enen op de grond EN i Wij wensen onze lezers en lezeressen een zalig Kerstfeest en een voorspoedig h JOEN! EL^ mber 1990-pagina 10 B aan de grendeling met em. Zien wij u bent van harte 21 en 22 jan. 1991. laar ook op tele- i de volgende da- en avondbladen. ■LOOPT DECEMBER igsverdragen. Gorbatsjov kreeg de Nol natuurlijk voor- odellen af! Zoals anaf f 25.700,-) van binnen uit nspiegels in de rrosserie, getint iden met sport en nieuwe Opel koopt, krijgt tje’ Staatsloten, ie van 10 Staats- imerd is van 0 altijd minimaal ie weet wel het Joy met getint ibbele make-up versnellingsbak anaf f18.750,-!). .vanaf f31.500,-. standaard o.a.: fdsteunen ach- verstelbare en itenspiegels en V., exclusief afleverings- iorbehouden. Deze aktie □or partikulieren. worden in praktische hulp, ook door de burgers zelf. Zo is de ontspanning niet alleen iets van de politici, maar van ons allemaal. Maar het is niet alles goud wat er blinkt. Her en der duiken in Oost- Europa op machtige posities medewerkers van de oude regimes op. De milieuvervuiling is er gigantisch. De omschakeling naar de westerse economie is pijnlijk en gaat met grote werkloosheid gepaard. Sommigen hier zijn bang voor stromen economische vluchtelingen uit het oosten. En dan lopen de echt hongerende volken het risico uit beeld te geraken. In delen van Afrika dreigt weer massale sterfte door hongersnood. Ook andere derde wereldlanden raken verder van de regen in de drup. Aan het eind van 1990 zijn we weer realistisch. Al was het maar, omdat we bij een oorlog in de Golf betrokken kunnen raken. Ook dicht bij huis doemen problemen op. Het gaat niet goed meer met grote ondernemingen als Philips en de overheid gaat weer bezuinigen met alle gevolgen van dien. Vorig jaar hoopten we dat 1990 een nieuw evenwicht zou brengen. Inmiddels staan we weer met beide benen op de grond. Kerstmis 1990 wordt een echt moment van bezinning: we moeten blijven dromen van vrede en er wat voor doen. Benen op de grond, het hoofd in de wolken! De herfst van de zachte krachten, vorig jaar, beloofde veel moois voor 1990. Zo verloste het Roemeense volk zich van het dictatoriale paar Ceaucescu en de gehate Securitate. Ook de Tsjechen en Slowaken hadden daarvoor op een minder bloedige en daardoor nog indrukwekkender manier hun verstarde machthebbers de laan uitgestuurd. En de val van de Berlijnse Muur zit nog in het geheugen gebrand. Oost-Europa bevrijdde zich en wilde niet alleen het westerse systeem overnemen, maar ook vijandschap omzetten in vriendschap. De Koude Oorlog was voorbil. Vol goede moed gingen we het nieuwe jaar in. Niet helemaal onterecht: het begin van de vriendschap tussen Oost en West werd in 1990 bezegeld in ontwapeningsvc C kreeg de Nobelprijs voor de vrede toegekend. Gaven de Nederlanders eind vorig jaar massaal geld voor directe hulp aan het Roemeense volk, vorige week nog was er een vergelijkbare actie voor de Sovjet-volkeren. Ook op plaatselijk niveau, zoals hier in Midden-Brabant, gaat de directe hulp voor Polen al jaren door. De gemeente Goirle heeft een vriendschapsband met Krasnogorsk bij Moskou en Tilburg wil hetzelfde met een andere gemeente in Oost-Europa. Die vriendschap moet vooral geuit RENAULT

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 1