lokale televisie binnen handbereik r OPRUIMING 1 26 I JANSSENS Oplage92.690 ex. 7 Stinkt Kabelkrant ter ziele and Van Lieshout Loonse en Drunense Duinen nationaal park 5 halen. 4 betalen! Tilburg trok vorig jaar weer meer inwoners WATERBEDDEN LEO NAAIJKENS Beleggen Sparen in België VERF-BEHANG I KERSENFLAPPEN rjÉ SEmFRESS)] !S Mandemakers is de grootste.., de beste.., ...de goedkoopste.., de betrouwbaarste.., ...de gezelligste.., en de mooiste. in Tilburg '90-pagina 12 Koerier 1987 Kuituur/Amusement Parochienieuws 1989 1986 [deCÏlc] Zie bijlage Betrokkenheid zie ook onze advertentie op pag. 10 "1 r Vrijdag en zaterdag ring uit- Nieuw brouwhuis geopend Honderden prachtige handgeknoopte tapijten in tientallen soorten, met kortingen tot 50% PERZISCHE TAPIJTEN BERBERS SieMatic kurkcentrum [WEEKENDRECLAME :i Uit-agenda Sport pag. 3 pag. 5 Besterdplein 2, Tilburg Tel. 425705 Parkeren voor de deur ken ind LEES VERDER IN DIT NUMMER: )0 uur. I9 Autobedrijf VAN DORST Stationsstraat 25 - RIJEN VAN DORST AUTOMARKT de v een het betr Besterdring iChoek Veldhoven- ring) Tilburg 013-420504 Waarom... Lees pagina 16 md. ind. ind. ken ind -tel. 013-321316 j J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 (hoek van Hogendorpstraat) 1988 00,. 00,- 00,. 00,- 50,- 50,- op aag op aag 00,- I50,- 50,- !50,- I50,- 00,- I50,- 00,- 50,- 00,- 00,- 00,- 50,- /en de Ook ichte een hier en al- j naar ds dé ge- allemaal heeft en die daar is die- burg Van i gevolgd kun- jeheten ’’Vrije m in Tilt ht aquisitiebeleid van Kabel- dat deze firma ermee gestopt pag. 5 Pag- 7 pag. 9 pag. 13 pag. 13 pag. 15 Schenkers blijft de gemoederen verhitten pag. 3 Rondom Hart van Brabant. 11 Meerwaarde Volgens de heren Van P Mols zal een programma al Magazine” een duidelijke meerwaz t positieve leiden tot igbehoefte in azijds doordat er jongeren en buitenlandse Tilburg vestigen -de zgn. ningbehoevende” huishou- mat name gezinnen vertrek- ”wel-woningbehoevende” Uw warme bakker Ruim 100 jaar broodaangevend Hoefstraat 151 Oerlesestraat 211a Architectuurprijs Tilburgse plannen sociale vernieuwing. Gemeentenieuws commissie zal, na verwerking de reacties, gelegenheid geven inspraak onder andere via een in- iatie-avond. 1 Pneumatiek (fis iïtPWBDÖL 11 tilburg. jules verneweg 14-1 andere uitgeverij benaderd. Volgens de heer P. van Beurden zou de werkgroep na de zomervakantie voor het eerst bij elkaar kunnen komen. Eind september zou er dan met een ,eind-rapportage, inclusief de financiering, naar buiten gekomen kunnen wprden. KEUKENCENTRUM MANDEMAKERS isw-ls85 1983 Plusstraat 96, Tilburg Tel. 013-363369 Di. t.e.m. vr. 10-6 uur, za. 10-5 uur Donderdag koopavond ISO Keukens in één show room. U weet niet wat u ziet. En dan kunt u nog eens kie zen in elke prijsklasse: De onvolprezen Bernardo Voor- deelkeukens, de niet te eve naren Original Mandemakers en de overbekende SieMatic keukens. Te verwachten is, dat het migratie-saldo niet direct zal l een toename van de woning Tilburg. Dit komt ener zich vooral vrouwen in ”niet-wonir dens- en ken -de zgn. huishoudens. avond tweeinaa de toekomst ks komen met dat gedui de hele ui en dat herhaal uur. Voorafgaan. >zine” en aan het e reclameblokken nu aan laat z' ligt tenslotte o initiatief™ [V via wat o aandacht gaat schenken aan grote lokale evementen zoals de ker- mis, de tonproatersavond, de nachtmis met Kerstmis, etc. De heer P. van Beurden vindt het een zaak van levensbelang dat Tilburg aan bod moet komen in een medium gemeen- dat er al jaren is en dat nu binnen lo- invullen kaal handbereik ligt. ”Het kleine nieuws moet in beeld gebracht wor den. De wereld wordt steeds ingewik kelder. Daardoor krijgt men meer en meer behoefte aan het nieuws van om de hoek. Bovendien kan door de lokale televisie de betrokkenheid van alle Til- burgers bij hun stad vergroot worden. Dat is wat we willen!” sor zeer aantrekkelijk met zijn naam en/of boodschap via een vereniging in beeld te komen. Denk maar aan sport wedstrijden, aan culturele evenemen ten, etc. En natuurlijk kan de te als het gaat om het verder van haar voorlichtende functie, op ge paste wijze gebruik maken van het me dium, bijvoorbeeld via Postbus 51- achtige spotjes over allerlei belangrijke onderwerpen.” Afgelopen dinsdag 26 juni is bij Bierbrouwerij ”De Schaapskooi” Til burg in het Trappistenklooster een nieuw brouwhuis geopend. Na jaren van voorbereiding en bouwactiviteiten is het nieuwe brouwhuis nu een feit. In het nieuwe brouwhuis zal zowel de ”La Trappe” als de ’’Abdij met veel zorg gebrouwen worden, op de wijze zoals de kenners dat ge wend zijn. Uitbreiding d.m.v. het nieuwe brouwhuis van ”De Schaaps kooi” was nodig om de groeiende vraag naar de bieren van deze brouwe rij te kunnen blijven beantwoorden. 4.571 alleenstaanden in Tilburg; verge leken met 1988 een stijging yan 563. Een mogelijke verklaring is wellicht het feit, dat studenten zich bijvoor beeld eerder hebben laten inschnjve- op het studie- adres als gevolg van nieuwe wet studie-financieripg. C het vestigingsoverschot ten opzit van het buitenland gaf in 1989 plus te zien van 428. Het gaat 1 vooral om echtgenotes, kinderen en leenstaanden. Per saldo verliest Tilburg echter nog steeds gezinnen met en zonder kinde ren. Dit neemt echter wel af: 1984 -320; 1985 -310; 1986 -373; 1987 -203; 1988 -93 en 1989 -69. tgave: De Tilburgse Koerier bv^ Dir.: T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot, Olsterwijk Moergestel en Hllvarenbeek redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/368805 Fax. 013/359985 sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur 7 is uitermate triest te moeten constateren dat in al die jaren de gemeente geen serieuze pogingen heeft ondernomen om het pro bleem Schenkers tot een oplossing te brengen. Het is niet alleen triest, het is absurd. Daar waar met een angstaanjagende snelheid door de gemeente ieder kans aan- gegrepen wordt om Tilburg buiten toe te promoten als d meente waar men het piekfijn voor elkaar gezien mag worden, zelfde gemeente op een angstaan jagende wijze onthutsend laks in het serieus nemen van de wensen van haar bewoners! T den dat de SLOT zich beraad op juridische stappen. ”Als we uitein delijk aan het korste eindje trek ken en er zich geen andere geïnte resseerden aandienen, is voor ons het avontuur Kabelkrant afgelo pen. Voor onze twee medewerkers van Infotil zullen we dan een ont slagaanvraag bij het Arbeidsbu reau in moeten dienen want we hebben zelf geen geld om ze in dienst te houden.” Volgens Bou- kes is het vooral te wijten aan een slecht gids c is. Werkgroep Om te komen tot de oprichting van Tilburgs Stads TV B.V en om een werkbare formule te vinden waardoor het mogelijk wordt binnen afzienbare termijn te starten met dagelijkse uit zendingen van ’’Tilburg Magazine” stellen de initiatiefnemers voor werkgroep in het leven te roepen. 1» die werkgroep zouden afgevaardigden van verschillende geïnteresseerde par- te iJ* tijen plaats moeten nemen. Te denken wordJ valt aan afgevaardigden van de SLOT, van de ■okale televisie u de RTVO de gemeente Tilburg, de g0^ zaak zijn zo mene Kamer van Koophandel en de Brabant van Beurden en R Mols- Pers c.q Het Nieuwsblad. De Kamer van Koophandel zegde haar medewer king toe, de gemeente Tilburg ook, ter wijl de Brabant Pers een afwachtende houding aanneemt. Inmiddels hebben P. van Beurden en F. Mols daarom een Een lokaal televisiestation in Til burg: als het aan de initiatiefnemers, de heren P. van Beurden en F. Mols van RTVO ligt, moet het er zo snel mogelijk komen. De heer P. van Beur den: ”Wij als initiatiefnemers zijn er klaar voor. We hebben al veel voorbe reidend werk verzet en de trein op het spoor gezet. Nu is het zaak dat de trein gaat rijden. Als het aan ons Egt kan dat per 1 januari 1991.” Zoals gezegd het voorbereidende werk van RTVO is neergelegd in de notitie ’’Tilburg Stads TV B.V. -voorstel-”. Daar ging een andere notitie aan vooraf: ’’Til burg Stads TV b.v. -een werkbare con structie voor professionele TV in Til burg”. Deze laatste notitie was be doeld als een concept-plan waarin de RTVO haar ideeën over een lokaal te levisiestation en een dagelijks TV-ma- gazine voor Tilburg, beschreven. Vol gens P. van Beurden en F. Mols is die eerste notitie enthousiast ontvangen door geïnteresseerden. Zij schrijven dan ook in de tweede notitie dat zij zich als initiatiefnemers gesteund we ten in hun overtuiging dat een dage lijks televisiemagazine, uitgezonden door Tilburg Stads TV, onder de ver antwoordelijkheid van van de lokale zendgemachtigde (SLOT - red.) in Til burg mogelijk moet zijn. van de r.4 is een iet bijzondere planten en dieren. Het gebied kruik. Recreatieve herinrichting Verder wijst het S.M.B. erop dat de uitvoering van recreatieve voorzienin gen achterwege blijft, omdat de plan- ontwikkeling zoveel tijd vergt. Aan de commissie wordt gevraagd dit pro bleem op te lossen. Uitvoering van een recreatieve herinrichting van het ge bied is nodig. De hiervoor gereserveer de middelen, ƒ300.000,-, zijn te be- perkt. Het S.M.B. is het met de com missie eens dat het militair gebruik niet te verenigen is met een Nationaal Park. De van voor i fomu Afgelopen dinsdag is de kabel krant van de Stichting Lokale Omroep Tilburg (SLOT) en Info til van de kabel verdwenen. De re den is gelegen in het feit dat de ex ploitant de jirma Kabelgids uit Vlaardingen, het niet langer finan cieel verantwoord vond door te gaan met dit medium in Tilburg. Kabelgids had het contract met de SLOT die over een zendmachti ging beschikt, stilzwijgend ver lengd nadat vorig jaar de firma Netwerk het af liet weten. Joiï Boukes, voorzitter van de SLOT wist dinsdag desgevraagd te mel- Beurden en als ’’Tilburg larde Tilburg maakt historie met een zaak op een manier die de huidige nolitici en een énkele wethouder weinig eer strekt en waar ze la- beslist niet aan herinnerd wil- worden. De zaak waarop we doelen is de verplaatsing van de Chroomlederfabriek Schenkers B. V. die vanaf 1850 tot op de dag van vandaag gevestigd is aan het Wilhelminapark 112. Op die ver plaatsing naar een industrieterrein wordt door buurtbewoners aange- d ongen die de (stank)oyerlast van au fabriek al jaren beu zijn. Al die jaren houdt de gemeente zich op een weinig verheffende manier met de klachten van buurtbewoners be zig. Immers: in al die jaren is men met de oplossing van dit probleem nog geen stap gevorderd. Dat is af gelopen maandagmiddag overdui delijk geworden tijdens een verga dering van de commissies Milieu en Economische Zaken. Onder werp van gesprek was het besluit van B W om Schenkers niet te verplaatsen vanwege de hoge kos ten die de verplaatsing met zich mee zou brengen: 11 miljoen gul den volgens een speciaal daartoe in het leven geroepen Commissie van Deskundigen. Bij dat bedrag stellen alle fracties die in de ge meenteraad vertegenwoordigd zijn grote vraagtekens en wensen meer duidelijkheid. Dat is het minste wat die fracties kunnen doen. Mis schien pakken ze daarmee nu ein delijk de kans om tot een bevredi gende oplossing te komen voor alle partijen, de buurtbewoners, Schen kers en de gemeente incluis. Want ze hebben het er de afgelopen ja ren behoorlijk bij laten liggen die politici, die enkele wethouder en de gemeente. Als illustratie daar van moge een korte stap terug in de tijd gemaakt worden. Donderdag 2 juni 1983: het hoofdartikel van de Tilburgse Koe rier heeft de volgende kop: "Schenkers, een zaak met luchtjes.” In het betreffende ver haal wordt ingegaan op de overlast die Schenkers toen veroorzaakte en op de rol van dtf^emeente. In een advies van een toendertijd in gestelde projectgroep waarin o.a. gemeente-ambtenaren zitting had den, staat ondermeer het volgende te lezen: "Op dit moment lijke" wij op een punt te zijn aanbelar dat een definitieve keuze tussen handhaving ter plaatse of sanering door verplaatsing niet langer uit gesteld kan worden. Een duidelij ke standpuntbepaling is gewenst. Verderop in het artikel is te lezen dat de gemeente medio april 1983 met een definitief plan betreffende Schenkers zou komen. Dat werd uitgesteld, maar zo zegt een woordvoerder van de gemeente eind juli 1983: "Binnen een maand zal de beleidslijn van de ge meente duidelijk zijn,” waarbij hij overigens ook nog opmerkte dat de gemeente toen een voorkeur had voor verplaatsing. We zijn nu ruim zeven jaar ver der en weer is de verplaatsing van Schenkers hét onderwerp. Ver plaatsing nu is niet te doen, zo meent het college van B &W want de kosten zijn te hoog. Dat zou blijken uit het onderzoek dat het college heeft laten uitvoeren door de Commissie van Deskundigen bestaande uit drie personen. Op dat onderzoek, dat geaccepteerd is door het college van B W en op grond waarvan B W vorige week dinsdag besloten hebben Schenkers dus niet te willen ver plaatsen, is de nodige kritiek te ge ven. Het onderzoek is niet alleen onvolledig maar ook uiterst discu tabel. Een voorbeeld: één van de drie onderzoekers blijkt de advo caat vanSchenkers te zijn, ja wel!!! Het. Het programma P. van Beurden over het program ma: ”Wij vinden dat het een professio neel nieuwsprogramma moet worden met de ”K” van kwaliteit.” F. Mols: ”Het zou 45 minuten moeten duren met het hoofdaccent heel duidelijk op lokaal nieuws en nieuws waarin de centrumfunctie van Tilburg belicht wordt. Er moet niet met amateurs ge werkt worden maar met professionele tv-redacteuren, technici, apparatuur, etc, We denken aan korte nieuwsflit sen met zeker geen langdradige com mentaren.” Het programma ’’Tilburg Magazine” zal na afloop volgens Van Beurden en Mols meteen gevolgd kun nen worden door het zogeheten ’’Vrije Kanaal” waarop iedereen in Tilb uit kan zenden. Dat ’’Vrije Kam duurt 15 minuten en programma’s daarvoor kunnen onder verantwoorde lijkheid van Tilburg Stads TV gemaakt worden, wellicht met behulp van stu denten van de Academie voor Jouma- listiek. In totaal zou er dus iedere dag een uur lang Tilburgse televisie te zien i die overtuiging weten zij zich ge- ^jn. Dat hele programma kan iedere ct door de ontwikkeling op media- avond tweemaal herhaald worden. In J- K-'::;dma- de toekomst kan Tilburgs Stads TV len van de minister ook nOg komen met een kort desk- d’Ancona die het journaal dat gedurende enkele minu- ten op de hele uren uitgezonden zal io en worden en dat herhaald wordt op ieder kelin- haif uur Voorafgaande aan ’’Tilburg Magzine” en aan het einde komen dan twee reclameblokken van, zoals het zich nu aan laat zien, elk 6 minuten. Het ligt tenslotte ook in de bedoelir° van de initiatiefnemers Stads TV via wat langere live7ui1 dingen aandacht gaat schenken ~3te lokale evementer J* Ook vorig jaar hebben zich weer meer personen in Tilburg gevestigd dan dat er vertrokken zijn. In 1989 telde Tilburg 6.966 nieuwkomers tegen 6.133 mensen die de stad verlaten hebben. Een plus van 833, waardoor het positieve migratie-saldo vorig jaar vergeleken met het jaar daarvoor fors is toegenomen. Die stijgende lijn doet zich overigens voor vanaf 1987: dat jaar gaf ten opzichte van 1986 (-677) een plus te zien van 289 personen, in 1988 was dat in vergelijking met 1987 een stij ging van 272 en vorig jaar dus vergeleken met 1988 een toename van 833. Dit po sitieve migratie-saldo heeft er ondermeer toe geleid, dat Tilburg per 1 januari 1990 zo’n 156.418 inwoners telde tegen 155.111 per 1 januari 1989. Gesterkt In sterkt door de ontwikkeling o'p mee gebied, met name door de bekendi king van de plannc van WVC, mevr, parlement voorstelde reclame toe te staan op regionale en lokale radio televisie. Ook gezien de ontwikke gen in het Tilburgse op mediagebied met als voorbeeld de ’’Nota Mediabe leid Tilburg” die B W onlangs pre senteerden, hebben P. van Beurden en F. Mols gesterkt in hun streven om te ijveren voor de oprichting van Tilburg Stads TV B.V. waarin de televisie-acti- viteiten van de SLOT worden onderge bracht. Om het een en ander mogelijk te maken, zou de SLOT een Besloten Vennootschap op kunnen richten, Til burg Stads TV genaamd. Tilburg Stads TV zou dan voor de huur van facilitei ten een contract af kunnen sluiten met de RTVO. De rol van de RTVO is dan in Tilburg vergelijkbaar met die van het facilitair bedrijf de NOB op lande lijk niveau. hebben. De heer F. Mols: ’’Iedere dag kan ons programma aangeboden wor den aan de NOS. De lokale omroep in Rotterdam doet dat ook en het is ge- bleken dat Rotterdam daardoor méér Iburg op het journaal te zien is. Dat kan een naai” prima stukje Tilburg promotie beteke- -’- nen! Bovendien kan het voor diverse verenigingen interessanter worden de reclamemogelijkheden ten volle te be nutten waardoor ze meer inkomsten krijgen. Het is immers voor een spon- SKF transportwielen fiJsÈiPOoBin^l^ËtssGdODBBBs Ulbu.g ,ules,ve,nêweg. 14 tc'l.013 321316 Jongere alleenstaanden De laatste jaren valt er een toename te bespeuren van de vestiging van vooral jongere alleenstaanden uit Noord-Brabant en de rest van Neder land. In totaal vestigden zich vorig jaar Geld Natuurlijk kost professionele televi sie maken geld. Dat geld zou verkre gen kunnen worden uit het verhogen van de omroepbijdrage via zogenaam de ’’opcenten”. Daar wordt in de ’’No ta Mediabeleid Tilburg” over geschre ven. Ook de opbrengsten uit de recla me zullen aangewend kunnen worden voor het maken van lokale televisie net als de opbrengsten uit het benutten van het ’’Vrije Kanaal” door derden. Tenslotte verwachten de initiatiefne mers dat ook het Tilburgse bedrijfsle ven de -financieel- helpende hand zal 'een toesteken. Bovendien zou een onder- jn zoek naar het oprichten van een Me- diafonds waarover ook in de getneen- ”Nota Mediabeleid Tilburg” t gesproken, voor de toekomst ie lokale televisie in Tilburg een len de heren P. Het Rijk wil volgens een advies van de Commissie Nationale Parken, v Loonse en Drunense Duinen een nationaal park maken. Een nationaal park natuurgebied van minstens 1.000 ha met 1 is voorts van belang voor recreatief gebr. Het S.M.B. vindt het gebied van groot belang. Niet alleen vanwege de natuur, maar vooral ook door het in tensieve recreatieve gebruik. Het S.M.B. wil daarom worden opgeno men in het overlegorgaan dat de wer king van het advies van de commissie gaat begeleiden. Wat de begrenzing van het gebied betreft is er volgens het S.M.B. in het voorstel van de Commis sie Nationale Parken geen sprake van een eenheid. Daarvoor liggen er teveel agrarische gronden tussen natuurge bieden. Een meer aaneengesloten ge bied is gewenst. Verder vraagt het S.M.B. aandacht voor de lokale bevol king. Haar medewerking bij de oprich ting van het park is van groot belang. Het is niet ondenkbaar dat u na 1 januari van het volgend jaar ’s avonds rond de klok van half zes het nieuwsprogramma ’’Tilburg Magazine” op de televisie kunt ontvangen. Het programma zal dagelijks uitgezonden worden en heeft het nieuws uit Tilburg als onderwerp. Het is de bedoeling dat het een snel nieuwsprogramma wordt voor iedereen die betrokken is bij wat er in de stad allemaal gebeurt aan vervelende en aardige dingen. Ook is het de bedoeling dat dat nieuwsprogramma iedere avond nog tweemaal herhaald zal worden. ’’Tilburg Magazine” zal uitge zonden gaan worden onder de verantwoordelijkheid van de Stichting Lokale Omroep Tilburg (SLOT). Dat althans zijn de plannen van twee initiatiefnemers de heren P. Van Beurden en F. Mols van de Regionale TV Organisatie B.V. (RTVO) zoals ze die vastgelegd hebben in de nota ’’Tilburg Stads TV-voorstel-”. JAARGANG 2 RECHTVAART 8, KAATSHEUVEL, TELEFOON 04167-72677, VRIJDAG KOOPAVOND. 130 KEUKENS IN ÉÉN SHOWROOM. DAT ZIE JE NERGENS inde aan t einde komen van, zoals elk 6 mini de bedoeling I dat Tilburg I re live-uitzen- I 34e jaargang nr. 1666 Na 1 januari 1991 een vertrouwd beeld in Tilburg: camera’s op straat?

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 1