Gemeentepagina ■y er MUJEUJOURNAAL lilburg Gemeente Zomertraktaties zeer geslaagd, maar er kunnen dingen beter 1|||| Ambtenaar podiumkunst G. Roelofs Commissie vergaderingen Bouw vergunningen Cursussen ÖPORT voor OPORT Hogere maximum geluidsbelasting gevraagd voor Hinderwet In de gemeenteraad nioeh i leven vrijwilliger in de sport Gemeentelijk sportspreekuur Gemeentelijk informatiecentrum «De Muzentuin» Depl Hendrik van Tulderstraat aan openbaar verkeer onttrokken Veldhoven nu aan de beurt voor Chemo-Safe Werken aan de weg DE TILBURGSE KOERIER 990-pagina 6 Samenstelling afdeling Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 iandicapten ^TILBURG ^TILBURG 0; dii K( ing tele- ge- tad- aar- ).00 tot iW Amersfoort a zowel het ssen iervoor jd een inge- bekend te maken. ).00 uur bij de Milieuc uien iS het dan moge 10,-) en dt omge i - Handt i. Op de je- ïn- Burc nen' miss iat uit jnning - ver- Tilbur «Doe Overzicht cursussen irepreventie oktober a.s. eting Idoende aanmeldingen van ormatie kunt u con- met de Stichting iloord-Brabant, telc jratie van jrkelijk. icreatie. ing op de heffi in retributies t Wethouder J. Timmermans loste in het voorjaar het startschot voor de zomertraktaties. Met de bus verspreidde een team informatiemateriaal in de wijde omgeving. i bezwaar jronde re tting en en pre- Donderdag 13 september 1990 - pagina 7 het asfalt en het kruispunt Dirigen tenlaan - Stokhasseltlaan. Hier wordt een «mini-rotonde» aange legd om de rijsnelheid af te remmen en de oversteek voor voetgangers en fietsers te verbeteren. naar 2000 nota verkeer s ’aren) .a Noord-Brabant afvaljournaal kunnen via hun verer een tegemoetkoming aanvragen. Inlichtingen ling Sport en Recreatie, 429241 Donderdag 20 september Sportcentrum De Drieburcht van 18.30 tot 20.00 uur Donderdag 20 september wordt het Gemeentelijk Sportspreekuur in Sportcentrum De Drieburcht ge houden. U kunt zonder afspraak te recht van 18.30 tot 20.00 uur in de vergaderkamer (tussen zwembad en sporthal). Het Gemeentelijk Sportspreekuur is er voor al uw vra gen, wensen of klachten over de sport in Tilburg. Maak er gebruik van Informatie afdeling Sport en Re creatie, tel. nr. 429264. Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 14 september 1990 tot 28 september 1990 ter in zage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. Gedurende deze periode kunt u schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. De Milieudienst vindt u op de 4e etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en u kunt er elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecen trum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gilzerbaan Sinds afgelopen dinsdag is de Gilzerbaan afgesloten voor autoverkeer. Dit in verband met de aanleg van een rotonde ter hoogte van de Deltalaan. Deze rotonde is een nieuwe ontsluiting voor de wijk De Blaak. Het werk duurt, afhanke lijk van het weer, ongeveer 5 we ken. Verkeer naar het Sarto-terrein wordt omgeleid via De Blaak en de Oude Rielsebaan. Het overige autoverkeer wordt via de Baronie- baan en Bredaseweg omgeleid. Het (brom)fietsenverkeer kan gewoon doorgaan. Stokhasseltlaan De rijweg voor autoverkeer op de Stokhasseltlaan wordt opgeknapt. Vanaf maandag 17 september aan staande is tot ongeveer 20 oktober de rijweg, tussen de Heikantlaan en de Beethoven laan, afgesloten voor auto- en busverkeer. Het verkeer wordt omgeleid via de Beethoven laan - Handellaan en de Heikant laan. Op de Handellaan komt tijde lijk een extra bushalte. De opknap beurt houdt in het vernieuwen van De invoering van de Chemo-Safe gaat samen met een leerzame t wedstrijd, waarbij leuke en «mil vriendelijke» prijzen zijn te winnen. Het wedstrijdformulier is te vinde" in de Chemo-Safe. Meedoen at wedstrijd is heel gemakkelijk ge maakt. U hoeft alleen maar een paar quizvragen te beantwoorden en een slagzin afmaken. De ant woorden zijn te vinden in het Afval journaal. Tot 31 oktober kunt u het formulier inleveren bij het Gemeentelijk Informatiecentrum, bij Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hin derwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale procedure bestaat uit verschil lende stappen aanvraag om een hinderwetvergunning - ontwerpvergur gunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krijgen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. In verband met de uitbreiding van het speelterrein bij de basisschool de Vijfhoeven aan de Hendrik van Tulderstraat, dient een gedeelte van de Hendrik van Tulderstraat aan het openbaar verkeer te wor den onttrokken. Het te onttrekken gedeelte is thans reeds voor autoverkeer afgesloten via uitneembare palen. De bereik baarheid van de overige gebouwen zal worden gewaarborgd via nieu we fietspaden, dan wel via een nieuw aan te leggen parkeerterrein. Ten behoeve van deze onttrekking ligt ingevolge de Wegenwet een Werkwijzer 1990 (voor schoolverlaters 15+/25-) Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Postbus 51 informatie op 70 cassettebandjes voor slechtzienden Sportgids voor geht Stadsbeheerplan Die kant op 1990 (voortgezet onderwijs) Nieuwe wet persoonsregistraties Sportsubsidies in Tilburg (verenigingen/groepen) Vragenboek Sociale Dienstalles over bijstand Onderweg naar 2! (discussienota vervoer ’90 jarc.., Zwemwater in Afvalwijzer af,Q Ter inzage Milieu ideeënboek Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Lokale databank gratis Concernbegroting 1991deel I Actuele tentoonstellingen Emmapassage Stadsbeheerplan Bouwen in Tilburg Tweede Stadskantoor Hondepoep-campagne Chemisch afval - Blessure 1 en 8 of - Marketir bij volc.v start - Leiding geven aan jeugdigen 5 en 12 november a.s. - Sportclub en automatiserlr 19 en 26 november en 27 december a.s. Voor meer Inforr tact opnemen n Sportservice Nc foon 013-350755. Subsidie mogelijk Deelnemers aan deze cursuss jniging hit g in de kosten bij de Afde- telefoon gemeenteraadsvergadering laandag 17 september komen jr de navolgende punten Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, tel. 428561 Op woensdag 19 september a.s. om 16.00 uur in het stadhuis (oude raadszaal) Op de agenda o.a.: - Bijdrage in sloopkosten flats Vi- valdistraat - Inrichting binnenterrein Mei- doornstraat nemen voorberei- dingsbesluit Meidoornstraat e.o. In de ge i/an ma ondermeer aan de orde - Herstemming over de door D’66 in de vergadering van 20 augustus ingediende motie met betrekking tot grondaankopen in het kader van de Emmapassage. - De verordenir-- invordering van cariorechten. - De reactie op de nota voor over leg over de streekplanherziening «Brabant op streek». - De weigering tot medewerking aan een bestemmingsplanherzie- ning voor de verbouwing van Ste- dekestraat 27 tot moskee. - Kinderopvang in de jaren 1990- 1994. - Vaststelling convenant sociale vernieuwing tussen het rijk en het gemeentebestuur van Tilburg. - Een voorstel over de toekomst van 183 woningen St.-Pietersplein. - Het Plan van Nieuwe Scholen. De vergadering wordt gehouden in de raadszaal op de eerste verdie ping van het stadhuis, Stadhuis plein 130, en begint om 17.00 uur. rgemeester en wethouders kun- i zich laten adviseren door com- ssies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Aanvraag Rosmolenplein 61 (H-90-0056) Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en in werking heb ben van een horeca-inrichting door mevr. R. de Kort. De aanvraag ligt van 14 september 1990 tot en met 13 oktober 1990 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krij gen over de aanvragen. SChriftelijke bezwaren kunnen tot 14 oktober 1990 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. (Tijdens een openbare zitting op 3 oktober 1990 om 10.00 uur bij de Milieudienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvrager.) Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130,5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om gegr denen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. plan met bijbehorende tekening, met ingang van vrijdag 14 septem ber 1990, gedurende één maand voor iedereen ter inzage, geduren de welke termijn belanghebbenden schriftelijk bezwaren kunnen indie nen bij de gemeenteraad van Til burg, adres Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. U kunt het plan in zien bij het gemeentelijk informatie centrum, Stadhuisplein 132 en bij de Dienst Publieke Werken, Vincen- tiusstraat 102 (bezoekersingang). Openingstijden gemeentelijk infor matiecentrum maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. De Dienst Publieke Wer ken is voor publiek geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.30 uur. Komend najaar organiseert de Stichting Sportservice Noord-Bra bant in Tilburg een aantal korte cur sussen voor personen die binnen een sportvereniging aktief zijn. De volgende thema’s komen hierbij aan de orde marketing, leiding ge ven aan jeugdigen, blessureprever tie en de sportclub en automatise ring. De Stichting Sportservice beoogt met het organiseren van deze bij eenkomsten de deskundigheid van het vrijwillig sportkader te vergro ten. Informatiecentrum Stadhuisplein 132, 358575 Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di.t/mvr. 9.00-17.00 uur Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen altijc schriftelijke reactie op hun ir diende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor Barneveldstraat 1het bouwen van een erfafschei- ding bij de woning aan de Barne veldstraat 47 (B-90-1422) Caspar Houbenstraat 2. het bouwen van een prefab- hoogspanningsstation aan de Cas par Houbenstraat (B-90-1452) Hooglandstraat 3. het bouwen van een garage met erfafscheiding bij de woning aan de Hooglandstraat, op kavelnr. 6 (B-90-1454) Kempenbaan 4. het bouwen van twee dansstu dio’s bij het conservatorium aan de Kempenbaan 27 (B-90-1320) Margarethadreef 5. het bouwen van een erfafschei ding bij de woning aan de Margare thadreef 28 (B-90-1455); Wilhelminapark 6. het veranderen van het fabrieks complex in een museum aan het Wilhelminapark 1-3 (B-90-1475). Men kan het verzoek ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Van 13 septem ber 1990 tot 13 oktober 1990 kun nen schriftelijke opmerkingen over het verzoek worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders (Stadhuisplein 130, 5038 TC Til burg). Mondelinge opmerkingen kunnen gemaakt worden tijdens een openbare zitting op 27 septem ber 1990 om 10.00 uur in de kantine van Publieke Werken (Vincentius- straat). Het initiatief om verschillende, be staande en nieuwe zomerse evene menten te bundelen, nam de ge meente. Uit culturele, maar ook uit economische overwegingen. Im mers, grootschalige activiteiten trekken toeristen naar de stad. En dat betekent geld in het laatje. De gemeente trok er alles bij elkaar on geveer tweehonderdduizend gul den voor uit. Drie kwart daarvan ging direct naar de activiteiten, de rest ging op aan promotie. Mis schien hebt u de reusachtige affi ches zien hangen Daarnaast wer den ook nog folders verspreid en ging zelfs een VVV-promotieteam op pad om de Tilburgse «zomer traktaties» onder de aandacht te brengen. Campinggasten in Mid- den-Brabant werden op taart ge trakteerd, als ze maar naar Tilburg kwamen. De heer G. Roelofs, ambtenaar bij de Tilburgse Welzijnsdienst en daar ondermeer belast met po diumkunsten, blikt op de zomer traktaties terug. Zijn opbouwende conclusie een zeer geslaagd ini tiatief, maar - zoals met bijna alles de eerste keer - er kunnen dingen beter. Hoe was de publieke belangstel ling «Wisselend, maar over het alge meen goed» en hij geeft een kleine bloemlezing «De exposities over Van Gogh in het gemeentearchief en het Nederlands Textielmuseum trokken aardig wat mensen. Het Derde Wereld Festival (en dan met name de muzikale slotmanifestatie op 10 juni in het Leypark) was zeer geslaagd. De belangstelling voor Musicon (van 22 juni tot en met 1 juli gehouden op diverse buitenpo dia) overtrof de verwachting». Ook de Tilburgse kermis had - niet in de laatste plaats door het goede weer - de wind in de zeilen. De Pa rade (tien dagen theater, kermis en circus tegelijk) had door de weers omstandigheden medio augustus een moeizame start, maar maakte die even later ruimschoots goed. Bij de voorbereiding van een be stemmingsplan kan het nodig zijn een geluidsonderzoek in te stellen, naar bijvoorbeeld verkeerslawaai. Indien uit dit onderzoek blijkt dat het geluidsniveau hoger zal zijn dan een bepaalde waarde, mogen sommige bouwplannen, die in de Wet Geluidshinder als «geluidge voelig» zijn aangemerkt (bebou wing ten behoeve van onderwijs doeleinden bijvoorbeeld) niet wor den uitgevoerd. Burgemeester en wethouders kunnen aan Gedepu teerde Staten (provinciaal bestuur,) in dat geval vragen een hogere ma ximumwaarde vast te stellen, zodat er wel gebouwd kan worden. Burgemeester en wethouders wil len Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Brabant verzoe ken een hogere waarde voor de hoogst toelaatbare geluidshinder (vanwege wegverkeerslawaai) vast te stellen voor het bestemmings plan «De Muzentuin». Dit verzoek heeft betrekking op de in het be stemmingsplan geprojecteerde be bouwing ten behoeve van de facul teit der Kunsten (onderwijsdoelein den). Het verzoek heeft tevens al leen betrekking op de geluidsbe lasting vanwege de Bisschop Zwij- senstraat. Voor wat betreft de ge luidsbelasting vanwege het Stad huisplein is door Gedeputeerde Staten al eerder (reeds in 1986 in het kader van het bestemmings plan «Centrum») een hogere wat de verleend. Het ontwerp van het verzoek ligt van 13 september 1990 tot 13 okto ber 1990 ter inzage bij de receptie van Publieke Werken, Vincentius- straat 102 (bezoekersingang)elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur. winkels, wijk- en buurthuizen en bi bliotheken. Daar staan Chemo-Sa- fe’s opgesteld die zijn omgebouwd tot inleverbak. U moet wel zorgen dat het formulier vóór 31 oktober is ’-geleverd. Op 14 november wor- de prijswinnaars in de Tilburg se Koerier bekend gemaakt. Inleveradressen wedstrijdformulier irg Noord s het zelf» Karwei, von Suppéstraat 35 'atf Foto Fabro, Leharstraat 147 1 atval’ Foto Jans, Wagnerplein 46 lll,eu’ «Verf en Behang» Henk v.d. Meer, inen. Leharstraat 107 1den. Albert Hein, Wagnerplein 52 ian de c 1000 Wagnerplein 40 Edah, Wagnerplein 18 Super Toon Klein, Verdiplein 95 Super Versmarkt De Jong, Kreverplein 1 Drogisterij DA Guus Franken, Wagnerplein 49 Wijkcentrum De Schans, De Schans 123 Wijkcentrum De IJpelaer, Corellistraat 10 Bibliotheek «Lijndacker», Wagnerplein 5 I nleveradressen wedstri jdf orm u I ier Hasselt en omgeving Maas «Heeft Het», Goirkestraat 16-18 Supermarkt Jac. Hermans, Goirkestraat 37 Drogisterij Giel Smid, Goirkestraat 65 Drogisterij J. Sulsters, Goirkestraat 15 Wijkcentrum «De Kasteelhoeve», Hasseltstraat 256 Buurthuis «De Hazelaar», Textielstraat 110-112 Buurtcentrum «De Nachtegaal», Oude Kapelstraat 25 Bibliotheek «Klein Hasselt», Vap Hogendorpstraat De inleveradressen voor wedstnja- formulieren zijn vaak te herkennen aan een poster in de etalage of ach ter een raam. Naast de inleverbak (Chemo-Safe met gleuf), staat ook nog een Chemo-Safe met Afvaljour- naals en wedstrijdformulieren. U mag daar bijvoorbeeld gerust een extra wedstrijdformulier uithalen om nog eens mee te doen aan de wedstrijd. Het Afvaljournaal kan ook vrij worden meegenomen. Vergunningen Stationsstraat 28 (H-90-0035) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend, voor het oprichten en in werking hebben van een theater, multifunktioneel centrum, aan Wolff Beheermaatschappij B.V. Watermanstraat 43 (H-90-0018) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en In werking hebben van een transportonderneming aan Varltrans B.V. De vergunningen liggen van 14 september 1990 tot en met 13 oktober ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krij gen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 14 oktober 1990 beroep worden ingesteld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 14 oktober 1990 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld, is de vergunning geldig vanaf 14 oktober 1990. Alle huishoudens in de wijken Til- burg-Noord en Hasselt e.o. hebben sinds 8 september de Chemo-Safe. De bezorging van deze handige be- waardozen voor chemisch afval loopt nog steeds volgens planning. Inge De komende week wordt de «Safe» den in de wijk Veldhoven e.o. verdeeld. In 5 dagen tijd, van maandag t/m vrijdag, worden er weer 6.000 huis- aan-huis bezorgd. Zegt de naam «zomertraktaties» u iets Een goede kans van wel, want - meer dan ooit tevoren - en voor het eerst onder die noemer, viel er in Tilburg de afgelopen maanden veel te beleven twee Van Gogh-tentoonstellingen, het Derde Wereld Festival, de kermis, «Musicon», de «Parade», de Jazz Meeting en de Uit Markt. Bij elkaar een niet onaanzienlijk pakket cul tureel vermaak, divers van samen stelling en... een gebleken succes formule er kwamen honderddui zenden mensen op af. Zo goed zelfs dat de h. Roelofs durft te spreken van «het parade paardje onder de zomertraktaties. De sfeer was werkelijk fantastisch». Over de onlangs gehouden Jazz Meeting zijn de meningen verdeeld. Er waren minder orkesten dan de zestig die tevoren waren aangekon- digd en bovendien viel niet uitslui tend jazz, maar ook anderssoortige muziek te beluisteren. De U.I.T. Markt in en rond de schouwburg was een schot in de roos. Het pro gramma en de sfeer zorgden voor een uiterst tevreden publiek en goede kritieken. Dat er volgend jaar opnieuw zo mertraktaties zullen zijn, staat vol gens de heer Roelofs nu al vast. Wethouder J. Timmermans, die de kunsten onder zijn hoede heeft, zei immers dat het wat hem betreft vol gend jaar weer zo kan. Roelofs kreeg veel positieve reacties, van de organisatoren als vah I publiek. Wat kan er volgend jaar beter «De voorbereidingstijd was dit jaar eigenlijk te kort. Daardoor hadden sommige organisatoren bijvoor beeld al voor eigen promotiemate riaal gezorgd. Door volgend jaar eerder te beginnen kunnen zulke dingen worden voorkomen. Nog meer eenheid in de presentatie dus. Vreemd was verder dat, terwijl de VVV bij de promotiecampagne een belangrijke rol vervulde, er op een goed moment uitgerekend op het VVV-kantoor door ons geen fol ders te bekennen waren.» Het streven is verder dat er in de toekomst tussen de verschillende activiteiten geen gaten meer vallen, leder weekend moet er iets te doen zijn. De uiteindelijke bedoeling is straks een grote zomertraktatie. Oerlesestraat De werkzaamheden hier leveren geen stremming op voor het ver keer maar we willen u erop attent maken dat er sinds gisteren ver keerslichten staan ter hoogte van de Veestraat. Dit om het oversteken te beveiligen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 7