwaar de vergunningsverlening. schriften moeten worden aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. De Milieudienst vindt u op de 4de etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en u kunt er elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. H$t Gemeentelijk Informatiecen trum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. BOEK. VOOR Er is ee Marokk In de b< geboorte verkrijg Er word en steril Voor m^ hoorspe Berber i De Turl cassette! Kraamv hulpver cassette Prijzen Het boe Bestelr Turks b Turkse hierboven al een keer - ook ander soortige verenigingen of instellin gen komen in aanmerking. Voor beelden? De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk kreeg subsidie voor een project voor allochtonen; So ciaal Cultureel Centrum Terra Nova kreeg een accomodatiesubsidie voor oudere sporters; en ook het Nederlands Astma Fonds en de Reuma Patiënten Vereniging kre gen geld. Er wordt over het alge meen goed gebruik gemaakt van de subsidiemogelijkheden, vindt men bij de Gemeente, maar het kan nog beter. Dus, wat let u: denkt u - of uw vereniging - in aanmerking te ko men voor een sportsubsidie, aarzel dan niet en vraag hem aan. Tja, het voordeel is natuurlijk duide lijk. Het gaat mij te ver om te stellen dat er zonder subsidie in Tilburg niet gesport zou worden, maar voor een grote groep mensen zou het wel een stuk moeilijker worden. De tarieven zouden in de vorm van een hogere contributie op de leden worden afgewenteld. Wij hebben goede ervaringen mét de afdeling Sport en Recreatie. Men is er altijd bereid mee te denken en te hel pen..." periode kunt u ir indienen tegen Bezwaar- gericht Milir- Meestal n paar vrier werd er vi naar het ste caf we dat de ge gevierd rr glaasje w door nog dat de ge tuigen va ook wat ambtena stonden, heten, w< de vraag, keken eb rig het hc by heeft naam gel de bedot Dat een ki worden a< meentehu sen wel. I\ na met dh helm of m beschikk: schil tuss en de bur helemaal lemaal vn van de bu meer reg< Subsidie voor projecten (sportstl- mulering) Hieronder kan van alles vallen, bij voorbeeld activiteiten waardoor het ledenaantal op peil blijft en activitei ten voor bepaalde doelgroepen zo als gehandicapten, ouderen en minderheden. De subsidie bedraagt 50 procent van de kosten voor ac- comodatiehuur, publiciteit, begelei ding, materiaal en (uitsluitend bij gehandicapten) vervoer. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzafc de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat v, gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvr cedure bestaat uit verschillende stappen aanvrae gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt, gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingedi veel mogelijk na te komen. Een rijtje TIPS 1. De minl-contalner is alleen be doeld voor huishoudelijk afval, tot een maximum gewicht van 50 kg. 2. Om te zorgen dat de mlnl-contal- ner zo eenvoudig mogelijk geleegd kan worden, kunt u klein, los afval (bijvoorbeeld verpakkingsmateriaal als houtkrullen of piepschuim) be ter eerst verpakken voordat u het In de mini-container gooit. Dit geldt overigens ook voor nat of stinkend afval. 3. Als u er op let dat er geen dingen in de container vastklemmen, kun nen de medewerkers van de milieu dienst hem gemakkelijk voor u leegmaken. 4. Op de dag dat de mlnl-contalner bij u geleegd wordt, zet u hem met de wielen naar de straat toe op de stoep. Let even op dat het deksel gesloten is, anders waait er allerlei vuil uit. Na het legen haalt u zo snel mogelijk de container weer binnen, dan kan er eigenlijk niets misgaan. 5. Tot slot nog dithet is niet de bedoeling dat u afval op of naast de mini-container zetAls u afval heeft dat te groot Is voor de mini container, maakt u dan gebruik van de grof huisvuil regeling U kunt grof huisvuil GRATIS door de Mi lieudienst laten ophalen (tel. 429100). Met behulp van deze regels kunt u uw steentje bijdragen aan een schonere stad I ”Een wervend en levend sportklimaat” Nu wilt u natuurlijk weten welke subsidiemogelijkheden er allemaal zijn. Nog even geduld; eerst nog even vertellen wat de algehele ge dachte is die er achter het uitkeren van sportsubsidies steekt. Die ge dachte komt op het volgende neer: De gemeente Tilburg wil dat in de stad een "wervend en levend sport klimaat” heerst. Dat wil ondermeer zeggen dat in principe IEDEREEN, in teamverband dan wel inidivldu- eel, moet kunnen sporten. De Gemeente voert daartoe drie soorten beleid: een accomodatie- beleid (voldoende sportterreinen en -hallen); een tarievenbeleid (zodat de sporter, maar ook de gemeen schap niet te duur uit is) en een sportstimuleringsbeleid. De bedoe ling van dat laatste is dat niet alleen méér mensen gaan sporten, maar ook dat ze blijven sporten. Bovendien, niet iedereen heeft ge noeg mogelijkheden om te sporten. Door een handicap bijvoorbeeld of doordat er niet genoeg geld is. Ook daarom stelt de gemeente extra geld beschikbaar. Dat klinkt niet slecht! Laten we daarom de verschillende sportsub sidies in Tilburg maar eens op een rijtje zetten. Jeugdsportsubs idle Hiervan maken de meeste van de Tilburgse sportclubs gebruik. Het subsidiebedrag bedraagt 25,50 gulden per jaar per jeugdlid (jonger dan 18 jaar). Subsidie voor sportopleidingen en -cursussen Vrijwilligers van sportclubs die een erkende cursus deelnemer gen 50 procent van de cursus, ten vergoed. Subsidie voor sportevenementen (zoals aan Attila voor de Warande- loop; maar ook voor kleinere eve nementen geldt dat een aanmoedi- gingssubsidie van 500,- kan wor den verstrekt) Als u een vrouw bent tussen de 35 en 55 jaar, krijgt u eens in de drie jaar een brief met oproepkaart om een uitstrijkje te laten maken. Hier door kan baarmoederhalskanker in een vroeg stadium worden opge spoord. De kans op genezing is dan praktisch 100%. Als u een brief met oproepkaart krijgt, is het dus be langrijk om een afspraak te maken met uw huisarts. Vervolgens dient u de oproepkaart mee te nemen als u naar de huisarts gaat. Het onder zoek wordt vergoed door het zie kenfonds en vrijwel alle ziektenkos- tenverzekeraars. Als u vragen heeft over de oproep dan kunt u contact opnemen met de GGD, tel. 643274. Als u vragen heeft over het onder zoek kunt u zich wenden tot uw huisarts. ”Je zou wel gek zijn als je er geen gebruik van maakt”. Voorzitter S. de Knegt van de Tilburgse Atletiek vereniging Attila heeft het over de mogelijkheid om in Tilburg sport subsidie aan te vragen. Hij praat er met tevredenheid over. Zijn vereni ging telt ruim 600 leden, heeft daar mee een actief en dus subsidiabel verenigingsleven en staat dan ook te boek als een 'goede klant’ van de afdeling Sport en Recreatie van de Tilburgse Welzijnsdienst. (H-90-0078) '-j aangevraagd voor het oprichten en In wer- iersbedrijf door Van Amelsvoort Schllderwer- (niet gratis) Sport en Recreatie (velden, zalen) (zwembaden) Nederlands Textielmuseum Buro Budgetadvisering Economische Zaken Publieke Werken (mankementen op straat) Informatiepunt stadsbeheer Buro Huursubsidie Parkeerbureau Centrale Begraafplaats Politie Brandweer Sociale Werkvoorziening GGD Midden-Brabant Alarmnummer Dit jaar vloeide, ook uit oogpunt van stadspromotie, een aanzienlijk subsidiebedrag (10.000 gulden) richting Warandeloop, een mede door Attila georganiseerd jaarlijks terugkerend evenement. Subsidie voor - ook kleinere - sportevene menten is echter nog maar één mo gelijkheid. Er zijn véél meer ver schillende subsidiemogelijkheden, waarvan de jeugdsportsubsidie wel de bekendste is. De meeste subsi die gaat uiteraard richting sportac comodaties en -clubs. Maar wist u dat ook andere organisaties dan sportverenigingen voor sportsubsi die in aanmerking komen?! Subsidie voor accommodatiege- brulk door ouderen Voor groepen oudere sp (55+): 25% korting op d( sportacommodaties. icht aan burgemeester en wet- den gestuurd naar de directeur )38 TC Tilburg. egen de aanvraag kan ook later een srgunning. Dit geldt ook voor hen die iren een bezwaar tegen de aanvraag Ruim 235.000 gulden gaat dit jaar naar de Stichting Bureau Onder steuning Tilburgse Sport (BOTS). Als u het nog niet wist: Bots is een gezamenlijk initiatief van de Gemeente, de Tilburgse Spor en de Stichting Sportservice Noord-Brabant. Bij Bots, zo staat het in de folder, kunnen sportverenigingen (maar ook anderen die een relatie hebben met de sport in Tilburg) terecht voor "informatie, voorlichting, ad vies, begeleiding en/of ondersteu ning bij zaken van sporttechnische, organisatorische en bestuurlijke of administratieve aard”. Een hele mond vol, maar wat in het kader van dit artikel belangrijk is: Bots biedt ook gratis hulp bij het opstel len van subsidieaanvragen. Want, net als bij de belasting, het blijft na tuurlijk wel een papieren gedoe. Dus geen nood; komt u er niet uit: naar Bots, en u wordt deskundig geholpen. Het adres: Goirleseweg 44; telefoon 013-437283; tijdens kantooruren. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kunt u terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor Buurmalsenlaan 1het veranderen van de woning aan de Buurmalsenlaan 37 (B-90-1612); De ontwerpvergunningen liggen van 18 januari 1991 tot en met 31 januari 1991 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 1 februari 1991 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be stuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. Voordat we u graag vertellen waar de centen precies te halen zijn, gaan we eerst nader in op het doel, de omvang en aard van de verschil lende subsidies. Bij elkaar geeft de gemeente dit jaar maar liefst 1 miljoen gulden uit ter stimulering van sportbeoefe ning en recreatie. De kunstijsbaan is (met ruim 3 ton) een grote slokop, evenals de totale post 'Jeugdsport' (eveneens ruim 3 ton). iertebestrijding lats Volgende week zal de chemo-car, die het chemisch afval bij u aan huis ophaalt, in Veldhoven rondrij den. Vanaf maandag 21 januari neemt de chemo-car steeds een ander gedeelte voor haar rekening. Op bijgaand kaartje staat welke dag u de chemo-safe kunt afgeven. Denkt u eraan dat u de chemo-safe niet aan de weg zet Om gevaarlij ke situaties te voorkomen, zullen de medewerkers van de Milieudienst onbeheerde safes meenemen. Dus neem de safe pas mee naar buiten als u het geluidssignaal van de chemo-car hoort en geef hem (met geopende deksel) aan de inza melaars. Als uw woning voorzien is van een flatcontainer, kunt u de Milieudienst bellen om uw chemo-safe te laten ophalen (tel. 429100). De inzame laars komen dan op afspraak langs om uw container te legen, die u ver volgens weer terug krijgt. De chemo-car is inmiddels mini maal een keer in alle wijken van de stad geweest. Tijdens deze eerste ronde haalden de medewerkers van de Milieudienst ruim 11.000 kilo chemisch afval op. Dat is natuurlijk een aardig begin, maar we streven naar het inzamelen van 1 kilo che misch afval per inwoner per jaar, dus kijkt u nog even goed wat er al lemaal in de chemo-safe mag Mini-containers regel matig verkeerd gebruikt Regelmatig komt de relnlgingspoll- tie op haar rondes problemen te gen die veroorzaakt worden door verkeerd gebruik van de mlni-con- talner. Resultaatveel «zwerfvuil», vuil dat op straat ligt en het gezicht van de stad minder fraai maakt. Het is dus van belang dat iedereen probeert om de spelregels voor het gebruik van de mini-container zo- Hillegomlaan 2. het bouwen van 15 woningen aan de Hillegomlaan (B-90-1885), Het betreft hier een wijziging op het bouwplan dat reeds van 23 juni 1989 tot 7 juli 1989 ter visie heeft gelegen Kruisherenstraat 3. het vergroten van de woning aan de Kruisherenstraat 30 (B-91-0031); Atletiekvereniging Attila heeft goe de ervaringen. Voorzitter De Knegt: ”’*'ij maken gebruik van de jeugd- irtsubsidie; van de subsidie voor idingen; wij krijgen subsidie voor de organisatie van de Waran deloop en kregen subsidie omdat wij overdag activiteiten hebben op gezet voor mensen die dan kunnen sporten, zoals bijvoorbeeld huis vrouwen en werklozen. lenstr. y wo

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1991 | | pagina 6