Üj Bij de Stadsreiniging op de koffie te jWsSii w DROOMT U LLEEN MAAR VAN GOED SLAPEN? Opening Gezondheidscentrum Reeshof £3 School-thuis-route-project \TING Economische groei of soberheid Regelingen Studiefinanciering ACTIE ZUINIG STOKEN 2 W3 ij Goed voorbeeld doet goed volgen ditvoorst slaapwinkel Slecht passend kunstgebit? Donderdag 25 oktober 1990 - pagina 3 >ber 1990-pagina 2 DE TILBURGSE KOERIER isreiniging Luchtvaarttechiiiek ersoon |KMnU TUMXMTlm II ”Wij zoeken collega’s.” (foto: Willem Besters Studio’s bv) de Kompaktgroep uit Den Bosch. Voortgang S3 WW?* (van auto’s, e.d.) al dan van Stokhasseltlaan 39 - Tel. 550860 - Samenwerking hogescholen eSmid theek de Gezondheidscentrum De Reeshof. - Enschotsestraat 238 Tilburg (bij NS-plein) - Telefoon 369281 e emulsie- likt van de in 3 versies; te. in het begin r. Allereerst w< )rgaan aan heid DE GROOTSTE KOLLEKTIE BETAALBARE MEUBELEN 800 1000 1200 1400 1600 1800 2000 2200 2400 2600 2800 3000 3500 4000 4500 5000 5500 6000 9 12 14 16 19 21 23 26 28 30 32 35 41 46 52 58 64 70 9 12 14 16 19 21 23 26 28 30 32 35 41 46 52 58 64 70 Verbruikersraad EBT ANTIEKBEURS Oisterwijk Restaurant GROOT SPEYCK Vrijdag 26 okt, 18-21 uur. Zaterdag 27 okt., 11-17'Trür. Zondag 28 okt. 11-18 uur. Org. v. Aerle 04920-25483 (50 stands) VERLOREN GEVONDEN wordt ■tiis-ge- ’•’geven for- g staat m) nog ormati- Uit eigen kwekerij Gras zoden nergens beter nergens voordeliger pil- 1 leze avon- Miomische 'in de van mensen e problemen Meer taken De personeelsuitbreiding bij de Stads reiniging houdt verband met het hoort een streefverbruik afgelopen week van: Bijeen jaarverbruik van: Het werkelijke streefverbruik wordt be paald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens. voor de posi wen in ENERGIEBEDRIJVEN MIDDEN-WEST-BRABANT in samenwerking met Koerier Tabel voor de week van 15 oktober t/m 21 oktober ’90 en een totaal streefverbruik sinds 14 oktober 1990 In de gemeente Tilburg zijn een tweetal scholen, te weten de Openbare Basis school De Tweesprong en de Katholieke Basisschool De Goede Herder, bezig met de uitvoering van een verkeersproject. Ze werken aan het project volgens het stra mien zoals dat uitgelijnd is in het Onderwijspakket ’’School-thuis- route”. Dit pakket is uitgebracht door i tel ijk Informatie Cen- jebouwen zijn zoals het ■ledig toegankelijk zijn. (foto Geert van Loon) VERF EN BEHANG VERBOUWINGS-OPRUIMING: KINDERKAMERBEHANG Diverse soorten y| g Nu vanaf “T j 37 O per rol Christiaan Huygenstraat 2 (hoek Trouwlaan) 5025 EE Tilburg Tel. 013-362478 Met een balonnetje voor iedereen werd voor het Gemeent trum door leden van het TOG gewezen op het feit dat er gel Informatie Centrum, die voor mensen met een handicap volle veroorzaakt. Als alternatief wijst hij op de noodzaak van ’maatschappelijke soberheid’. Niet alleen om het milieu te sparen, maar ook als voorwaarde r een fundamentele verbetering van lositie van armen, werklozen, vrou- m onze samenleving. Kom dan eens voor een goed bed langs bij: de slaapvoorlichter' voor midden- en west brabant LJ] schouwburgring 122, 5038 tl tilburg. telefoon (013) 422122 J J Maandag gesloten, donderdag koopavond bundeling gebied van de i vormt. Naast “"vijsinhoude uv voorgestelde redere mogelijk- r Jt van algemene zoals intemationalise- blic relations, _r terrein van -ndere voorwaar- iten. ILM I &L erstrekt over instan- gezondheid en zorg week zaterdag hebben leden Tilburgs Overleg Gehandicap- ■‘•'’"l op ludiek wijze de aan- a stigd op de bereikbaarheid van gebouwen. Zij deden dat niet door een slecht voorbeeld -die er nog steeds vinden zijn- uit te kiezen ioor een gebouw als voorbeeld len dat heel goed bereikbaar is mensen met een handicap. Het uw dat zij zaterdag uitkozen, was De Tilburgse Stadsreiniging heeft medewerkers nodig. Om die te krijgen, organi seert de Stadsreiniging op zaterdag 27 oktober een wervingsactie in haar gebouw aan de Ceramstraat 6 in Tilburg. In totaal zijn twaalf nieuwe krachten nodig. De wervingsactie bestaat uit een advertentie-campagne waarin geïnteresseerden opge roepen worden zaterdag 27 oktober tussen 10.00u en 14.00u op de koffie te komen bij de Stadsreiniging. In het kader van het doelgroepenbeleid hebben vrouwen, etnische minderheden en mensen met een handicap voorrang bij de vacatures. Omroep Brabant zoekt correspondenten In de meeste Middenbrabantse ge meenten heeft Omroep Brabant cor respondenten die het plaatselijke nieuws doorgeven. Gemiddeld gaat het om enkele uren per week waar de re gionale omroep een financiële vergoe ding tegenover stelt. In de gemeenten Goirle, Alphen en Riel, Oisterwijk en Udenhout worden nog corresponden ten gezocht. Enige journalistieke ervaring kan mee genomen zijn, maar kennis van de eigen gemeente en bekendheid onder de eigen bevolking is veel belangrijker. Belangstellenden kunnen een briefje schrijven naar Omroep Brabant, post bus 400, 5000 AK Tilburg, met ver melding van: correspondentschap. Voor meer informatie kan de Midden brabantse redactie gebeld worden op nummer 013-422555. Deze serie van drie discussieavonden vindt plaats op donderdag 25 oktober, 1 en 8 november. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie en aanmelding: Vuurdoop, Bisschop Zwijsenstraat 17, 5038 VA Tilburg, tel. 013-421982. In april van dit jaar werden al via een soortgelijke campagne acht nieuwe medewerkers bij de Stadsreiniging aangetrokken. Omdat er nu twaalf nieuwe krachten nodig zijn en omdat de vorige campagne goed is bevallen heeft de Gemeentelijke Milieudienst -waar de Stadsreiniging een onderdeel van «vormt- wederom besloten een der gelijke wervingscampagne op te zetten. In de wervingscampagne komen mede werkers van de Stadsreiniging zelf aan het woord over de vacatures binnen hun afdeling op een pagina-grote ad vertentie, o.a.' in de Tilburgse Koerier van deze week. Zij doen dat onder de kop ”Wie van aanpakken houdt, laat deze kans niet Eggen”. Naast informa tie over functie- eisen, salariëring e.d. kan de lezer in de advertentie kennis nemen van de ervaringen van de huidi ge medewerkers van de Stadsreiniging. Om de etnische minderheden beter te bereiken, worden ook affiches en fol ders gebruikt die verspreid worden over verschillende ontmoetingsplaat sen voor allochtonen. groeiend takenpakket van deze afde ling. De werkzaamheden worden op verschillende gebieden uitgebreid. Zo zal het zwerfvuil en de bestrijding van het Gemeentelijk Informatie Centrum op het Stadhuisplein. Dit gebouw is volledig toegankelijk voor mensen met plaats is een handicap en beschikt ondermeer over een aangepast toilet. Het TOG hoopt door deze actie -er werden ba- lonnen uitgereikt aan het winkelend publiek- en met de aandacht te vesti gen op een goed voorbeeld, meer men sen bewust te maken van hoe het wel kan en eigenlijk zou moeten. De volgende artikelen en dieren zijn in de week van maandag 15 oktober tot en met zondag 21 oktober als ge vonden aangemeld bij de gemeentepo litie Tilburg, afdeling Surveillance On dersteuning, Noordhoekring 186 in Tilburg. Inlichtingen tel. 428146. Dieren: geen. Waardepapieren: geen. Geld: twee portemonnees. Sleutels: diverse sleutels (van auto’s, huisdeuren, brandkasten e.d.) al dan niet aan sleutelbossen. (Auto en/of identiteitspapieren: geen. Diversen: een stuks drukwerk, een mafoon, een jas, kinderschoenen, j len, een munitiepatroon, een handta van geme^.xc S opties en o undige meen Miiuerzoek van de is aanj kart lar lervakantie zijn een gemeente Tilburg verstrekte een klassi- jheden verricht om kaal te gebruiken kaart en voor elke van het verkeersproject mo- leerling een plattegrond op A3-for- fmaken in het begin van het maat. Met behulp van deze kaarten lig schooljaar. Allereerst werd door kon het klassegesprek over de ver- Regionaal Orgaan Verkeersveilig- keersituatie goed plaatsvinden. 1 Je Kompaktgroep voorlichting de gemeente Tilburg en Videoband ---- gemeen- De fototoestellen en diarolletjes ont- ing werd vingen de scholen van de Schoolbege leidingsdienst. De dienst had de nodi ge materialen tijdig ontvangen van de Kompaktgroep. Op beide scholen ver liep alles volgens planning en tot tevre denheid van de school en meewerken- juders. Het maken van foto’s werd «■o een zeer plezierige en zinvolle acti- It ervaren. Al snel vonden de voor- uvieidingen plaats voor het maken van een videoband. In verband met de op stelling van het draaiboek hebben een tweetal bezoeken aan de scholen plaatsgevonden. Op 11 en 12 oktober kon de cameraploeg aan de slag. De wijkagent werd gevraagd mede aan dacht te geven aan veiligheidsaspecten tijdens de opnamen. Het samenwerkingsverband dan informatie verstrekt Gezondheidscentrum De Reeshof be- ties die zich met g staat uit twee huisartsenpraktijken, bezig houden. een apotheek, een praktijk voor fysio- Om 10.30 uur is het tijd voor een ge- therapie en bureau’s van de Tilburgse Kruisvereniging/Jeugdgezondheids zorg en het Instituut voor Maatschap pelijk Werk. Daarnaast is voorzien in faciliteiten op het gebied van thuisver pleging en voedings- en dieetvoorlich- ting. Tenslotte wordt er ook spreekuur gehouden door verloskundigen, een lo gopediste en orthopedagogen-praktijk Phase. s ook doorgeven (vraag 2). laagd Mocht u nog met andere vragen zitten J- en betreffende kennisgeving dan kunt u stu- contact opnemen met het regionaal nde Steunpunt Studiefinanciering Tilburg: Informatiecentrum DSZ, gebouw N, kamer 24, Hogeschoollaan 225 in Til burg, tel. 668010. Elke Werkdag is er van 9-16 uur een open spreekuur. Deze cirkelfoto werd gemaakt op maandag 22 oktober j.l. in de Reeshof. De omcirkelde persoon kan op ons kantoor de volgende prijzen komen afhalen: 10,- van de Tilburgse Koerier; 1 gratis servicebeurt door Habotex-naaimachines, Korvelseweg 114; 1 doos antiekwas t.w.v. 7,50 van het Nieuwland Antiek, Nieuwlandstraat 34; een ijstaart voor 12 personen van Diepvriescentrum Ad Bertens, Ringbaan Oost 16; waardebon voor het slijpen van een handzaag van Gereedschap- en Profielslijper GPS, Floresstr. 3; 1 jaar abonnement van de Openbare Bibliotheek, Koningsplein 1; een waardebon voor 4 broodjes Jantje van Broodje Jantje, NS-plein; een pentekening van VW Tilburg, Stad huisplein 128; een waardebon van 10,- van Monello Mode, Piusstraat 44; 1 waarde bon voor vlees of vleeswaren tw.v. 10,- van Slagerij Arno de Kort, Sumatrastraat 21; 1 waardebon van 10,- van Suri-Souv, Piusstraat 46; 1 liter Italiaans meeneemijs t.w.v. 14,- van Ijssalon Granucci, Juliana van Stolbergstraat 18; 1 foto-album t.w.v. 10,- van Startravel Reisburo, Paleisring 21, Tilburg, een gratis museumbezoek voor 2 perso nen aan Scryption, Spoorlaan 434a. Vorige week stond Jeroen van Geloven uit de Nautilusstraat 134 in de cirkel. Foto: Geert van Loon Dat kan enorm vervelend zijn, dat weten we maar al te goed. U kunt er wat aan doen zonder het slachtoffer te worden van hoop gevende maar vaak teleurstellende beloften. Wij zijn kunstgebitspecia- listen die rich al jaren op hoog ni veau met deze problematiek bezig houden. Ook op dit gebied staan de ontwikkelingen niet stil. Wij kunnen u verschillende ade quate oplossingen bieden. Ga eens praten met de mensen die er verstand van hebben. Wees niet bang en kom rustig even bin nen. U kunt ook bellen. Tel. 013- 682358. Wij staan altijd voor u klaar. Tandprothetische praktijk «MOLENWIJK» Hart v. Brabantlaan 731, TILBURG Luchtvaarttechiiiek studeren in burg kan voortaan vanaf aanstaai woensdag 31 oktober aan de MTS t de Apennijnenweg. In aanwezigheid van de besturen en de Centrale Direc ties van de instellingen MBO uit Hen gelo, Leeuwarden, Maastricht, Rotter dam, Tilburg en Zwolle en de Vereni ging van MTS-en (VMTS) wordt die woensdag om 14.00u de landelijke opening van deze studierichting ver richt. De openingshandeling zal wor den uitgevoerd door de burgemeesters van Tilburg en Zwolle, de heren Brokx en Hermans. zondheidsloop door De Reeshof. Kin deren lopen 2 km. Volwassenen kun nen een afstand tot 10 km kiezen. In schrijving vooraf bij het Gezondheidscentrum. De Deelname is gratis. Van 11-16 uur is er een poppen dokter aanwezig op de markt. Verder is in de nabijheid van het centrum een springkussen geïnstalleerd en worden er voorstellingen gegeven door een poppenspeelster. Om 15.30 uur vindt een ballonwedstrijd plaats. Gezondheidsmarkt Nadat morgen het gezondheidscen trum officiëel in gebruik is genomen wordt a.s. zaterdag een informatieve dag voor wijkbewoners georganiseerd. Van 10-16 uur is er een gezcjndheids- markt aan de Langendijk. Ér wordt Al vóór de zomer aantal werkzaamht een start gelijk te rr huidig schc het Region heid en de gegeven aan c o werd om medewerking van de o te gevraagd. Deze medewerking werd van harte gegeven. Werkgroep De vorming van een werkgroep kon al snel plaats vinden, mede door de toe- U(_11U, zegging van de Schoolbegeleidings- (je Ol dienst Tilburg om de begeleiding van a]s het project te coördineren. De gemeen- vjteit te Tilburg heeft voorts een tweetal lo- bereid caties genoemd waar de verkeerssitua tie rondom de scholen zich goed zou lenen voor de uitvoering van het pro ject. De Schoolbegeleidingsdienst heeft toen de scholen uit genoemde lo caties bezocht om de scholen van in formatie te voorzien en de interesse voor het project te polsen. Vertegenwoordigers van de scholen werden uitgenodigd voor een vergade ring met de werkgroep om de plannig voor de periode september- kan tie 1990 af te ronden. Begin sep tember ontvingen de scholen van de gemeente prachtige plattegronden van de school en de straten er omheen. De Morgen vindt de officiële opening plaats van Gezondheidscentrum De Reeshof. Het centrum in de nieuwbouw aan de Dubbeldamstraat 2-10 in Tilburg mag een bijzonder initiatief worden genoemd. Het is immers het eerste gezondheidscen trum in de stad. Bij de opzet van Gezondheidscentrum De Reeshof is gekozen voor een functionele samenwerking van verschillende personen en instanties bin nen de eerstelijns gezondheidszorg. Een bundeling die naar verwachting een be langrijke meerwaarde oplevert op het gebied van de zorg. Eind oktober ontvangt elke studerende die op dit moment studiefanciering ont vangt een kennisgeving in de brievenbus waarin de toelage voor het komende ka lenderjaar (1991) wordt vastgesteld. De belangrijkste wijzigingen betreffen de hoogte van de normbedragen, zoals deze vermeld zijn onder het kopje ’’Opbouw studiebudget en toelage”. De kosten levensonderhoud zijn verlaagd tot respectie velijk ƒ736,41 voor uitwonende studerende en ƒ401,41 voor een thuiswonenden studerende. De normbedragen voor de vergoeding van de particuliere ziektekos tenverzekering is verhoogd naar ƒ82,23. De normbedragen voor de boeken leer middelen zijn ook verhoogd; dit al naar gelang het onderwijsniveau. Verder is de vergoeding voor de reiskosten voor thuiswonenden afgeschaft. Daarvoor in de plaats is de OV Studentenkaart gekomen waar elke studerende met minimaal ƒ1,- basisbeurs recht op heeft De samenstelling van de toelage is veranderd: de basisbeurs is veria c (570 gulden voor een uitwonende e 235 gulden voor een thuiswonende sf derende). De maximale rentedragent lening is niet veranderd maar is voor elk onderwijsniveau verschillend. Van groot belang is dat de studerende bui de volgende punten controleert: In- dien aanvullende financiering wi aangevraagd moeten de inkomens gevens van beide ouders doorgege worden op de daarvoor bestemde mulieren. In de kennisgeving aangegeven welk(e) formulieren niet in het bezit zijn van de Informati seringsbank. De periode van toeken ning kan lopen van januari tot juni 1991. Dit heeft te maken met het feit dat bij de Informatiserihgsbank niet bekend is welke studie gevolgd gaat worden in het studiejaar 1991/1992. Indien nu al bekend is welke studie dan wordt gevolgd moet men zo spoe dig mogelijk m.b.v. een Mutatieformu lier Studerende deze studiegegevens De Besturen van de Hogeschool West- Brabant en de Hogeschool Midden- Brabant hebben begin okotber over een verdere vorm van samenwerking overeenstemming bereikt. Onlangs verscheen het eerste jaarver- Bedoelde samenwerking wordt door de slag van de Voorlopige Verbruikers- besturen van groot belang geacht; op raad van Energiebedrijf Tilburg N.V. basis van gemeenschappelijke, strate- (EBT). De Verbruikersraad heeft de gische opties en op basis van onder- status van adviesorgaan. De raad heeft wijskundige meerwaarde, zoals door tot doel de belangenbehar onderzoek van de betrokken directies consument en het adviseivu van aangegeven en waarbij ’t aanvullend Energiebedrijf over de mate, waarin rakter van beide instellingen een be- het bedrijf klantgericht opereert. De ingrijk uitgangspunt vormt. Naast de- raad vertegenwoordigt alleen de klein ze strategische en onderwijsinhoudelij- verbruikers. In het jaarverslag wordt ke argumenten biedt de voorgestelde ondermeer melding gemaakt van de samenwerking ook bredere mogelijk- realisatie van een beleidsplan eind vo- heden voor de aanpak van algemene rigjaar. werkterreinen, zoals internationalise- Na een oriëntatie van een jaar spreekt ring, voorlichting en public relations, de Verbruikersraad de verwachting uit, ontwikkelingen op het terrein van dat zij zich zich verder zal ontwikkelen automatisering en andere voorwaar- en ontplooien om aan de geformuleer- denscheppende activiteiten. de doelstellingen te voldoen. Dit najaar organiseert de Vuurdoop een drietal avonden rond het thema ’’Economische groei of maatschappe lijke soberheid”. Op deze avonden staat de vraag centraal of een verdere economische groei de oplossing zal bieden voor de toenemende verarming van mensen en milieu in onze samenle ving. Ralf Janssen, de inleider op dc den, zal aangeven hoe ecor groei niet leidt tot de oplossing van toenemende verarmingen v- en milieu, maar juist deze de graffiti intensiever aangepakt wor den. Bovendien brengt de uitvoering van het Gemeentelijk Milieubeleids plan nieuwe taken met zich mee zoals het inzamelen van klein chemisch afval en de gescheiden inzameling van groente-, tuin- en fruitafval volgend jaar. Belangstellenden kunnen nu al bellen tijdens de kantooruren naar nummer 429463. Maar liever nog ontvangen de medewerkers van de Stadsreiniging hen aanstaande zaterdag. Vorige Meraaaneeu *!*_- irtiging van de ten (TOG) seren van het dacht gevest gebGu slecht genoeg te maar d<X'r te nemen voor i"“" gebouv jen de scholen - voortgang te praten. Er werd onder- n van meer gesproken over de laatste fase: Hoe hebben school en kinderen hun voordeel kunnen doen met de activitei ten en wat kan over meerdere jaren heen gezien de opbrengst van het pro ject zijn. (foto: Geert van Loon)

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 3