Kwaliteit al 25 jaar handelsmerk bij Smits Mode if DIE BRAND BEN IK ALLANGVERGETEN" a JVC Een vereniging oprichten 1.998,- of 65,- p. maand Isolatie-subsidie: wat heb je er in de praktijk aan? E? Relaties Brabants NIET TE EVENAREN... bedrijfsleven en ontwikkelingslanden Komende jaren sterke groei verwacht AvBOESSCHOTüN Inschrijving Handelsregister De Boekanier bestaat 25 jaar KEURIGE KEUKEN MENSEN reform ENING I ZBAND" I AvBOESSCHOTKN OPENINGSFEEST 15 korting Wijnkoperij Le Decanteur Paul Verbunt lmJaL j ar 1990-pagina 4 Donderdag 22 november 1990 - pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER dichten n de rijmwijzer een industr en een vertrouwde keus I N( ig en in. Schone kleren- len doen i van huis ir - 1 7.00 uur 5 Tilburg e Boekhandel verkoop aan de zaal De heer en mevrouw Smits: Service Met vier personeelsleden staat het Stel, t van u geïnt den moge te bie Hoefstraat 145 - Tel. 432163 Betalingen vanaf 30,- p. maand ilburg, s 16 Tilburg actueel óSportkwis jrsies bij je DeJPIIx /aliteit. 55 cm GROOTBEELD-KTV met afstandsbediening, scart, enz. d khandel RADIO TILBURG 123 november:- igver- heeft 1 aan een rijk- ór 1 het egelen wor- uitgevoerd ;n de minimaal aan .MARKT elke zon- .00 - 17.00 uur in de totel Den Bonten Os «lassau, vrij entree. egimes :n hier ge- uur TOPKWAl VAN!’ VAKSPEC ALITEIT «UW ECIALIST 17 uur a ENOIR I R. de Gier Rosmolenplein 4/14 5014 ES Tilburg Tel. 013-426702 Gratis bezorgd incl. band, scartkabel en aangesloten. Inruil en reservering mogelijk. 3, 50 dernt Ultze Oude zend. Uitzendbureau Content L. Markt 20, 5038 TJ Tilburg. Te king stellen van tijdelijke mede Koplesjop de Print, Besterdrir HJ Tilburg. Kopieëren voor de E.C. Verzekeringen, Vossel; 5074 PK Biezenmortel. As mi u heeft een tussenwoning waar- ii de spouwmuren wilt isoleren. U I ZOMERSTRAAT 4£ J VESTIGINGEN: 1 rade Consul- Corpor 5014 JB Til- Tilburg taal, olie- melkpro- dinsdag en woens- inent fl 39,95 incl. knippen, verstevigen Been permanent fl don v. Erve, Pater- :1.433823 of 632018. De allernieuwste VHS-VIDEO- RECORDER met display- afstandsbediening, 8x voor te programmeren NU SAMEN 074 PK liddeling. Handelsondernemlng "Beo Trading toration”, Hoefstraat 215, 5014 NL .Iburg. Technische gebruiksgoederen. Snackbar ’’Chaplin”, Koestraat 103, 5014 EB Tilburg. Cafetaria. Interface Ned. Fac. Bur. v. Techn. en Autom. B.V., Heuvelpoort 305, 5038 DT Tilburg. Technologie en automatisering. De overheid wil energiebesparende maatregelen in bestaande woningen stimule ren. Daarom is er sindskort een regeling die woningbezitters maar liefst 30% sub sidie op isolatiewerkzaamheden geeft. Na-isolatie van uw woning kunt u heel wat geld en energie besparen. 49 B, TILBURG. TEL. 013-3630801 TILBURG - BREDA- HELMOND L Smits borg voor een goede klanten worden er echt gehol- jewel vrijblijvend rondkijken r haar kle- laar naald perfect zorgen ~en aan nen ge- larvoor ui reke- Op alle wijnen* Besterdrlng 44,5017 HL Tilburg 013/352058 - Fax: 013/435294 Behalve op champagne, Port en sherry. echtpaar service: k pen, hoewel vrijblijvend natuurlijk ook kan. En wie er ding koopt, hoeft niet thuis na en garen te grijpen, als het niet Twee pompcoupeuses kleine en grote aanpassinger cctie en bruidskleding, indiei Smits Mode brengt daai lts een kleine vergoeding in Algemene Ledenvergadering A1“~iene Ledenvergadering is het noogstë bestuursorgaan van de vereni ging. In theorie heeft dit orgaan lacht. Let wel, in theorie, want bij renigingen heeft het dagelijks het eigenlijk voor het zeggen. ieeste leden bezoeken geen Alge- Ledenvergaderingen en degenen <»t wel doen zijn vaak oud-be- lergens In Tilburg vindt u zo’n uitgebreid gezond assortiment van zo veel verschillende fabri kanten naast elkaar. Of het nu gaat om homeopatische middelen, vitaminen of voedingssup- Drogisterij plementen, krulden, gezonde voeding... het staat er allemaal. Zelfs het bekende gezondheids- J ondergoed van 3 SUISSES ontbreekt niet. Helemaal uniek Is het cyclo-massagesysteem voor <v. de Lrier thuisgebruik. Bent u door deze advertentie niet overtuigd van de vele mogelijkheden die wij u bieden om iei gezond door het leven te gaan, kom dan zelfs eens kijken. Er is een ruime parkeergelegenheid I mime 1 voor de deur en buslijn 4/5 stopt op korte loopafstand van de drogisterij. x^parxeergeiegenheid^z ACHT NOG WEL i goede vriend van je /rouwen Tegen Sek- :ld kun je je verhaal zijn te bereiken op do. van 14.00-20.00 elandstraat 43, tel. stuursleden of nieuwe leden die be- sluitvorming en het stemrecht van de langstelling hebben voor een bestuurs- ledenvergadering wordt |bregeld in de functie. Bepaalde besluiten moeten al- statuten. De besluitvorming moet goed tijd door de Algemene Ledenvergade- geregeld zijn voor het geval er onenig- ring worden genomen, zoals wijziging heid tussen de leden ontstaat. Grotere van statuten, het goedkeuren van het verenigingen kunnen in de statuten re- financieel beheer van het bestuur en de gelen dat de leden worden vertegen ontbinding van de vereniging. De be- woordigd door een ledenraad. isolerende maatregelen wordt besteed is 1.000,-; toepassing van dubbel glas wordt alleen in combinatie met andere isolerende maatregelen gesubsidieerd. Vele vrouwen hebben er al de kledingaankoop van hun leven gedaan: Smits Mode aan de Heuvelstraat 52 is namelijk een gerenommeerde zaak als het gaat om bruidskleding. Maar ook voor confectiekleding van de betere merken en jurkjes voor communicantjes kan men er terecht. En: wat niet precies past,, kan voor een kleine vergoeding veranderd worden. De afgelopen week werden in het Han- Trlbel, Schalk Burgerstraat 23, 5025 BN delsregister van de Kamer van Koop- Tilburg. Kermis-attraktie. handel te Tilburg de volgende nieuwe Marcells Beheer Tilburg B.V., Insulinde- inschrijvingen gedaan: straat 1a, 5013 BA Tilburg. Beheers- Meeuwls administraties en adviezen maatschappij. v.o.f., Kloosterbeemd 23, 5061 GT Reijenga Beleggingen B.V., Julianalaan Oisterwijk. Administraties voor derden. 3, 5062 Jm Oisterwijk. Financieren on- T.L.S. Toprek Light Support, Kard. van dernemingen en vennootschappen. Enckevoirtstraat 29, 5014 LB Tilburg. Uitzendbureau Content Industrie B.V., Verhuur van lichtinstallaties. Oude Markt 20, 5038 TJ Tilburg. Uit- Wolfs Lease Golrle B.V., Tijvoortse- zendbureau. baan 4, 5051 HJ Goirle. Verhuren van Uitzendbureau Content B.V., Oude automobielen. Markt 20, 5038 TJ Tilburg. Ter beschik- Gemanlg v.o.f., Gerard v. Swietenstraat king stellen van tijdelijke medewerkers. 66, 5017 HB Tilburg. Assistentie bij pro- Koplesjop de Print, Besterdring 99, 5014 duktie, organisatie en logistiek. HJ Tilburg. Kopieëren voor derden. WAMM, Weekend Academie v. Marke- E.C. Verzekeringen, Vosselaerstraat 3, tlng Management, Gerard v.d. Linden- 5074 PK Biezenmortel. Assurantiebe- straat 4, 5063 CK Oisterwijk. Opleidings instituut voor marketing. S 4 S CO. North African Trade tants, Hoefakkerstraat 83, 50 i-. burg. Agenturenhandel in meta en chemische produkten en r dukten. campagne Broeken en truien die je in een winkel koopt, komen niet alleen uit normale ateliers uit binnen- of buitenland. Re gelmatig komt hét voor dat ze gemaakt zijn door mensen die in illegale ateliers werken in Amsterdam of Tilbt Daar werken velen die door oor honger of onderdrukkende regi naar Nederland gevlucht zijn en geen verblijfsvergunning hebben kregen. Meestal werken ze twaalf per dag of langer tegen erg lage lonen in kleine, slecht geventileerde ruimten. Het Coördinatiepunt Schone Kleren De Algeme wil bereiken dat deze textielarbeiders hoogste bei een verblijfsvergunning krijgen, zodat ging, ze ook onder de normale Nederlandse macht. I arbeidswetten vallen. Informatie: veel vere Coördinatiepunt Schone Klerencam- bestuur 1 pagne, Minahassastraat 1, Postbus De meest 40066, 1001 BB Amsterdam; tel. 020 - mene Lu 937681. die dat 1 wordt worden de functies verdeeld en de sta- op te tuten vastgesteld. Om zo’n eerste ver baar de gadering soepel te laten verlopen is het zijn, van belang dat er een agenda is en een goede gespreksleider. Degenen die het initiatief tot het oprichten hebben ge nomen ambiëren veelal een bestuurs functie. Ook zonder zo’n vergadering kunnen twee of meer personen een Is de statuten moeten worden vastge- xaf met de notaris een rorden vastgesteld. Dat e eerste vergadering aan de Het was wel eventjes paniek toen de vlam in de pan sloeg, en de keuken in lichter laaie stond. Aldus mevrouw In ’t Groen, Beethovenlaan 324 te Tilburg. Heel het huis vol roet, en zonder keuken. De schoonmaakploeg was in n dag klaar, maar een jwkeuken heeft een levertijd tin. 6 weken had ik gehoord. Als u een vereniging wilt oprichten moet u zich vooraf een aantal vragen stellen, zoals waarom u de vereniging kiest als rechtsvorm, wat precies het doel van de ver eniging zal zijn, welke bijzonderheden verbonden zijn aan uw vereniging en de verwachte omvang van de vereniging, op deze vragen gaat dit artikel nader in. In de oprichtingsvergadering, formeel beslist de vereniging richten. In deze vergadering, wa leden van het eerste uur bijeen zijl in aanmerking Als u in aanmerking wilt komen voor de subsidieregeling, moet u aan ee" aantal eisen voldoen. De belangrijk sten zijn: uw huis is gebouwd vóór 1 januari 1989; u bent eigenaar van h« pand; de isolerende maatreg-'- den door een ondernemer uitgevov.^ (Doe-het-zelvers vallen dus buiten de regeling); het bedrag dat minimaal aan keus nog groter, omdat verschillende combinaties mogelijk zijn. Wie bruidskleding wil laten maken naar eigen ontwerp of naar een voor beeld uit een van de in de zaak voorra dige boeken, kan bij Smits Mode ook op vakkundige service rekenen. Uit de ------Isstoffen wordt de prachtigste kleding gemaakt. Maar de vrouw die na de aankoop van de stof bij Smits Mode zelf aan de slag wil of een bevriend iemand de bruidsjapon wil laten naaien, kan een gratis schets laten maken. Tegen betaling laat de zaak een patroon maken en dat knip pen. En bij problemen is altijd begelei ding mogelijk. Niet alleen de vakkundigheid, goede mark service en perfecte produkten hebben van Smits Mode een gerenommeerde kunt dat bijvoorbeeld heel goed met hardschuim. Voor het isoleren de voor- en achtergevel van uw 1 bent u ongeveer ƒ1.000,- kwijt aan ma teriaal en arbeidsloon. Van dit bedrag krijgt u 30%, dus ƒ300,- terug van de overheid. Wat bespaart u dan met deze isolatie? Afhankelijk van het gasver bruik, bespaart u tussen de ƒ120,- en ƒ150,- per jaar. U ziet, u heeft uw in vestering in 5 jaar helemaal terug diend en wat belangrijker is, u h een belangrijke bijdrage geleverd het behoud van het milieu. -Vrijdag: 12.00-13.00 uur: Middageditie 18.00-19.00 uur: Avondeditie 19.00-20.00 uur: Country-track (97) -Zaterdag 24 november: - 09.00-10.00 uur: Wegwezen in het weekend, uitgaanstips 10.00-11.00 uur: Kindercocktail, kinderprogramma 11.00-12.00 uur: Tilburg BV, achtergronden van het Tilburgs nieuws 12.00-13.00 uur: Radio Tilburg's Muziekmuseum, hits van toen 13.00-14.00 uur: Tilburgse Top Twaalf, hits van nu 14.00-16.00 uur: Tilburg Magazine, gevarieerd programma 16.00-18.00 uur: Draaien maar!, verzoekplaten (tel. 436016/436017/436018) 18.00-19.00 uur: Tilburg Sportief (215), actueel sportprogramma -Zondag 25 november: - 11.00-12.00 uur: Ars Musica, informatief klassiek programma 12.00-14.00 uur: Drie-in-één, gevarieerd muziekprogramma 14.00-16.00 uur: Toi toi tol, cultuurmagazine. rechtstreeks vanuit het Textielmuseum 16.00-17.00 uur: Met vlag en wimpel, Nederlandstalige muziek 17.00-19.00 uur: Tilburg Sportief (216), ai sportprogramma met om 17.15 en 18.051 (tel. 436018/436019) 19.00-20.00 uur: Kachu, voor Antimanen in Tilburg 20.00-21.00 uuriTurkstalig programma -Maandag 26 november: - 12.00-13.00 uur: Middageditie 18.00-19.00 uur: Avondeditie 19.00-20.00 uur: Prime Time Jazz, geïmproviseerde muziek -Dinsdag 27 november:- 12.00-13.00 uur: Middageditie 18.00-19.00 uur: Avondeditie 19.00-20.00 uur: Theo van Bijnen's Blue Beat Reggae Show (95) 20.00-22.00 uur: Ars Musica, klassieke muziek -Woensdag 28 november:- 12.00-13.00 uur: Middageditie 18.00-19.00 uur: Avondeditie 19.00-20.00 uur: Shabono, voor Surinamers in -Donderdag 29 november: - 12.00-13.00 uur: Middageditie 18.00-19.00 uur: Avondeditie 19.00-20.00 uur: Popkast, regionaal popprogramma Voor verzoekplaten en berichten tel. 013/436017 (redaktie) RADIO TILBURG POSTBUS 555, 5000 MB TILBURG srden in het Han- .amer van Koop- volgende nieuwe week te melden dat in de opinie van de onderzochte bedrijven niet gekort mag worden op het beschikbare budget voor ontwikkelingssamenwerking. Daarnaast blijkt het bedrijfsleven oog te hebben voor de problematiek van de mensenrechten en het milieuvraagstuk in de ontwikkelingslanden. Symposium Het symposium ”De grenzen van het Brabants bedrijfsleven’’ zal op 28 no vember a.s. in het provinciehuis te Den Bosch plaatsvinden. Het evenement is met name bedoeld voor ondernemers uit het Brabantse midden- en kleinbe drijf. Er wordt een aantal inleidingen gegeven. Verder staan er ’’workshops” op het programma en is er een infor- matiebeurs. Het symposium wordt om 10.00 uur geopend door prof.dr. P. Verheyen, voorzitter van het College van Bestuur van de KUB. De intensiteit in de zakelijke relaties van het Brabants bedrijfsleven met ontwik kelingslanden zal de komende jaren naar verwachting een sterke groei te zien ge ven. Dit is één van de uitkomsten van een onderzoek, dat het Instituut voor Ont wikkelingsvraagstukken (IVO) van de Katholieke Universiteit Brabant (KUB) heeft uitgevoerd als voorbereiding op het symposium ”De grenzen van het Bra bants bedrijfsleven”. Uit een enquete onder 2600 ondernemingen blijkt onder meer, dat één op de acht Brabantse bedrijven een zakelijke relatie onderhoudt met ontwikkelingslanden. De studie werd gefinancierd door de Nationale Commissie Ontwikkelingssamenwerking (NCO) en uitgevoerd door John Dagevos en Gerard de Groot. aanvragen Heel simpel: u stuurt een aanvraagfor mulier (verkrijgbaar bij het Energiebe drijf) samen met een offerte voor de uit te voeren werkzaamheden naar het Energiebedrijf in uw regio. Als uw aanvraag wordt' goedgekeurd, ont vangt u een declaratieformulier. Dit stuurt u samen met de betreffende gi ro- /bankafschriften terug naar het Energiebedrijf. Zij maken het bedrag dan zo spoedig mogelijk aan u over. worden de tuten vastgesteld. Om gadering soepel te laten verk - t er een agenó. J-Tireksleider. Degen «uv. tot het oprichtc r len ambiëren veelal zonder zo’ of meer t verenging oprichten. Als door de notaris moeten w legd, dient vooraf met de r concept worden vastgest wordt in die eerste vergadering leden gepresenteerd. Die kunnen over burg, de statuten stemmen. Is de vergade- irlog, ring het eens over de inhoud van de pmes statuten dan kan het (nieuw gekozen) bestuur hiermee naar de notaris die de statuten notarieel vaststelt. Heftruckwedstrijd bij PLM Op zaterdag 24 november om 10.00u. worden bij PLM Glasindustrie Dongen BV heftruckwedstrijden georganiseerd. Eén en ander is een gezamenlijk initia tief van Coca Cola en PLM, beiden ge vestigd op industrieterrein ”De Wil- dert” te Dongen. De wedstrijd heeft als doel, het beroep van heftruckchauffeur wat meer waar dering te geven en onder de aandacht van een groter publiek te brengen. De laatste jaren is er met name toenemende belangstelling bij vrou wen voor het beroep van heftruck chauffeur. Zij zien het als een uitda ging en hebben reeds bewezen hun ’’mannetje” te kunnen staan. Aan iteresseerden zal informatie wor- verstrekt over het beroep en de gelijkheden die Coca Cola en PLM ieden hebben. Ook aan de kleintjes is gedacht. Ener zijds met het oog op veiligheid en an derzijds om de volwassenen voldoende aandacht te kunnen laten geven aan de wedstrijd, is een kinderopvang georga niseerd. Er staan wat klim- en speel- werktuigen opgesteld en er zullen en kele kindervideo’s worden vertoond. Glasindustrie Dongen BV is te len aan de Eindsestraat 133 op ’t muustrieterrein ”De Wildert” in Don gen. Publiek is van harte welkom. In de laatste maand van 1965 ging ”De Boekanier”, Berkdijksestraat 61 in Til burg, van start als boekwinkel voor gebruikte stripverhalen en boeken, waaronder antieke boekwerken, romans en boeken op het gebied van kunst en kunstgeschie denis. De huidige eigenaresse, mevrouw R. Janssen, nam de zaak op 20 december 1980 over en is inmiddels dus bijna tien jaar bezig met De Boekanier. De eigenaresse heeft de zaak volgens de oorspronkelijke opzet voortgezet. Toch is er wel het één en ander veran derd en gebeurd de laatste jaren. Me vrouw Janssen: ’’Sinds mijn overname van De Boekanier ben ik steeds meer geïnteresseerd geraakt in boeken. De collectie is wat meer uitgebreid naar eigen voorkeur. Mijn persoonlijke inte resse gaat het meest uit naar oude kin derboeken en mooie antieke boekwer ken. Ik heb daarom ook het oude boekbinden geleerd en tevens het res taureren van oude boeken. Daarvoor bestaat veel interesse en ik vind het erg leuk om te doen”. uw eigen situatie Als u meer wilt weten over deze subsi dieregeling kunt u bellen of schrijven met het Energiebedrijf in uw regio. Bo vendien heeft de overheid een Centraal Informatiepunt ingesteld. U kunt het CIP op werkdagen van 9.00-17.00 uur bellen op telefoonnummer 010- 4046611. U kunt ook schrijven naar: Centraal Informatiepunt, CIP, Post bus 21421, 3001 AK Rotterdam. Bruidsmode Vrouwen met trouwplannen kunnen bij Smits Mode een keus maken uit een collectie van gemiddeld 300 mo dellen bruidskleding. Eigenlijk is de zaak gemaakt. Daar hebben zeker ook de bruidsmodeshows toe bijgedragen die de heer en mevrouw Smits twee maal per jaar in de stadsschouwburg organiseren. De shows, tegenwoordig __o. in samenwerking met schoenenzaken, en ga kappers en schoonheidsspecialisten, past, trekken belangstelling uit het hele land voor en zijn dan ook vaak al twee maanden confectie van tevoren uitverkocht. wenst. S» slechts ee ning. Toen ik naar CVT Keukens ging, want dat is toch de keukenzaak waar je het eerst aan denkt, pakte Cees van Tilburg de telefoon en regelde bij Hebaform een levert dagen. Nu geniet ik van een nieuwe keuken, die, als ik het eerlijk mag zeggen, veel mooier is dan die er voor de brand in stond. Samenwerking Samen met een dertigtal andere bruidszaken in het land wil Smits Mo de zijn positie gaan versterken om on eerlijke concurrentie door bijvoorbeeld motel- verkoop tegen te gaan. Daartoe verenigen de zaken zich binnenkort in de vereniging ’Bruidsmode no.l Selec- |e tief. Per plaats wordt slechts één bruidsspeciaalzaak toegelaten, na eerst door een ballotage-commissie gewogen te zijn. De samenwerkende zaken ver- ‘“genwoordigen 55 procent van het rktaandeel van bruidskleding in Nederland. De relaties tussen het Brabants be drijfsleven en ontwikkelingslanden vertonen een grote diversiteit. Het gaat onder andere om in- en uitvoer, doch terondernemingen, kennisoverdracht en levering aan het Nederlandse Mi nisterie van Ontwikkelingssamenwer king. Vooral de grotere bedrijven heb ben zakelijke relaties. Het midden- en kleinbedrijf raakt echter in snel toene mende mate geïnteresseerd. Wat invoer betreft onderhouden de meeste bedrijven relaties met landen in Zuid-Oost Azië en Latijns-Amerika. De uitvoer richt zich vooral op Noord- Afrika en Zuid-Oost Azië. Het is de opvatting van een belangrijk deel van het Brabants bedrijfsleven, dat het Ministerie van Ontwikkelings samenwerking de uitbouw van deze za- keliike relaties moet ondersteunen, zo blijkt verder uit het IVO-onderzoek. De onderzoekers wisten afgelopen Afwisselend Wat de eigenaresse ook bijzonder aan trekt in haar werk is het omgaan met mensen. Jong en oud, verzamelaar of geen verzamelaar. ”We krijgen een uit eenlopend publiek in de zaak. Veel verzamelaars uit Tilburg maar ook mensen van buiten de stad, zelfs van boven de Moerdijk. Ik vind het fijn en afwisselend om met mensen om te gaan. Wat ik ook prettig vind is het zoeken naar boeken en strips om de collectie uit te breiden”, vertelt me vrouw Janssen, die tot slot te kennen geeft nog lange tijd door te willen gaan met De Boekanier. Nadat zijn vader hem in 1925 in Eind hoven het goede voorbeeld had gege ven, begon de heer Toon Smits 25 jaar geleden samen met zijn vrouw Netteke een zaak in damesstoffen en bruidsmo- beeld un wu de op het Piusplein. Zeven jaar later dige bcL; verhuisde de zaak naar de huidige lo- op vakkundige katie op de hoek van Heuvelstraat en aanwezige bruids Stadhuisplein. Voor de damesstoffen prachtigste kleding kwam de confectie van de betere mer- vrouw die na de ar ken in de plaats. Wie bijvoorbeeld iets bij Smits Mode zelf aan de s zoekt van Mondi, Ravens, Louis Lon- een bevriend iemand de br don, Verse Blusen of Roberto Sarto wil laten naaien, kan een kan bij Smits Mode zeker iets van haar laten maken. Tegen beta gading vinden. Modieus- sportief is zaak een patroon volgens de heer Smits het kenmerk van pen. En bij problei de collectie dameskleding in zijn zaak. Maar men kan er ook bijouterieën van Ermani Bulatti vinden. hovenla het huis ïn. Dv ’nc aanbouwl vanmir i Foto: Geert van Loon

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 5