TOYOTA PREVIA NISSAN PRIMERA ROVER 100 sr Japans offensief Tl Uitbreiding Seat AUTOMOBIELBEDRIJF BINK B.V. 7UID9OS7bv ft! De verdwijn-truc Toyota brengt aantrekkelijke actiemodellen w JU [i zB er 1990-pagina 6 DETILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 6 september 1990 - pagina 7 1 top 13,4 s lapi Dual Sunroof (Vervolg p. 1) Stuurbekrachtiging HYUNDAI: GETEST, GETEST, GETEST NU U. uitgerust slaagde v< 4 (Vervolg p. 1) Rode bies Afhankelijk van de uitvoering zijn >4243-2110 U 69.950,- De nieuwe Rover 100 - vanaf volgende week in onze showroom Officieel SEAT-dealer voor Tilburg en omstreken 22.500,- bel ruikte >n ste AUTO KENNIS B.V. Leharstraat 82, Tilburg, Tel 013-554784 aanvraag i aanvraag star ter TOYOTA ■ALER: Over de vraag wie de ruimte-auto of APV/MPV heeft uitgevonden, zullen de Amerikanen, Europeanen en Ja- ,4 se- af te sdan/ skend, rart Winkler Prinsstraat 24,5021 TB Tilburg, tel. 013-420143 at groen met. ROVER OK-KENNISONS1 Ook bij occasions biedt de Hyundai dealer méér auto voor uw geld op de rr Malagc r sportieve f.27.695,= >r een mee 1.275,=. T pakke rrd al over >dat de meer- 00,=/ ^^^^Automobielbedrijf Tilburg Hoevenscw, )?d. Tilburg. 013-321405. Hyundai Stellar 1.6 SI1985 11.250,- Hyundai Pony XP IPG1988 14.250,- Hyundai Pony XP oul1989 19.500,- Hyundai Pony XPSdrst1986 10.500,- Hyundai Pony XP 5 dn Gl1986 11.950,- Hyundai Pony XP 3 dn L198712750,- Hyundai Pony XP3drsGL198712750,- Hyundai Pony XP C' Hyundai Pony XP FiotUno55 Mitsubishi Coh Peugeot 309 Gl LPG Toyota Corolla Mock Toyota Cresido Camper.. Diverse andere merken ook uit voorrood leverbaar BOVAG/HYUNDA1GARANTIE XP LPG r XP out rXPSdnl19 ’SdrsGL19 >3 deli ’3drsGl 1 Olympic l1 Olympic GL...1 lutomati- XL met vijf- De speciale versie van de Carina krijgt de toevoeging 'Executive'. De 1.6 XLi sedan heeft stuurbe krachtiging, centrale vergrende ling, een armsteun op de achter bank, elektrisch bediend glazen schuif-/kanteldak, toerteller, bre de banden en een gescheiden neerklapbare achterbank. Het he le pakket vertegenwoordigt een waarde van f.6.000,= maar kost slechts 1.2.250, Ook de Wagon en Liftback worden met dit pakket geleverd voor een meerprijs van f.l.625,=. klagen. Zowel voor- als achterin is er voldoende hoofd- en beenruim- te beschikbaar. Bij de sedan/hatchback zijn de achterwielen opgehangen aan McPherson- veerpoten, terwijl voor het door Nissan zelf ontwik kelde multi-link systeem is toege past, wat direct is overgenomen uit de supersportieve 300 ZX. idspre- >ede- Tot slot is er ook een Camry Exe cutive met standaard in de carros- seriekleur gespoten bumpers, centrale vergrendeling, elektri sche zijruiten, toerenteller, elek trisch schuifdak, centrale armleu ning achterin en een gescheiden neerklapbare achterbank. De meerprijzen voor de Camry sedan en Wagon bedragen respectieve lijk 1.2.300,= en f.2.100, De nieuwe Toyota Previa heeft een middenmotor die onder de vloer van de auto ligt. De 2.4 liter 4-cylinderkrachtbron met 4 klep pen per cylinder levert een vermo gen van 132 pk. Door de laag ge- plaatste motor ligt het zwaarte punt ook laag, wat weer een gun stige invloed heeft op de weglig- ging. De ventilator, de dynamo, stuurbekrachtigingspomp en der gelijke worden met een speciale as door de motor aangedreven en zijn voorin geplaatst, zodat onder houd aan deze onderdelen ge makkelijk en snel kan geschieden. de Rover 100-modellen meer of minder luxueus uitgerust. Zo heeft de basis Rover 111 C een vierver- snellingsbak, smalle stootstrips op de flanken, wieldeksels, een an tenne, hoofdsteunen, een ver warmde achterruit, twee luids kers met voorbedrading, hoe^ plank en een signaal voor verge- Zowel de Toyota Corolla, Carina als Camry worden tegen een ge ringe meerprijs in de fabriek voor zien van een aantrekkelijke reeks extra's. Het voordeel loopt van f.2.000,= bij de Corolla tot f.4.000,= bij de Camry. Vrijwel al le varianten van de Corolla zijn als 'Soleil' leverbaar. De hatch back krijgt voor een meerprijs van f.1.300,= (f.1.175,= voor de diesel) een elektrisch bediend schuifdak, speciale bekleding, in hoogte ver stelbare bestuurdersstoel, toeren- teller, in de carrosseriekleur ge spoten bumpers en een accent- bies op de flankbescherming. De Corolla sedan Soleil mist de spe ciale bekleding en de accentbies, maar krijgt een in delen neerklap bare achterbank voor een meer prijs van f.l.400,=/f.l.275,=. De liftback krijgt hetzelfde pakket, maar beschikt standaai de deelbare bank, zod prijs hier slechts f.1.20C f.1.075,= bedraagt. maar van een ruimte-auto mag je toch een volledig te verwijderen meubilair verwachten. Voor beschikt de Previa over ge ventileerde schijfremmen, terwijl achter trommels worden gemon teerd. Als ABS wordt besteld krij gen ook de achterwielen schijf remmen. De Toyota Previa komt vlot met het verkeer mee. Zo behaalt de auto een top van 170 km/u en weet hij in 13,4 seconden de 100 km/u te bereiken. Beide cijfers in het ge val van de automaat. De XL met 5-bak gaat 175 km/u hard en trekt een sprintje in 11,5 seconden. Ver der zit het verschil voornamelijk in de uitrusting: de GL heeft en op zichte van de XL standaard een grille met sierlijst, twee elektrisch verstelbare buitenspiegels, elek trisch bedienbare voorportierrui ten, Hi-Q audio-installatie met 6 speakers, in hoogte verstelbare stuurkolom, toerenteller, regelba re dashboardverlichting en weg- klapbare bagagebindogen. Meer prijzen moeten ondermeer be taald worden voor metaalkleur, een dakspoiler, ABS, dubbele sunroof en airconditioning. De elkaar in verbinding staan. De door ons gereden 111 L bleek in de bochten nog redelijk over te hangen. Dit is opzichmiet be zwaarlijk, maar zal bij een plotse linge uitwijkmanouevre een schrikreactie van de bestuurder teweeg brengen. De 114 GTa heeft gelukkig een stabilisator- De 2 liter benzinemotor heeft een top van 200 km/u en weet binnen 9,9 seconden de 100 km/u vanuit stilstand te bereiken. De exacte gegevens van de diesel sec' hatchback zijn nog niet bel daar deze auto's pas vanaf mac 1991 leverbaar zullen zijn. Als Wagon is de diesel goed voor een top van 155 km/u. De GT is als sportmodel in het lang voor, terwijl de GTi ook ach sr zo'n voorziening kent en voor telescopische schokbrekers mee krijgt. warming en ventilatie inclusief ra dio, aansteker en asbakje ver het - interieur insteken voor een maxi- panners het niet snel eens worden. Het is in ieder geval male bereikbaarheid. een feit dat Renault met de Espace in 1984 een voor beeld op de markt bracht, wat sindsdien veel navolging Draaibaar heeft gekregen. Nissan en Mazda (niet in Europa) leve- In de GL kunnen ren een Japans antwoord op het vooral Amerikaanse we Previa die vooral op technisch gebied een pioniers rol vervuld. De sedan en hatchback zijn in de zelfde uitvoeringen leverbaar, één exemplaar na. Dat is nar het basismodel, de Primera 1. Ook deze auto is echter al bij: der compleet uitgerust met stan daard een gelaagde voorruit, van binnenuit vestelbare halogeen koplampen, ruitewisser met inter val, antenne, beschermstrips op de flanken, voorspoiler, verstelba re hoofdsteunen voor en geïnte greerde exemplaren achter, kaar- tenvakken in de voorportieren, in hoogte verstelbare gordels en van binnenuit te ontgrendelen kaffer en brandstofklep. De 1.6 liter mo tor is goed voor een top van 180 km/u en een acceleratie van 0 tot 100 in 11,2 seconden. Het tweede uitrustingsniveau is de LX, leverbaar met 1.6 en 2.0 liter motoren. De uitrusting is comple ter met onder meer getint glas, aërodynamische wieldoppen, stuurbekrachtiging, in hoogte ver stelbare stuurkolom, hoogtever- stelling op de bestuurdersstoel, gescheiden neerklapbare achter bank en verlichting in de bagage ruimte. De nog completere SLX is alleen verkrijgbaar in combinatie met de 2 liter benzine en diesel. Belang rijke uitrustingsverschillen zijn programma opgenomen met een op zijn prestaties gerichte uitrus ting met onder andere ook aircon ditioning. De auto haalt een top van 220 km/u en weet in 8/ conden de bekende sprint leggen. De prijzen van de nieuwe Primera zullen een groot succes niet in de weg liggen. De basis 1.6 L sedan kost f.29.195,= en dat komt over een met het prijsniveau van de meeste basismodellen in deze klasse. Nissan denkt zelf de mees te exemplaren te gaan verkopen van de 1.6 LX die voor 1.30.895,= wordt aangeboden. Dezelfde auto met 2 liter krachtbron kost f.32.895,Voor de hatchback geldt een meerprijs van f.950, en voor de Wagon moet f.3.100,= meer op tafel komen. De duurste versie is de 2.0 GT die als sedan f.55.495,= kost. De nieuwe Nissan Primera staat vanaf 13 september in de show room van de Nederlandse dea lers. ten verlichting. De L-versie voegt daaraan toe een vijfversnellings- bak, een digitaal klokje, andere stoelbekleding, een in ongelijke delen neerklapbare achterbank en een wis-was-installatie op de achterruit. De GTa is al behoorlijk sportief getint met een close-ratio 5-bak, achterspoiler, twee van binnenuit verstelbare buitenspiegels, spor tieve wieldoppen, een rode bies op flanken en bumpers, centrale console, vier luidsprekers en be klede hoofdsteunen. De GTi heeft uiteraard de meest complete uitrusting met standaard lichtmetalen wielen, getint glas, spiegels en luchtinlaten in de car rosseriekleur, een diepe voorspoi ler, houtaccenten op de portieren, rode veiligheidsgordels, sport stoelen en een regelbare interval op de ruitewissers. De prijzen van de Rover 100 zijn fors hoger dan van de Metro, al hoewel de auto nu een moderner uiterlijk biedt en een bijzonder fij ne motorenreeks. De 111 C 3- deurs staat bij de dealers voor f.18.995,= en dat is f.2.000,= meer dan de oude 1.3 Magie. De iets completere 111 Lkost f.l9.695,= en dat zal ongetwijfeld het model worden wat de meeste aftrek krijgt. Dezelfde auto met twee por tieren extra kost zevenhonderd gulden meer. De vlotte 114 GTa 3- deurs staat in de prijslijst voor f.21.995,= terwijl de zeer GTi een investering van f vergt. De krachtbron drijft de achterwie len aan. Uiteraard zorgt een mo tormanagement- systeem voor ont steking en inspuiting. Ook wordt hiermee de werking van de twee geregelde driewegkatalysatoren geregeld. Een groot voordeel van deze manier van plaatsing van de motor is de volledig vlakke vloer. De carrosserie werd ontworpen door het Toyota design-bureau in Californie. Door de middenmotor hebben de ontwerpers zich enkele vrijheden kunnen veroorloven, waardoor de Previa een geheel eigen gezicht heeft. De auto is 4,75 meter lang en 1,80 meter breed en heeft in zijn klasse de langste wielbasis. Uiteraard zijn de lijnen vloeiend. Aan de rechterkant is een schuifdeur aangebracht, ter wijl de linkerzijde gesloten is. De laadklep opent helemaal tot aan de achterbumper, waardoor inla den van zware bagage heel ge makkelijk gaat. De Previa is daar om een ideaal vervoermiddel voor een gezinshoofd, die door de week met zijn auto geld moet ver dienen. Standaard op de GL zijn de lichtmetalen velgen die vanwe ge hun ontwerp erg gemakkelijk schoon te houden zijn. Als optie is een Dual Sunroof te bestellen, die wordt geleverd in combinatie met dakrelings. Het programma voor Nederland bestaat uit de GL met ai sche transmissie en de 1 dubbele koplampen, elektrisch verwarmde en bedienbare buiten spiegels, bumpers in de carrosse riekleur, andere bekleding, cen trale vergrendeling en vier elek trisch bediende portierruiten, een toerenteller en verwarming voor de achterpassagiers. De absolute top van de normale serie is.de SGX die aan deze complete lijst nog zaken weet toe te voegen als buitenspiegels in de carrosse riekleur, lichtmetalen velgen en airconditioning. imelijk Prijzen 1.6 L. jzon- Toyota Previa GL Automaat wordt vanaf oktober bij de dealers aan geboden voor f.68.210,=. De prijs van de XL met 5-bak is nog niet bekend, maar zal waarschijnlijk net onder de zestigduizend gulden liggen. i zeven personen vuvilu plaatsnemen. Twee voorin, twee deze klasse. Toyota komt nu met de nieu- - -t-- bank. De XL heeft ook op de twee de rij een bank, waardoor er acht personen in vervoerd kunnen wor- bak. Deze laatste uitvoering zal den. Het is echter heel jammer dat iets later beschikbaar zijn. de tweede rij weg te klappen is en Het dashboard is bijzonder futu- de achterste bank in twee delen ristisch van vormgeving, waarbij tegen de zijkant de klappen is. Dit de bedieningsknoppen voor ver- vergroot uiteraard de laadruimte, Seat brengt als aktiem Malaga Special GLX Het basismodel uit de reeks wordt hierbij vo< een aantal details van ze GLX, zoals een toerenteller gitaal klokje, middenconsole, 4- spaaks stuurwiel, van binm verstelbare buitenspiegels, bt de hoofdsteunen voor en acht grille in de carrosseriekleur e getint glas. De Seat-dealers r< nen voor dit complete pakket meerprijs van slechts f.600, dat de Malaga Special GLX f.21.595,= kost. Ibiza voortaan worden uitgerust met zogenaamde 'glass look' ach terpanden. Een zwart/grijze folie doet vermoeden dat de auto ge woon van achterruiten is voorzien, waardoor de lijn van het model volledig blijft behouden. De Mar bella 'glass look' is er vanaf f.11.607,= en de Ibiza 1200 vanaf 1.16.406,=. DIVERSE OCCASIONS Hyundai Stellar ZOGSL198717.250,- - 11.250,- .1988 U .1989 li. 1986 10.. .1986 II.1 .198712 .1987 K- 198915.950,- 1988 15.750,- 1984 &950,- 1985 7.950,- 198612750,- 988 20.750,- 1980 7J50,- 35 f

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 27