3 I’ s meert yetiefrte ea &et meert uenac&te 6ee£: Waar u naar uitzag: 7^ ortërtatie «DE BIJBELKURSUS VOOR BEGINNERS M (A Doel van leven e£* MS '1 Kijk ook eens naar boven! ■NEN ox. AANMELDINGSFORMULIER DOOR DE BIJBELWINKEL GEORGANISEERD. Wat is geloven Wie is Evangelist van Dooijeweert? d Donderdag 27 september 1990 - pagina 23 DE TILBURGSE KOERIER >er 1990 - pagina 22 ig helpen m direk- ?n apendonk «He 23-9-1990 k 19-9-1990 sek 19-9-1990 Dinth. 21-9-1990 srde 21-9-1990 an 23-9-1990 12-9-1990 13-9-1990 15-9-1990 van Dooijeweert spreken voor uw r Adv jer r !93 tel.: it bereikbaar Naam: Adres: voor de mg. ninapark 127 ?5 j 25-9-90 RT- NG inaise :eens tel 17-9-1990 ans >rgt :s 3-9-1990 sser I Q M M wen voorBijb ïjbelwinkel is 18 uur. iets ine r u-v wtitact on~ 'jeisgra- ing hebben op >.2-9-1990 resia 4ING 3- 433370 ^stortingen 8-9-1990 min Dougle 10-9-1990 nricus 13-9-1990 n Laarhoven 12-9-1990 s Priems voor de BEGINNERSKURSUS I Ja, ik meld mij aan als deelnemer aan uw kursus. De leiding van het werk is in handen van Evangelist J.W.N. van Dooijeweert. Adres: Lannerstraat la, 5011 ET Tilburg. Tel. 013-563032. U gelooft natuurlijk ook! iedereen gelooft wel iets. Maar heeft u er wel eens over nagedacht wat nou eigen lijk echt geloven is? Wat God ziet als «geloven»? Het is niet «ja-knikken» op alles wat een kerk of een groep zegt. Het is niet «langs de deur gaan» om mensen te werven. Het is niet zeggen: «Ik geloof». Het is niet «Erop rekenen dat ik in de hemel kom». Het is niet zeggen: «God is liefde». Het is niet: «Elke dag een paar ge beden opzeggen». Het is niet: «Mensen overtuigen van mijn gelijk, of het gelijk van de groep waar ik bij ben». Het is niet «Het zeker weten hoe God genoemd wil worden». lessen, een komplete Bijbel en een al slechts 25,-, betaal ik op de oy 8-9-1990 nelis I Leeftijd: ftA Het lesgeld (voor de le W kopje koffie), in totaal Vu eerste lesavond. Handtekening: I Direct opsturen naar «De Bij belwinkel», I Offenbachstraat 105-107,5011 EH Tilburg «EVANGELISATIE TILBURG» heeft geen verbinding met noch verplichting aan enige sekte, groep of genoot schap welke in Tilburg opereert om mensen te werven. De samenkomsten die in de gebedsruimte gehouden worden zijn voor iedereen vrij toegankelijk. Wat is het voornaamste doel van het menselijk leven? - Dat de mensen God kennen, die hen geschapen heeft. Waarin bestaat dan de rechte kennis van God? - In een kennis, waardoor Hem de eer gegeven wordt, die Hem toe komt. 12-9-1990 lartin Je^’nodigi 29 Neem/ 1 u >a„ a 1 J°h. 5:3. Weet u dat juist het Christelijk ge loof alle grote waarden in zich heeft die een mensenleven zinvol en heer lijk kunnen maken? Weet u dat al die dingen die u aangeprezen wor den maar een aftreksel zijn van de werkelijkheid van de Bijbel, Gods boek. Om u te helpen de Bij bel te begrij - pen organiseert de Bij belwinkel elke winter een Bijbelkursus voor begin ners. Door middel van deze kursus krijgt u een goed inzicht in enkele belang rijke dingen: - de plaats van de Bijbel in het Christelijk geloof - de betekenis van de Bijbel voor uw persoonlijk geloofsleven - het nut van de Bijbel als medida- tief boek - de plaats van de Bijbel in de zorgen van het leven - de Bijbel en de opvoeding van onze kinderen - de Bijbel en ons eeuwig voortbe staan (is dat er wel?) - wat kan ik met de Bijbel doen? Deze en nog vele andere zaken ko men aan bod tijdens de lesavonden van deze beginners-bijbelkursus. Waarom beginnerskursus? Om iedereen de mogelijkheid te geven de Bijbel te leren kennen. Om iedereen te helpen de basis van het Christelijk geloof te ontdekken. Graag nodigen we u uit om deze lessen bij te wonen. Elders op deze pagina vindt u een bon om u aan te melden. Doe het nu direct. We starten al over één week: donderdag 4 oktober om 8 uur ’s avonds. Dat stond te lezen op het onderste plankje van het apothekerskastje van de dokter in het dorp. Buiten de voordeur, links naast de stoep. Dan hoefde niet iedereen die z’n medicijnen kwam halen, aan te bellen - ’t stond klaar-zoiets kan in een dorp. Dat kastje -je kon het zelf opendoen - had gla zen deurtjes en twee plankjes waarop de flesjes en capsules en tubes en potjes medi cijnen stonden. Aangezien het vrij hoog opgehangen was, keek menigeen alleen maar op het onder ste plankje en vergat, als hij niet vond wat hij zocht, ook nog op het bovenste plankje te zoeken. Vandaar dat de dokter er met een put een briefje op had geprikt: Kijk ook naar boven! Aljaren woon ik niet meer in dat dorp - maar dat briefje blijft me bij. «Kijk ook eens naar boven...»- op de vreemdste mo menten komt me dat weer voor de geest. Veel zinvoller is het nu voor me dan dat het daar, in dat kastje, ooit was-«boven» staat nu al jaren met een hoofdletter! «Kijk ook eens naar Boven!». Niet alleen maar opzij - naar de mensen om je heen - die het allemaal zoveel beter hebben (althans: dat dénk je)... En niet alleen maar terug... naar je verle den - met spijt, met wroeging, met wrok misschien (wat baat dat?) En niet alleen maar vooruit-je weet toch niet hoe het allemaal verder zal gaan (al moét je natuurlijk plannen maken - voor bereidingen treffen). Maar kijk óók eens naar Boven. Dankend naar Boven. Vertrouwend naar Boven. Niet uitsluitend... dat stond ook niet op dat briefje in dat kastje! Nee... «óók eens»! Want er is ook hémels medicijn! ds. J.J. Poort. En wat is dan de juiste manier om Hem te eren? - Als wij al ons vertrouwen op Hem stellen, ons erop toeleggen om heel ons leven Hem te wijden in gehoor zaamheid aan Zijn wil, Hem in iedere nood die ons drukt aanroe pen, ons heil en alle goede dingen bij Hem zoeken en tenslotte Hem met hart en mond erkennen als de enige veroorzaker van het goede. wil helpen om de Bijbel te leren kennen en te begrijpen. Zij wil dat doen door Bijbels ter beschikking te stellen tegen een heel aantrekkelijke prijs. Maar ook door Bijbelkursussen te organiseren en eventueel thuis te begeleiden bij het onderzoeken van de Bijbel. Hiervoor kan zij gebruikmaken van allerlei hulpmiddelen en te vens heeft zij hiervoor de hulp van verschillende deskundige mensen. Paé&naat Naast de direkte hulp bij het bijbellezen willen wij u graag in de problemen van het leven. Dit kan zijn in de vorm van te hulp of in het verwijzen naar goede hulporganisaties. In de gebedsruimtes op de Evangelisatiepost worden Evangelisa- tiesamenkomsten gehouden. Elke zondag om 10 uur en om 18.30 uur. Deze samenkomsten zijn geen missen zoals u die gewoon bent. Er wordt uit de Bijbel gelezen en het gelezene wordt uitgelegd en overdacht. Tevens wordt er gebeden en gezongen. Komt u er gerust eens kijken en luisteren. is ontstaan in de tijd dat er in Tilburg niet zonder veel moeite aan een Bijbel te komen was. U vindt er Bijbels van heel goedkoop tot in de meest luxueuze uitvoeringen. Verder zijn er allerlei kinder bijbels te vinden. Hulpmiddelen bij het bijbellezen, Bijbelse woordenboeken en bijbelstudiemateriaal. Er is een groot rek met ansichtkaarten waarop een bijbeltekst staat (felicitatiekaarten etc...) Wilt u een bijbeltekst aan de wand in uw huis, we hebben ze voor u op aardewerken tegeltjes. Mevrouw van Dooijeweert is meestal degene die in de winkel helpt. Zij kan u ook alles vertel len over de Bijbel en advies geven bij de aankoop van een Bijbel of kinderbijbel. U kunt zich hier ook opgeven voor Bijbelkursus sen en allerlei andere aktiviteiten. «De Bijbelwinkel is open op maandag, donderdag en vrijdag van 9 tot II 1 HUISBIJBEL (groot I formaat). Officiële prijs 52,-, op vertoon van deze bon voor slechts 25,-. Voor deze Bij bel geldt: ZO LANG DE VOORRAAD STREKT! ALLEEN IN «DE BIJBELWINKEL», Offenbachstraat 105-107. Open: maandag, donderdag en vrijdag. Als u ziek bent en er prijs op stelt dat iemand met u bidt en uit de Bijbel leest, kunt u gerust opbellen voor ziekenbezoek. We komen u dan zo spoedig mogelijk bezoeken. Thuis of in het ziekenhuis. Behalve de beginnersgroep is er ook nog een Bijbelstudiegroep: op woensdagavond 8 uur. Op deze avond komen mensen die de Bijbel al wat beter kennen, of er al wat langer mee bezig zijn. Dit seizoen wordt het de zestiende winter dat deze avonden gehouden worden. Vorige winter hebben we met deze groep het Openbaringsboek be studeerd. Deze keer willen we de gelijkenissen die Christus verteld heeft lezen en overdenken. Op deze avonden is er altijd ruim tijd voor het stellen van vragen. Wat voor mensen komen op deze avond? Studenten, oude mensen, jongere mensen, mannen en vrouwen, jongens en meisjes, kortom iedereen die behoefte voelt om zich in de Bijbel te verdiepen. In de loop van de winter worden regelmatig avonden gehouden waarin een belangrijk onderwerp nader belicht wordt. Voor deze periode staan o.a. op het programma: donorcodicil, New Age en kinderopvoeding. Voor deze avonden komt vaak een spreker van elders die de lezing verzorgt. Er is catechese voor kinderen van de basisschool, leeftijd 6 tot 12 jaar. Ook uw kinderen zijn hier welkom. Op eenvoudige wijze wordt hieraan de kinderen het bijbelverhaal verteld. Vaak wordt hierbij nog wat getekend en geplakt om het verhaal beter te doen verwerken. Maandag kwart voor vier. Ook voor grotere jongens en meisjes is er catechese: maandagavond om 7 uur. Op deze avonden gaan we wat dieper op de bij belstof in. i 'l/wt de (wdenevi We organiseren van tijd tot tijd een «ouderenmiddag». Dit zijn middagen waarop de Bijbel een heel uitdrukkelijke plaats heeft, maar waarop ook de dingen van elke dag besproken kunnen wor den. Gezellig, met een kopje koffie of thee. Eventueel kunt u voor deze middagen opgehaald worden. ecyeo &Cad Door middel van een bescheiden maandblaadje wordt cont derhouden met iedereen die daar prijs op stelt. Dit blaadje tis en wordt gevuld met allerlei dingen die betrekking heb ons Christelijk geloof. Elke donderdagmorgen van half 9 tót 10 uur is er een telefonisch spreekuur. U kunt dan Evangelist van Dooijeweert spreken voor ui persoonlijke vragen. k 18-9-1990 Ijland. «DE BIJBELWINKEL» is een onderdeel van «EVANGELISATIE TILBURG» van de Gereformeerde Gemeenten. Adres: Offenbachstraat 105-107 5011 EH Tilburg. Tel. 013-563032 NEE! Het is iets anders! Het is een heerlijk geheim, dat iedereen kent die echt gelooft! Het begint met ECHT GELOVEN WAT ER IN DE BIJBEL STAAT. EN ALLES GELOVEN WAT ER IN STAAT. Niet alleen dat God liefde is, maar ook dat Hij toornt over de zonde. Dat Hij ons in de Bijbel zondaren noemt... Geloven wat de Bijbel zegt, ook de moeilijkste dingen, zoals bij voorbeeld: Wie niet opnieuw gebo ren wordt, gaat eeuwig verloren... Daarmee naar God Zelf toevluch- tèn... Bij Hem om vei Als een arme ten terecht kor alles verwachten... Geloven is: niets anders meer bezit ten dan Jezus alleen. Op Hem ver trouwen, door Hem mijn zonden vergeven, door Hem geleid worden en gedragen. Aan Zijn woord genoeg hebben... Ik ben opgegroeid in de Gerefor meerde Gemeente. Mijn geboorte plaats is Tricht, in de Betuwe. Na aanvankelijk een eigen fruitbedrijf gehad te hebben, is er, toen ik al in de dertig was, een grote verandering ge komen in mijn leven waardoor ik mijn bedrijf beëindigd heb. God riep me om ook aan anderen te vertellen van Zijn zondaarsliefde in Christus Jezus, onze Heere. Toen werd alles an ders. Na enige tijd van opleiding tot Evangelist werd Tilburg mij en mijn vrouw als standplaats aangewezen. In november 1973 zijn wij met onze kin deren hierheen gekomen. Voor ons was het een enorme omschakeling, uit het gereformeerde noorden naar het roomse zuiden! Met grote vreugde hebben we evenwel al die jaren ons werk hier mogen doen. Velen hebben we de weg mogen wijzen tot zalig heid. Velen hebben we mogen helpen om het woord van God te gaan be grijpen. Velen hebben we «tot ge loof» zien komen. Niet dat die van te voren niet geloofden, maar het was niet zo erg onderbouwd en omlijnd. Dit werd al Bijbellezend heel anders. We hebben zelf in onze Tilburgse ja ren ook zorgen gekend in ons gezin. Eén kindje hebben we moeten verlie zen en een ander kind is onder veel zorgen ter wereld gekomen. Maar in dit alles hebben we mogen ervaren dat God van ons af wist. Hij deed ons Zijn hulp en nabijheid ervaren. Juist daardoor kunnen we u met des t I te meer klem aanraden om uw hulp bij God te zoeken... en bij Jezus Christus. Hij doet ons nooit be schaamd staan! We hebben in ons werk met mensen samen mogen worstelen over de pro blemen van het leven... over de zin van het leven. Zo bezig zijnde hebben we ook vaak het verdriet leren ken nen van mensen die bij sekten te recht gekomen waren en gebukt gin gen onder een juk dat niet te torsen is. Heerlijk is het om u dan te mogen wijzen op Jezus Christus die het u toeroept: «Komt herwaarts tot Mij... Mijn juk is zacht... Mijn last is licht.» Ik hoop en wens dat onze God mij en mijn vrouw kracht en lust geeft om nog tot in lengte van jaren in deze stad de naam van Jezus te kunnen doorgeven. Ook aan u! J. van Dooijeweert ALLEEN TEGEN INLEVERING VAN DEZE BON! 1 KOMPLETE BIJBEL (klein formaat) voor slechts TIEN GULDEN. Deze Bijbel bevat alle boeken van het Oude en het Nieuwe Testament irgeving vragen... zondaar aan Jezus voe- :omen, van Hem alleen «Wat is die Bijbél toch een moeilijk boek... Wie heeft er nou gelijk in de uitleg van de Bijbel?... Wat moet ik nou geloven van alles wat er tegen me gezegd wordt over «geloven»? Hebben die mensen die bij me aan de deur komen nou gelijk of niet?... Wat moet ik zeggen om te weerleggen wat me verteld wordt?... Wat is de zin van het leven?... Heeft het leven wel zin?... Is God er echt? Kan ik in «de hemel» komen? Wie was toch Jezus? Was Hij zo belangrijk? Heeft de Bijbel echt waarde voor iedereen? Duizenden, duizenden vragen... die elke dag op je af kunnen stormen. Kan ik er een antwoord op vinden? Dan is hier het antwoord: de Bijbel! De Bijbel met al zijn moeilijke stuk jes en onbegrepen dingen. Maar toch: HET ANTWOORD OP ALLE LEVENSVRAGEN. Op alle vragen. Op uw vragen. Op de vragen van uw kinderen, van uw man, van uw vrouw, van uw oude vader of uw zieke moeder. Nee, geen gepast ant woord, dat altijd naar onze wens is, maar al zoekend in dat boek vindt het juiste antwoord, omdat God het wil geven. Vooral in onze tijd is een bijbelkur sus zo belangrijk. En het lezen in de Bijbel is een levensbehoefte. We zouden niet op pad hoeven te gaan om allerlei Oosterse dingen te leren beoefenen om uit onze zorgen te komen. Als we de Bijbel maar kenden en de God van de Bijbel.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 23