n I3y I «r Antiek BEURS Walter van Erven BARTELS AUDIO-VIDEO Mi a >9?5 1 ER- 1 V w MOTEL VUGHT nvereld toelen EENDAAGSE VERKOOPEXPOSITIE van prachtige olieverfschilderijen op linnen in Jan van Besouwhuis, Th. v. Diessenstraat 1, Goirle Een grote keuze aan: landschappen (ook Nederlandse), zeegezichten, bloemen, stadsgezichten, stillevens en ander werk. Meer dan 250 doeken, zowel klassiek als modern. ZEER LAGE PRIJZEN!!! HERFSTAANBIEDING - SF ESF Kinderboekenweek en één jaar Versland Heuvelpoort Poppenmuseum Tilburg een uit de hand gelopen hobby DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 18 oktober 1990 - pagina 3 iober 1990 - pagina 2 A sn keukenontwerp OMA... jrgen sen he e! k< 3MATIE Versland-ondememers: een unieke combinatie. (Foto: Geert van Loon) volmaniseerd toekt van tel. HU 'oot^ UVE Burg. v.d. Mortelplein 58 Tel. 671091 - Tilburg Patisserie fabrikaat: waliteit. RONDOM HART VAN BRABANT Enschotsestraat 238 Tilburg (bij NS-plein) - Telefoon 36928I DE GROOTSTE KOLLEKTIE BETAALBARE MEUBELEN r geopenc met de lezir >te model ROMA! NEDERLAND 3) 17.83.08 VALT laKita. \r» SprantJ-Capelle 17 13-21 u. za. 9-17 u. za- De van van Vr. 19 okt. 16-21 uur Za. 20 okt. 11-17 uur Zo. 21 okt. 11-17 uur Wij zijn weer geopend Totaal vernieuwde audio-videospeciaalzaak De beste merken, luisterstudio's, deskundig advies en optimale service. Besterdring 87 - Tilburg - Tel. 013-431489 voe- wel- ader- ‘r-ss, udrg, wereld, liefst 30 van z' dagmiü' gezor Enschots ïzing over iSCHERM mooi scherm ut latten van VERF EN BEHANG VERBOUWINGS-OPRUIMING: KINDERKAMERBEHANG Diverse soorten y[ g Nu vanaf j «JU een sym- dcoholbe- jt symposium ft als doel de tippen die er :en alcoholbe- 49. s° I travestieshow :-TiIburg presenteert in samen met homo-eafé Pardoes en het sblad A’mores op aa iyest mtrum rganiseert uur een i ’’Bodem en ichtingen r): P Christiaan Huygenstraat 2 (hoek Trouwlaan) 5025 EE Tilburg Tel. 013-362478 uw klach- udurt naar wordt ver- Nederland, die slecht te bijeenkomst graag can voor vervoer ge- daarvoor een dag n 9.00u en 10.00u Zaterdag 20 oktober van 10.00-17.00 uur Een blitsende herfstetalage toont U een keur aan kwali- teitsprodukten uit eigen bakkerij. Na een grondige schoonmaakbeurt van de zaak, met hier en daar wat vernieuwingen, starten we met een daverende Roomboter Q I*è amandelstaaf w W Slagroom borstplaat WF Alleen vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur >aj. SS. dia-avond ivn oisterwijk De Oisterwijkse afdeling van het IVN begint weer met haar dia-avonden. De eerste avond wordt gehouden op 23 oktober aanstaande, aanvang 20.00u in ’t Oude Nest, J. Lenartzstraar 2 in Oisterwijk. De heer Trapman toont dan een diaserie over natuurreservaat de Kampina tussen Boxtel en Oister wijk. Te zien zullen zijn beelden van voor de verdroging en vt-n^Ka?. studiedag kleine aarde Het milieu-edukatie en voorlichtings centrum De Kleine Aarde in Boxtel organiseert op 3 november a.s. van 10- 16 uur een studiedag rondom het the ma ’’Bodem en bemesting”. Verdere inlichtingen en aanmelding (vóór 26 oktober): Peter van der Ven, tel. 04116-84921. modeshow ouderen De Activiteitencommissie Voor Oude ren Hasselt, organiseert op maandag 22 oktober een grootse modeshow in wijkcentrum de Kasteelhoeve, Hasselt- straat 256, tel: 430618. De aanvang is 14.00 uur. Ook de heren worden deze middag niet vergeten, want naast da meskleding zal ook een uitgebreide he rencollectie te zien zijn. Er is tevens een gratis loterij, waarbij alle aanwezi gen een kans maken op een mooie prijs. De poppendokter Aan het poppenmuseum is ook een re- paratie-afdelinkje verbonden: de pop pen- doktershoek. De heer Beckers heeft in de loop der jaren een enorme innerlijke zoektocht Op maandag 29 oktober verzorgt Hein van Elteren in het gezondheidscen trum de Stroom, Enschotsestraat 250 in Tilburg een lezing over innerlijke zoektochten of met een oud Middel- Nederlands woord ook wel ’’queestes” genoemd. Via de Parcival en de Ar- thur-verhalen komen we aan in deze tijd. Hoe en waarom beginnen mensen een innerlijke zoektocht? Van Elteren zal op deze vragen ingaan. als afslui ting wordt er een geleide fantasie ge daan onder het motto: de graal in je zelf. De lezing begint om 20.00u. Inl. tel. 421720. uormahv- s thema: jgsbodem men van, Gils van >unt Discrimi- mderwerp in- s ook toegan- Aanvang: 20 Lil, Piusplein bingo longa Op dinsdag 23 oktober wordt er in het Longa-clubhuis aan de Spoordijk 30 in Tilburg een gezellige bingo gehouden, aanvang 20.00u. Iedereen is welkom. is, die opvalt door te afwerking. Een de moeite waard bekijken. Pas dan erkelijk te bieden geletterdheid De letterenfaculteit van de Katholieke Universiteit Brabant organiseert bij gelegenheid van z’n tienjarig bestaan een lezingenreeks met als titel: ’’gelet terdheid”. De reeks bestaat uit acht colleges, die telkens van 20-22 uur plaatsvinden in zaal SZ17 van de Til burgse universiteit. De reeks wordt op 25 oktober geopend door Henk van Riemsdijk met de lezing: ’’Geletterd zonder grammatica”. Inl: A. Vinger- hoets, tel. 013-663017. Swieten Groente Fruit en vishandel De Visser. Een unieke samenwerking die, zo bleek het afgelopen jaar, duide lijk aanslaat bij de consument. De Versland-ondememers zorgen er zaterdag voor dat twee hostessen heer lijke hapjes aanbieden aan het winke lend publiek. Deze hapjes zijn natuur lijk samengesteld uit de lekkernijen die „agelijks in Versland verkrijgbaar zijn. ehbo wedstrijden De Tilburgse EHBO-vereniging Petrus Donders organiseert op zondag 21 ok tober ene EHBO wedstrijd in het vere nigingsgebouw De Garsthof, Colum- busplein 15 in Tilburg, aanvang 13.00u, einde 17.00u. De deelnemende ploegen zijn o.a. NS Tilburg, KNV EHBO Tilburg, KNV EHBO Tilburg/ Reeshof, Rode Kruis Oisterwijk, KNV Oisterwijk, e.a. Toeschouwers zijn van harte welkom bij deze spectaculaire wedstrijden. handwerkverkoop koningsvoorde Op zaterdag 20 oktober van 13.00u tit 17.00u wordt in de hal van het verzor gingstehuis Koningsvoorde, Gen. Smutslaan 224 in Tilburg een tentoon stelling annex verkoop gehouden van handwerken. De opbrengst is bestemd voor parochiële activiteiten van de Zonnebloem en voor de aanschaf van nieuwe handwerkmaterialen. De ver kooptentoonstelling wordt georgani seerd doot de Zonnebloem, afdeling Lidwina. lit wat Unieke samenwerking Komende zaterdag rig bestaan van Ve Versland ker Mart Geers Ch Hest, sla| rode kruis tilburg Morgen organiseert de afdeling Welfa re Tilburg van Het Nederlandse Rode Kruis van 9.00-17.30 uur een verkoop tentoonstelling in het winkelcentrum Tilburg Noord/Wagnerplein. Op 25 oktober a.s. is het van 14.00-16.30 uur de beurt aan serviceflat De Duyns- berg. informatiemiddag ouderen De activiteitencommissie van en voor ouderen van buurthuis Korvel organi seert voor ouderen een informatiemid dag over financiële zaken als belastin gen, subsidies en verzekeringen. De middag vindt plaats op woensdag 24 oktober om 14.00 uur in buurthuis Korvel, Korvelplein 196; tel. 683105. De toegang is gratis. Voor mensen slecht ter been zijn en geen geb kunnen maken van het openbaar voer kan ander vervoer geregeld wor den. U kunt dan contact opnemen met SBT, tel. 350505. Graag enkele dagen van te voren opbellen. Eveneens op zaterdag 20 oktober, van 11.30-16.30 uur, kunnen kinderen zich gratis laten schminken aan een spe ciaal ingerichte schminkstand. Bij boekhandel Gianotten wordt ruimte gemaakt voor een taal-drukwerkplaats waar kinderen zelf druktechnieken kunnen uitproberen en zelf boeken kunnen inbinden. Verder zullen bal lonnen worden uitgedeeld. Natuurlijk worden de activiteiten ondersteund door sfeervolle live-muziek. In het kader van de Kinderboekenweek 1990 en het 1-jarig bestaan van Versland Heuvelpoort vinden deze week tal van activiteiten plaats in winkelcentrum Heuvelpoort. Vandaag, morgen en zaterdag kan de consument de Pepsi-proef doen op winkel- niveau A in Heuvelpoort. Zaterdag van 12-16 uur brengt de artiest Oriman met de Orikar een bezoek aan het Tilburgse winkelcentrum. In zijn karretje zitten 10 vouwstoeltjes. Kinderen die hierop plaatnemen kunnen zich de eeuwen- oude Japanse papiervouwkunst ofwel Origami eigen maken. Onze cirkelfoto werd deze week gemaakt in de Kapt. Nemostraat op een speelveld. De omcirkelde persoon kan op ons kantoor de volgende prijzen komen afhalen: 10,- van de Tilburgse Koerier; 1 gratis servicebeurt door Habotex-naaimachines, Korvelseweg 114; 1 doos antiekwas t.w.v. 7,50 van het Nieuwland Antiek, Nieuwlandstraat 34; een ijstaart voor 12 personen van Diepvriescentrum Ad Bertens, Ringbaan Oost 16; waar debon voor het slijpen van een handzaag van Gereedschap- en Profielslijper GPS, Flo- resstr. 3; 1 jaarabonnement van de Openbare Bibliotheek, Koningsplein 1; een waarde bon voor 4 broodjes Jantje van Broodje Jantje, NS-plein; een pentekening van VVV Tilburg, Stadhuisplein 128; een waardebon van 10,- van Monello Mode, Piusstraat 44; 1 waardebon voor vlees of vleeswaren t.w.v. 10,- van Slagerij Arno de Kort, Suma- trastraat 21; 1 waardebon van 10,- van Suri-Souv, Piusstraat 46; 1 liter Italiaans mee- neemijs t.w.v. 14,- van Ijssalon Granucci, Juliana van Stolbergstraat 18; 1 foto-album t.w.v. 10,- van Startravel Reisburo, Paleisring 21, Tilburg, een gratis museumbezoek voor 2 personen aan Scryption, Spoorlaan 434a. Op 11 oktober stond de h. Spitters, Schoolstraat 16, Hilvarenbeek in de cirkel. Foto: Geert van Loon ’t sp(b)ieringske Visclub ’t Sp(B)ieringske organiseert a.s. zondag een rommelmarkt in café Bierings aan de Goirkestraat 50 te Til burg. De markt duurt van 12.00 tot 17.00 uur. info-avond fnv De Industriebond FNV organiseert op maandag 22 oktober een informatie- en discussieavond met als ’’Economische situatie voedinj voor fascisme?”. Dori stichting Balans Meldpt natie zal deze avond het or leiden. De bijeenkomst is kelijk voor niet-leden. Aanvar uur in de Vakbondswinkel, Pil 39 in Tilburg. drumfanfare succesvol Drumfanfare ’’Prins Willem Alexan der” heeft afgelopen zondag groot suc ces geboekt tijdens het K.N.F. con cours in Kerkrade. Door het behalen van 81% punten is dé fanfare gepro moveerd naar de tweede divisie. veilig op weg Voor 55 plussers wordt er maandag 22 oktober om 14.00u in het Steunpunt voor Ouderen in de Nijverstraal 42 in Tilburg een voorlichtingsbijeenkomst gehouden onder het motto ’’veilig op weg”. Tijdens deze bijeenkomst wor den allerlei zaken belicht die met (vei- verkeer te maken hebben. U tevens op deze middag uv ten over het verkeer in uw bui voor brengen. De middag zorgd door Veilig Verkeer afdeling Tilburg, voor hen di rbeen zijn en de Het Coc-Tilburg presenteert in samen- willen bezoeken, ks werking met homo-eafé Pardoes en het zorgd worden. Bel c afdelingsblad A’mores op 20 oktober van te voren tussen vanaf 21.00 uur een travestieshow met tel. 421207. internationale bezetting. Deze show wordt gegeven ter gelegenheid van het afscheid van de vooral in Tilburg be kende miss Jolanda. Plaats: homo-eafé Pardoes, Koestraat 73 in Tilburg. he’t herfstwandeling udenhout De Stichting Udenhouts Belang orga niseert a.s. zondag in samenwerking met de Vereniging tot behoud van na tuurmonumenten en Staatsbosbeheer voor de 33e keer een herfstwandeling. De wandeling voert door de Loonse en Drunense duinen en door ’t gebied De Brand. Het vertrekpunt is café De Rustende Jager, waar de deelnemers kaarten vanaf 12.30 uur kunnen wor den afgehaald. Folders met meer infor matie liggen gereed bij zowel café De Rustende Jager als restaurant Bos en Duin. Telefonische informatie kan worden ingewonnen bij de Stichting Udenhouts Belang: 04241-2288. loterij heikese kerk Afgelopen vrijdag vond ten kantore van notaris G. Mettrop de eerste trek king plaats van de loterij t.b.v. de res tauratie van de Heikese kerk. De win nende lotnummers zijn: 156 1000,-), 793 500,-), 424 250,-), 347, 310, 195, 188, 392 100,-), 28, 71, 264, 893, 157, 483, 343, 883, 304,430 50,- en 733, 566, 418, 255, 760, 496, 665, 477, 615, 515 25,-). Wie aan de vol gende trekking wil deelnemen kan voor loten terecht bij dhr. Lampe, tel. 332246. rommelmarkt Aanstaande zondag 21 oktober van 9.00u tot 16.00u wordt er in de bingo- hal in de Radiostraat in Tilburg een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor de Tilburgse voetbal- iag vereniging TAC/BWB. Er zijn nog in kramen te huur. Inl. tel. 423686 (na 18.00u) of 432774. rommelmarkt ’t leypark Op zondag 28 oktober van 10.00u tot 16.00u wordt er ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Volkstuin vereniging ’t Leypark een rommel markt gehouden in de zaal van café Beth Coolen aan de Broekhovenseweg in Tilburg. Er kunnen voor deze markt "og kramen worden gehuurd. Inl. tel. scouting sint joris de lucht in Aanstaande zaterdag en zondag neemt Scouting Sint Joris deel aan de JOTA: een evenement om welpen, verkenners, gidsen, rowans en pivo’s kennis te la ten maken met de moderne telecom municatie. Op het hoofdkwartier aan het Stuyvesantplein 1 in Tilburg wor den o.a. twee complete zender- en ont- vanginstallaties opgesteld: één voor verbindingen met andere groepen in Nederland en één kortegolfzender voor contacten met scouts over de hele -’T Scouting Sint Joris is maar ,u 30 uur onafgebroken in de lucht: zaterdagochtend 9.00 uur tot zon- jmiddag 15.00 uur. Iedereen is wel kom. modelspoorweekend Op zaterdag 20 oktober van 10.00u tot 16.00u zijn belangstellenden van harte welkom in de Postelse hoeve aan de Dr. Deelenlaan in Tilburg om kennis te nemen van de bijdrage van de Mo- delSpoorGroep Hart van Brabant aan het Nationaal Modelspoorweekend. Er zal van alles te zien zijn op het gebied van modelspoortreinen e.d. Tevens wordt er dan een ruilbeurs gehouden met meer dan 60 kramen boordevol aantrekkelijke koopjes. herverdelen en herintreden De FNV-afdeling Oisterwijk belegt op 23 oktober een avond in het vereni gingsgebouw ”de Schuur”, Hoogstraat 33 in Oisterwijk. De avond begint om 20.00u en staat in het teken van her verdelen en herintreden. Maria van Veen, voorzitter van de Vrouwenbond FNV zal daar die avond een prikke lend betoog over houden. Iedereen is welkom op deze avond. alcoholbeleid Op woensdag 24 oktober wordt in het Provinciehuis in Den Bosch posium gehouden over het al leid in de gemeentes. Het <!V’ begint om 13.30u en heeft mogelijkheden aan te stipy- zijn voor gemeentes om eenC leid gestalte te geven. hypnose en hypnotherapie Op woensdag 24 oktober geeft hypno- therapeut en specialist Mind Control Rob Vierling een lezing over hypnose en hypnotherapie in gezondheidscen trum de Stroom, Enschotsestraat 250 in Tilburg, aanvang 20.00u. Inl. tel. 421720. st lucas bingo Op dinsdag 23 oktober om 14.00u wordt er door de Seniorenbond Sint Lucas een bingo georganiseerd in het wijkgebouw aan de Beneluxlaan in Til burg. Iedereen is van harte welkom. o wordt ook het 1-ja- bestaan van Versland gevierd. In 1 hebben zich verenigd: Bak- rtin, La Belle Fleur, Huize Chocolaterie, Eurodeli Jan van lijk ager Herman van de Pas, Van da^ familiebeurs Van vrijdag 19 tot en met zondag 28 oktober wordt de 39e Zuid Nederland se Beurs gehouden in de Evenemen tenhal aan de Frederiklaan in Eindho ven. Op deze familiebeurs zijn meer dan 250 bedrijven en instellingen aan wezig. Voor jong en oud is er bijzonder veel te zien, te horen, te beleven, te proeven en er zijn alle dagen volop aanbiedingen. open dag heikese kerk Iedere derde zaterdag van de maand, deze maand dus op 20 oktober, staat de deur van de Heikese kerk van 14-17 uur open voor het publiek. Belangstel lenden kunnen dan het mooie interieur en de vele kostbaarheden van Tilburgs oudste kerk bewonderen. Om 14.30 en 16.00 uur verzorgt mr. Th. Hoekx een rondleiding. In een speciale vitrine worden artikelen gepresenteerd, die gekocht kunnen worden ter ondersteu ning van de restauratie. velocitas 'tober houdt Velocitas weer „„dehandsmarkt. De organisa toren kunnen hier voor nog spullen ge bruiken. Bovendien kan men nog kra men huren. Inl. tel. 424582. cv de korvelse knipperbollen Carnavalsvereniging De Korvelse Knipperbollen houdt op zaterdag 27 oktober een biertapwedstrijd. De wed strijd begint om 21.00u en vindt plaats in Den Bierstal in buurthuis Korvel op het Korvelplein 196 in Tilburg. De op brengst is bestemd voor het kindercar naval. open dag notarissen Op zaterdag 27 oktober aanstaande houden de notarissen in Tilburg en omgeving een open dag tussen 10.00u en 15.00u kunnen belangstellenden bij de notarissen binnenlopen om zich vooral te laten informeren over samen levingscontracten en huwelijksvoor waarden. Ook kan men dan geheel vrijblijvend vragen stellen over samen wonen, huwelijk, testament, erfenis sen, e.d. papegaaien- en parkietenshow De Goirlenaar Chris Meijer organi seert samen met zijn landelijke Parkie tenvereniging ’’Onze Parkieten” een grandioze papegaaien- en parkieten show in de Brabanthallen te ’s-Herto- genbosch. Op deze show worden onge veer 90 verschillende soorten parkieten en papegaaien geshowed in de Kem penhal van het complex. Van de aan wezige soorten zijn bovendien een be hoorlijk aantal mutaties aanwezig. Behalve deze papegaaien- en parkie tenshow zijn er in de andere hallen van het complex nog vele dieren te bewon deren, zoals aquaria- en terrariadieren, boerderijdieren, honden en katten, al lerlei kleindieren, vogels en paarden. Het evenement wordt gehouden op terdag 20 en zondag 21 oktober, openingstijden zijn op zaterdag t 10.00-18.00 uur en op zondag s 10.00-17.00 uur. paddestoelenexcursie De IVN afdeling Oisterwijk organi seert op zondag 21 oktober om 10.00u een paddestoelenexcursie. Plaats van vertrek: het Bezoekerscentrum in Oisterwijk tegenóver Groot Speyk. Na afloop van de wandeling is er gelegen heid tot het bekijken van de tentoon stelling over paddestoelen in het Be zoekerscentrum. de coppele A.s. Zondag 21 oktober tussen 10.00 en 15.00 uur vindt de maandelijkse 2e handsmarkt weer plaats in wijkgebouw De Coppele, Willem de Zwijgerlaan 61 den al in Oisterwijk. Het wijkgebouw zet dan Uger) de deuren wagenwijd open om ieder- kunt t een in de gelegenheid te stellen allerlei ,pn n' spullen tegen redelijke prijzen te ko pen. natuurwandeling slechthorenden Op zaterdag 20 oktober om 10.30u maken de leden van de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden, afde ling Tilburg en omstreken en andere belangstellenden een wandeling door de Oisterwijkse bossen onder leiding van IVN-gidsen. De plaats van vertrek is het Bezoekerscentrum tegenover Groot Speyck in Oisterwijk. Geen ver voer? Zorg dan dat u om 10.00u bij het Rode Kruisgebouw in de Leonard van Veghelstraat 2 in Tilburg bent. Bij slecht weer is er in plaats van de wan deling, een rondleiding in het Bezoe kerscentrum. Inl. tel. 04242- 17447 of 013-332374 (beide na 18.00u). stijldansen ouderen In De Garsthof, het dienstencentrum voor ouderen aan het Columbusplein Op 28 oktc 15 in Tilburg, kunnen mensen vanaf een tweede! 50 jaar met ingang van woensdag 24 oktober elke woensdag van 14-17 uur terecht voor stijldansen. Bij een grote belangstelling is de mogelijkheid aan wezig om dansles te krijgen. Inl: tel. 013-435422. Mensen die graag naar muziek luisteren en een kopje koffie of thee willen drinken zijn ook welkom. natuur- en milieugroep in h’beek Een aantal mensen in Hilvarenbeek heeft onlangs een Natuur- en Milieu groep opgèricht. De werkgroep gaat zich bezighouden met natuur- en mi lieuproblemen in Hilvarebeek. Belang stellenden die lid van de werkgroep willen worden, kunnen lid worden tij dens de presentatie van de groep op zondag 21 oktober aanstaande van 13.00u tot 17.00u op het terrein van Boerderij De Flierefluiter, Groot Loo 8 in Hilvarenbeek. Er worden dan ook diverse activiteiten voor kinderen ge organiseerd en andere groepen zijn dan eveneens aanwezig. Bovendien worden dan de resultaten getoond van de speciale projecten die op de basis scholen hebben plaatsgevonden. Inl. tel. 04255-1237. (vervolg van blz. 1) ervaring opgedaan in het repareren van poppen. Hij is er uiterst bedreven Delen in en het geeft hem veel voldoening De heer en mevrouw Beckers leven te- een kapotte pop weer als nieuw te ma- midden van hun poppen en zijn maar ken. Fraaie taferelen len we delen met andere mensen. Er is nog veel meer over het Poppen- Daarom hebben we een museum ge-museum in de Telefoonstraat te vertel- maakt voor onze poppen. Iedereen kan len. Ondermeer dat het normaal ge- ze nu zien.” Zoals gezegd: het blijkt sproken geopend is op woensdag- en dat de belangstelling voor he' Poppen- zondagmiddag van 14.00u tot 16.00u. museum groot is. Van heinde en verre Over andere bezoektijden kan men af komen mensen op bezoek. Uit Tilburg spraken maken, evenals over het en omgeving komen veel kinderen, al ren van een kinderverjaardag in dan niet in klasseverband. Ook komen museum. Vermeldenswaard is ook dat kinderen er met hun vriendjes en het museum tijdens de herfstvakantie vriendinnetjes hun verjaardag vieren, nog op vrijdag-, zaterdag- en natuur- Een apart feestje, dat wel maar heel lijk ook op zondagmiddag geopend is. leuk. Uiteraard worden de bezoekers Niet onvermeld mag blijven dat me in het museum rondgeleid. Mevrouw vrouw Beckers de poppenkleertjes alle- Beckers doet dat met verve en weet maal zelf maakt als dat nodig is. Bij voor ieder publiek de juiste toon aan te zonder is daarbij dat ze voor een pop slaan. uit 1870, ook stof gebruikt uit die tijd. En tenslotte: het Poppenmuseum heeft er onlangs een verdieping bijgekregen. Heel fraai zijn op die verdieping de ta ferelen die met poppen op kinder-oog- hoogte uitgebeeld zijn: de lente, de zo mer, de herfst en de winter, de klas, etc. scouting bolster riel Komend weekeinde neemt Scouting Bolster Riel deel aan de ’’Jamboree on I the Air” (JOTA’90). Met de hulp van j zendamateurs Ton Bekkers en Marcel I Teurlings zal contact worden gezocht met andere scoutinggroepen in bin nen- en buitenland. Scouting Bolster viert zondag a.s. tevens zijn 5-jarig be- I staan met een open dag in De Blok- kendoos, Vonderstraat 1 in Riel. Voor de Rielse jeugd tot en met 12 jaar wordt die dag om 15 uur een gratis ballonwedstrijd georganiseerd. Kaartjes zijn verkrijgbaar vanaf 13 uur. Er zijn diverse leuke prijzen te winnen. r met ld wor aanstaanc Nest, De l botontkalking De Vrouwenraad Tilburg organiseert op 24 oktober a.s. een themamiddi over botontkalking voor vrouwen i wijkgebouw ’t Sant, Beneluxlaan 74 in Tilburg. Inleider is dr. N. Baaijens. De themabijeenkomst duurt van 14-16 uur. Na de pauze bestaat gelegenheid voor het stellen van vragen. De toe gang is gratis en kinderopvang is aan wezig. dansavond volwassenen Dansliefhebbers van 21 jaar en ouder kunnen morgen weer terecht in wijk- nog kramen worder centrum De Ypelaer, Corellistraat 10 425874 (na 18.00u). in Tilburg. De toegang is gratis. De zaal is geopend vanaf 20.30 uur. apotheek st.joris Op 6 augustus j.l. is apotheek St.Joris verhuisd van de Korvelseweg 116a naar de ’’Witte Villa”, Korvelplein 11 in Tilburg. Afgelopen vrijdag vond de officiële opening van de apotheek plaats door wethouder mr. A. van Blerck- Woerdman van Sociale Zaken en Volksgezondheid. rommelmarkt horstdravers Landelijke rijvereniging De Horstdra vers organiseert komende zondag z’n jaarlijkse rommelmarkt in manege ’t Wit Paardje, Moergestelseweg 21 in Haghorst (gem. Diessen). Iedereen is welkom tussen 10 en 15 uur. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. thema-ochtend In het kader van de wekelijkse thema- ochtend in wijkcentrum ’t Kievitslaer, Reinevaarstraat 55 in Tilburg, wordt komende dinsdag van 9.15-11.15 uur aandacht besteed aan het thema v treflextherapie. Alle vrouwen zijn v kom in het wijkcentrum, waar kinc opvang mogelijk is. Inl: Ella Voss Past. v.Beurdenstraat 38 in Tilburg tel. 437722. i Co< ilbur

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 3