I f Actie zuinig stoken/ zuinig aan 1990/1991 >G IES DEKBED-AKTIE i60r >ber 5 30579 Stedelijke Vervoersdienst binnen handbereik 2. BLOEMEN- ,en n Hairstudio V. KT! Bel 04255-1762 na zes uur Brabantse pleegouders ontmoeten elkaar Directie wisseling hoofd postkantoor Tilburg voordelen: f 25,-, f 40,- of f 60,- Hét béste adres voor Oosterse tapijten eigen grandioze PLANTEN- FESTIVAL met schitterende aanbiedingen bij uw Slaapvoorlichter® LEUKE BIJVERDIENSTE De Tilburgse Koerier zoekt ENKELE JONGELUI die voor ons één keer per week de krant willen bezorgen Omgeving: Reeshof - Bredaseweg Vanaf 15 jaar - Interesse? DE ZEEUW TAPIJTEN SL. 78,- i 39,- JEN... SCHITTERENDE NIEUWE COLLECTIE GEGARANDEERD GOEDKOPER Houd uw energieverbruik in de gaten en doe mee aan de actie «Zuinig Stoken/Zuinig Aan» ditvoorst slaapwinkel HDE ROOIJ TUINCENTRUM BLOEMENSTUDIO EENDAAGSE VERKOOPEXPOSITIE van prachtige olieverfschilderijen op linnen in Jan van Besouwhuis, Th. v. Diessenstraat 1Goirle Een grote keuze aan: landschappen (ook Nederlandse), zeegezichten, bloemen, stadsgezichten, stillevens en ander werk. Meer dan 250 doeken, zowel klassiek als modern. ZEER LAGE PRIJZEN!!! Zaterdag 20 oktober van 10.00-17.00 uur ir 1990-pagina 2 Donderdag 11 oktober 1990 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER Dreams I op 01 gratis La Luna alle bibliotheken, apotheken en de Foto: van Aarle grote e en ha Wij brengen de kranten bij u thuis dons Hoeveel Stooktabel >620 Zien Demi Moore en Patrick Swayze een geest? FILMS ook voor reparatie reinigingen Zaterdag en zondag Cinecitta The Life of Brain 3ILDE 'ervice nis en haard Korvelseweg 259/261, Tilburg - 013/424754 ■klusief B.T.W 600 dusiel B T W Naam: Deze dekbedbon is inwisselbaar bij alle Nederlandse Slaapvoorlichters. Geldig tot 1 december 1990. Ut voorkomen! deze pleegzorg kelen tot een f cialiseerde vorm Op de foto speldt de voorzitter van L’Echo de speld op bij dhr. Rob Dusee. a om het ver- jn besluit daarom ;t een ijssplinter in indeed in een ijs- waarde DEKBEDBON f 25,-, f 40,- of voor aanschaf van een nieuw dekbed de slaapvoorlichter' voor midden- en west brabant schouwburgring 122, 5038 tl tilburg, telefoon (013) 422122 Maandag gesloten, donderdag koopavond J STOKHASSELTLAAN 39TILBURG NOORO op op het vooral ge- Op am- pleej erst Boven- ratsende 013/550860 oude weg LoonopZend donderdag 18 oktober Willy de mus Tekenfilm over een jongetje dat voor straf veranderd in mus. Dit omdat het jagen op mussen en ander dieren zijn hobby is. Als mus beleeft hij vele avonturen en maakt zo wel vrienden als vijanden. Voor kinderen vanaf 4 jaar. Nederlands gesproken. 80 min. r I De heer Kuipers (42 jaar) is sinds l augustus 1979 werkzaam bij PTT. Tot 1983 als bedrijfspsycholoog bij de voormalige hoofddirectie te ’s-Graven- hage. Vanaf 1983 in diverse manage mentfuncties, onder andere als hoofd Personeel en Organisatie op het regio kantoor Noord West. Voor zijn benoe ming tot directeur van het hoofdpost kantoor Tilburg was de heer Kuipers directeur van het hoofdpostkantoor Hilversum. Laat uw gas- en elektriciteitsmeter in uw voordeel tikken en spaar zowel uw portemonnee als het milieu. Vraag het Energiebedrijf bij u in de buurt om in formatie als u zuinig wilt omgaan met energie. Tegen inlevering van onderstaande bon koopt u tiidelijk een nieuw dekbed extra voordelig Kijk maar naar de voordelen: synthetisch/wol 1 -persoons dekbed: f 25,- voordeel 2-persoons of lits-jumeaux: f40,-voordeel 1 -persoons dekbed: f 40,- voordeel 2-persoons of lits-jumeaux: f<60,- voordeel Overigens: uw huidige dekbed kunt u nu voordelig laten bijvullen. Uw Slaapvoorlichter berekent namelijk tijdelijk géén arbeidsloon, alleen het gebruikte dons. Op zaterdag 13 oktober van 10.00 tot 16.00 uur wordt er in het Sint Janslyceum, Sweelinckplein 3 in Den Bosch een grote pleegzorgmanifestatie gehouden voor al le Brabantse pleegouders. Alle mensen, actief binnen de pleegzorg zijn het beu dat leen negatieve berichten steeds de publiciteit halen, want in veruit de meeste ge- "en verlopen pleegzorgplaatsingen goed en hebben zowel kinderen als ouders en ^geleiders naast problemen ook veel verdoening in hun werk. ’’Plezier in Pieeg- >rg” is dan ook het thema voor de manifestatie. Cabaret, toneel, workshops en 'jn de ----1- vrijdag 19 oktober De Sneeuwkoningin Oma vertelt Kai en Gerda over de Sneer koningin. Ze moeten erg lachen om het v haal en de Sneeuwkoningin wraak te nemen. Kai krijgt o zijn oog en zijn hart veranc klomp. Voor kinderen van 5-11 jaar. Nederlands gesproken. 90 min. Incidenten in de pleegzorg zijn natuur- zal echter de komende jaren nog plaats lijk geen alleenstaande gebeurtenissen, moeten vinden. Aanbevelingen hier- Alleen het tempo en de regelmaat voor werden in een nota met als titel i7 en donderda» i8 oktober waarmee deze steeds het nieuws halen ”De pleegzorg heeft recht op nieuw- 17 en donderdas 18 oktober doet vermoeden dat er weinig gebeurt bouw” op 29 september j.l. overhan- ter verbetering van de pleegzorg. Niets digd aan de heer L. Bisschops, van het Het Offer is minder waar. Mede vanuit de Cen- Ministerie van W.V.C.. ’Het Offer> is de laatste film van Tarkovski> trale voor Pleeggezinnen Noord-Bra- De pleegzorg in Noord-Brabant zal die een half jaar na de voltooing ervan aan bant zijn er de afgelopen jaren talloze anders georganiseerd moeten worden. kanker stierf. initiatieven genomen ter verbetering Pleegzorgtaken zullen niet langer ge- We bevinden ons op de rand van een alles- van de kwaliteit van de pleegzorg. huisvest blijven in talloze en verschil- vernietigende kernoorlog die op het laatste Sinds 1989 worden pleegouders voor- lende organisaties, maar dienen per moment niet plaatsvindt omdat een man dat een kind geplaatst wordt uitge- werkgebied van ongeveer één tot an- het leven van breid voorbereid middels een vie groepsbijeenkomsten. De overheid heeft inmiddels geld beschikbaar ge steld om op experimentele basis te starten met een nög meer geprofessio naliseerd voorbereidingsprogramma. Met ingang van 1 september is er g start met een ondersteuningsprograr ma voor pleegouders die voor het eer een pleegkind in huis krijgen. - dien is samenwerking met plat instellingen sterk verbeterd. De belangrijkste ingreep ter verbete ring van de kwaliteit van de pleegzorg Monty Python’s Life: of Brain parafraseert het leven van JezusChristus. Brain, een sukkel van een jongen wordt tegen wil en dank tot Messias gebombardeerd, hetgeen leidt tot dolkomiese situaties. Het tempo ligt beduidend hoger dan in de eerste speel film The Holy Grail en de grappen zijn mil der. De aankleding en karakterisering zijn perfekt. John Cleese speelt vijf rollen. Terry Jones vier, Graham Chapman drie, Michael Palin negen en Terry Gilliam vier. De gods dienstige parabel kan voor iemand van alle gezindten aanstootgevend zijn; maar tien over een geheimzin- ondléidt in de ’verbo- alle regels van Acht dromen vertelt Kurosawa in zijn chappen en het nieuwste film, waarin verlangens en angsten een centrale rol spelen. In elke episode ver telt Kurosawa een ander verhaal. Daarin komen alle thema’s aan de orde die zijn le ven en werk hebben beheersd. Vaak sluiten deze aan bij Japanse tradities van boven natuurlijke krachten en oude gezegdes. Te- samen verwijzen zij weer naar een afschu welijke realiteit: onze kollektieve minach ting jegens de natuur. Koninklijk Erkend Harmoniekorps «L’Echo des Montagnes» had afgelo- ~*n weekend zijn jaarlijkse concertreis. ging dit jaar naar Herckenbosch (Limburg)) waar men de gast was van Fanfare «Ons Genoegen». Tijdens de feestavond j.l. zaterdag, Een operazangeres, nog maar kort weduwe, neemt haar puberzoon mee tijdens tournee door Italië, waar ze zijn heroïneverslaving kt en beseft hoezeer ze van hem ver- d is. Haar pogingen om weer kontakt em te krijgen, doen incestueus aan. De i ontvlucht, maar vindt tenslotte zijn Ier. Bertolucci vertelt dit verhaal Mtipoog naar Freud. Aan de hand van een wekelijks in deze krant terugkerende Stooktabel, kunt u uw eigen gasverbruik vergelijken en controleren of u zuinig stookt, of juist teveel gas verbruikt. En aan de hand van de standen van uw elektriciteits meter kunt u nagaan of u meer of min der stroom gebruikt dan in dezelfde ™’riode van het vorig jaar. Op de Me ekaart kunt u precies lezen hoe alles in z’n werk gaat. Het is een makkelijke manier om de vinger aan de pols te houden. De praktijk heeft uitgewezen dat het bijhouden van de meterstan- den al snel leidt tot besparing. Dat scheelt al gauw veel geld. En dat is mooi meegenomen. Bovendien zullen in deze krant in samenwerking met het energiebedrijf allerlei tips en adviezen worden gegeven waardoor u extra uw energieverbruik en daardoor milieu kunt besparen. Het gaat om eenvoudige maatregelen. Het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Tilburg heeft vorige week dinsdag de Stichting IHD (Internationale Hulp Dienst) uit Ede opdracht gegeven voor het opzetten van een stedelijke vervoersdienst voot ouderen en mensen met een handicap. Het is de bedoeling dat dit systeem per 1 januari 1991 van start gaat. Onze cirkelfoto werd deze week gemaakt bij de Piushaven op maandag 8 oktober De omcirkelde persoon kan op ons kantoor de volgende prijzen komen afhalen: van de Tilburgse Koerier; 1 gratis servicebeurt door Habotex-naaimachines, Kont weg 114; 1 doos antiekwas t.w.v. 7,50 van het Nieuwland Antiek, Nieuwlandstraat 34; een ijstaart voor 12 personen van Diepvriescentrum Ad Bertens. Ringbaan Oost 16; waardebon voor het slijpen van een handzaag van Gereedschap- en Profielslijper GPS, Floresstr. 3; 1 jaarabonnement van de Openbare Bibliotheek. Koningsplein 1; een waardebon voor 4 broodjes Jantje van Broodje Jantje, NS-piein; een pentekening van VVV Tilburg, Stadhuisplein 128; een waardebon van 10,- van Monello Mode, Pius- 1 waardebon voor vlees of vleeswaren t.w.v. 10,- van Slagerij Arno de Kort, straat 21; 1 waardebon van 10,- van Suri-Souv, Piusstraat 46; 1 liter Italiaans lijs t.w.v. 14,- van Ijssalon Granucci, Juliana van Stolbergstraat 18; 1 foto- im t.w.v. 10,- van Startravel Reisburo, Paleisring 21, Tilburg. Met ingang van 15 oktober 1990 is de heer drs. H.E. Kuipers benoemd tot directeur van het hoofdpostkantoor Tilburg. Hij volgt de heer C.A. Wolf op die een functie elders in het bedrijf heeft aanvaard. Afgelopen week kon u in De Tilburgse Koerier lezen over Oscar’s Hairstudio. Deze zaak is in tegenstelling tot de eer- berichtgeving gevestigd aan de ■orisons traat 25 a in Breda. Dames- en herenkapsalon Oscar’s Hair Studio is gespecialiseerd in ’’black hair”, met als behandelingen: curly, relaxing, vlech- u’ tén, hairinweave en zgn. hip-hop kap- -h" M se's’ waarbiJ allerlei figuurtjes of na- .9 men in het haar worden geschoren. Be- iëZ en voor het maken ie van een afspraak bellen met nummer 076-711437. werd dhr. Rob Dusee onderscheiden met de zilveren speld inclusief oorkon de van de K.N.F., t.g.v. zijn 25-jarig lid maatschap. ik- om 13.30 uur en om )e. De toegang is4,50. maandag 15 oktober Kattenstad Tekenfilm over de strijd tussen katten en muizen. De Internationale Muizen Politie Midi heeft gehoord dat een professor een appa- raat heeft uitgevonden, waarmee de muizen vrllOSl het wel eens zouden kunnen winnen van de Sam Wheat en Molly Jensen zijn een ver- kattenbendeliefd stel en waren nog nooit zo gelukkig als Voor kinderen vanaf 6 jaar. Nederlands ge- nu. sproken. 80 min. Kort dinsdag 16 oktober Pim de pinguin De kleine pinquin Pim beleeft met zij dinnetje en sledehond een heleboel nende avonturen op Antartica. Voor kinderen vanaf 5 jaar. Nederlands ge sproken. Op de Meterkaart kunt u 29 weken achtereen zowel uw gas- als uw elektri citeitsverbruik noteren. De actie ’’Zui nig Stoken/Zuinig Aan” gaat zondag van start. Het is de bedoeling dat u iedere zondag de meterstanden op de Meterkaart noteert. Tot en met april kunt u zo precies volgen hoeveel gas en elektriciteit u verbruikt. Een graad lager Zo levert één graadje lager stoken al een besparing op van 1% op uw gas verbruik. Door tijdig een warme trui aan te trekken, kunt u dus al besparen. Ook door het isoleren van de buizen van de c.v. op plaatsen die niet ver warmd hoeven te worden, zoals op zol der en onder de vloer, kunt u uw ener- pen w gieverbruik aanzienlijk terugdringen. Men En drie of vier spaarlampen in huis zorgen ervoor dat uw elektriciteitsme ter veel langzamer ’tikt’. Zondag 14 oktober gaat wederom de landelijke actie ’’Zuinig Stoken/Zuinig Aan” van start. Doel van deze actie is doelmatig energieverbruik. Verstandig gebruik van gas en elektriciteit zorgt er immers voor dat de brandstofvoorraden in de we reld langer meegaan. Bovendien kost energie geld. Door minder energie te gebrui ken, spaart u in uw portemonnee. Belangrijk is ook dat minder energieverbruik bijdraagt aan een schoner milieu. Cyrano de Bergerac Zoals bekend draait het verhaal rond Cyra no met zijn grote neus, de door hem aanbe den Roxane en haar geliefde Christian. Zo wel Christian als Cyrano zijn smoor verliefd op Roxane, een perzik met een mondje van aardbei, zoals Cyrano haar noemt. De klasse van Cyrano zit ’m vooral in het spel van Gerard Depardien. Wild degen- zwaaiend beent hij door de ruimte, met een urken neus aangeplakt en gehuld in sier lijke gewaden, met in zijn ogen zowel vecht lust als nederigheid. Depardien vertolkt Cyrano, met zijn knurftig voorkomen en zacht gemoed, met verve en vaart. Filmhuis Tilburg vrijdag 12 en zaterdag 13 oktober 20.00 uur Stalker Ontegenzeggelijk is Stalker dc meest verschillende inter""**” meest heldere opvattingen c de mens tussen goed en kwaad, tekent gids en handelt C”“ ??r nige man die mensen rondléidt i den zone’, een gebied waar all de logica, de exacte wetenschr gezonde verstand ontbreken. met: Alexander Kaidanovski, Anatoli Solo- nystin e.a. USSR, 1979,163 min. alleen negatieve berichten steeds de publiciteit halen, want in veruit de meeste ge- maand 15 en din 16 oktober vallen verlopen pleegzorgplaatsingen goed en hebben zowel kinderen als ouders en 20.00 en 22.15 uur begeleiders naast problemen ook veel verdoening in hun werk.’’Plezier in Pleeg- zorg” is dan ook het thema voor de manifestatie. Cabaret, toneel, workshops en fNOStHlgniU discussies zijn de ingrediënten die de Centrale voor Pleeggezinnen haar pleegou- Tarkovskj vertelt hier het verhaal van een l>er j.l. ders op deze dag als blijk van waardering te bieden heeft. Russische schrijver die voor studie naar Ita- W,- Om ook nieuwe mensen voor pleegzorg te interesseren worden er in deze week lie komt en daarmee een ingrijpende wen- rvelse- duizenden folders en posters verspreid onder alle bibliotheken, apotheken en de ding aan zijn leven geeft. Het is de nostalgie wachtkamers van artsen en fysiotherapeuten. en vervreemding van een Russische kunste naar in een andere cultuur, met: Oleg Ja- novski, Erland Josephson, Domiziane Giordano e.a. It., 1983, 120 min. woensdag 17 en donderdag 18 oktober 20.00 uur rd-Brabant zal .aoeten worden, niet langer ge en verschil- dienen -nadat ze zijn gaan samen te wonen slaat het noodlot toe: Sam wordt op een avond door een straatrover aangevallen en sterft. Tot Sam’s verbazing ziet hij hoe Mol- ly hem in haar armen houdt. En terwijl vrien- Molly treurt om zijn dood ervaart Sam dat span- hij nog niet echt verdwenen is, maar nog als geest rondwaart op aarde. Hij weet echter niet waarom. Wanneer Sam teruggaat naar hun flat is hij er getuige van dat zijn moordenaar daar in breekt. Hij wordt gestoord en vlucht. Sam volgt hem en ontdekt dat hij een bekende is van Sam’s collega en vriend Carl Bruner. Hij realiseert zich dat Molly in gevaar is en wil haar waarschuwen. Daar hij dit zelf niet kan zoekt hij contact met Oda Mae Brown, een nepzieneres. Deze krijgt door Sam voor het eerst in haar leven echt contact met eeri dode en weet niet wat haar overkomt. Sam weet haar van de ernst van de situatie te overtuigen en samen proberen ze Molly te waarschuwen. Molly gaat met de informatie die ze van Oda Mae heeft gekregen naar de politie maar daar geloven ze haar niet. Wel kunnen ze een enorm dik strafblad van Oda Mae laten zien. Molly vertelt dit alles aan Carl en deze overtuigt Molly dat ze niet Oda Mae maar inderdaad de politie moet geloven. Sam volgt Carl, en ontdekt dat de ze wel degelijk iets met zijn dood te maken heeft. Nu gaat de tijd om Molly duidelijk te maken dat ze echt in gevaar is wel heel erg boux digd t Ministerie van W.V.C.. De pleegzorg in Nöord- anders georganiseerd me- Pleegzorgtaken zullen nie. ro- o- -r huisvest blijven in talloze en verschil- vernietigende kernoorlog die op 1 lende organisaties, maar dienen per moment niet plaatsvindt omdat jitge- werkgebied van ongeveer één tot an- ach °Poffert o"1 tenminste u« iertal derhalf miljoen inwoners van werving “Jent:^dreSjhson( Susan Fleetwood, tot en met begeleiding integraal ge- valérie Mairesse e a. bundeld te worden binnen een organt- Fr./Zweeds, 1986,145 min. satie, te weten een Centrale Voorzie ning voor Pleegzorg. Kinderfilms In de herfstvakantie zijn er in Filmhuis Til- augur wijze is het mogelijk om burg tekenfilms te zien. De films draaien lijke j zich verder te laten ontwik- om 13.30 uur en om 14.30 uur. lust professionele en gespe- rm van jeugdhulpverle ning met mogelijkheden om kwalita tieve en kwantitatieve pleegzorg-pro- blemen in het werkgebied integraal aan te pakken. De Stedelijke Vervoersdienst is be stemd voor inwoners van Tilburg van 65 jaar en ouder en voor mensen met een handicap. Voor een bedrag van 25,- kunnen zij een abonnement ne- (JSCHE S men op deze vervoersdienst. Met dat abonnement kan men dan zeven dagen per week tussen 9.00u en 23.00u ge bruik maken van de vervoersdienst te gen betaling van 2,50 per rit. Het vervoer vindt plaats van ’’deur tot deur”. Het kan gebeuren dat mensen die vervoerd worden via de Stedelijke dere Vervoersdienst samen met anderen in Edist de auto of busje zitten en dat niet al tijd de kortste route gereden wordt. Ook moet men er rekening mee hou den dat men een kwartier eerder of la ter dan afgesproken is, opgehaald wordt. En tenslotte: men dient r'1 van te voren opgeven als men die vervoerd wil worden. Om te besparen op uw gas- en elektri citeitsverbruik is het in de eerste plaats belangrijk te weten hoevéél u ver bruikt. Het is daarom verstandig uw gas- en elektriciteitsmeter regelmatig in de gaten te houden en de stand te noteren op de Meterkaart die huis^ aan-huis wordt verspreid. Mocht u on verhoopt geen Meterkaart ontvangen hebben, dan kunt u die gratis afhalen bij het Energiebedrijf bij u in de buurt. Financiën De IHD gaat nu onderhandelen met een bedrijf in Tilburg dat het vervoer gaat verzorgen. Wat de financiën be- perk treft: de gemeente heeft toegezegd de terkr eerste twee jaar in de exploitatie te zul len bijdragen. Voor 1991 gaat het om een bedrag van 45.000,-, voor 1992 om 37.000,-. Na het eerste jaar zal de Stedelijke Vervoersdienst geëvalueerd worden. door Ita, ontdekt i vreemd i' met hem jongen ontv eigen vader, met een knij rirkelfoto cirkelde p -ilburgse 114; 1 doos ijstaart voor irdebon 1 lOresstr. 3; «aardebon voor ✓W Tilbi straat 44; Sumatrast meeneemi albur

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 3