Citroën XM V6.24 S' win Dit bedoelen ze met 0 Gratis milieu-inspectie bij Adriaan van de Ven 'comfort' E S T T U T O Ford Escort cabrio op UUR 1/ Yeg. BERTENS TILBURG Geminiweg 39 - Tilburg Telefoon 013-423030 GARAGE DENISSEN BV s lllij I II •r Van Rijn DE AUTOMAAT - Donderdag 13 december 1990-pagina 3 DETILBURGSE KOERIER r 1990-pagina 2 bben? Het liddelde decennia ia Accord. de ruimte- comen aan biedt deze 5 ar, 5-drs., i, maart 'oor en 1988 SUNNY 1.6ÏGT 7300 SE lijzondere auto voor u DO, N: SER Lastdier Je vraagt je in de XM V6.24 af wat i, is de ge- terbank vron op dit moment in huis heeft en dat blijkt een hele boel te zijn. 6.400,. 3.750,- Adriaan v/d Ven die door de bei de organisaties wordt onder steund door advertenties, folders en levensgrote kickers. ’’Test ons. Bel (013)-423030 voor een proefrit!” 3.400,- 1.750,- verlaagd, yelgen, m,1990. >2.200,- >9.500,- 10 tr/min 'min km/u De Sunny 1.6i GT boordevol aantrekkelijke extra's tw.v. J 2.300,- waarvoor u nu slechts J 300, betaalt. i top van itie van 0 Veel be- De nieuwe Citroen XM V6.24 is een fabuleuze auto. Het fraaie uiterlijk wordt onder meer door de nieuwe lichtmetalen wielen bena drukt. Voorin ligt een heerlijke machine die allerhande soorten V6.24 laat zowel toe als puur spoi De auto werkt al ving, als je ee stuur zit, wil jt vandaan. ;r is dan BURG. JANSENSTRAAT 52-56 - 5037 NC TILBURG - TELEFOON 013/683911* i een gezin liddelgrote ten, zijn so maakt u Rozehout Bij het betreden van het interieur kom je in een wereld van pure luxe. De stoelen zijn standaard met leer bekleed, terwijl je met de electrische verstelmogelijkheden een prima zit kunt verkrijgen. Een klein mankement van de tot nu toe geleverde XM-varianten betrof de middenarmsteun voorin. Deze doet ook dienst als deksel van een opbergvak, maar is zo laag ge plaatst dat er eigenlijk van een armsteun geen sprake is. In de V6.24 is dit onderdeel elektrisch verstelbaar in hoogte, waarbij het opbergvak gewoon zijn functie behoudt. Ook de ruimte voor ach- terpassagiers is dik in orde. Al- uitlaatgasemmissie, controle van de katalysator (indien aanwezig), profieldiepte van de banden en spanning, eventuele lekkages van brandstof, remvloeistof, accuzuur of koelvloeistof en onvolkomenhe den van het uitlaatsysteem. De to tale inspectie duurt ongeveer een half uur. Autobedrijf Adr. van de Ven kent overigens ook de meer omvattende Veiligheids- en Mi- De rij-eigenschappen van de V6.24 zijn nauwelijks te verbete ren. Het is even wennen aan de typische stuurbekrachtiging, die bij loslaten automatisch de recht- uit-stand opzoekt. De wegligging is met de hydractieve vering feno menaal. Ook de krachten van de- winkels in Hilvarenbeek is Garage van Rijn op zondag 16 december geopend, zodat liefheb bers ook dan een kijkje kunnen gaan nemen. Ford-dealer Van Rijn is gevestigd aan de Tilburg- seweg in Hilvarenbeek. Het is verstandig voor de gratis keuring een afspraak te maken: Adriaan v/d Ven is aevestiad aan Ondanks alle auto-onvriendelijke maatregelen van de overheid, groeit het aanbod aan dure en exclusieve auto's nog steeds. Op de zakelijke automarkt valt nu eenmaal meer geld te verdienen dan met de verkoop van kleine auto's. De meeste fabrikanten beschikken dan ook over een uitgebreide range die strekt tot het gebied waar van oudsher Mercedes en BMW de dienst uitmaken. Een nieuwkomer in dit segment is de Citroen XM, vooral in de zeer fraaie V6.24 uitvoering. Na een uitgebreide kennismaking, kunnen we concluderen dat dit de auto is voor de manager die zichzelf eens gruwe lijk wil verwennen. Aan het einde van zijn loopbaan als "Auto van het laar" is het XM-programma met uitzondering van de break compleet. Er is een uitgebreide keuze uiteenlo pend van de 2 liter basis tot deze V6.24. Iemand die de XM V6 Ambiance kent, zal nauwelijks kunnen geloven dat er aan de complete uitvoering nog wat toegevoegd kon worden. We mogen dit topmodel dan ook beschou- als optie leverbaar, terwijl cruise control en airbag niet tot de moge lijkheden behoren, maar daarmee heb je het ook helemaal gehad. De lijst aan standaardspecifica ties is enorm lang: vier elektrische portierruiten, elektrisch verstelba re en verwarmde buitenspiegels, getint glas, centrale vergrende ling met afstandbediening en ver lichte spiegel in de zonneklep zijn slechts enkele voorbeelden. We mogen bij de XM niet uit het oog verliezen dat hij naast een meer dan prettig vervoermiddel ook goed te gebruiken is als lastdier. De prachtige lederen achterbank is neerklapbaar en biedt zo de ruimte voor veel bagage, terwijl de mogelijkheden in standaard opstelling al niet gering zijn. Net als de Ambiance-versie beschikt de 24-klepper over de zogenaam de dertiende ruit, die ervoor moet zorgen dat de warme lucht in de auto zich niet vermengd met kou de buitenlucht als de achterklep is geopend. Ford-dealer Van Rijn in Hilvaren beek houdt aanstaand weekend een Kerstshow. Als speciale gast zal de fraaie cabriolet-versie van de nieuwe Ford Escort zijn op wachting maken. Natuurlijk is de auto op zaterdag 15 december te bewonderen. Maar net als alle Merk en type: Citroen XM V6.24 Aantal cylinders: 6 in V-vorm Cylinderinhoud: 2975 cc Boring x slag: 93 x 73 mm Vermogen: 200 pk bij 6000t Koppel: 260 Nm bij 3600 tr/i Prestaties: topsnelheid 235 1 acceleratie 0-100 in 8 sec. Afmetingen: lengte 4,71 meter, breedte 1,79 meter Gewicht: 1450 kg Verbruik: - bij 90 km/u 8,2 liter/100 km - bij 120 km/u 10,2 liter/100 km - stad 15,9 liter/100 km Prijs: f.98.300,= echt een toppunt van ontwerp. De exemplaren van de 24-kleppen maken de hele auto direct fraaier, racht onderin is Verder heeft men ook de bumpers, ij de Citroën tot ge- spoiler, spiegels, beschermstrips t de neus bij snel en de rand boven de motorkap door de spuiterij gehaald. Tot slot is de auto dan nog leverbaar in een specifieke kleur, het prachtige Vert Vega. Overigens kan er ook worden gekozen voor Bleu Mem phis, Gris Dolmen, Gris Silex, Zwart en Rouge Mandarin, maar dat zijn stuk voor stuk tinten die ook op andere XM-modellen wor den verkocht. De BOVAG en Veilig Verkeer Ne derland zouden graag willen dat alle auto's een milieu-inspectie ondergaan, vandaar dat zij een aantal autobedrijven in Neder- ger verkrijgbaar in de Peugeot 605. De echte liefhebber zal in de ze V6 een perfecte machine vin den. De trekkrc enorm, wat bij volg heelt dat de neus bij snel wegrijden omhoog komt en de achterkant diep wegzakt. Het lijkt alsof je gelanceerd gaat worden. Het motorgeluid is magistraal. Niet een moderne vrijwel onhoor bare gezapige 6- pitter, maar een sportieve, wat rauw klinkende krachtbron, die echter nooit te ru moerig zal worden. Wat dat be treft doet hij sterk denken aan de eerste uitvoeringen van de PRV- motor. Natuurlijk levert een derge lijk fors gemotoriseerde auto zeer vlotte prestaties zoals een t 235 km/u en een accelerat tot 100 in 8,3 seconden. langrijker is echter de trekkracht die in alle toerentallen zonder te genstribbelen wordt geleverd. Kortom een motor om verliefd op te worden. Standaard wordt de V6.24 voorzien van een ABS-rem- systeem. Citroën heeft er voor gekozen zijn absolute topmodel aan de buiten kant door enkele gedistingeerde details herkenbaar te maken. Di rect vallen de lichtmetalen wielen op die het model recht doen. Alle tot nu toe geleverde wieldoppen en lichtmetalen wielen zijn niet hoewel je van deze auto niet graag het stuur wilt afstaan, is ge reden worden ook een geno t. Ach terin staan zaken ter beschikking als verstelbare hoofdsteunen, een middenarmsteun en eigen uit- stroomopeningen van de verwar ming en ventilatie. Een opvallend detail is het ge bruik van Afrikaanse rozehout op het dashboard en de portieren. Frankrijk heeft geen traditie wat betreft het gebruik van hout in auto-interieurs, maar de manier waarop Citroën het heeft toege past is uiterst chique. Het dashboard is meer dan com pleet met een toerenteller, olie- peilcontrolemeter, een uitgebreide boordcomputer en een display wat eventuele mankementen meldt. Onder de middelste uit- stroomopeningen zit het bedie ningspaneel voor de airconditio ning. De bestuurder of bijrijder dient alleen de gewenste tempe ratuur (per halve graad nauwkeu rig) in te stellen en de techniek doet de rest. De eventueel gemon teerde radio gaat achter een klep je schuil. Citroën levert als acces soire een stereo-installatie met be diening op het stuur. il een rustige rijstijl wijl weinig concurrenten aan de >rtief 'scheuren'. totale uitstraling kunnen tippen, ris een soort versla- jenmaal achter het je er niet meer achter Goede prestaties van een forse motor kosten nu eenmaal brand stof. De krachtbron heeft uiteraard een geregelde drieweg katalysa tor, waardoor Eurosuper getankt moet worden. Gemiddeld mag worden gerekend op 1 op 7,5 en dat is bij dit soort auto's normaal. Veel rustig gereden snelwegkilo- meters moeten betere waarden opleveren. De aanschafprijs van de XM V6.24 moet wordt gezien in het licht van de concurrentie. Een bedrag van f.98.300,= lijkt voor een Citroën ongekend hoog. Toch is de auto dit volledig waard. Wat betreft rij- kwaliteiten, vormgeving en uitrus ting laat hij veel andere auto's achter zich. Als Citroën een groot deel van het koperspubliek in dit marktsegment met zijn topmodel laat rijden, zal er ongetwijfeld een groot deel over stag gaan. UW VOORDEEL 2.000,- TOT 3.000,- Dit najaar is de stemming bij Denissen zéér zonnig sunny Lx-3-deurs 23.995,- want wij hebben nu een heel bijzondere auto voor u^7ateGTmgX(90d'n/pk) 4- van binnenuit verstelbare buitenspiegels getint glas rondom luxueuze interieurbekleding bumpers in carrosseriekleur exclusieve GT badge 3-weg geregelde katalysator GT pakket t.w.v. 2.300,- T otaal Sunny GT 26.295 Nu24.295 Uw vooriwl f2.000,- royale inruilprijs tot zo'n J 1.000,- extra. Uwtotoalvoort—If 3.000,- Magistraal Onder de sterk aflopende neus ligt het aggregaat, een 3 liter V6 met 4 kleppen per cylinder en zo doende een maximaal vermogen van 200 pk bij 6000 tr/min. Een koppel van 260 Nm is al bij 3600 tr/min volledig beschikbaar. Exact dezelfde motor is al iets lan- Op vrijdag 14 en zaterdag 15 de cember zijn automobilisten met hun vervoermiddel van harte wel kom bij VAG-dealer Adriaan van de Ven voor een gratis "Groene Kick" milieu-inspectie. Wethouder P. van Hassel zal morgen de actie starten door zijn auto als eerste voor een inspectie aan te bieden. De controle betreft de motortem- peratuur, het stationair toerental, lieu- inspectie die al een jaar lang bij iedere grote beurt wordt uitge voerd. 00,- I - ze topper worden uitstekend op tis keuring te organiseren. Zo telefoon 013-321411. 1990

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 37