van Festival .led «et LcvcnSV' ijzondere dagen voor Huize Poels I J 98,- IG Koos Alberts Een nieuw pand en afscheid van de grondlegger 1 '.99 met o.a. Koos Alberts Het festival De Open Dag ÖTRN Groep Huize Poels heropent zijn deuren ont Olga Lowina Trio Cor Witjes Corrie Konings Zwoelie Troelies Wilma van Tilburg Hulp in nood son Y f v] 90 -pagina 18 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 23 augustus 1990 - pagina 19 51.19 Gerrit Poe Is Burgemeester G. Ph Brokx 4.98 2.98 s 6.00 5.98 n 11.99 in deze Accountants Belastingadviseurs zaterdag 25 augustus ƒ32,50 ƒ30,00 Is 1990 ïhikking lur uur kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo Voor de totstandkoming van deze bijlage bedanken de Tilburgse Koerier en Huize Poels alle medewerkers en adverteerders. 17,90 13,90 10,90 12,90 14,90 8,90 5,90 11,90 12,90 12,90 8,90 9,90 13,90 8,90 8,90 9,90 11,90 5,90 5,90 4,90 7 Tilburg, festival voorverkoop Plaatsen. LIJZEN V. Heuvelpoort 307, 5038 DT Tilburg. Telefoon: 013-32.11.91. 1NDEL JERLAND nburgpleln 5 wmarkt) 113-673800 «oensdag, rljdag en Met de verhuizing van de Ringbaan Zuid naar de Gasthuisring is voor de oprichter van Huize Poels, ex-pater G. Poels het moment gekomen om te stoppen met zijn levenswerk, na 22 jaar. jrgemeester i. Ph. Brokx Kaarten aan de kassa: 32,50 In de voorverkoop: 30,00 Voorverkoop alleen bij VW Tilburg en Van Leest Platen in de Heuvelstraat in Tilburg DE OPBRENGST IS TEN BATE VAN HUIZE POELS an de Ringbaan Zuid en in de Gasthuisring in Tilburg gonst het van de bedrijvigheid. Die bedrijvigheid heeft alles te maken met de verhuizing van Huize Poels op 10 september. Huize Poels verlaat dan namelijk het bekende pand aan de Ringbaan Zuid om te verhuizen naar een groter en beter geschikt pand aan de Gasthuisring. De verhuizing gaat gepaard met enige feestelijkheden, want tenslotte wordt er door het Tilburgse opvangcentrum weer een mijlpaal bereikt. Tot die feestelijkheden behoren een Festival van het Levenslied, een open dag en een feestavond voor genodigden. Maar er is meer aan de hand rond de verhuizing. De grondlegger van Huize Poels, ex-pater Gerrit Poels, grijpt deze gelegenheid aan om na 22 jaar afscheid te nemen van zijn levenswerk. Hij stopt ermee. Centrale Volksbank Vertrouwelijk, vriendelijk, maar bovenal voordelig. Vergelijk voor u beslist, als het gaat om: Sparen Lenen Hypotheken Met 13 vestigingen in Tilburg en omgeving zitten wij ook bij u in de buurt. Voor adressen zie de Gouden Gids Wij zijn u graag van dienst. Het komend weekeinde, beginnend aanstaande vrijdag 24 augustus, gaan de festiviteiten van start met een feestavond voor genodigden in het nieuwe pand in de Gasthuisring. De dag daarna wordt "het Festival van het Levenslied” georganiseerd in Noorderligt en 's zondags is het Open Dag. Beide feiten: de verhuizing alsmede het stoppen van Gerrit Poels zijn aanleiding geweest om enkele toepasselijke festiviteiten te organiseren. Die vinden dit weekeinde plaats. Een en ander was ook aanleiding om in deze Tilburgse Koerier een special van vier pagina’s op te nemen over het werk en de achtergronden van het bijzondere opvangcentrum dat Huize Poels is. Zaal open 19.00 uur Aanvang 20.00 uur Zitplaatsen! igina een urgemeester ite Tilburg. ïial het D innen kort, om precies te zijn op 10 september, is de verhuizing 0 van Huize Poels, het opvangcentrum voor dak- en thuislozen in Tilburg een feit. Huize Poels verhuist van de Ringbaan Zuid naar de Gasthuisring. Het krijgt daar de beschikking over een pand dat aan alle eisen van het belangrijke werk van het opvangcentrum voldoet. Zondag 26 augustus Is het van 11.00u tot 17.30u Open Dag In het nieuwe pand van Huize Poels aan de Gasthuisring. Het pand is te betreden via de achterkant aan de parkeerplaats van de Albert Heijn. Er is cjie dag van alles te doen: men kan er informatie krijgen over het werk van Huize Poels, men kan het gebouw bezichtigen, er zijn werkelijk prachtige foto's te zien, er is vertier en amusementen natuurlijk wordt er gezorgd voor een hapje en een drankje. De heruitgave van het boek van impressies over Huize Poels en haar bewoners is die dag ook weer te koop. En dan 14 september: die middag neemt Gerrit Poels officieel afscheid. Het programma in verband daarmee Is nog niet helemaal bekend. Zodra dat helemaal rond is, weten wij het u te melden! Op deze en de volgende drie pagina’s leest u meer over Huize Poels, de oprichter Gerrit Poels, het feestprogramma, etc. NOORDERLIGT VELDHOVENRING 79, TILBURG Huize Poels meer is dan een opvangcentrum. Het is al jaren een bron van creativiteit en hulpgericht denken en handelen van waaruit al heel wat opmerkelijke initiatieven ontplooid zijn. Daarbij kan speciaal gedacht worden aan instellingen die mede opgezet zijn vanuit Huize Poels zoals 't Rooie Bietje, De Pollepel, La Poubelle, de Stichting Blut en het project Begeleid en Beschermd Wonen. Al die instellingen worden belicht special. Het afscheid Het afscheid van ex-pater Gerrit Poels die 22 jaar lang, 365 dagen per jaar, met hart én ziel verbonden is geweest met zijn levenswerk, op 14 september heeft bij velen verbazing en vragen opgeroepenJPe belangrijkste vraag was wiel/’’Hoe moet het nu verder met Huize Poels?” In deze special vindt u daar het antwoord op. In een artikel over de toekomst van Huize Poels staat die vraag namelijk centraal. Op zaterdag 25 augustus is er een bijzondere avond in het theater Noorderligt aan de Veldhovenring in Tilburg. De avond heeft de toepasselijke naam "het Festival van het Levenslied" toebedacht gekregen. Niemand minder dan Koos Alberts zal er zijn opwachting maken. Maar er zijn meersterren: Corrie Konings, Wilma van Tilburg Olga Lowina, het Trio Cor Witjes en de Zwoelie Troelies. Het f begint om 20.00u. De zaal gaat open om 19. OOu en de vcor.z vindt plaats via de VW Tilburg en Van Leest. Er zijn zitplaatss; I I uize Poels is een algmeen II opvangcentrum met een lage drempel. Het huis wordt bevolkt door mannen, vrouwen en kinderen, jong en oud, die - al of niet als gevolg van een crisisituatie - tijdelijk dakloos zijn. Het verblijf in Huize Poels is zo kort als mogelijk en zo lang als noodzakelijk; de aanpak van het huis is er op gericht de bewoners met hulp van de begeleiders naar een geschikte en meer permanente oplossing te laten zoeken. Uniek is dé instuiffunctie. Dagelijks lopen zo'n 80 tot 100 ex-bewoners en bezoekers binnen voor een 'bakske koffie’ en een praatje. Huize Poels staat open voor iedereen die, om wat voor reden ook, dakloos is. In het huis treffen we dan ook een bont gezelschap aan: mishandelde vrouwen, gebroken gezinnen, verslaafden, psychatrische patiënten,- vluchtelingen, zwakbegaafden, zwervers en andere, naar de rand van de samenleving gedrongen mensen. Van alle leeftijden en uit alle lagen van de bevolking. Jaarlijks is de toeloop zo’n 600 mensen. Zo treft u op deze pagir voorwoord aan van bur Brokx van de gemeente Uiteraard wordt in deze specie, werk van Huize Poels belicht. Gerrit Poels, de grondlegger van het Tilburgse opvangcentrum wordt belicht in een interview. Uit die beide artikelen blijkt dat Het nieuwe pand En dan het nieuwe pand. Wat is er beter aan dat pand dan aan het huis aan de Ringbaan Zuid? Ook daar wordt antwoord op gegeven in een apart artikel. De meeste artikelen zijn verluchtigd met fraaie foto’s waardoor er een extra dimensie wordt toegevoegd aan het wel en wee van wat weleens genoemd werd "een eigenwijs opvangcentrum." OOR.de enorme inzet van U velen is het pand van Huize Poels aan de Gasthuisring verbouwd tot een opvanghuis voor de dak- en thuislozen in onze stad. Ik heb grote waardering voor de inzet van de vrijwilligers, het personeel en de bewoners, zonder wie deze verbouwing niet gerealiseerd had kunnen worden. Huize PoelS beschikt hiermee over een accomodatie, waarmee zij haar belangrijk werk op een adequate wijze kan uitvoeren. Dat de dak- en thuislozenzorg in Tilburg nu over een goede huisvesting beschikt, ervaar ik overigens met gemengde gevoelens. Het is een trieste zaak dat het werk van Huize Poels tegenwoordig nog belangrijker wordt. Recent onderzoek heeft namelijk aangetoond dat het aantal medeburgers in ons land dat geen thuis heeft, groeit met 3% per jaar. Daar komt bij dat de problematiek waar deze mensen mee geconfronteerd worden, tegenwoordiger ernstiger is dan voorheen. Belangrijk is het werk van Huize Poels. Zo belangrijk dat ik iedere Tilburger oproep dit werk te steunen. Een bezoek tijdens de Open Dag op 26 augustus, stelt ieder in staat kennis te nemen van het werk van Huize Poels. Het nieuwe pand aan de Gasthuisring betekent voor Huize Poels een belangrijke stap in haar geschiedenis. Huize Poels: het levenswerk van Pater Poels. Een man waar ik diep respect voor heb. In alle eenvoud en bescheidenheid werkte deze bijzondere man 365 dagen per jaar, al 22 jaar voor dak- en thuislozen in Tilburg en omstreken. Nu-zijn Huize Poels een plaats is waar daklozen een goed thuis kunnen krijgen, trekt Pater Poels zich terug en gaat het rustiger aan doen. Het zij hem gegund. De bur Mr. G. d

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 19