Gemeentepagina sic en Wat doen ze aan de Hoevense Weg eigenlijk met al die miljoenen? MILIEUJOURNAAL r GG Samenwerkingsverband Midden-Brabant Com m isslevergaderi ngen Bouw vergunningen Hinderwet Verlichting in huis kan goedkoper Werkbezoek wethouder van «©I Eijkeren aan Theresia DE TILBURG QE TILBURGSE KOERIER Donderdag 13 december 1990 - pagina 6 Samenstelling afdeling Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 jebouw aan it de an de De stortgasfabriek Fietspad Kalverstraat richting Loonse en Drunense duinen 60.000 leren van ineke- 1-2013). stof- iing en loert pleitbezc samenwerki zer mi< introle liet wil i ver- ister iren. jaald len t zier. >MB Ir jzichtsveld, Qr> veranderen meestal ver- Met vragen de Milk )1). r oen lrunner logelijk r, maar nog rom die Schriftelij houders van de I* ledereer bezwas om g"1 in te uk smeester ich later. jit de- over jn, maai- mdheidszor wijdering, aL voer.” Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, tel. 428561 Op vrijdag 14 december a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (Oude raadszaal) Op de agenda o.a.: - Problematiek (her)zonering open baar vervoer Reeshof - Halteplaats touringcars - Consequenties van het Koninklijk Besluit m.b.t. het bestemmingsplan centrum. Aanvraag Ringbaan Oost 116 (H-90-0075) Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbrelden en wijzi gen van een benzine-verkooppunt van Mobil Oil B.V. Ledeboerstraat 47 (H-90-0074) Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden en wijzi gen van een motorenrevlsiebedrijf van Van Geel B.V. iken, kunnen op grond van at wil zeggen dat zij bij de igen. De normale pro- j om een hinderwetver- Sigarei Er is natui heleboel i cipe Is no GGD bew volksgezc heid dus. wanneer I knie of ee door in hf het de ge; maal sam zeggen d; zondheid: om de ho< openbare zitting op 3 januari 1991 om 10.00 uur bij de Milieu- »n mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het c van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra- Het bestuur De gemeenten worden vertegen woordigd door bij elkaar 62 ge meenteraadsleden, die samen het Algemeen Bestuur (AB) van het SMB vormen. Hoe groter de ge meente, des te meer afgevaardig den in het AB. Het dagelijkse be stuur (DB) komt uit het AB voort: zeven leden onder voorzitterschap van de burgemeester van Tilburg, de heer Brokx. HIJ is een groot rorger van samenspraak en werking, mits het over we- ïnlljke zaken gaat en niet over ge ler. En dat het SMB niet hoeft te mieren, blijkt dus wel uit de vele belangrijke taken die het op het bord heeft liggen. Na maai een akk< terug te arbeidsn moeten i cijfers u 80.000 p 1994 zoi Afsprak akkoord arbeidsv Opmerk, het eersl arbeidsn minderh bewuste Die nieuw, wens niet roepen, oi uit te spre maken me bied in ’84 werd. War beperkte 1 de veranh meente vii GGD maa het Midde daarmee i mensen o in het oog twijfeld he waarbij gc door huni mensenle wat doet c verder alk misschien band een jaarversla Wanneer telijke ziel hoogte ge standighe werden vi noodig or na afloop één week ren weer Tot zover Drukke baasjes Houden die 35 drukke baasjes van het SMB nog wel tijd over voor iets anders? Jazeker wel. Voor handha ving van de wet chemische afval stoffen bijvoorbeeld. Het SMB be zoekt verschillende categorieën bedrijven die met chemische s fen werken, geeft er voorlichtir pad ligt, kan dat toch een hele klus zijn geweest. De aanleg van de rij wielpaden besteedt het SMB uit. Momenteel is men bezig met het opkrikken van een ”SMB- rijwiel pad” tussen ’De Rustende Jager’ en Giersbergen, dwars door de Drunense Duinen. Op toeristisch gebied houdt het SMB zich verder nog bezig met de aanleg van wan del- en zelfs kano-routes. Iedereen I baan Wes architect geweest. I moeten v< levert voo was het ir den-Brab; Gemeens wijst tegelijkertijd op de controle die later zal volgen. En die con komt er onverbiddellijk: wie ni< luisteren, moet maar voelen. Zes kilometer rijwielpad Wat veel mensen niet zullen weten is dat het SMB ook rijwielpaden aanlegt. Toeristische rijwielpaden wel te verstaan. Wie hoort om hoe veel kilometer het jaarlijks gaat -een stuk of zes - lacht zich In eer ste instantie een bult. Zo’n stukkle leg ik in een paar weekenden aan, zult u denken, maar daar gaat u In de fout. Het is namelijk een heel geregel en georganiseer voordat er zelfs maar en paar meter recreatief rijwielpad kan worden aangelegd. Gemeenten kunnen namelijk uit eenlopende tegenstrijdige belan gen hebben. De keuze op de grens van twee gemeenten tussen recrea tie en een industrieterrein bijvoor beeld. Onder regie van het SMB zal men daar eerst uit moeten komen. En als er dan uiteindelijk een paar honderd meter toeristisch rijwiel- De kantoren van de gemeente Tilburg zijn in de periode van 24 december tot en met 1 januari gesloten Voor geboorteaangiften en voor aangifte van overlijden kan men echter terecht op donderdag 27 en vrijdag 28 december tussen 9.00 en 11.00 uur in de Anna Pawlownazaal van het paleis-raadhuls aan het Stadhuis plein. Op genoemde tijden zullen op deze plaats twee medewerkers van de Sociale Dienst aanwezig zijn voor de afhandeling van spoedei sende zaken. Zij zijn dan ook telefonisch te bereiken op nummer 429335. Het Bureau voor Budgetadvisering Is voor spoedeisende vragen te lefonisch te bereiken op nummer 429120, eveneens op 27 en 28 de cember van 9.00 tot 11.00 uur. Het Gemeentearchief aan de Kazernehof is eveneens gesloten van 24 december tot en met 1 januari. Voor zeven gulden vijftig kom je vandaag de dag niet ver. Ga je met de trein, dan kun je op het eerste station al weer uitstappen; zit je in het café, dan kun je naar huis als het net gezellig begint te worden. Maar leg je met z’n allen drie rijksdaalders uit, bijvoorbeeld alle inwoners van Tilburg en de omliggende gemeenten, dan ligt het anders: dan heb je een aardige som geld, waarmee je leuke dingen kunt doen... Ook deze week willen we het heb ben over een comfortabel, maar zuinig huishouden. De verlichtings- kosten kunnen vaak flink wat min der, zonder dat u in duisternis hoeft rond te waren. Het ligt voor de hand, maar goed, we zeggen het toch maar. Steek de lichten aan waar het moet en doe ze weer uit als dat kan. Maar verder zijn er ook lampen krijgbaar die bij schemer of duis automatisch aangaan als u in de buurt komt. En u kunt natuurlijk peertjes met een lager wattage in schroeven. Echt zoden aan de dijk zetten lam pen die bij eenzelfde lichtopbrengst veel minder electriciteit gebruiken dan de gloeilamp. En die lichtbron nen gaan ook veel langer mee. Wel is het zaak je te realiseren waar je zuinige lampen wilt gebruiken. Gezien de kosten heeft het weinig zin de lamp in de kelder bijvoor beeld te vervangen. Maar denk eens aan de gang, bepaalde punten in de woonkamer, de kinderkamer, enzovoort. Da’s een hoop werk. "Vergelijk het met de brandweer en de GGD”, legt een medewerker van het SMB uit dat samenwerking eigenlijk hele maal zo gek nog niet is. ”Bij de brandweer en de GGD spreekt het veel meer aan. Dat zien de mensen. De taken van het SMB liggen meer buiten het gezichtsveld, maar dat wil niet zeggen dat zij niet belang rijk zijn”. Maar er zal toch wel iets van te zien zijn? "Natuurlijk. Het SMB is bij voorbeeld verantwoordelijk voor de verwerking van het afval uit Mid den- Brabant. En dat is een hele berg hoor. Dat afval komt op de re gionale stortplaats Spinder, tussen Tilburg en Loon op Zand, terecht. Verder werken de Midden-Brabant- se gemeenten nauw samen op mi- lieu-technisch gebied. De gedachte daarachter is dat de meeste ge meenten veel te klein zijn om in hun uppie (dure) vaak zeer specialisti sche kennis in huis te halen. Op het gebied van Ruimtelijke Ordening (bouwen we de boel vol of juist niet), de planning van bedrijventer reinen, volkshuisvesting en werkge legenheid, zul je goede afspraken moeten maken, wil je als buurge meenten niet langs elkaar heen werken. Dus ook daar liggen voor het SMB vele taken. Die taken - we schreven het al - worden uitge voerd door 35 actieve ambtenar°' Wat zij moeten doen wordt bepaa door alle twintig gemeenten binm het SMB. lijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wet- rs van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. jen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een iar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag e dienen. Kassa Daar rinkelt de kassa, zult u den ken. En u stelt zich wellicht de vraag: wat doen ze daar aan de Hoevense weg toch met al die mil joenen? De folder van het SMB zegt het - niet schrikken, want het is een hele mond vol - als volgt: "Het Samen werkingsverband Midden-Brabant behartigt gemeenschappelijke be langen op het gebied van volshuis- vesting, ruimtelijke ordening, openlucht-recreatie, toerisme, so- ciaal-economische aangelegenhe den, maatschappelijk welzijn, ge zondheidszorg, milieu en afvalver- ilsmede verkeer en ver- Daar exploiteert het SMB ook de stortgasfabriek, waarin gas dat uit afval wordt gewonnen, wordt opge werkt tot aardgaskwaliteit en geïn jecteerd in het gasnet van Tilburg. En verder maakt het SMB zich sterk voor het gescheiden inzamelen van afval. Dat wordt van hieruit gesti muleerd en gestuurd”. De aanvragen liggen van 14 december 1990 tot en met 13 januari 1991 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 14 januari 1991 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. (Tijdens een dienst kup"0 dan m< ger.) Vergistingsfabriek Het SMB doet nog veel meer, r daar komen we zo op. Eerst n' maar eens op een rijtje waaror twintig Midden-Brabants gemeen ten eigenlijk zoveel samendoen. Een wel heel voor de hand liggen de reden is: omdat het moet van het Rijk. Op het gebied van afvalverwerking (waar we het zojuist over hadden) geldt sinds 1985 de zogenaamde wet gemeenschappelijke regelin gen. Die komt eigenlijk neer op: stort nou niet overal verspreid alle rommel, maar overleg eens met de buren, dat is veel beter voor het mi lieu en ook nog eens veel goedko per. Over Spinder hebben we het in dit verband al gehad. Er zijn allerlei mogelijkheden: het gescheiden houden van groente-, fruit- en tuin afval bijvoorbeeld. Het SMB is daar druk mee bezig, althans met daar over na te denken en het uitzoeken van de mogelijkheden. Misschien komt er op Spinder een vergistings fabriek, mogelijk gekoppeld aan de stortgasfabriek. Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. Voor het bouwen en vt van bouwwerken zijn n gunningen nodig. Met vragen hier over kunt u terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor Centaurus weg 1. het bouwen van gasleverlngssta- tlon bij het fabrieksgebouw aan de Centaurusweg (B-90-1962); Hooglandstraat 2. het veranderen van de garage- berging in berging bij de woning aan de Hooglandstraat op kavel 1 (B-90-1947) Humperdinckstraat 3. het bouwen van een garage bij de woning aan de Humperdinck straat 12 (B-90-1970); Kunnekestraat 4. het gedeeltelijk verandt de bedrijfsruimte aan de Kunneke straat 15 (B-90-2013). Mr. Stormstraat 5. het bouwen van een dakkapel achter op de woning aan de Mr. Stormstraat 16 (B—90-1882) Zwartvenseweg 6. /7. het aanleggen van een vereni- gingsterrein en het bouwen van een verenigings-toiletgi de Zwartvenseweg 79 (0-90-3673 en B-90-1890). Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 14 december 1990 tot 4 januari 1991 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. Gedurende deze periode kunt u schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningsverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. De Milieudienst vindt u op de 4de etage van het stadhuis (Stadhuis plein 130) en u kunt er elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecen trum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Ongeveer met dat in het achter hoofd, staken - intussen al weer vijf entwintig jaar geleden - de Midden- brabantse gemeenten de koppen bij elkaar en kwamen tot de conclu sie: vele handen maken ook het zwaarste werk licht. Men besloot te gaan samenwerken op bestuurlijk gebied. Het begon destijds als Stadsgewest Tilburg en Stadsge west Waalwijk. Nu heet het Samen werkingsverband Midden- Brabant (SMB). Het SMB is gevestigd aan de Hoe vense weg 55b. Er werken 35 men sen. In totaal twintig gemeenten zijn bij het SMB aangesloten: dat zijn bij elkaar ongeveer 380.000 mensen. Reken maar uit: 380.000 keer zeven gulden vijftig is al bijna drie miljoen gulden. Daar bovenop ontvangt het SMB nog geld van het Rijk en ex ploiteert de regionale stortplaats Spinder. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Bij de presentatie van het rapport «Buurt- en wijksignalementen» van de Stichting Bewonersondersteu- ning Tilburg op 1 oktober jl. heeft wethouder van Eijkeren te kennen gegeven werkbezoeken aan de be treffende wijken te willen brengen. In dit verband zal de wethouder, op uitnodiging van de stichting There sia Vooruit, op donderdag 20 de cember een bezoek brengen aan de wijk Theresia. Om 20.00 uur begint in het wijkcen trum Theresia, Nijverstraat 42, een openbare vergadering van verschil lende vertegenwoordigers uit de wijk met de wethouder. Ook be langstellenden zijn van harte wel kom. Aan de orde komen ondermeer on derwerpen als verbetering van de woonomgeving en knelpunten op het gebied van verkeer. Over de verschillende verlichtings- vormen naast de gloeilamp zeggen we kort iets. Meer informatie kunt u altijd krijgen bij het energiebedrijf, maar ook bij de vakhandelaar. Echt zuinig en goedkoop blijft de TL-lamp, die tegenwoordig vrijwel dezelfde warme kleur licht geeft als de gloeilamp. Door de grote helder heid wordt deze vorm meest toege past in armaturen en montagebal- ken. SL-lampen zijn ook heel zui nig, maar gelet moet worden op bij behorende apparatuur als voor- schakelapparaat en starter. Die kunnen in de lamp zijn ingebouwd, met als nadeel dat ze worden weg gegooid als de lamp stuk is. Er be staan echter ook armaturen waarin de apparatuur is ingebouwd. De halogeenlamp is niet zozeer zui nig met energie als wel milieuvrien delijk in andere zin. De lichtop brengst is veel hoger dan van gloei lampen met hetzelfde vermogen, maar de kosten vallen hoger uit. Tenslotte spaarlampen en TL-bui- zen bevatten milieuschadelijke stof fen. Hou ze dus apart bij de chemo- safe. 06-11 Als elke seconde telt Als je over ambulances praat, denkt iedereen uiteraard met een aan het alarmnummer 06- 11En dat is maar goed ook, want het alarmnummer Is juist In het leven geroepen om zo snel mogelijk ambulance, brandweer of politie te kunnen bereiken. Maar het moet dan wel echt om een spoedgeval gaan! Is dat het geval, bel dan 06-11 en geef zo precies mo gelijk aan wat er gebeurd is, waar dat gebeurd is en welke hulp u nodig heeft. Blijf in ieder geval aan de lijn en pro beer rustig antwoord te geven op de aan u gestelde vragen. Er wordt dan onmiddellijk ac tie ondernomen. 06-11 dus, maar.... alleen als elke seconde telt! Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzak de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvrac cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 6