zeb NIEUWE ESCORT EN ORION van succes verzekerd 7/77 TRUCKS EN 4X4*S OP BEEKSE BERGEN r A Golf-crisis w> 1 1 3'-' Ml ttJeep o.a. Bijlage van: DeTilburgseKoerier Deze week in de Automaat Rij-impressie: Opel Corsa pag. 5 Autotest: Honda Civic CRXVTEC pag. 3 Motormaat: BMW KI 00 RS 4 Valve pag. 7 jl Verkoop namaak Ferrari verboden Autorijden in herit en winter js 1990-pagina 20 Oplage: 93.070 ex. nen even en en Ct1) m 13 jaar) vijfdeurs Karmann n 17 jaar) t/m19jaar) ■n 18 jaar) mgeving liteit erden Tony Vos interieur ïramiek SUZUKI ijk en Nederland ‘W Donderdag 30 augustus 1990 CHRYSLER LOON OP ZAND Jaargang 2 Nummer 33 men ografie en zijn 10 uur. Bosscheweg 296 5013 AC Tilburg Tel. 355655 GIJSBERS TILBURG B.V. 4x4 specialist is met Jeep ook present op BEEKSE BERGEN Amsterdam - Tien jaar na de introductie van de huidige generatie Ford Escort is het dan zover. Vanaf oktober zullen de Nederlandse Ford-dealers veel belangstelling mogen verwachten voor een compleet nieuwe Escort/Orion- reeks in alle mogelijke carrosserievarianten. Het valt nu al te voorspellen dat belangrijke concurrenten als de Kadett en Golf, die in de komende twee jaar een opvolger )mer- sn- n i context ct2) •innen in ïken hnieken ring gevorderden liteitsfotografie Het komende weekend, zaterdag 1 en zondag 2 septem ber is er van alles te beleven op de Beekse Bergen. Lief hebbers van terreinauto's, vrachtwagens en speciale voertuigen kunnen er hun hart ophalen. Verder zijn er vele stands aanwezig met boeken, kleding, miniaturen, folders en onderdelen. Uiteraard kan voor de entree prijs ook van alle bestaande faciliteiten van het recrea tiepark gebruik worden gemaakt. Er worden verschillende wedstrij den gehouden met onder meer 4x4 terreinvoertuigen georgani seerd door de A.N.V.T. Bovendien kan de Tilburgse Suzuki-dealer Gijsbers over een eigen terrein beschikken waar kan worden lees verder op pag. 5 meergereden in de compacte, maar o zo terreinvaardige Suzu ki's Vitara en Samurai. Andere merken laten ook hun programma aan terreinauto's zien, zoals Nis san, Jeep, Landrover, Chevrolet, Lada, Daihatsu en Mitsubishi. Ford is bij het nieuwe ontwerp niet afgestapt van een typisch Escort kenmerk, de bekende knik in de bagageklep. Verder zijn alle vor men wat ronder geworden en ziet het geheel er veel moderner uit. erg fraai. Leek het op de eerste foto's nog dat de auto veel weg zou hebben van de grotere Siërra, nu kunnen we met klem benadrukken, dat er wel degelijk sprake is van een eigen gezicht. zullen krijgen, een moeilijke tijd tegemoet gaan. Naast de fris gelijnde nieuwe Escort, zal de uiterst fraaie nieuwe Orion vooral in het zakelijke segment hoge ogen gaan gooien. Het gerechtshof in de Ameri kaanse staat Tennessee heeft een carrosseriebedrijf verbo den om replica's van Ferrari te verkopen. Ferrari had het bedrijf gedagvaard omdat het zich bezighoudt met de produktie en verkoop van als echt uitziende replica's van de Ferrari Daytona en Testa- rossa. De auto's worden ge maakt uit kunststof op een Chevrolet Corvette of een Pontiac Fiero chassis. Vol gens de uitspraak van het hof zijn de replica's een inbreuk op de rechten van Ferrari op de originele modellen. Het is al de tweede uitspraak die bevestigt dat de rechten van een automodel uitsluitend bij de fabriek zelf liggen. Vorig jaar velde een gerechtshof in Califomie een soortgelijk oor deel. (Bron Rai) do is te- g. Let ?m, deurs stationwagon en een zor se cabriolet. Voor het modeller jaar 1992 staat er ook een Escort Cosworth op stapel met een enor- De Escort komt vrijwel direct in de vier bestaande carrosserievarian ten op de markt. Het zijn de drie ën vijfdeurs hatchback, de vijf- De Golf-crisis treft ons alle maal. Natuurlijk volgen we de ontwikkelingen nauwgezet in de kranten en op de televi sie. Maar we voelen het pas echt als we moeten af rekenen bij het tankstation. In enkele weken tijd zijn de brandstof prijzen met zo’n twintig cent gestegen. Dit verschijnsel maakt de hele discussie rond de accijnsverhoging alleen maar ingewikkelder. Per 1 november zou er ongeveer 8 cent bij moeten komen. Dat zou betekenen dat de prijs van een liter gelode super over de 2 gulden komt. Daar naast zit in onze benzineprijs nog steeds een tijdelijke ac cijnsverhoging van enkele ja- ren terug, toen de brandstof prijzen erg laag waren. CDA en WD zijn het er over eens dat door de extra BTW-in- komsten die voortvloeien uit de extreem hoge benzineprij zen, de acht cent verhoging in november niet door mag gaan. De PvdA is niet be paald autovriendelijk en vindt daarom dat de accijns verhoging ondanks de onrust in de Golf gewoon doorgezet moet worden. Afgezien van het feit dat die gevreesde ac cijnsverhoging op zich al be lachelijk was, is het doorvoe ren ervan op dit moment hele maal overbodig. Ondanks het feit dat de Golf-crisis voor niemand leuk is, vaart de overheid er financieel wel bij, terwijl het de gewone man en de kleine ondernemer de kop kost. Wat te denken van alle tankstations vlak tegen de Duitse grens. In sommige ge vallen is het verschil nu al vijftig cent per liter en daar voor is men zeer wel bereid lang in een rij te gaan staan. Evenwel is het natuurlijk moeilijk om in dit stadium al te kunnen zeggen waar het beste aan wordt gedaan. In ieder geval blijft het een feit dat oliefirma's de brandstof prijzen in ons land relatief meer hebben verhoogd, dan in de ons omringende landen. Heeft de overheid misschien aandelen in deze bedrijven... Zeer geslaagd is ook de station car die in de verte iets wegheeft van de Ford Taurus en Mercury Sable. Bij de cabriolet werd op nieuw de hulp van specialist Wil helm Karmann ingeroepen. De nieuwe Escort cabrio heeft als voorheen weer een roll-bar. Het motorenpallet is redelijk be kend. De 1.4 en 1.6 met brandsto- finjectie komen weer terug even als de 1.8 liter diesel. De benzine motoren worden uiteraard uitge rust met een geregelde katalysa tor volgens US-83 norm. Ook de versies met de Van Doorne's transmissie hebben voortaan deze voorziening. Een klein aantal uit voeringen krijgt voorlopig nog de 1.6 liter motor met een ongeregel de katalysator. De 1.4 levert 71 pk, de 1.6 is goed voor 90 pk, terwijl de 1.6i er 105 levert. De 1.8 liter diesel blijft voorlopig onveran derd leverbaar, terwijl op een la ter tijdstip een versie met kataly sator op de markt komt. Het toe voegen van dit apparaat heeft geen gevolg voor het vermogen. De Escort kan worden geleverd in verschillende uitvoeringen oplo pend in luxe, de CL, XLD, CLX, Ghia en de sportieve S. De Orion heeft exact dezelfde mo toren en kent ook de CL, CLX, XLD en Ghia uitgave. De 1.4 liter met CTX (automaat) krijgt de toe voeging GL. De Escort stationwa gon is leverbaar met hetzelfde motorenpallet als CL, CLX en XLD. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Liefhebbers van zware vrachtwa gens kunnen terecht op de stands van Iveco, Renault, Pegaso, Sca nia, Daf en MAN. Ook is er een old-timer vrachtwagen aanwezig op een zogenaamd oldieplein. Verder zijn er speciale voertuigen op het gebied van zwaartransport en brandpreventie. Truckers kunnen overigens zelf met hun vrachtwagen meedoen aan een verkiezing, waarbij het publiek de fraaiste truck kiest. Chauffeurs die mee willen doen en bovendien met hun gezin gratis naar binnen willen, kunnen een doorlaatbewijs aanvragen bij de organisatie (tel. 013-438452). Het zelfde geldt voor eigenaren van terreinauto's die aan de wedstrij den willen meedoen. Iedereen moet wel voor 9.30 uur binnen zijn en niet eerder vertrekken van 18.00 uur. Ter opluistering is ook het Marlbo ro-team aanwezig met een Formu le*! auto en de BMW M3 rallywa- gen. Op zondag 2 september worden op het water de open watercraft races gehouden met deelnemers uit Nederland, Engeland, Belgie en Duitsland. De Beekse Bergen zijn geopend van 10.00 tot 18.00 uur. De entree prijs bedraagt f.8,75 per persoon, kinderen tot 11 jaar en 60+-ers betalen f7,50. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek me berg geweld onder de kap. De Orion blijft net zoals dat nu het ge val is alleen als vierdeurs lever baar. Bij de Escort is vooral de Het Bureau Voorlichting Ver zekering heeft in samenwer king met de Nederlandse Vereniging van Automobie lassuradeuren NWA een fol der uitgegeven waarin auto mobilisten worden geadvi seerd hoe het risico betrokken te raken bij een ongeval in mist en regen te verminderen. Iedereen wil immers graag zonder schade de winter doorkomen. Het is daarom van het grootste belang de fensief te rijden. Schat tijdig in wat er kan gebeuren en voorkom zo een noodsituatie. Verlichting is uiteraard ook zeer belangrijk. Houd kop lampen en achterlichten sneeuwvrij en verwijder aan slag van wegenzout. Zorg voor een goede afstelling van de verlichting, zodat je goed zichtbaar bent zowel 's nachts als overdag. Pas de snelheid aan aan de weersomstandig heden, rem beheerst en voor kom snelle stuurbewegingen zodat de auto niet in een slip geraakt. Neem voldoende af stand. Rem niet abrupt als een mistbank wordt binnen gereden. Verminder lang zaam de snelheid en let voor al ook op achteropkomend verkeer. De conditie van de auto vens van groot belang, x daarom op remsysteem, schokdempers en de profiel- diepte van de banden. Een goede verwarming en venti latie voorkomt het overmatig beslaan van de ruiten. De folder met deze en nog veel meer tips is gratis ver krijgbaar door een briefkaart te sturen aan: Bureau Voor lichting Verzekering, Postbus 990, 2501 CZ Den Haag. Ver geet niet op de briefkaart de titel van de folder te vermel den: Veilig autorijden in Herfst Winter.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 21