ig Eerste Dansnacht op 8 september in schouwburg vakwerk Fotografisch verantwoord ill Chocolade en likeur: een tentoonstelling Zeskampweekend Haaren Axitt in Baarle Nassau •TRA Optreden 20/20 Vision festival België Nieuwe directeur VVT Noorderligt sluit seizoen feestelijk af DEN SCHOUT 5TRA EL r Manifestatie met avontuurlijk programma ONKYO sS“"? Fraaie onder- scheidingen voor g? mns'£ Paulus Potters tijd vraagt: aandacht en •zorg Operette Grafin Mariza in Natuurtheater Oisterwijk DEN SCHOUT Oranjestraat 4 ZOMER! SCHDURKES Middenbrabants Donderdag 5 juli 1990 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER o ens afspraak 15 4394 20/20 Vision vezig, ten) e ir Jlgië f rans van aarle Stichting Operette Oisterwijk in Natuurtheater. FILMS traat 142 (hoek Best Tel. 013-420397 DE KAPPER ZONDER AFSPRAAK centrum 4255-4015 J FotografenGilde ili 1990-pagina8 I Eerste Dansnacht: dans als podiumkunst in zijn breedste vorm (Foto: Ernest Potters). Ble ÉüKENS SEN >0% ti hoe chocolade g meer te zien in urg Tilburg verlas tot z. Ma;-" Restaurant WOOkAUfS' tstr.) Het programma is als volgt. Op za terdagavond 7 juli is de feesttent al om acht uur geopend voor de live-uitzen- De betere geluidsapparatuur uit Japan Peeters Audio Video Molenstraat 142 (hoek Besterdring) de fina- ipioenschap voet- al in Chalet Fon- opgesteld 5 aanwezi- .este twee ■oot in ac- (tuss Tilbi Het programma opent met het on derdeel ’’Polonaise” van Dansinstituut Wensink uit Arnhem. Dit dansinsti tuut is één van de oudste scholen in het land en kan putten uit een rijke traditie. n hem mee naar huis en laat hem keihard >erken wat volgens haar liefde is. Onthutst silaat Tomek haar huis en doet een poging >t zelfmoord. De gebeurtenis maakt in lagda gevoelens los, die ze niet meer kende tl naarstig probeert nu zij in contact met “ti te komen. Mogen wij U beleefd verzoeken i.v.m. het vele fotowerk dat wij de komende maanden hebben te verzorgen, met uw opdrachten hiermede rekening te houden. Het komt uw fotowerk ten goede. Hiervoor onze dank. vakantie 1 end 1 qstijden) huwelijke prof e leeft een uit staan, met m «afwijking»in haar woning ververs gelijks de bloemen in een lege kamer ooit toebehoorde aan haar zoon. Tijd“ college komt de zaak uit DEKALOG, de orde («Warschau is een kleine s‘ waarna de Amerikaanse het geval vc. aan een joods kind dat in de oorlog c- gedoken was bij een kathc laatsten weigerden echter lieren met bet gronden van 1„. waarmee ze het feitelijk deelden. Verstijfd hoort Zofia het verhaal aan; degene die het haar publiekelijk vertelt het kind dat zij om redenen van schijnbaar de dood in had ge- «n® ONMf”f ISCHt UN TRONS litvoering. ïkombineer- n vaak voor d goed ten. i organiseert in het juli een fantastisch ing van Haaren en feest wordt gevierd op idbalvelden aan de Ne- faaren. De K.P.J. Haaren weekend van 7 en 8 ji feest voor de bevolkir omstreken. Dit en nabij de handt melaerstraat te Hi Dekalog, 7 Bij een optreden in een kindertheater ver dwijnt plotseling de kleine Ania. Haar moe der Ewa is radeloos. Als kijker weten we dat het meisje is meegenomen door Majka, eveneens een dochter van Ewa. Majka heeft een visum voor Canada en wil vertrekken, maar eerst gaat ze langs bij Wojtek, die ver Cinecitta buiten de stad woont. Inmiddels weten we dat Ania in feite Majka’s dochter is. Des- INllOVO Cinema Paradiso tijds was Wojtek leraar aan de school waar- gras ““—as zoekt bij een vlucht echter ook weer zijn huis Zowel taar haar en Ania op Komende zaterdag om 19.30 uur en een dag later om 14.30 uur brengt de Stich ting Operette Oisterwijk uitvoeringen van de operette ’’Grafin Mariza” van Em merich Kalmén. Beide uitvoeringen vinden plaats in het Natuurtheater aan de Gemullehoekenweg te Oisterwijk, in de zomermaanden de vaste lokatie van het operette-gezelschap. Jaarlijks wordt in dit theater een aantal voorstellingen gepre- senteerd door de Oisterwijkse stichting. En met veel succes, zo blijkt ieder jaar. 6 De Stichting Operette Oisterwijk is inmiddels bezig aan zijn 59ste seizoen. Evenals oi in de finale is het het zesk; manier De laatste wals van het ’’debutan tenbal” van Dansinstituut Wensink zal vloeiend overgaan in het volgende pro- gramma-onderdeel, ”5 X 5”, in een choreografie van Nora van den Eeck- hout en met Marijke van Duinhoven Omroep Brabant organiseert op zon dag 8 juli een groot Middenbrabants Muziekfestival in Chalet Fontaine in Kaatsheuvel. Tussen 4 uur ’s morgens en ongeveer 12 uur ’s avonds zullen niet minder dan 4 bands uit de wijde re gio optreden. Korvetseweg 255, TUbut Broekhovenseweg 58, T Dorpsstraat 5, Golrle 105,2 FM ETHER - 92,4 FM KABEL RADIO TILBURG Programma-overzlcht van vrijdag 6 juli t/m donderdag 12 juli -Vrijdag 6 juli: - 17.30-19.00: - Zomeravondeditie, rubrieken ’Cursusaanbod’ en 'Ee witte doek', lokaal nieuws, weer, i verzoekplaten. 19.00-20.00: -Country-track -Zaterdag 7 Juli: - 13.00-14.00: - Met vlag en wimpel, Nederlandstalige muziek 14.00-16.00: - filburgse Top Twaalf 16.00-17.30: - Draaien maarl, verzoekplaten (tel. 013- 436016/436017/436018) 17.30-19.00: - Zomeravondeditie, met sport, lokaal nieuws, weer, achtergronden en muziek. -Zondag 8 juli: -- 17.30-19.00: - Zomeravondeditie, met sport, informatie, lokaal nieuws en muziek. 19.00-20.00: - Kachu, Antilliaans programma 20.00-21.00: - Turks programma -Maandag 9 juli:- 17.30-19.00: - Zomeravondeditie met o.a. rubriek 'Vraag en aanbod', lokaal nieuws en weer, achtergronden en verzoekplaaten 19.00-20.00: - Prime Time Jazz, geïmproviseerde muziek en live- opnamen -Dinsdag 10 Juli: - 17.30-19.00: - Zomeravondeditie met o.a. rubriek 'Huisdieren', lokaal nieuws en weer, achtergronden en verzoekplaaten 19.00-20.00: - Theo van Bijnen's Blue Beat Reggae Show -Woensdag 11 Juli:- 17.30-19.00: - Zomeravondeditie met o.a. de rubriek 'Vacaturebank’, lokaal nieuws en weer, achtergronden en verzoekplaten 19.00-20.00: - Shabono, Surinaams programma -Donderdag 12 juli: - 17.30-19.00: - Zomeravondeditie met o.a. de rubriek 'Boekdelen', lokaal nieuws en weer, achtergronden en verzoekplaten 19.00-20.00: - Popkast, regionaal popprogramma Voor verzoekplaten en berichten tel. 013/436017 (redaktie) RADIO TILBURG POSTBUS 555, 5000 MB TILBURG De organiserende BVDANS uit Tilburg houdt drukkelijk bezig met de verbek van het dansklimaat in Zuid-Ne land. Door de organisatie van de ste Dansnacht wil BVDAI,^ doelstelling extra kracht bijzetten. Een ander initiatief van de stichting in dit verband is de uitgave van het maande lijks verschijnende dansmagazine ’’Uitdraai”. Een sfeervolle omgeving voor uw shows en lezingen, zaken-/ familiefeesten en recepties CULTUREEL CENTRUM Op zondag 1 juli is in et Nationaal Likeurmuseum Isidorus Jonkers aan de Goirlesedijk 12 in Hilvarenbeek is tot ruim na de vakantie de tentoonstelling ’’Chocolade en Likeur” te zien. De tentoonstelling is ingericht door de heren W. Geers van de chocolade- en bonbonzaak Huize Geers in Heuvelpoort en 1. Jon- RIIIe kers, directeur van het Likeurmuseum. Door de tentoonstelling wordt een beeld gegeven van hoe chocolade gemaakt wordten hoe likeurbonbons gemaakt worden. Maar er is meer te zien in het Likeurmuseum, o.a. een miniatuur chocoladefa briek. i.v.m. onze vakantiesluiting van 19 juli tot 10 aug. organiseren wij wederom onze «op is op dagen» op 16-17-18 juli serveren wij een verrassi ngsmenu (4 gangen) inclusief 2 glazen wijn voor de populaire prijs van z-Q per couvert reserveren gewenst Restaurant ssen Paleisring en Emmastraat) >urg - Tel.013-434512/674394 (donderdag rustdag) later om 1 ut operette ’’Grafii vinden plaats in het Na zomermaanden de it theater een aantal En met veel succes, bezig aan zijn 5 naar dit werkelijk heiligdom te begeven. zoeK Het dorp keurt de vriendschap tussen de oude operateur en het jongetje af, maar ver- T) pk fl I OP X trouwt toch graag op de opgedane kennis l-'VKdlUg, O van Salvatore als Alfredo tijdens een brand Een Amerikaanse gaststudente woont een zijn gezichtsvermogen verliest. Alfredo blijft college bij van een vrouwelijke professor in hem daarna bijstaan met raad over gewich- de ethiek, Zofia. Deze leeft een uiterst or- tige zaken als liefde, ambitie en vriend- dentelijk en sober bestaan, met maar één schap. Het onvermijdelijk afscheid nadert, «afwijking»: in haar woning ververst ze da- Als Salvatore zijn hart heeft laten breken gelijks de bloemen in een lege kamer, die door de dochter van de plaatselijke bankier, ooit toebehoorde aan haar zoon. Tijdens het vertrekt hij op advies van Alfredo naar Ro- college komt de zaak uit DEKALOG, 2 aan me. Twintig jaar later keert hij als geslaagd de orde («Warschau is een kleine stad»), filmmaker terug om Alfredo de laatste eer waarna de Amerikaanse het geval voorlegt te bewijzen. aan een joods kind dat in de oorlog onder- u:; vu'holiek echtpaar. De laautvu „vigerden echter een aantal formu lieren met betrekking tot de ware achter gronden van het kind onjuist in te vullen, waarmee ze het feitelijk ter dood veroor deelden. Verstijfd hoort Zofia het verhaal aan; degene die het haar publiekelijl is Elzbieta, het kind dat zij om redei eerlijkheid J“J stuurd. Dekalog, 5 Terwijl Jacek wat doelloos en destructief door de stad zwerft en een taxichauffeur van middelbare leeftijd zijn auto wast, doet Piotr zijn advocatenexamen. Iets later zal Jacek bij de bewuste taxichaffeur instappen. Hij beveelt hem naar een afgelegen plek te rijden, waar hij de man op gruwelijke wijze vermoordt. Direct daarop volgt in de film de uitspraak van de rechtbank. Jacek wordt ter dood veroordeeld en Piotr, die hem ver- dedigde is ontzet. In de gevangenis verricht de beul afgemeten en koel zijn minitieuze voorbereidingen om de jongen op te han- i gen. Daarvoor volgt nog een laatste gesprek tussen Jacek en Piotr, waarbij de eerste hem over de zinloze dood van zijn jongere Komende zaterdag vindt in Theater Noorderligt, Veldhovenring 79 in Til burg, vanaf 22.00 uur de tradi tionele Noorderlichtshow plaats. Het is tevens de feestavond ter afsluiting van het sei zoen. Natuurlijk zijn weer veel ingre diënten aanwezig, zoals een lichtshow, geluid(seffecten) en swingende (live- )muziek. Tenslotte de mededeling dat afgelo pen vrijdag de voorverkoop van start ging voor het concert van Tanita Tika- ram. Haar optreden staat geprogram meerd voor 13 september a.s. in het Noorderligt-theater. De musicus en componist Paulus Potters uit Tilburg en werkzaam als docent, songwriter en producer, werd onlangs door Billboard bekroond met drie ’’Certificates of Achievement” in de categorie Jazz. Deze driedubbele scsir, honorering door het Amerikaanse Bill- Fonj board mag als een bijzonder prestatie vel beschouwd worden. De prijzen werden toegekend voor, respectievelijk: ”You came along”, een Jazz-compositie van Paulus’ debuutelpee, getiteld ’’The Ar gonauts”; ”1 cry for you”, een vocale Jazz-ballad van zijn C.D., getiteld ’’Li fe has a wonderful meaning. It just lin gers on...”; ’’Intro/Bronco-Busting”, een fusion compositie. Paulus Potters nam een jaar geleden deel aan de wedstrijd voor songwriters, georganiseerd door dè wereldmuziek- organisatie Billboard, Oklahoma, U.S.A., met als succesvol resultaat de drie bovengenoemde onderscheidin gen. Paulus Potters treedt regelmatig op met zijn verschillende groepen: ’’The Paulus Potters Jazz Trio”, ’’Ta pioca” en ’’The Paulus Potters Band”. terdag en zondag van 17.00u. In september op 13.00u tot 17.00u. Groe personen of meer worden afspraak te maken. Zondag Het sportieve onderdeel van dit weekend is de 18de dorpszeskamp, die om 10.30 uur van start zal gaan. Buurtschappen, vriendenclubs en fa mines zullen met ongeveer 30 ploegen deelnemen aan de meest originele en spectaculaire zeskampspelen, waaraan zijzelf en de toeschouwers veel plezier zullen beleven. Tijdens de middag zal van de loterij plaatsvin- Tijd voor een fris en zonnig kapsel Tijdens de vakantieperiode zijn wij normaal geopend. DAMES- /IW EN HEREN KAPSALON Korvelseweg 108D-110 TILBURG - TEL. 013-430453 Op zaterdag acht september aanstaande wordt de ’’Eerste Dansnacht” gehou den in Schouwburg Tilburg. De manifestatie is een initiatief van de Tilburgse stichting BVDANS. Tijdens een presentatie aan de pers afgelopen vrijdag noemde woordvoerder Er nest Potters van de organiserende stichting het programma van de Eerste Dans nacht avontuurlijk. De Eerste Dansnacht begint op 8 september om 20.00 uur. Het evenement zal duren tot 04.00 in de ochtend. :nals op zaterdagavond kan men - ven zorgt natuurlijk voor de nodige h zeskampweekend op een geweldige verwikkelingen, zeker als bhjkt dat f sluken Tflt Mariza en Tassilo positieve gevoelens voor ieder wat en% THaa. koesteren ten opzichte van elkaar. P bekend. uheraard tijdens Grafin Mariza wordt we gezien als d rijsuitreiking vaJn de Hongaarse vol ksmuziek omgevormd tot prachtige operette-melodieën. toegangsbewijzen voor ’’Grafin Mariza” zijn o.a. verkrijgbaar bij het VW- kantoor aan De Lind 57 in Oisterwijk en bij kapsalon Leon Hoe- pelman aan de Veldhovenring. 66 en Brucknerlaan 12 te Tilburg. Verdere de geruï- inlichtingen: Theo de Reus, Mr. van Bela Tö- Sonstraat 10, Oisterwijk; tel. 04242- e functie 16891. Tijdens de opening werd door de heer Ringers de Stichting Vrienden van het Nationaal Likeurmuseum geïntroduceerd. Deze stichting heeft als doel belangstelling te kweken voor het museum en er bekendheid aan te geven. Bovendien wil de stichting lang van het museum. Het bestuur van 1 x* 1 de stichting bestaat uit de heren P. HlllZlCKICStlVal Dirken (voorzitter), P. Maes, J. de Punder, T. v.d. Put en J. Six. Voor meer informatie over eerder genoemde stichting kan men terecht bij Ivonne Jonkers, Joh. van Zanttenstraat 24 in BVDANS Tilburg, telefoon 682409. Voor de Entr’acts in het programma Openingstijden tekenen Gerry Moes en Jedy Berga- ÏV J min, duo Jong Belegen, Peggy Olislae- gers en Adriaan Luteijn. De avond wordt na middernacht afgesloten door het dansorkest van Raymond van het Groenewoud. Tijdens de pauzes zal het orkest worden afgelost door een diskjockey. Tijdens de Eerste dans nacht wordt ook werk geëxposeerd van jonge video-kunstenaars en een infor- matie-markt opgezet door een aantal dansgezelschappen en belangenorgani saties. In een korte typering noemde Emest Potters de Eerste Dansnacht van 8 september een presentatie van ’’dans als podiumkunst in zijn breedste vorm”. De tentoonstelling ’’Chocolade en Likeur” is te zien in de maanden juli en augustus op dinsdag, woensdag, za- De hard-rock band Axitt uit Etten-Leur treedt aanstaande vrijdag avond 6 juli op in café de Baroes, Hoogstratense- tiaan 14 in Baarle-Nassau. Liefhebbers van een avondje keiharde rock we ten nu dus waar ze vrij dagavond naar toe moe ten. In het voorprogram ma zit de Duitse rockband The Breeze. De Tilburgse band 20/20 Vision zal 7 juli te horen zijn op het Moskes-Festival in Meersel-Dreef België. Zij zullen dit zeven dagen durende festival openen op zaterdagavond 20.30 uur. De bandleden van 20/20 Vision zijn: Marianne van den Bergh, zang; Jos van de Gruyter, gitaar; Bart Hogeweg, drums; Leon Wete rings, bas en zang en Frank van Vugt, toetsen en zang. als uitvoerend artieste. Verder zijn be trokken bij ”5 X 5” Emest Potters (beeld) en Jacques Palinckx (muziek). Andere onderdelen van het pro gramma zijn ’’Recess” van Bob Foltz, een klassieke ”Pas de Deux” in een choreografie van Simon André, ”De ultieme gevoelens van Lucas Cranach de oude” van het Danserskollektief en een slotperformance in de grote schouwburgzaal met De Maatschap en als speciale gast Paul van kemenade (altsax). party Tel. 013-332632/332810 (vanaf 13.00 uur) Gen. Eisenhowerweg 1 5056 CR Berkel-Enschot 13.00u tot zaterdag van iroepen van 20 Jen verzocht een voor dit muzikale evene- ^J‘ci iiaai ic kuiuc, fraaie zalen van Party en morgens baantje bij al congrescentrum Chalet Fontaine zijn door valse berichten laat te koöp bij Omroep Brabant, Enschot- naar het postkantoor I sestraat 244 in Tilburg en bij Chalet werkt. Dan bekent hij I Hoofdstraat 4 in Kaatsheu- begluurt. Eerst wijst Ma na afloop van een eerst De heer J.A. Scholten uit Nieuwer- kerk aan de IJssel wordt de nieuwe di recteur van de Vereniging Volkshuis vesting Tilburg. Het bestuur van de WT heeft hem op woensdag 27 juni j.l. benoemd per 1 oktober 1990. De functie was sinds 1 juni vacant. De heer Scholten is zeer bij en inge voerd in de volkshuisvesting. Zijn be langrijkste functies zijn op dit moment wethouder Volkshuisvesting, Grond bedrijf en Financiën in Nieuwerkerk aan de IJssel en Hoofd projectorgani satie aanpak na-oorlogse wijken bij de gemeente Den Haag. De operette Grafin Mariza wor geregisseerd door Frans van Dun. kest- dirigent is Piet van de Sanden. In de hoofdrollen zien we sopraan Friedie van Rooyen als grafin Mariza en John Hoepelman als graaf Tassilo. Verder wordt ondermeer medewerking ver leend door een ballet van de Streek- muziekschool Oisterwijk o.l.v. Marie- Louise Ysenbrant. Bij slecht weer wordt de voorstelling van 8 juli ver- tot prachtige oper plaatst naar ”De Kunstkring” aan de Toegangsbewijs Stationsstraat 3 in Oisterwijk. Meest Hongaars Dan iets over het stuk. Gravin Mari za heeft op haar landgoed een rent meester aangesteld. Het is de geruï neerde graaf Tassilo, die zich I rök laat noemen en in deze ding op een supergroot videoscherm van de wedstrijd om de derde plaats van het W.K.-voetbal! Na deze uitzen ding kunnen alle bezoekers genieten van een grandioos optreden van de groep Blue Monday. Deze groep be staat vanaf mei 1988 en heeft vooral in Zuidoost Brabant een flinke naam op gebouwd. Voor en na het optreden van Blue Monday komen de muzikale klanken in de feesttent van de Blue Sky drive-in show uit Cromvoirt. Omdat op zondag 8 juli ook le van het wereldkampioenscht bal wordt gespeeld zal in Chal taille een grote videowal o* worden. Daarop kunnen alle a gen vanaf 20.00 uur de bes ploegen van het WK levensgroot tie zien. Het muzikale programma op 8 juli begint ’s middags om 4 uur met een optreden van de Big Fresh Band uit Kaatsheuvel. Rond kwart over vijf neemt de Ketse Mini Band het over. De Big Tower Band met leden uit West en Midden-Brabant treedt vanaf tussen half zeven op. Afhankelijk van een mogelijke verlenging van de WK-fina- J le begint het vierde en laatste optreden z- tijdens dit Middenbrabantse Muziek- DekalOg, O ival rond tien uur. De Bow Ties uit Een schuchtere jongeman van negentien, Midden- en Noord-Oost-Brabant zijn Tomek bespiedt met behulp van een kijker verantwoordelijk voor een swingend iedere avond zijn tien jaar oudere overbuur- slot van het Middenbrabantse Muziek- vrouw Magda, bij wie verschillende mannen fest val over v'oer komen. Tomek is hopeloos tesuvat. verliefd op haar en stelt alles in het werk om Kaarten voor dit muzikale evene- dichter haar te komen Hij neemt er >s ment in de fraaie zalen van Party en morgens een baantje bij als melkbezorger en mgrescentrum Chalet Fontaine zijn door valse berichten laat hij haar vergeefs koop bij Omroep Brabant, Enschot- naar het postkantoor komen, waar hij j haar dat hij haar Jagda hem af, maar ste afspraakje neemt Tdat 2‘ itaine,

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 9