TOYOTA PREVIA GL Indrukwekkend TECHNISCHE gegevens Succesvolle Ibiza voor w Verkeersschool «Succes» 1 ydHSiri I Prijsvraag 10-jarig jubileum I: VS XM Cars. a i’ lieve I SCTRA1 asion. B J-351035 70% inruil- garantie op Skoda Favorit 1 GARAGE DENISSENBV 1 DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 18 oktober 1990 - pagina 3 jber 1990-pagina 2 T tl* I 750,- 750,- 1 o. V6 312 TIMENT $3^ 7 .950,- MM WBAA R llic km j Denissen zéér zonnig bijzondere auto voor u llic km TT”" I dubbele koplampen en ■uiosseriekleur met m. De bumj errand van Gewicht: 1691 kg Prestaties: topsnelheid acceleratie 0-100 in 13,4 sec. Verbruik: bij 90 km/u 8,8 liter/ km bij 120 km/u 11,8 liter/100 km stad 14,2 liter/100 km Prijs: 1.68.665,= lledige garantie, d voordeel. net het 0 De Sunny 1.6i GT boordevol aantrekkelijke extra’s t.w.i 2.300,- waarvoor u nu slechts J 300, betaalt. Dit najaar is de stemming bij I want wij hebbed nu een heel t SUNNY 1.6! GT UW VOORDEEL 2.000,- TOT 3.OOO,- Sunny LX-3-daura 23.995,- 1.6 injectie motor (90 din/pk) speciale GT grille van binnenuit verstelbare buitenspiegels getint glas rondom luxueuze interieurbekleding bumpers in carrosseriekleur exclusieve GT badge 3-weg geregelde katalysator GT pakket t.w.v. 2.300.- Totaal Sunny GT 26.295 Nu 24.293 Uw voordeel f 2.000,- royale inruilprijs tot zo’n f 1.000,- extra. Uw totaal voerdeet f 3.000,-~~j y BURG. JANSENSTRAAT 52-56 - 5037 NC TILBURG - TELEFOON 013/683911* draaien en maken zo van de Pre via in een handomdraai een klei ne vergaderzaal. Het is alleen jammer dat in deze opstelling de beenruimte voor tegenover elkaar zittende personen beperkt is, in te genstelling tot de normale inrich ting waarbij niemand over hoofd of beenruimte kan klagen. de Federatie Autorijschool Mana gement. De 30 geselecteerde le den zijn grote rijscholen die niet in eikaars gebied zitten. De FAM heeft in totaal een vloot van 400 personenauto's, waarvan de Seat Zichtbaarheid DeJ’revia is met zijn 4,75 meter lengte en breedte van 1,80 meter niet bepaald een kleintje. Dit heeft uiteraard grote voordelen voor de interne ruimte, maar nadelen in druk stadsverkeer. De twee voor- portieren geven ruim toegang tot de ruimte voor bestuurder en inzit tenden. Aan de rechterkant van de auto zit een enkele schuifdeur om de overige vijf passagiers te laten instappen. Eventuele baga ge kan via de forse achterklep worden ingeladen. Het sterk aflopende front heeft bbele koplampen en een grille in de carrosseriekleur met chroom accenten. De bumpers en de bre de onderrand van de carrosserie zijn in beschermend donker grijs kunststof uitgevoèrd. De grote achterlichten zorgen voor een uit stekende zichtbaarheid ook in het Merk en type: Toyota Previa GL Aantal cylinders: 4 in lijn Cylinderinhoud: 2438 cc Boring x slag: 95 x 86 mm Vermogen: 132 pk bij 5000 tr/min Koppel: 204 Nm bij 4000 tr/min Afmetingen: lengte 4,75 meter, breedte 1,80 Neer klapbaar In de linker flank is een opberg- vak aangebracht en tevens twee uitsparingen waarin een blikje of bekertje kan worden geplaatst. Uiteraard zijn alle zitplaatsen van veiligheidsgordels voorzien. De Previa GL biedt plaats aan zeven personen, waarvan er drie op de achterbank kunnen plaatsnemen. De bagageruimte die dan over blijft is redelijk maar niet meer dan dat. We kunnen concluderen dat de Previa voor personenver niet. Hij weet en top van 170 km/u te bereiken en legt het sprintje van 0 tot 100 in 13,4 seconden af. Zeer voorspelbaar veroorzaakt het for se front wat windgeruis. Wat rij- eigenschappen en comfort betreft staat de Previa bovenaan in zijn segment. Zoals compl trisch getint line 5 gezegd is de GL bijzonder sleet met ondermeer elec- verstelbare buitenspiegels, l glas, centrale vergrende ling, elektrische voorportierruiten, een Hi-Q audio-installatie met 6 speakers, in hoogte verstelbaar stuur en een afzonderlijk op tem peratuur instelbare verwarming achterin. Wat brandstofverbruik mag je bij een dergelijk zware auto met goe de prestaties geen erg zuinige waarden verwachten. Met een ge middelde van 1 op 7,5 scoort de Previa normaal. MPV's zijn nooit voor weggeefprij- zen te koop. In de auto's is over het algemeen een reeks innovatie ve zaken bijeengebracht, terwijl de voornaamste doelgroep toch de zakelijk rijder is. Particulieren zullen vrijwel nooit zo'n auto nieuw aanschaffen. De Toyota Previa GL beweegt zich met zijn ruime interieur en zeer complete uitrusting aan de bovenkant van de markt. De auto staat in de prijs lijst voor taaltak. dere ext een ad trans aircc Seat-dealer Auto Noordhoek heeft onlangs aan Verkeersschool Suc ces een aantal Seat Ibiza's gele verd. De school met vestigingen in Tilburg, Oisterwijk, Waalwijk, Den Bosch en Uden bestaat al 35 jaar Auto Kennis viert haar 10-ja rig Hyundai-dealerschap. Tot eind van dit jaar staan er diverse akties op het pro gram. Tijdens de openings- show van de feestmaanden was een prijsvraag georga niseerd. Inmiddels is de prijs winnaar, in dit geval een prijswinnares, uit de bus ge komen. Uit de bus, neen, uit .een Hyundai. De prijs lag na melijk in een kofferbak. Jan Kennis, eigenaar van Auto Kennis, feliciteert de ge lukkige, zelf Hyundai-rijdster, mevrouw Anita Raaymakers uit Tilburg. Ibiza op korte termijn een groot deel zal gaan uitmaken. De Ibiza is uit een onderzoek van de FAM als meest geschikte auto naar voren gekomen. Er werd ge zocht naar een leuke auto met een goede handelbaarheid en uitste kend uitzicht. De auto moest jeug dig en modern zijn, een auto die cursisten van 18 tot 23 jaar -wat immers de grootste doelgroep is- aanspreekt. Verkeersschool Suc ces heeft één Seat Ibiza getest, een diesel. De auto voldeed goed. De onlangs geleverde auto's ech ter rijden op LPG, wat volgens J. v.d. Ven, voorzitter management commissie FAM, puur een gevolg is van de onrust in het Midden oosten. Dat gekozen werd voor Auto Noordhoek is terug te voeren op de actieve uitstraling van dit be drijf en de goede contacten die gedurende de testperiode tussen Succes en Noordhoek zijn opge bouwd. en heeft op dit moment 34 mede werkers. Succes verzorgt alle denkbare rij-cursussen voor auto's, motorfiets, vrachtwagens tot en niet het chauffeursdiploma. Succes is aangesloten bij de FAM, donker. De zeer complete GL-uit- gave beschikt standaard over lichtmetalen wielen, een van bin nenuit te openen tankklepje, ach-, terruitwisser en twee buitenspie gels. Deze spiegels zijn overigens fors uitgevallen en geven een vor stelijk zicht naar achteren. Dat is wel nodig, daar de carrosserie naar bepaalde hoeken erg on overzichtelijk is. Zo zitten de hoofdsteunen van de achterbank redelijk in het zichtveld en kun nen, ondanks het feit dat ze op pootjes staan, niet naar beneden. Het interieur is uiterst luxueus. De voorstoelen zitten uitstekend en zijn beide voorzien van een com fortabele armsteun. Ze zijn be kleed met grijs velours opgefleurt met twee blauwe banen. De stoe len op de tweede zitrij zijn exact hetzelfde, maar beschikken over twee armsteunen. Beide stoelen kunnen overigens om hun as >or f.68.665,= exclusief me- k. Er zijn nog een aantal an- xtra's verkrijgbaar zoals jhterspoiler, ABS, twee isparante zonnedaken en een :onditioning die ook een spe ciale koelbox op temperatuur houdt. De prijs van de XL is nog niet bekend. Toyota brengt met de Previa een auto op de markt met een gedurf de uitstraling. Zijn grote, bolle carrosserie trekt enorm de aan dacht. Door de complete uitrusting en comfortabele rij-eigenschap pen is het voor zeven inzittenden goed toeven in de Previa. De auto heeft echter in de dure GL uitgave één nadeel. Het interieur is nau welijks geschikt te maken voor goederenvervoer, terwijl dat een belangrijke eigenschap is van een Multi Purpose Vehicle. voer een uitermate comfortabele auto is en zodoende geschikt is als taxi en voor hotels, grote bedrij ven en toeroperators. De tweede eigenschap waarover een MPV moet beschikken is de mogelijk heid het interieur tot een bestel wagen om te vormen. Renault heeft met de Espace gekozen voor vijf afzonderlijk te verwijderen stoelen, een systeem wat Pontiac heeft overgenomen. Chrysler kiest voor een combinatie van te verwij deren en neerklapbare banken. Helaas laat de Toyota het op dit punt flink afweten. De fraaie draaibare stoelen zijn niet te ver wijderen, terwijl de achterbank in twee delen tegen de zijkant is weg te klappen. Gelukkig brengt het merk binnenkort de XL-uitgave op de markt die in het midden voor zien is van een bank die wel volle dig neerklapbaar is. Iemand die een dergelijke auto zowel voor personen- als goederenvervoer wil inzetten kan dus beter op deze goedkopere uitgave wachten. Technisch heeft Toyota bij de Pre via voor een unieke optie geko zen. De motor zit namelijk precies onder de voorstoelen en drijft de achterwielen aan. Het gaat om een 2.4 liter 4 cylinder met 4 klep pen per zuiger en een vermogen van 132 pk. Via een naar voren lo pende as worden onderdelen als de dynamo en pomp voor de stuurbekrachtiging aangedreven. Deze organen liggen onder de 'motorkap' en zijn voor service makkelijk bereikbaar. Eventuele reparaties aan de motor zelf kun nen van onderen gebeuren of van boven via een klepje onder de be stuurdersstoel. De krachtbron is gekoppeld aan een viertraps automaat met uitschakelbare overdrive. De bak wordt met een hendel aan het stuur bediend. Hi-Q Audioinstallatie De laag geplaatste motor zorgt voor een laag zwaartepunt wat de wegliggingseigenschappen zeer ten goede komt. De Previa ligt dan ook voor een dergelijk hoge auto uitzonderlijk goed op de weg. Traag is de 1691 kg zware Previa 11.950, - 13.500, - 13.950, - 14.950, - 8.950,- 10.950, - 12.950, - 14.500, - 16.950, - 17.950, - 19.500, - 20.950, - 24.950, - 13.950, - 18.950, - 23.950, - 18.950, - 85.000,- De Nederlandse Skoda-dea- lers hebben vertrouwen in de kwaliteit van de Favorit, een aantrekkelijke en“ betaalbare vijfdeurs auto. Om dit ver trouwen duidelijk te maken introduceren ze de gegaran deerde inruilwaarde. Wie na twee jaar zijn Skoda Favorit bij de officiële dealer inruilt, krijgt 70% van de catalogus waarde terug. Uiteraard stelt de dealer hieraan wel enige voorwaarden. De Favorit mag niet meer dan 40.000 ki lometers hebben gereden, moet voor periodiek onder houd en eventuele reparaties bij een geautoriseerde dea ler zijn aangeboden en moet in het bezit zijn van zijn eer ste eigenaar. De particuliere automobilist speelt met Skoda nu op ze ker. De meest onzekere factor was voorheen de inruilwaar de, maar die is nu exact te berekenen. Er is al een Sko da Favorit met 1.3 liter motor, katalysator, vijfbak en voor- wielaandrijving voor 1.13.995,=. Met de zeer eigenzinnig gelijnde Previa komt Toyota binnen in het segment van de Multi Purpose Vehicles. Hij zal het in deze klasse moeten opnemen tegen auto's als de Renault Espace, Chrysler Voyager en Pontiac Trans Sport. Vooral in de Ver enigde Staten vinden dit soort auto's gretig aftrek. Het aanbod is aan de overkant van de grote plas nog veel ruimer. De zogenaamde MPV's laten zich kenmerken door rij-eigenschappen van een personenauto en ruimte voor inzittenden en bagage van een kleine bestelbus of combi. Eens kijken of ook de Toyota een echte MPV is. Met zijn markante voorkomen trekt de Previa direct alle aandacht, of je stilstaat voor het stoplicht, boodschappen aan het uitladen bent of inhaalt op de snelweg. Er zijn weinig productiewagens die zo'n extreem doorgevoerde druppelvorm hebben. Hier door heb je een groep mensen die absoluut enthousiast is over de vormgeving en an deren die hem minder zien zitten en liever van een 'ei' spreken. De Cw-waarde be draagt 0,35.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 21