6 5, EN Praktische tips voor in de kermisperiode Gemeentepagina A'kiz r iry Iarkeer veilig lilburg Gemeente VANAF NU UITSLUITEND TEGEN CONTANTE BETALING Straatvervuiling door hondepoep neemt nu snel af Hinderwet WANNEER U STAPPEN GAAT IRT UW AUTO ONDER DAK, EEN VEILIG IDEE Bestemmingsplan Reeshof- Gemeentelijk informatiecentrum Kruikenmarkt nu langs Stadhuisring >5,- »O «Hoge Witsie» De Tilburgse kermis Openingstijden: 1990-pagina 6 Donderdag 19juli 1990-pagina7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Bestuurssecretariaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 EIKEN het N.S.-plein - Tilburg ling i an d< ellen Zondag 29 juli '357851 Vanwege de kermis zijn alle gemeentelijke diensten gesloten op maandagmiddag 23 juli, dinsdagmiddag 24 juli en woensdagmiddag 25 juli. van 7.30 tot 24.00 uur 04.30 uur 30-17.00 uur .00 uur ken amers eubelen 3 woensdï ie Hoefak PARKEERGARAGE KONINGSPLEIN (VOLG BORD P6) NU OOK OP VRIJDAGNACHT EN ZATERDAGNACHT GEOPEND TOT 04.30 UUR BEWAKINGSPERSONEEL AANWEZIG TIJDENS OPENINGSUREN. LET WEL: ALCOHOL EN VERKEER, DAT KUN JE NIET MAKEN Ook van de ie hard gediend. In iet bekend j de Mi- ien is het -en jres 10,-) en roeien, Til- 3t 357a ■40680 r.Uii.n.inMrna later een 'or hen die aanvraag zij die liend, i gevoe- ioen blij- (H-90-0044) hinderwetvergunning stieren door J.C.J.M. Pij- Als hij de rom- hij uitsluitend dat in ieders belang. hondebezitter zelf, dit was zich, samen met zijn h p OPENINGSTIJDEN: - maandag tot en met donderdag - vrijdag en zaterdag van 7.30 tot I - zondag van 10.00 tot 24.00 uur itting willen bij- ijdens de ter- aan te melden ie gemeente Til- vergunningen Koningshoeven 69 Burgemeester en wethouders |- voor het oprichten van een hanc J. Verschuuren. voor de kerk ko- iecentrum en de sl» te staan. U informatie TARIEVEN - 0,75 per uur - op koopavonden tot 22.00 uur en op zaterdag tot 18.00 uur betaalt u 1,25 per uur. ende I amers. f ers. I etc. I Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, ki de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil ze gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvrage cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag or gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. mogelijk te maken. ,A1- 1-: mei opruimt, heeft hij uits plezier van zijn huisdier. urgemeester en wet- jrd naar de directeur rg- ig kan ook Ir Dit geldt ook voor ».naar tegen de a< Aanvraag Langendijk 31 Er is een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, aangevraagd voor een rundveehouderij met mestst nenburg. Groenstraat 139-33 (H-90-0043) Er is een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, hinderwetvergunning aangevraagd voor een plastic recycling-bedrijf door Sima B.V. Zaterdag 21 juli van 11.00 tot 00.30 uur Zondag 22 juli van 13.00 tot 00.30 uur Maandag 23 juli tot en met zaterdag 28 juli van 09.00 tot 00.30 uur van 13.00 tot 00.30 uur. (H-90-0028) hebben een hinderwetvergunning verleend indelsonderneming in textielmachines door De tweeëntwintig kramen kenmarkt staan sinds I zaterdag van 10.00 tot langs de Stadhuisring toirgedeelte van het S, Zuid, tussen de Katte' leis-raadhuis. j Heuvelring >pt als volgt: jte naar de Besterd- igeleid via de - Veldhovenring. kunnen op grond van zeggen dat zij bij de gen. De normale pro- om een hinderwetver- - in de Lange Nieuwstraat nabij Pellikaanhal - Heuvelpoort (bereikbaar vanuit Piusstraat) - Koningsplein boven parkeergara ge buiten de marktdagen. Tegen foutparkeerders zal worden opgetreden. Taxi’s Gratis parkeren en busvervoer naar kermisterrein Bezoekers aan de Tilburgse kermis kunnen hun auto gratis parkeren aan de Zuidrand van de stad. Van uit diverse invalswegen geven dui delijke parkeerverwijzingsborden de weg aan naar het satellietpar- keerterrein aan de Pyreneeënweg. Vanaf dit terrein onderhoudt de ge meente Tilburg in samenwerking met een touringcarbedrijf een gere gelde gratis pendeldienst tussen één uur ’s middags en één uur ’s nachts naar en van het kermister rein. De opstapplaats op de kermis bevindt zich nabij de Openbare Bi bliotheek aan het Koningsplein. Zo wel de pendelbus als de opstap plaats zijn duidelijk herkenbaar. en gericht aan bur st worden gestuur^ Jisplein 130, 5038 TC Tilburc seft gemaakt tegen de aanvraac de ontwerpvergunning. Dit geh liet in staat waren een bezwaar In de maanden juli en aiigUStUS is de balie van de afdeling Burgerzaken op de donderdagavonden niet geopend De balie is tevens in verband met de kermis gesloten op maandagmiddag 23, dinsdagmiddag 24 en woensdagmiddag 25 juli De gewijzigde openingstijden gelden ook voor de studiezaal van het Gemeentearchief aan de Kazernehof. Deze mededeling is met name van belang voor mensen die in verband met hun vakantie reisdocumenten en/of een rijbewijs willen aanvragen of verlengen. van de EHBO is ge- Heuvel tegenover de 'oort. Ook zijn er EHBO- 3evestigd op de Paleisring Katterug en op het N.S.- Informatiecentrum Stadhuisplein 132, 358575 Geopend ma. en za. van 13.0C di. t/m vr. 9.00-17.0' Werkwijzer 1990 (voor schoolverlaters 15+/25-) Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Postbus 51 informatie op 70 cassettebandjes voor slechtzienden Sportgids voor gehandicapten Stadsbeheerplan Die kant op 1990 (voortgezet onderwijs) Kapvergunning Sportsubsidies in Tilburg (verenigingen/groepen) Vragenboek Sociale Dienstalles over bijstand Onderweg naar 2000 (discussienota verkeer e vervoer '90 jaren) Zwemwater in Noord-Brabant Voorlopig jaarprogramma Stadsbeheerplan 1991 Ter inzage Milieu ideeënboek Div. bestemmings- bouwplanprocedur Lokale databank gratis Actuele tentoonstellingen Emmapassage Stadsbeheerplan Bouwen in Tilburg Tweede Stadskantoor Hondepoep-campagne Tilburgse kermis lilburg Ook al betekent de kermis dolle pret, toch is het nuttig wat prakti sche zaken in de gaten te houden. In dit stuk en elders op deze pagina staan enkele aanpassingen van het leven in de stad beschreven tijdens de kermisperiode, die van 18 juli tot en met 29 juli duurt. Voor de echte voorpret moet u elders in dit blad zijn. Afsluitingen De volgende wegen zijn tijdens bo vengenoemde dagen voor alle ver deer afgesloten: -gedeelte van de Heuvelring tus sen de Spoorlaan en het Piusplein -N.S.-plein noordzijde is gestremd vanaf dinsdag 17 juli, 09.00 uur -de Paleisring - Besterdring (vanaf tot het Besterdplein) Wegomleggingen - De Emmastraat is bereikbaar van uit het Piusplein Noordzijde - Het Pieter Vreedeplein is alleen toegankelijk via de Telegraafstraat vanuit de Willem Il-straat -verkeer uit zuidelijke richting naar het Piusplein krijgt voorverwijzin- gen bij de Primus van Gilsstraat en de Koopvaardijstraat. Het Piusplein blijft bereikbaar tot en met de Jan Aartestraat - het zuid-/noord-verkeer over de Broekhovenseweg wordt óf geleid via de Biss. Zwijssenstraat Schouwburgring Noordhoekring óf via de Piushaven Ringbaan Oost - het noord-/zuid-verkeer via de Korvelseweg wordt geleid via de Noordhoekring - het west-/oost-verkeer over de Bredaseweg wordt of verwezen via de Noordhoekring Spoorlaan of via de Biss. Zwijssenstraat - in verband met de afsluiting van de Besterdring: wordt het verkeer verwezen via de Veldhovenring Rosmolenplein Molenstraat naar de Ringbaan Oost wordt het zuid-/noord-verkeer verwezen via de Enschotsestraat Ringbaan Oost en Noord - het fietsverkeer over de fietsroute tussen de Stationsstraat en de Prof. Dondersstraat wordt verwezen via de Spoorlaan. Parkeren is mogelijk: - op het Pieter Vreedeplein - op het parkeerterrein aan de Spoorlaan tussen het postkantoor en het station - Noordhoekring bij tankstation - achter de AMRO-bank aan de Spoorlaan - in de parkeergarage van het Louis Bouwmeesterplein (dag en nacht geopend en bewaakt) - in de parkeergarage onder het Koningsplein (dag en nacht ge opend en bewaakt) De vervuiling door de vroeger alomtegenwoordige hondehopen begint minder te worden. Die indruk hebben medewerkers van de ge meente sterk. Het gedrag van de hondebezitter verandert ook. a Steeds meer ziet men in dat vervui ling met hondepoep niet nodig is. Mensen wijzen elkaar op de over last die zij veroorzaken door honde- drollen achter te laten op straat. Ook is langzamerhand algemeen bekend dat met poepschepjes en -zakjes het probleem dat de eigen hond bijdraagt gemakkelijk te ver helpen is. Na een periode van waarschuwin gen begint de gemeente nu met be keuren van hondebezitters die nog steeds de regels overtreden. De ge meente gaat er van uit dat iedereen nu kan weten dat het verplicht is de poep van de eigen hond op te rui men. Ter herinnering: dat staat in de APV (de Algemene Plaatselijke Verordening) sinds einde 1989, toen de gemeenteraad besloot om echt iets te gaan doen aan deze vorm van overlast, waar vrijwel iedereen al jaren over klaagt. In de ruime tijd van voorbereiding hebben zes toezichthouders, agen ten van de reinigingspolitie, hoofd zakelijk voorlichting gegeven. De zes agenten zijn speciaal benoemd door de gemeente. Zij hebben meer dan 2.500 waarschuwingskaarten met hondepoepzakjes uitgedeeld. Bekeuringen zijn in de waarschu- wingsfase niet uitgedeeld. De gemeente heeft geprobeerd al vast te laten zien hoe schoon het kan zijn zonder hondepoep. Er zijn extra mensen ingezet die met spe ciaal aangeschafte hondepoepzui- gers al zoveel mogelijk de honde poep verwijderd hebben. «Vanaf nu uitsluitend tegen contante beta ling». Zo luidt het motto van de hondepoepcampagne die op 7 juli van start ging. Het laat nauwelijks aan duidelijkheid te wensen over. Vanaf die datum riskeert de honde bezitter een proces-verbaal van 35,- als hij een hond uitlaat en geen middel bij zich heeft om de poep op te rüïmeri. Daar kan nog eens 15,- bijkomen als de hond niet aangelijnd is. De gemeente doet haar best iedereen te laten we ten waar het nu op staat. Met adver tenties en posters, die in allerlei pu blicaties en op de bekende mupi's (de nieuwe reclamezuilen) te vin den zijn. In ieder geval, het is nu menens. De overlast van de hondepoep moet afgelopen zijn. De gemeente vindt De markt op woensdag wordt ge houden in de Hoefakkerstraat, Mo- lenbochtstraat en de Kruisstraat. De markten op vrijdag en zaterdag worden gehouden op het gebruike lijke terrein op het Koningsplein. EHBO De hoofdpost vestigd op de I Heuvelpoc posten ge\ nabij de plein. Coördinatiecentrum en politiebus Op de Heuvelring vi men het coördinatie politiebus «De Schakeb kunt hier terecht voor ir. over de kermis. Voor andere informatie kunt u te recht bij de VVV Hart van Brabant, Stadhuisplein 128, telefoon 013- 351135. tot en met 19 augustus 1990 ter inza- (Stadhuisplein 130)elke werkdag jp dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. leg krijgen over de aanvragen. lijke bezwaren kunnen tot 20 augustus 1990 worden inge irte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens nie van Krui- kort iedere )t 17.00 uur uiig, op het trot st Stadhuisplein- itterug en het pa- Er zijn 4 extra standplaatsen voor taxi’s aan de zuidzijde van de Spoorlaan ten westen van de Heu velring. Twee taxistandplaatsen op het Stadhuisplein tegenover de Schouwburg. Busverbindingen De verbinding Heuvelring - Stad huisplein v.v. loopt als volgt: -lijn 1: Noordhoekring - Lange Schijfstraat - Korvelseweg - lijn 2: normale route - lijn 3: Noordhoekring - Schouw burgring - Biss. Zwijssenstraat - lijn 4: Noordhoekring - Schouw burgring - Biss. Zwijssenstraat -lijn 5: Noordhoekring -lijn 6: Spoorlaan Verlengde Spoorlaan, halte AMRO-bank De halten Heuvelring, Stadhuis-, N.S.- en Besterdplein vervallen. Na bij het Kantongerecht aan het Stad huisplein wordt een extra bushalte gecreëerd. De streeklijnen 142 en 143 zullen via de Schouwburgring - Biss. Zwijssenstraat rijden. Nadere informatie omtrent de dienstrege ling bij kantoor BBA of bij de chauf feurs. De verbinding Noord v.v. loop - lijn 5: de rout ring wordt ome Gasthuisring - Markten De vergunning ligt van 20 juli 1990 tot en met 19 augustus 1990 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaar heeft, kan tot 20 augustus 1990 beroep worden in- steld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA ’s Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft ge maakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 20 augustus 1990 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het tref fen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit ver zoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld, is de vergunning geldig vanaf 20 augustus 1990. De aanvragen liggen van 20 juli 1990t" ge bij de Milieudienst in het Stadhuis van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op Men kan hier ook uitleg krijgen over de Schriftelijke bezwaren kunnen tot 20 ai een aparte - te maken. (Tijdens een openbare zitting op 1 augustus 1990 om 10.00 uur bij lieudienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendie dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra ger.) Schriftelijke bezwaren moeten worder houders van Tilburg. Deze brief moet van de Milieudienst, Stadhui Iedereen die bezwaar hee bezwaar indienen tegen i om gegronde redenen ni in te dienen. Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat bij Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant is ingekomen een aan vraag om vergunning ingevolge de grondwaterwet van de hoofddirec teur van Publieke Werken te Tilburg voor het onttrekken van water aan de bodem tot een hoeveelheid van maximaal 600 m3 per uur ten be hoeve van het bouwrijp maken van het bestemmingsplan Reeshof ged. «Hoge Witsie» op de perc kadastraal bekend gemeente 1 burg, sectie F3, nummers 2870 tot en met 2876, 4079 en 4044. De aanvraag en toebehoren liggen van 16 juli 1990 tot en met 16 augustus 1990 ter inzage op de ge meentesecretarie van Tilburg. Gedurende deze termijn kan eenie der schriftelijke bezwaren indienen tegen de eventuele verlening van de vergunning bij burgemeester en wethouders van die gemeente. Het is ook mogelijk voor inzage een af spraak te maken in het provincie huis (tel. 073-812065), de heer C. Gouwy. Op 23 augustus 1990 om 10.00 uur zal ter secretarie van de gemeente Tilburg een openbare zitting wor den gehouden waarbij gelegenheid bestaat in persoon of bij gemach tigde de ingediende bezwaren mondeling toe te lichten. Ook geen bezwaren hebben ingedi kunnen mondeling van hun lens omtrent de aanvraag dc ken. Diegenen die deze zittir wonen, dienen zich tij mijn van de inzage t ter secretarie van d( burg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 7