OPORT Gemeentepagina ro TILBURG I Tilburg Ac Emancipatiecommissie zoekt vier onafhankelijke deskundigen MILIEUJOURNAAL Gehandicapten komen steeds minder obstakels tegen J Route-netwerk grotendeels gerealiseerd Commissievergaderingen Badminton overdag Bouwvergunningen Chemocar volgende week in Broekhoven Hinderwet Gem telefo wo JfX I aVÏ DE TILBURG! Donderdag 18 oktober 1990 - pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Aansluiting bad- Obstakel-vrij iris T. v.d. Bersselaar, tel. let vr alijk b) junnir aan en Gezondheidszorg Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer Commissie Sociale Zaken i een bouwver- >men voor Bur var Deze brief (Stadhuis- twee we irmulier i Samenstelling afdeling Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 Sporthal de Blaak, Grebbe 65, te lefoon 636548 Sporthal Drieburcht, Wagner- plein 1telefoon 552755. sb- /or- iets wil- sagen- xór de worden moet plein Iedereen aanvre stuurt traat 9vnt haar neentelijk stoelen of iken scht ter fant als Vergunningen Jan Heynstraat 3 (H-90-0027) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend, voor een friturezaak van A.W.M. de Koek. igevraagd B&W en aan Wielingen 2. het bou de Wlelinc op aanbevelir ter en Wethou. AAAAAAAA Er zijn verzoeken om gunning binnengekor Commissie Financiën, Personeel, Organisatie, Informatie en Arbeidsvoor- zieningenbeleid >uwen van een woning ngen, op kavel nr. kN8 (B-90-1640 Gasthuisring 21 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en inwerking hebben van een restaurant-eethuis aan A.L. Beckx. Ceramstraat 16 (H-90-0054) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het in werking hebben van een loodgietersbedrijf van P. van Erven. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Kosten Voor de kosten hoeft u het niet te laten 2,50 per keer of vijfmaal voor 10,-. Voorzitterwethouder drs. J.A.J. Krosse Secretar 429180 Op maandag 22 oktober a.s. om 09.00 uur in het stadhuis (oude raadszaal) Op de agenda o.a.: - Wijziging Stichting Werkgelegen heids Initiatieven voor Jongeren in Stichting Banenpool/JWG Tilburg - Masterplan behandeling rioolwa ter - Marap 1990-H Dienst Algemene Zaken en Welzijnsdienst Ontwerpvergunningen Vierbunderseweg 64 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetver verlenen voor een varkensfok- en mestbedrijf Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. igje. Hoe vaak bent u rottoir op en af ge- et u er over nadenken één dat u niet sleet gehandicapt bent. Wa el was, zou ook voor u die hoge trottoirrand in 3—illen een onoverko melijke barrière zijn. Een barrière die in de gemeente Tilburg overi gens steeds minder vaak voor komt. Want het zogenaamde route netwerk, waarmee in ’83 een se rieus begin gemaakt werd, zorgt er voor dat ook (visueel) gehandicap ten en mensen die slecht ter been zijn zoveel mogelijk daar kunnen komen waar ze willen. Zonder ob stakels en zonder hulp van derden. Even een vraag; vandaag het trot gaan Moet Tien tegen been of J' u dat weï was, z paar decimeter sommige gevall “lelijke barrière Stadhuis Algemene 1 Gemeentel Milieudiens Milieuklach Waterzuive Waterzuive Stadsreinig Grofvuil Ongedierte Afvalbegra; Welzijnsdie Sociale Die Sport en Re (velden, (zwemba Nederlands Buro Budgt Economise Publieke W Informatiep Buro Huurs Parkeerbur Centrale Bs Politie Brandweer Sociale We GGD Midds Alarmnumn gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg, worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (J 130, 5038 TC Tilburg). die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de raag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be- van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. Hillegomlaan-Hoogland- straat 1. het bouwen van 19 woningen i.p.v. 11 woningen aan de Hille- gomlaan-Hooglandstraat (B-90- 1632). Het betreft hier een wijziging op het bouwplan (B-89-1815) dat reeds van 10 tot 24 augustus 1990 ter visie heeft gelegen De commissie roept kandidaten op voor de zetels van onafhankelijk deskundigen. Kandidaten mogen niet gebonden zijn aan een vrou wenorganisatie in Tilburg en zij dienen aan de volgende profiel schets te voldoen 1emancipatie- minded te zijn 2. bekend te zijn met de sociale kaart van Tilburg 3. gevoel voor politieke- en bestuurlij ke verhoudingen te bezitten 4. in teresse te hebben in plaatselijke en landelijke ontwikkelingen op eman cipatiegebied 5. over de nodige tijdsruimte te beschikken. Hierbij wordt gedacht aan 4 dagdelen per maand. Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Over gidslijnen en rateltikkers De voorzieningen voor visueel gehandicapten vormen een hoofdstuk apart. Want ook daarmee is de gemeente Til burg volop bezig. Een aantal van die voorzieningen zijn er op dit moment al, zoals rateltik kers bij oversteekplaatsen én gidslijnen in de vorm van rub- bertegels. Sinds vorige week ligt er een nieuwe gidslijn bij het Neder lands Textielmuseum aan de Goirkestraat. De gidslijn bij het station is verouderd en wordt nog aangepast. Bovendien be schikt de stad over een aantal «natuurlijke» gidslijnen, zoals bijvoorbeeld de afvoergoot in de Heuvelstraat. Maar verder lijkt het wat stil rond de voor zieningen voor visueel gehan dicapten. Een gemeente-woordvoerder maakt echter duidelijk dat er wel degelijk aan gewerkt wordt. «Het probleem is alleen dat er landelijk nog geen een stemmigheid is over het soort systeem dat gebruikt zou moe ten worden. En het zou zonde zijn om nu een hoop geld uit te geven aan een systeem dat over een tijdje weer achter haald is. Er zijn op verschillen de plaatsen experimenten be zig en het lijkt ons verstandig om die nog even af te wachten. Maar er wordt aan gewerkt (H-90-0051) irgunning te van P. van Bragt. ingesteld bij )019, 2500 EA i aanvraag en de i staat waren, Volgende week maandag komt de chemocar in Broekhoven en om streken om de eerste oogst aan chemisch afval binnen te halen. Op het kaartje staat aangegeven in welk gebied de chemocar op de maandag en volgende dagen te verwachten is. Ook de bewoners in dit gebied wil de gemeente wijzen op het grote belang van het ge scheiden inzamelen van chemisch afval, ondermeer via de chemosafe. Het gaat hier om afval dat echt uit bodem, water en lucht gehouden moet worden. Over het juiste ge bruik van de chemosafe is van alles te vinden in het Tilburgs Afvaljour- naal, dat iedereen bij het uitreiken Dief in d Nu niet met maar mag, i weer niet. K monumente kan heel pk de nacht ge formeel zeil Tenzij burg ders onthef numentenc Maar-dat I Filistijnen, i Van Boxtel evenzeer is best te prat< Zoals al eve plaatsing vó numentenlij overval. Dal want ander: op de valre: heel wat vei verpest) wo vrijheid van wordt ingep een mogelij daar niet te> naren het a dat ze plots zitten, zijn c van psycho De belangs voor monur ste jaren tre lift, constat) te. Toen tw< gebouwdei seweg (Am: den gesloo niet van de de Gasthui: Huize Poel: Als je in Tilt gaat, wil dal kennissenki grafenis kar schijnlijk ee een hapje g de Nieuwlar het Jongere gevestigd. het pand no innert-zal len dat er in En dat terwi burgse mor dat zo maar het mag wel sector Ruim Volkshuisvt ken, waar o< onder valt. breid misve den die op c staan, niets doen». «Veranderir en daarmee gingen aan overleg met missie-de pand zelfs v tenzorg is g zaak, zoals derijen. De I monument Hoe een pai is verbouwc functie en h daarmee vo sche waard. Zeker voor geldt dat de een monum architectoni Bovendien kan door belanghet benden een korte spreektijd wc den aangevraagd, indien zij iets len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De Emancipatiecommissie heeft als taak het stimuleren en bewaken van het vrouwenemancipatiebeleid van de gemeente Tilburg. Zij kan daartoe gevraagd en ongevraagd advies uitbrengen aan Bt de gemeenteraad. Per 1 januari 1991 zal de commissie worden samengesteld uit3 Gemeenteraadsleden 2 Leden uit het Vrouwencentrum 2 Leden uit de Vrouwenraad 1 Lid van het Centrum voor Buitenlandse Vrou wen 1 Lid uit de Surinaamse/An- tilliaanse kring 4 Onafhankelijk Deskundigen. Voor informatie over de Emancipa tiecommissie en over de funktie van onafhankelijk deskundige daarbin nen kunt U kontakt opnemen met de interim-voorzitter mevr. J. Knops, tel. 013-675865 en de secre taris mevr. A. Lamers, tel. 013- 429301 De ontwerpvergunningen liggen van 19 oktober 1990 tot en met 1 novem ber 1990 ter inzage bijde Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 2 november 1990 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar te gen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten Volgende week worden in deze ru briek de prijzen bekendgemaakt en staat er nog eens wat u moet doen om er naar mee te dingen. «Ik kom tegenwoordig veel vaker het huis uit dan vroeger». Mevrouw v.d. Hooff uit de Melsbroekstra vlakbij de Westermarkt, steekt tevredenheid over het gemc route-netwerk niet onder st banken. Ze heeft reuma en is al sinds ’66 afhankelijk van een rol stoel. «Als ik vroeger naar de win kel wilde, was daar bijna geen be ginnen aan. Nu is dat veel beter te doen. Dankzij de trottoirverlagin- gen kom ik bijna overal waar ik wil. Je komt soms wel punten tegen waar het wat moeilijker is, maar dat heeft dan vaak te maken met slecht geparkeerde auto’s, slordig wegge zette fietsen of containers. Wat dat betreft zouden sommige mensen wel eens wat meer rekening mogen houden met gehandicapten of ouderen die slecht ter been zijn. Maar als het per sé moet, rij ik ge woon een stukje om. Bovendien heeft de gemeente gezegd dat ik meteen moet bellen als er echte problemen zijn. Maar tot nu toe is dat nog niet nodig geweest.» Blijft er slechts één probleem hoe wel het route-netwerk door de hele stad heen loopt, zijn lang niet alle straten «aangesloten». Dat betreft dan vooral de kleinere straten in de wijken. Het netwerk bestrijkt im mers alleen de doorgaande wegen. Maar ook voor dat probleem is een oplossing gevonden. Want als men sen schriftelijk een verzoek indie nen om op het route-netwerk aan gesloten te worden, staat de ge meente «per kerende post» op de stoep om de benodigde voorzienin gen te treffen. Wilt u meer over die mogelijkheid weten, dan is een tele foontje naar Publieke Werken (013- 428556) voldoende. De vergunningen liggen van 19 oktober 1990 tot en met 18 november ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krij gen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 19 november 1990 beroep worden afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20015 ’s Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de i ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in kunnen beroep instellen bij genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 19 november 1990 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld, is de vergunning geldig vanaf 19 november 1990. Heeft u tijd en zin om overdag minton te spelen Dat kan in Sporthal de Blaak iedere dinsdag van 10.00 tot 11.15 uur. Ook in Sporthal Drieburcht kunt u terecht voor badminton op de dins dag van 10.15 uur tot 11.30 uur en op de donderdag op twee tijdsblok ken van 13.00 tot 14.15 uur en van 14.15 tot 15.30 uur. Inschrijven vooraf is niet nodig. U komt gewoon naar de sporthal toe en kunt dan meespelen. Degenen Bezwaarmakers krijgen altijd een schriftelijke reactie op hun inge diende bezwaarschriften. Marap dienst ir trollingrapport - Toekennen van een stimulerings- uitkering aan de Stichting Vluchte lingenwerk en Stichting Volwasse neneducatie Tilburg - Subsidieverzoek van Stichting De Twern t.b.v. organisatie- en activi- teitenkosten van de afdeling mi- grantenwerk in 1990 Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, tel. 428561 Op maandag 22 oktober a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (oude raadszaal) Op de agenda o.a.: - Vervoervoorziening t.b.v. oude ren en gehandicapten -Notavan uitgangspunten, incl. nemen voorbereidingsbesluit, voor het terrein van de voormalige Kromhoutkazerne - Marap 1990-II van de Dienst Pu blieke Werken en concern-control- lingrapport 1990-11. Gezien de landelijke ontwikkelin gen zal de commissie zich de ko mende jaren met name concentre ren op de volgende thema’s 50+ vrouwen arbeidsdeelname van vrouwen en meisjes, met als deel- aspekten bestrijding van armoede onder vrouwen en zorgverantwoor delijkheid van jongens en mannen vrouwenhulpverlening positie van prostituees allochtone vrouwen stadsontwikkeling, bouwen en wo nen in relatie tot vrouwen. De voorkeur gaat uit naar kandida tes die deskundig zijn op een of meerdere van bovenstaande terrei nen. De commissie is een inspan ningsverplichting aangegaan tot het werven van een onafhankelijk deskundige van Surinaamse/Antil- liaanse/Arubaanse origine. Kandi dates met deze achtergrond wor- plannen liggen van 19 oktober 1990 tot 2 november 1990 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. Gedurende deze periode kunt u schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. De Milieudienst vindt u op de 4e etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en u kunt er elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecen trum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Bijna, want het route-netwerk lost natuurlijk niet alles op, zo blijkt uit het relaas van zowel mevrouw van Oosten als mevrouw van Hooff. Daarbij komen niet alleen de slecht geparkeerde auto’s en de slordig weggezette fietsen aan de orde. «De problemen beginnen nu vaak bij de ingang van winkels of gebou wen. Er is vaak een hoge drempel, de gangen zijn te smal of de deu ren zijn door ons heel moeilijk te openen. Niet dat de gemeente daar iets aan kan doen, maar het wordt wel hoog tijd dat daar ook verande ring in komt. Wat dat betreft kun nen bedrijven een voorbeeld ne men aan de gemeente.» Het route-netwerk is even simpel als doeltreffend door heel Tilburg is een grote route «aangelegd», die iedereen de kans biedt om «obsta- kelvrij» te komen waar hij of zij wil. Dat is mogelijk gemaakt door een heleboel voorzieningen te treffen, zoals trottoirverlagingen, extra lang groen bij stoplichten, zitbanken (voor mensen die slecht ter been zijn), gidslijnen en zogenaamde ra teltikkers bij stoplichten (voor visu eel gehandicapten). Inmiddels zijn die voorzieningen in samenspraak met belangenorgani saties, wijkraden etcetera voor het overgrote deel van de stad gereali seerd. Prima dus. Voorzitterwethouder mr. A.M. van Blerck-Woerdman Secretaris G. Hensing/H. Hamers, tel. 429069/429544 Op maandag 22 oktober a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadszaal) Op de agenda o.a.: - Marap 1990-II van de Welzijns- inclusief het Concern-con- die zelf nog geen racket en shuttles hebben, kunnen deze ter plaatse lenen. van de chemosafe gekregen heeft. Daar staat ook in waar het che misch afval naar toe kan als men de chemocar op de een of andere ma nier heeft gemist. De chemocar komt vier keer per jaar langs. Het is de bedoeling dat u de safe ge opend aan het chemoteam aan biedt. Dat maakt de safe leeg en u krijgt hem meteen weer mee. Denkt u ook aan de afvalwedstrijd U hebt nog twee weken om het wedstrijdformulier in te leveren. urgemeester en wethouders zijn m plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw den met nadruk verzocht te sollici teren. Kandidaten kunnen zich schriftelijk voor 1 november aanmelden bij De Emancipatiecommissie, post bus 90118, 5000 LA Tilburg. De benoeming van de leden van de Emancipatiecommissie gebeurt door de Gemeenteraad op voor dracht van de Emancipatiecommis sie en op aanbeveling van Burge meester en Wethouders van Til burg. Dat zo’n verzoek snel tot actie leidt, wordt beaamd door mevrouw van Oosten, die door een hernia aan de rolstoel gekluisterd is. «Ik woon in een aangepaste flat aan de Ceder- straat en het was voor mij heel moeilijk om bijvoorbeeld bij de winkels op de Westermarkt te ko men. Ik kon wel gebruik maken van het route-netwerk, maar het eerste stukje vanaf de flat was niet aange past. Na mijn brief heeft de ge meente echter heel snel gezorgd voor een aansluiting op het route netwerk en kan ik bijna probleem loos komen waar ik wil.» Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. BR00DM a HARING W LEYPARK* I D/

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 6