HYUNDAI EXCEL SX INJECTION en i- i* s j4u|oparc bV .Opmars der Koreanen Twee autoboeken in de winkel Opel Winterplan T D U U E R T stige ien. ©MERCEDES-BENZ 190 E 1.8 INJECTIE. DE JUISTE INVESTERING. ia.275,- 1283,- T448. Computer zoekt gebruikte onderdelen op ■i Hi f DE AUTOMAAT - Donderdag 15 november 1990 - pagina 7 oer 1990-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER - J kun je niet Amerikaans HIMENT Rijgedrag spelbaar is. Besturing iscort oor 25 gulden biedt de Opel-rijder een 3-351035 UWBAAR □r ons, praat- 1100 km p/u estrijdingvan nd voor o, die in alle we dan ook onda zelf esteem, de 16- enliggende ïgkatalysator, igsbak en de □rpen op de via 5 deuren Aan beide kanten en in het mid den van het dashboard bevinden zich uitstroomopeningen van ver- DE HOOGT 13, LOON OP ZAND TEL. 04166-1553 Kïg. i werking met PTT-Telecom net. (Bron: Rai) ie stilte graag s vertellen op trillingen, De sloopbedrijven bij de Stichting Belangenbehartiging Autoslo- persbranche (STIBA) hebben een nieuw telecommunicatiesysteem „g met PTT-Telecom ontwik- sn werkt via het semafoon- Jron: Rai) It bij de Ex- i de drie m, waar- odel: Auto '91 is kleiner van formaat en behandelt per merk slechts een deel van het modellenaanbod. Wel wordt dit jaar ieder merk voorafgegaan door een korte in leiding waarbij ook oudere mo dellen zijn afgebeeld. In het kleu- renkatem worden dit jaar enkele auto's behandeld die we hier nooit op de weg zien, maar die in andere werelddelen wel degelijk nog worden gemaakt. Merken als Daewoo, Acura, Eagle, Tofas, Is dera en Yue Loong komen hierbij aan de orde. Tot slot bevat Auto '91 vijfentwintig rij-impressies dat alles verdeeld over 450 pa na's. De prijs is vastgesteld op f.24,95. gekoppeld aan de bij Mercedes-Benz traditioneel lage onderhoudskosten en hoge inruilwaarde, maakt van de 190 E 1.8 injectie een zeer concurrerende auto. Ook voor wie overweegt 'm te gaan leasen. Dat kan immers al vanaf f 1.278,- per maand (all-in, 60 maanden/20.000 km per jaar). Exclusief BTW. U kunt de 190 E 1.8 injectie overigens al financiere: i vanaf f 729- per maand (gebaseerd op een financiering met een aanbetaling van 25%, een slottermijn van f 10.000,- en een looptijd van 60 maanden). Bron: Mercedes-Benz Leasing Nederland B.V. Het mag duidelijk zijn: de Mercedes-Benz 190 E 1.8 injectie geeft u waar voor uw geld. In alle opzichten. Letterlijk en figuurlijk. De Hyundai Excel is al weer een jaar op de Nederland- sx heeft bumpers en bescherm- se markt. De auto is de opvolger van de Pony XP sedan, - maar heeft bewust een nieuwe naam meegekregen. Importeur Greenib wilde de auto dan ook afzonderlijk van het inmiddels ook vernieuwde Pony-programma op de markt zetten. Dat dit resultaat heeft gehad blijkt wel uit het feit dat de Excel relatief gezien beter verkoopt dan de drie- of vijfdeurs Pony. Alle versies worden ge leverd met een 1.5 liter motor met elektronisch geregel de carburateur of dezelfde krachtbron met multipoint injectie. Vooral deze laatste toevoeging leek ons de moeite waard om Hyundai's verbeterde kwaliteiten over een langere periode te volgen. De remmen doen uitstekend hun werk, al vertoont de auto bij een noodstop duikneigingen. De be sturing is bij manouvreren aan de zware kant, maar als je eenmaal op gang bent gaat alles redelijk licht. De auto is echter wat vaag in de middenstand. 1000 kg wegende Excel weet hier mee een top van 170 km/u te be reiken en trekt in 12,5 seconden van 0 tot 100 km/u. De Hyundai komt hierdoor vlot met het verkeer mee. Het boek is te koop in boekhandel, warenhuis, autoshop, kiosk en ANWB-winkel voor f.29,90. Iedere koper maakt bovendien met zijn eigen geluksnummer kans op een Alfa 33. in gebruik genomen, waarmee gebruikte onderdelen in geheel Nederland opgespoord kunnen worden. Het systeem is in samen- De Mercedes 190 E 1.8 injectie: nieuwe motor vol dynamiek, veiligheid alom en een leaseprijs vanaf f 1.278,- per maand. Als u in de veronderstelling verkeert dat een Mercedes 190 uw budget te boven gaat, dan kunt u zich opmaken voor een aangename verrassing. Mercedes heeft aan zijn succesvolle 190-serie namelijk nog een model toegevoegd: de Mercedes-Benz 190 E 1.8 injectie. Op en top een 190. Dus betrouw baar, duurzaam, comfortabel en zeer veilig. Maar wat u bijzonder zal aan spreken, is de prijs van de 190 E 1.8 injectie: f 49.850,-. De nieuwe 1.8 injectie-motor onderstreept het dynamische karakter van deze 190. Wie daar zeker over kunnen meepraten, zijn de Mercedes-coureurs Arthur van Dedem en Jeroen Hin. Zij voelden de jongste 190-telg tijdens testritten op het circuit van Zandvoort danig aan de tand. En waren na afloop vol lof: 'De nieuwe motor levert zonder meer prima prestaties. Bovendien zijn ook de weg- ligging en het comfort uitstekend.’ Die gezonde dosis sportiviteit betekent niet dat de 190 E 1.8 er een hoog brandstofverbruik op na houdt. Verre van dat, hij is uitgesproken zuinig, dankzij het innovatieve brandstofinspuitsysteem. Dit zorgt er onder andere voor dat de brandstoftoevoer wordt onder broken zodra op de motor wordt afgeremd. En daarmee is niet alleen uw porte monnee, maar ook het milieu gediend. Vanzelfsprekend voldoet ie dankzij de standaard drieweg-katalysator ruimschoots aan de eisen voor emissie van uitlaatgassen. Kortom: ook op het punt milieubewustheid scoort de 190 E 1.8 hoog. Zijn aantrekkelijke aanschafprijs, zowel voor- als achterin elektrisch bediend. Er ontbreekt zodoende nauwelijks wat aan de standaard specificaties. De duurdere model len onderscheiden zich alleen door zeken als lichtmetalen wie len, een schuifdak en stuurbe krachtiging. Aan het rijgedrag van de Excel is duidelijk te merken dat de auto een grote afzet heeft op de Ameri kaanse markt. Hij is comfortabel, maar bezit een wat deinerig ge veerde achteras. Rechtuit over glad asfalt is de Hyundai dan ook een meer dan prettig vervoermid del, maar over hobbelige keien t- zwiept de auto nogal met zijn ach- terkant. Verder is het een typische Een digitaal uurwerk is centraal voorwielaandrijver die het liefst geplaatst. De portierruiten worden rechtuit wil en zodoende erg voor- Het gemiddelde brandstofver bruik ligt over de eerste kilometers rond de 1 op 12 met uiterste waar den van 1 op 12,8 en 1 op 11,2. Hyundai biedt zeer complete auto's tegen een gunstige prijs. Dat is ook bij de Excel het geval. De SX Injection kost f.27.795,=. De reeks begint bij de 1.5L met car- buratiemotor voor f.21.495,=De duurste versie is de SGX voor £.31.495,=. De YH-47-YB heeft er inmiddels al heel wat kilometers opzitten. De bevindingen daarover leest u ech ter in het eindverslag wat u in de eerste maanden van het-nieuwe jaar in dit blad mag verwachten. De injectiemotor wordt cel alleen geleverd in meest Complete variantei van onze SX het basismodel is. De 1468 cc krachtbron levert een ver mogen van 84 pk bij 5500 tr/min. Dezelfde motor met carburateur is goed voor 71 pk. Het koppel bleef met 120 Nm gelijk, maar wordt bij de injectie bij een hoger toerental (3500 tr/min) bereikt. De nog geen Van de gebruikelijke vier Neder landse auto-jaarboeken liggen er inmiddels twee in de winkel. Het gaat om Autotest uitgegeven door Kluwer en Auto '91, een boek van de hand van Fred van der Vlugt. Autotest is weer gebruikelijk dik, 554 pagina's dit jaar. Uiteraard komen alle merken weer aan bod en wordt het catalogus-gedeelte afgewisseld door rij- impressies en tests. Alle nieuwe auto's die tot en met de autosalon van Parijs zijn verschenen, zijn in Autotest '91 opgenomen. Verder begint het boek met een kleurrijk betoog over de electronica van Mitsubi shi, een verhaal over de weg die ruwe olie moet afleggen, voordat het kan worden gebruikt als ben zine en verder bijdragen over vei ligheid, autotelefoons en de Ca mel Trophy. Het is zoals gebruike lijk weer een verzorgd geheel, waar samensteller Harry Eskes een terechte pluim voor verdient. Hyundai heeft de afgelopen tien jaar veel geleerd. Met het eerste model Pony bracht het merk een zeer betaalbare auto, die echter kwalitatief nogal te wensen over liet. De vorige Pony XP was echter al veel beter, terwijl de huidige Pony/Excel reeks zich rustig met de gevestigde orde kan meten. Hyundai heeft zo'n vertrouwen in het eigen product dat een volledi ge garantie wordt gegeven van drie jaar en een carrosseriega- rantie van zes jaar. Het enige wat we kunnen noemen zijn wat slor digheidjes in de afwerking, maar daar komen we in het eindverslag nader op terug. warming en ventilatie die afzon derlijk te openen en sluiten zijn. De installatie zelf wordt met drie draaiknoppen bediend. De venti lator heeft vier snelheden en daarmee een voldoende capaci teit. Verder bevinden zich op de middenconsole knopjes voor de achterruitverwarming, het mist- achterlicht en het openen van de achterklep. Standaard is een pri ma radio- cassetterecorder met vier speakers. Bij de installatie hoort ook een elektrisch bediende antenne, die zeer prominent op het rechter voorspatscherm is ge plaatst. De auto heeft opbergmo- gelijkheden in het dashboardkast je, portiervakken en in de console. Een digitaal uurwerk is centraal strips in de carrosseriekleur, mee gespoten spiegels en een spoiler op het kofferdeksel. In deze spoi ler is een derde remlicht opgeno men, wat in Nederland niet is toe gestaan en zodoende ook buiten werking is gesteld. De bagage- klep gaat tot aan de bumper open en zorgt voor een makkelijk in te laden ruimte van 324 liter. De ach terbank is echter in twee ongelijke delen neerklapbaar, waardoor de Excel voor nog meer bagage ge schikt te maken is. De SX is voor zien van blikken wieldoppen, die wat ouderwets en Amerikaans aandoen. Jammer, daar er op an dere versies en varianten van de Pony veel aardigere ontwerpen te vinden zijn. De portieren laten zich centraal openen en sluiten. Het interieur is bijzonder compleet uitgerust. Het meubilair is met een nette velours- stof bekleed. De hoofdsteunen zijn voorzien van kussentjes. De ach terbank is wat aan de korte kant en biedt plaats aan twee volwas senen. De voorstoelen zitten wat laag, maar zijn toch in voldoende mate verstelbaar om een goede zit achter het driespakige stuur te krijgen. De stoelen hebben geen overdreven lendesteun. Het dashboard ziet er netjes ver zorgd uit. Het klokkendeel omvat een toerenteller, snelheidsmeter, brandstof- en temperatuurmeter. Via de twee sprieten aan de stuur- kolom worden verlichting, rich tingaanwijzers en ruitewissers be diend. Standaard is een traploos regelbare interval stand. idett 1.3 S 16.950,- Het uiterlijk lijkt behoorlijk op dat van de grotere Sonata. De Excel Net als vorig jaar brengt Opel zijn Winterplan. Voor 25 gulden biedt de dealer aan de Opel-rijder een garantiecertificaat. De dealer in specteert alle belangrijke onder delen van het koelsysteem, maar ook bijvoorbeeld de accu. Zijn de ze in orde, of hersteld, dan garan deert de dealer schriftelijk dat de betreffende auto probleemloos de winter doorkomt. Mocht er deson danks een euvel optreden aan één van de gecontroleerde onder delen, dan worden de daaraan verbonden kosten vergoed. Het af gegeven certificaat blijft geldig tot 1 april 1991. MMS

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 37