ROVER 114 GTa .V. i I'm British Motorshow Essen belooft weer veel spectakel Porsche VI2 draait I proefrondes Gouden stuurwiel voor Renault Clio ESSENVU GARAGE DENISSEN BV DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 22 november 1990 - pagina 3 /ember 1990-pagina 2 pp Excel Technische gegevens: m SUNNY 1.6iGT lWIF>7d£J~-\ 30. NOV.-9-DEZ.’9O •9.000,- I9.000,- I3.000,- I2.000,- n.500,- 9.000,-! I9.000,- >3.000,- 19.000,- J7.500,- J1.800,- J6.000,- 19.000,- 16.500, - 51.500, - Concurrentie Het brandstofverbruik van de mo- 6500,- 3750,- 5750,- 5750,- 7750,- 0750,- 7750,- ilysa- md- 0 het een geluid, wat lopen de verkop' goed. In Frankrij de eerste plaats ven, lever- op, maar s. Door de Renova's Wintercheck levert CD op Bugatti Ook de liefhebbers van klassieke auto's komen in Essen aan hun trekken. Maar liefst 400 historische voertuigen worden door bedrijven en particulieren aangeboden. BURG. JANSENSTRAAT 52-56 - 5037 NC TILBURG - TELEFOON 013/633911* De Sunny 1.6i GT boordevol aantrekkelijke extra’s t.w.v. 2.300,- waarvoor u nu slechts f 300, betaalt. drijving van nokkenassen, hul- paggregaten en de vermogensa- fgifte gebeuren niet via het einde van de krukas, maar centraal vanuit het midden, een zoge naamde middenaandrijving. lit alles nog maar isomming van het- jaar te bieden is zondermeer de Van 30 november tot en met 9 december wordt in de Messe van Essen in Duitsland weer de jaarlijkse Motor show gehouden. De tentoonstelling is jaarlijks goed voor zo'n 135.000 bezoekers alleen al uit Nederland en België. De tentoonstellingshallen zijn dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Volwassenen betalen 20 DM. kinderen tot 15 jaar 12 DM en groepen van minimaal 20 personen 16 DM per persoon. Gelukkig gaat het nu met Rover de goede kant op. Sinds de overname door British Aerospace is er veel bij het merk veranderd. Het programma bestaat nu uit een aantal nieuwe modellen die snel aan populariteit win nen en een tweetal 'oudjes' die het nog uitstekend we ten te doen. De in 1959 geïntroduceerde Mini is in som mige landen niet aan te slepen. De aloude Mini Metro beleefde onlangs een revival en kwam opvallend ver jongd als Rover 100 op de markt. We reden met het mid delste model uit de serie, de 114 GTa, een auto die ons op meerdere fronten verraste. binnen de pe teerden we 1 ter, wat uiteraard den veel beter kan. De Rover 114 GTa is een auto waar je snel warm voor loopt. Het model oogt meer dan origineel. Je kunt slechts aan enkele details zien dat het om een wat ouder ont werp gaat. Zoals de toevoeging GTa doet vermoeden is de 114 een sportief rakkertje met een fijne krachtige motor en bijbehorende uitrusting. Dit alles maakt de auto een zeer aantrekkelijk alternatief. Ruim 500 firma's uit 20 landen presenteren zich op een totale op pervlakte van 90.000 vierkante meter verdeeld over 16 hallen. In totaal staan er ongeveer 1600 voertuigen in de schijnwerpers. De Motorshow Essen is ook ieder jaar weer goed voor verschillende aantrekkelijke deel-evenementen. Zo is er dit jaar natuurlijk weer de wereldmarkt voor veredelde auto mobielen. Vrijwel alle fabrikanten en importeurs zijn op de show aanwezig. Verder is er ook veel aandacht voor de tuning-brache, die van bijna alle typen en auto merken veredelde uitvoeringen maakt. Ook alle motormerken zijn in Essen te vinden in een speciaal tentoonstellingsgebied. Naast alle >erken. Gemiddeld no- 1 liter op 13,5 kilome- 1 bij rustiger rij- Met de winter op komst is het ver standig de auto eens door de eigen dealer te laten nazien. BMW-rijders kunnen bij Renova aan de Spoordijk terecht voor een complete Wintercheck. Iedere BMW wordt op 19 vitale punten nagekeken zoals remmen, stuurin richting, verlichting, schokdem pers en koelsysteem. Renova heeft echter daarbij een verrassing in petto. Als u uw BMW weer komt ophalen vindt u in het dashboard- een sportonderstel heeft met een dwarsstabilisator voor. De auto ligt dan ook meer dan goed op de weg. Het compacte karretje is hierdoor een echte gooi- en smijt- auto die zich tot de meest sportie ve capriolen laat verleiden. De besturing is niet te zwaar en lek ker direct, terwijl ook bediening van pedalen en versnellingspook precies in de prik zijn. Je hoeft niet lang in de Rover 114 GTa te rijden om er zeer enthousiast over te worden. je en een speciaal vakje in de console waar cassettebandjes in kunnen worden geplaatst. De sprieten rond het stuurwiel zijn van de Rover 800- r en laten zich makke De verwarming heeft vier afzon derlijk te regelen uitstroomopenin- gen. De 114 is verder voorzien van een digitaal klokje, vier luidspre kers en bedrading, een in ongelij ke delen neerklapbare achter bank en een waarschuwingszoe- mer voor 'lichten aan'. De portie ren zijn aan de bovenkant niet be kleed en laten zo de carrosse- riekleur van de auto zien. Het vreemde is echter dat op dezelfde hoogte de achterpanelen wel be dekt zijn. Alle lof komt ook de stoelei De bekledii een lang lev De zijdelingse steun is heel be hoorlijk, waardoor ook een spor tief rijgedrag wordt toegestaan. De ruimte voorin is voor mensen met een normaal postuur goed, terwijl langeren problemen zullen krijgen met hun benen, die door het hoog geplaatste stuur toch nog een plaatsje krijgen. Achterin is de Rover eigenlijk alleen geschikt voor kinderen, de beenruimte is daar voor volwassen personen aan de krappe kant. De uitstraling van het ex- en interieur zijn zo doende meer dan in orde. Een 22 koppige jury van het Duit se weekblad "Bild am Sonntag" heeft de Renault Clio het "Goldenes Lenkrad" (het gouden stuurwiel) toegekend. De deelne mende auto's, waaronder ook de Rover 200-reeks, Honda Concerto en Toyota Starlet werden beoor deeld op onder meer de vormge ving, de prijs/prestatie-verhou- voorzien van schitterende wiel doppen. Aanvankelijk dacht ik dat de auto was voorzien van de als extra leverbare lichtmetalen velgen. De achterkant ziet er veel sportie ver uit. De achterlichten lopen wat schuin naar binnen. De derde deur is tot in een uitsparing van de bumper te openen. Rond de achterruit is een zwarte kunststof rand gemonteerd die aan de bo venkant overloopt in een be schaafde spoiler. De 114 GTa is verder voorzien van een achterr- uitwisser, twee van binnenuit ver stelbare buitenspiegels en een dakantenne. Als je de nieuwe Rover 100 eens goed in je op neemt, is het haast onvoorstel baar, dat de inmiddels bejad?d ogende Metro tot zo'n moderne en Merk en type: Rover 114 GTa Aantal cylinders: 4 in lijn Cylinderinhoud: 1396 cc Boring x slag: 75 x 79 mm Vermogen: 75 pk bij 5500 tr/min Koppel: 117 Nm bij 3500 tr/min Afmetingen: lengte 3,52 meter, breedte 1,56 meter Gewicht: 828 kg Prestaties: topsnelheid 170 km/u acceleratie 0-100 in 11 sec. Verbruik: bij 90 km/u 5,2 liter/100 km bij 120 km/u 6,8 liter/100 km stad 8,3 liter/100 km Prijs: f.21.995,= nieuwtjes op motorgebied zijn er veel stands met motorkleding, ac cessoires en uitrustingen. Het mot to van de motor- afdeling luidt in Essen "Alles om aan te raken en te kopen". Er kan tijdens de show direkt gekocht worden. In hal 12 staan snelle, fascinerende en idio te motorfietsen op twee en drie wielen, een verzameling zeldzame en excentrieke creaties van motor- bouw. In het volgende seizoen zullen twee auto's in het Footwork-Por- sche team aan de Formule 1 we reldkampioenschappen meedoei met als coureurs Michele Alboreto en Alex Caffi. Het eerste jaar moet Op de Porsche-testbaan in Weis- sach draait sinds kort de in ont wikkeling zijnde Porsche Formule- 1 motor zijn proefrondes. De 3,5 li ter V12 is gemonteerd in een Foot work Arrows Al 1 C-chassis, zoals dit seizoen in gezet in het Formule 1 wereldkampioenschap. De nieu we VI2 wordt beproefd door pi loot Michele Alboreto en testrijder Bernd Schneider. De 12 cylinders van het blok staan onder een hoek van 80 graden. De vier bovenlig- f.18.995,=. De iets completere 111 L kost f.700, meer terwijl de spor tieve GTi met 1.4 liter 16- kleppen- krachtbron 1.27.695,= kost. Overi gens is de 111 L ook als vijfdeurs leverbaar. Waar de Metro de laatste jaren een auto's was voor een beperkt publiek, is de Rover 100 een mo del waar de concurrentie zeker rekening mee moet houden. De auto oogt uitstekend, heeft zeker als 114 GTa een bijzonder prettige uitrusting en heeft een fantasti sche motor. Daarnaast zijn de prij zen ook erg gunstig. De Rover 114 GTa kost f.21.995,= en dat is de auto zeker waard. De basis Rover kastje een CD uit de BMW Music Collection met 17 bekende hits uit de jaren zestig en zeventig, even als een accessoireboekje. Het is immers bijna december. Het boek je biedt een compleet overzicht van het assortiment cadeau-arti- kelen en allerhande praktische zaken voor winter en wintersport. De CD overigens geeft uw auto aan de binnenkant een zomers tintje, zodat regen, sneeuw en ha gel snel worden vergeten. Ook is er een onderdelenbeurs. Uiteraard zijn niet alle juwelen te koop. Zo wordt op woensdag 5 de cember een Concours d'Elegance gehouden, waarbij de winnaars hun bekers krijgen uitgereikt door Miss World 1990. Frankrijk staat te kijk in het zoge naamde Auto Palast waar onder meer een Bugatti-gala wordt ge houden. Maar liefst 28 prachtige vertegenwoordigers van dit merk, inclusief 3 Royales zijn in Essen te zien. Voor liefhebbers van show is Es sen een 'must'. Er zijn verschillen de auto's te zien die in bekende films werden gebruikt. Maar ook een aantal 'gekke' creaties zoals een Lamborghini Coutach Limou sine, een rijdende Eifeltoren of een 12 ton zware Terminator, een Amerikaanse bestelbus met rub- saandrijving. Natuurlijk is di een kleine opsc geen Essen dit heeft. De show moeite waard. Lichten aan Om het geheel er typisch Engels uit te laten zien zijn er twee note- houten panelen aangebracht. Op bergruimte is er in de portierbak- ken, het redelijke dashboardkast- Carburateur Het technische gedeelte kan ook de volledige goedkeuring weg dragen. De Rover 114 GTa heeft - een 1.4 liter krachtbron met 2 klep- reeks afkomstig pen per cyHnder. De motor werd kelijk bedienen. afgeleid van de 1.4 liter 16-klep- per uit de Rover 200. Bij 5500 tr/ min worden 75 paardekrachten geproduceerd, terwijl ook het maximale koppel van 117 Nm be hoorlijk fors is voor een auto die slechts 828 kg weegt. Dit geeft al direct aan dat de 114 met sportie ve toevoeging "GTa" meer dan vlot met het verkeer meekomt. De auto trekt in 11 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u, terwijl de opgegeven top van 170 km/u werkelijk haalbaar is. De auto weet de 150 km/u vlot te bereiken, ook de stoelen toe. terwijl de overige kilometers wat ding is fantasievol en lijkt langer op zich laten wachten. De 2even_t>eSC :°Len krachtbron is voorzien van een - elektronisch geregelde carbura teur en een ongeregelde katal tor. De Rover 114 heeft een hai choke met controlelampje op dashboard. De motor maakt e sympathiek sportief nooit irritant wordt. De 114 heeft een prima wegge drag. Natuurlijk werd de hydra- gas vering van de Metro overge nomen, maar op een aantal pun ten aan de moderne eisen aange past. Belangrijk is echter dat de 114 GTa ten opzichte van de 111 Je moet echt goed naar de Rover I 114 kijken, wil je er nog de Metro- carrosserie in zien. Het front is vol ledig vernieuwd. De motorkap loopt nu tot op de bumper door. De koplampen lopen schuin af naar binnen. Op de kap zitten twee luchthappertjes, waarvan er één daadwerkelijk in gebruik is. De neuspartij oogt daardoor aan zienlijk breder en moderner. Wieldoppen Aan het silhouet is in weze weinig veranderd. De 114 GTa heeft bre de beschermstrips opgesierd met een rood lijntje, dat ook over de bumpers loopt. Een belangrijke verbetering zijn de 13 inch wielen, bij de 114 GTa van maat 185. De wielkasten worden zo veel beter opgevuld. De GTa is standaard vrolijk ogende auto's kon worden omgetoverd. De beslissing van het merk om al zijn produkten de naam Rover mee te gev« de aanvankelijk kritiek c lijkt nu een goede keus, naam Rover heeft deze kleine telg nog wat meer cachet. Ook over het interieur niets dan enthousiasme. Wat direct opvalt is het keurig verzorgde dashboard met standaard een toerenteller. Alle drukknoppen en bedienings- elementen voor verwarming en ventilatie zijn er omheen gegroe peerd. Het sportief ogende drie- spakige stuur staat wat hoog. UW VOORDEEL 2.000,- TOT 3.000,- Dit najaar is de stemming bij Denissen zéér zonnig sunn» LX-3-d.ur» j 23.995,. want wij hebben nu een heel bijzondere auto voor uP van binnenuit verstelbare getint glas rondom luxueuze interieurbekleding bumpers in carrosseriekleur exclusieve GT badge 3-weg geregelde katalysator GT pakket tw.v. 2.300,- Totaal Sunny GT 26.295 Nu24,209 Uw voordaal f 2.000,. royale inruilprijs tot zo’n 1.000,- extra. Uw totaal voordooi f 3.000,- ~\y ding, de algehele presentatie en de gebruiksvriendelijkheid. Ondanks het feit dat de nieuwe Clio van Renault pas op een klein aantal markten is geïntroduceerd, >pen bijzonder rrijk heeft de auto de eerste plaats op de verkoop- ranglijst weten te bereiken, met een marktaandeel van 9,3 pro cent. Sinds de eerste uitlevering in juni dit jaar werden er in eigen land al 72.000 eenheden verkocht. Dat is bijzonder veel voor een mo del wat pas vijf maanden in de verkoop is. Sinds de introductie op de Portu- geese markt in september heeft de Clio in zijn eerste verkoopmaand al een marktpenetratie van 8,4% weten te bereiken, tegen 2,6% in Spanje. Nederland werd het vier de land waar de Clio in de ver koop ging, maar over een periode van slechts drie weken is nu nog weinig te zeggen. In ieder geval hebben de gezamelijke dealers in de eerste week meer dan 1000 or ders genoteerd. Duitsland en Oos tenrijk volgen in januari en Enge land en de Scandinavische lan der, in maart. gende nokkenassen bedienen d vier kleppen per cylinder. Aan-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 27